• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 302)
يکشنبه 20/5/1392 - 2:5 -0 تشکر 630977
طرح سالم سازی دریا در شمال کشور

در طرح‌های سالم سازی شنا كنید

همزمان با آغاز دور دوم سفرهای تابستانی، طرح سالم‌سازی دریا در استان‌های شمالی کشور دوباره به اجرا درآمد.

در سال‌های اخیر با هدف کاهش مخاطرات ناشی از شنا در دریا، طرح دریا در سه استان شمالی کشور به اجرا درآمد. بر اساس آن مجموعه‌های مختلفی از دستگاه‌های امدادی، خدماتی و انتظامی مسئولیت‌هایی به فراخور حوزه کاری خود بر عهده دارند.

بر این اساس نیروی انتظامی نیز با استقرار در محله‌هایی که به منظور استفاده گردشگران، سالم‌سازی و ایمن‌سازی شده است، وظایف محوله به خود را انجام می‌دهند.

سردار احمد گراوند، جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه اجرای طرح دریا را در ماه مبارک رمضان متوقف نکرده بودیم، به ایسنا گفت: این طرح در ایام ماه مبارک رمضان نیز با نیروی کمتری در تعدادی از طرح‌های سالم‌سازی از سوی دریابانی جریان داشت، اما طبیعی است که همزمان با آغاز دور دوم سفرها، این طرح با تعداد نیروی بیشتری ادامه پیدا کند.

سردار علی محمد سلامی، فرمانده دریابانی ناجا نیز با اشاره به اجرای این طرح به ایسنا گفت: همزمان با افزایش سفرها به استان‌های شمالی، طرح دریا و وظایف محوله به دریابانی با قاطعیت و نیروی بیشتری در سه استان شمالی کشور به مرحله اجرا درخواهد آمد.

وی با بیان اینکه این طرح در ایام ماه مبارک رمضان نیز در آن دسته از طرح‌های سالم‌سازی نیز که تعطیل نشده بودند، ادامه‌داشت اظهارکرد: در حال حاضر نیز دریابانی با کمک سایر دستگاه‌های متولی در طرح دریا، بر روند حضور گردشگران در آب‌های دریای خزر و ساحل نظارت خواهد داشت و در صورت تخطی از قوانین،‌ تذکرات لازم را به آنان ارائه خواهند کرد. به گفته فرمانده دریابانی ناجا، دریابانان علاوه بر افراد و گردشگران بر لنج‌ها و شناورها نیز نظارت خواهند داشت.

سلامی همچنین از مسافران و گردشگران خواست حتما در طرح‌های سالم‌سازی دریا شنا کرده و به هشدارها و توصیه‌هایی که دریابانان و ناجیان غریق در حین شنا به آنان ارائه می‌دهند، توجه داشته باشند.

سفر خوشی را برای هموطنانم به شمال کشور آرزو میکنم

يکشنبه 20/5/1392 - 8:22 - 0 تشکر 630980

با سپاس
از حضور موثر و مطالب خوبتان سپاسگزارم.

يکشنبه 20/5/1392 - 10:53 - 0 تشکر 631020

گیلان در انتهای غربی رشته کوه البرز و بخش غربی جلگه‌های حاشیه دریای خزر قرار دارد و این استان با طبیعت زیبا و سواحل گردشگرپذیر در شمال کشور هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از مسافران و گردشگران است.


شرایط خاص اقلیمی، آب و هوا، جنگل، دریا، تالاب، باغ‌هاى مرکبات، شالیزارها و کشتزارهاى سرسبز پیرامون خزر زیبایی‌های شگفت‌انگیزی از تابلوی خلقت را پدید آورده است که نمی‌شود مسافر باشی و از کنار این شاهکار خلقت بی‌تفاوت بگذری.


سواحل خزر در حوزه گیلان به جز برخی محدوده‌ها که دارای قلوه‌سنگ، رسی، شنی و ماسه‌ای هستند، دارای قابلیت شگرف برای بهره‌برداری گردشگری محسوب می‌شوند و شنا در فصل تابستان یکی از تفریحات سالم و رایج در این پهنه است.


ناآشنایی با فنون شنا در محیط دریایی، سالانه موجب غرق شدن تعدادی از گردشگران در سواحل خزر می‌شود از این رو متولیان با فعال‌سازی طرح‌های سالم‌سازی دریا آسیب‌ها،  تهدیدها و فرصت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و سعی در کاهش غرق شدگان دارند.

دریای خزر به دلیل داشتن موج‌های زیر سطح و عمق‌های متفاوت و متغیر به‌ویژه در فصل تابستان، برای هر شناگری خطرناک است و مسافران و گردشگران باید از شنا در مناطق خطرآفرین و خارج از محدوده طرح‌های سالم‌سازی دریا خودداری کنند.


طرح‌های سالم‌سازی دریا به لحاظ گردشگری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اجرای مطلوب آن نتیجه مثبتی برای گیلان در بر دارد.


گستردگی نوار ساحلی و حضور مسافران از دیگر نقاط کشور تأمین امنیت مسافران را مضاعف کرده است.


یکی از دغدغه‌های متولیان در طرح سالم‌سازی دریا رویکرد فرهنگی است و به همین منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی برای حضور فعالانه نهادهای فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای اجرای برنامه‌های کمی و کیفی فرهنگی در طول تابستان در سواحل صورت گرفته است.

يکشنبه 20/5/1392 - 10:53 - 0 تشکر 631021

* برگزاری جنگ شادی اقدام فرهنگی سپاه در سواحل گیلان


معاون فرهنگی‌اجتماعی سپاه قدس گیلان در باره اقدام‌های فرهنگی این نهاد در سواحل دریای گیلان اضافه کرد: حدود 300 کیلومتر نوار ساحلی گیلان مکان مناسبی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی است.


عنایت رضایی‌پور، با بیان اینکه امسال با ایجاد فضای ساحل پاک وارد عرصه ساحلی شدیم، افزود: مهم‌ترین اقدام‌های فرهنگی برپایی نمازخانه و جنگ شادی است که تاکنون 61 جنگ در سواحل استان برگزار شد.


وی برپایی غرفه‌های محصولات فرهنگی، عفاف و حجاب، پاسخگویی به شبهات و... را از جمله برنامه‌های انجام شده در سواحل استان ذکر کرد.


این مسئول جنگ شادی را شامل اجرای تئاتر، خاطره‌گویی از مسافران، مسابقات فرهنگی، ایستگاه عکاسخانه و... ذکر کرد.


معاون فرهنگی‌اجتماعی سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: پرکردن اوقات فراغت جوانان مهم‌ترین مسئله در انجام اقدام‌های فرهنگی است.

يکشنبه 20/5/1392 - 10:53 - 0 تشکر 631022

* راه‌اندازی 78 طرح سالم‌سازی دریا در گیلان


استاندار گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه اکنون 60 طرح سالم‌سازی دریا در نوار ساحلی گیلان فعال است، اظهار داشت: امسال 78 طرح جدید راه‌اندازی می‌شود.


کیهان هاشم‌نیا با بیان اینکه 940 میلیون تومان ابتدای تابستان امسال به طرح‌های مذکور اختصاص داده شده، از اختصاص 500 میلیون تومان به طرح‌های سالم‌سازی دریا در گیلان خبر داد.


وی گیلان را مقصد بسیاری از مسافران و گردشگران دانست و گفت: خانواده‌ها بیشتر به استان‌های شمالی به ‌ویژه گیلان سفر می‌کنند.


استاندار گیلان، ارائه خدمات بین‌راهی برای گردشگران را حائز اهمیت خواند و عنوان کرد: امنیت گردشگران توسط دستگاه‌های مربوطه تامین می‌شود.


این مسئول با تصریح بر اینکه گیلان دارای بهترین طرح‌های سالم‌سازی دریا است، یادآور شد: گسترده‌ترین طرح‌های سالم‌سازی دریا در استان ایجاد شده است.


هاشم‌نیا خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌های لازم به منظور ارائه خدمات به گردشگران در این مناطق انجام شده است.


وی، از انجام برنامه‌ریزی گسترده، مدون، هدفمند و با کیفیت‌تر از سال‌های گذشته در مناطق گردشگری استان خبر داد و اضافه کرد: هدف عمده گردشگران ساحل، جنگل و تالاب‌های گیلان است و به همین منظور خدمات قابل توجه و ارزنده‌ای به گردشگران ارائه می‌شود.


استاندار گیلان پوشش صد درصدی نوار ساحلی گیلان را مهم دانست و متذکر شد: سخت‌‌ترین فعالیت در بخش ایمنی جسم و روح مسافران است و اینکه بتوانیم فضای سالمی را برای گردشگران ایجاد کنیم.

يکشنبه 20/5/1392 - 10:54 - 0 تشکر 631023

* شناسایی 50 نقطه شنا ممنوع در سواحل رشت


فرماندار رشت نیز با اشاره به 50 نقطه شنا ممنوع در ساحل رشت، گفت: امسال این مناطق با صرف هزینه کمتر توسط دهیاران مدیریت شده است.


سید ولی‌الله عظمتی، با بیان اینکه دهیاران تمام ساحل رشت را مدیریت می‌کنند، یادآور شد: 49 نقطه شنا ممنوع در نوار ساحلی رشت به دهیاران واگذار شده است.


وی، درباره استقرار ناجیان غریق در سواحل شهرستان رشت، تصریح کرد:  65 یاور ناجی به صورت ثابت در نوار ساحلی رشت مستقر هستند که تعداد یاور ناجیان در تعطیلات به 130 یاور ناجی افزایش می‌یابد.


فرماندار رشت از پرداخت 90 درصد حقوق ناجیان غریق تاکنون خبر داد و گفت: از ابتدای تابستان امسال تاکنون یک نفر در ساحل رشت غرق شده است.

يکشنبه 20/5/1392 - 10:54 - 0 تشکر 631024

* 98 کیلومتر از نوار ساحلی گیلان شنا ممنوع است


رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان نیز درباره امنیت سواحل گیلان عنوان کرد: پلیس گیلان در پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی و ایجاد محیطی امن برای خانواده‌ها تلاش می‌کند.


مهرداد مهرگان با بیان اینکه 98 کیلومتر از نوار ساحلی گیلان شنا ممنوع است، ادامه داد: باید برای این مناطق برنامه‌ریزی انجام شود.


وی نصب علایم هشدار دهنده در مناطق شنا ممنوع سواحل گیلان را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: مسدودسازی مناطق شنا ممنوع در تمام شهرستان‌های ساحلی استان انجام شده است.


رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان، تأمین امنیت مناطق شنا ممنوع با تعامل و همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی گیلان را امکان‌پذیر دانست و یادآور شد: اطلاع‌رسانی طرح‌های ساحلی برای دسترسی آسان گردشگران به این مناطق حائز اهمیت است.


این مسئول، حفظ امنیت و آسایش و کاهش آسیب‌های اجتماعی را از اهداف پلیس در طرح‌های سالم‌سازی دریا عنوان کرد و بر ضرورت توجه به آغاز و خاتمه طرح‌های سالم‌سازی دریا تأکید کرد.


مهرگان، با اشاره به اینکه پلیس گیلان با استقرار نیروهای متعهد و کارآمد در سواحل دریا امنیت گردشگران را تأمین می‌کند، از ساماندهی مسافر کاشانه‌های استان خبر داد.

يکشنبه 20/5/1392 - 10:54 - 0 تشکر 631025

* 28 وظیفه بسیج گیلان در سواحل دریا


فرمانده سپاه قدس گیلان نیز با اشاره به اهمیت اقدام‌های فرهنگی در سواحل گیلان اظهار کرد: 28  وظیفه ساحل دریا برای بسیج تعریف شده است.


هامون محمدی، با بیان اینکه سپاه طرح‌های فرهنگی مختلفی را از سال 91 در طرح‌های سالم‌سازی دریا، اجرا کرده است، گفت: این طرح‌ها  در 9 شهرستان استان اجرا شده است.


وی، اجرای ورزش‌های بومی‌محلی و چاپ بروشور، ماهنامه و معرفی شهدای شهرستان‌ها را از جمله برنامه‌های بسیج در طرح‌های سالم‌سازی دریا عنوان کرد.


فرمانده سپاه قدس گیلان، با تصریح بر اینکه قابلیت اجرای برنامه‌های فرهنگی مختلف در طرح‌های سالم‌سازی دریا وجود دارد، تصریح کرد: تفرجگاه‌ها و نقاط گردشگری گیلان استقبال کننده بسیاری دارد.


این مسئول برپایی غرفه‌های عرضه کتاب، ایستگاه سلامت، عفاف و حجاب، ورزش، نمازخانه، سینما، جنگ شادی، ایستگاه پذیرایی صلواتی و... را توسط بسیج در طرح‌های سالم‌سازی دریا ذکر کرد.


محمدی، با تصریح بر اینکه فعالیت‌های فرهنگی با تجمع مردم انجام می‌شود، متذکر شد: اجرای نمایش فیلم شب‌ها در طرح‌های سالم‌سازی دریا انجام می‌شود.

يکشنبه 20/5/1392 - 10:55 - 0 تشکر 631026

* حضور بالغ بر 45 هزار نفر روز نیروی پلیس در سواحل گیلان


فرمانده انتظامی گیلان نیز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس از حضور 45 هزار و 755 هزار نفر روز نیروی پلیس در مناطق ساحلی گیلان خبر داد.


ابراهیم قائدرحمتی اضافه کرد: تعداد یک‌هزار و 239 نفر پلیس از ابتدای تابستان امسال تاکنون در نوار ساحلی استان به‌کارگیری شدند.


وی با اشاره به اینکه طرح‌های سالم‌سازی دریا نیازمند اطلاع‌رسانی به گردشگران است، افزود: 227 دستگاه خودرو برای مدیریت نوار ساحلی گیلان به صورت روزانه به‌کارگیری می‌شوند.


رئیس پلیس گیلان با تصریح بر اینکه فرمانداران و مسئولان تلاش بسیاری برای رفاه حال گردشگران در نوار ساحلی انجام دادند، گفت: گردشگران برای حفظ جان خود از شنا در مناطق شنا ممنوع خودداری کنند.


این مسئول نصب علایم هشدار دهنده در مناطق شنا ممنوع را مورد تأکید قرار داد و گفت: ورودی نقاط شنا ممنوع در تمام شهرستان‌های ساحلی گیلان مسدود می‌شود.


قائدرحمتی، با بیان اینکه همیاران پلیس، یگان ویژه انتظامی و دریابانی در تمام نوار ساحلی گیلان مستقر شدند، پلیس را مسئول تعیین صلاحیت مدیران طرح‌های سالم‌سازی دریا معرفی کرد.


وی تهیه الگوی مناسب در طرح‌های سالم‌سازی دریا به منظور ایجاد بستر مناسب برای رفاه حال مسافران و جلوگیری از هنجارشکنی را ضرورت دانست.

يکشنبه 20/5/1392 - 13:45 - 0 تشکر 631063

با عرض سلام خدمت آقای رها، از مطالب جامع و کاملی که ارائه دادید ممنون و سپاسگذارم.

يکشنبه 20/5/1392 - 22:17 - 0 تشکر 631271

sabaandraha92 گفته است :
[quote=sabaandraha92;897590;631063]با عرض سلام خدمت آقای رها، از مطالب جامع و کاملی که ارائه دادید ممنون و سپاسگذارم.


از شما سپاسگزارم که سوژه آغازین را مطرح فرمودید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی