ورزش و تندرستی (بازدید: 81)
يکشنبه 13/5/1392 - 9:56 -0 تشکر 628571
نکونام در گفت‌وگو با AFC: با استقلال به دنبال قهرمانی و کسب افتخار هستمنکونام درباره صعود ایران به جام جهانی حرفهای جالبی زده است: بازیهای سختی داشتیم و می‌توانم بگویم سختی‌های زیادی را تحمل کردیم. البته همکاری همه اعضای تیم باعث صعود به جام‌جهانی و به دست آوردن موفقیت شد. تلخی و شیرینی‌های زیادی را دیدیم اما هیچ وقت ایمانمان را از دست ندادیم. همیشه به آینده امیدوار بودیم چون می‌دانستیم لایق صعود به جام جهانی هستیم. همه هر چه در توان داشتیم گذاشتیم تا به برزیل برسیم

يکشنبه 13/5/1392 - 9:57 - 0 تشکر 628572

تیم ملی فوتبال ایران به عنوان تیم اول گروه اول رقابتهای مقدماتی جام جهانی در آسیا، به جام جهانی برزیل صعود کرد و به همین دلیل مجله رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، با جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران گفت‌وگویی مفصل انجام داده است.
 مجله کنفدراسیون فوتبال در لید گفت‌وگویش نوشته است که نکونام مرکز ثقل موفقیت‌های استقلال و تیم ملی ایران در یک سال گذشته است. در مقدمه گفت‌وگو نوشته شده که نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی تاثیر زیادی در چهارمین صعود ایران به جام جهانی داشته است و همچنین به استقلال کمک شایانی برای حضور در جمع هشت تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کرده است. این مجله با اشاره به گذشته جواد نکونام، گزارشی درباره تحلیل عملکرد کاپیتان تیم ملی داشته و درباره حضور موثر نکونام در باشگاههای پاس‌تهران،‌ الوحده و الشارجه امارات و همچنین اوساسونا مطالبی نوشته و سوالاتی هم از نکونام پرسیده است. از نکونام درباره درخشش در استقلال و تیم ملی و اوساسونا هم سوالاتی پرسیده شده که کاپیتان تیم ملی با حوصله به آنها پاسخ داده است.


يکشنبه 13/5/1392 - 9:57 - 0 تشکر 628573

درباره زندگی ورزشی کاپیتان
در ابتدای این گزارش نویسنده مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا به تحلیل خط میانی تیم‌های ملی ایران در مقاطع مختلف پرداخته و نکونام را فرمانده تیم ملی دانسته است: فوتبال ایران هر چند در مقاطعی با کمبود هافبک‌های موثر و با استعداد مواجه شده اما به طور کلی در همه نسل‌های تیم ملی و فوتبال ایران، تیم ملی با کمک چند هافبک‌ مسئولیت‌پذیر و موثر، دفاعی و بازیساز رو به جلو حرکت کرده است. تیم ملی ایران در اولین دوره حضورش در جام‌جهانی یعنی  1978 برزیل، چنین مسئولیتی را روی دوش هافبکی مثل محمد صادقی گذاشت و به نوعی قلب تپنده تیم ملی ایران بود. 20 سال پس از جام‌جهانی 1978 در رقابت‌های جام‌جهانی 1998 فرانسه، این مسئولیت بر عهده کریم باقری گذاشته شد. پس از کریم باقری، تیم ملی جای خالی یک صادقی یا یک باقری را حس می‌کرد اما نکونام به خوبی جای آنها را پر کرد. حالا این مسئولیت مهم بر عهده جواد نکونام،‌ هافبک 32 ساله تیم ملی گذاشته شده است. بازیکنی که به همراه دیگر ملی‌پوشان ایران کمک کرد تا ایران به جام‌جهانی 2014 برزیل برسد. نکو در مرحله مقدماتی جام جهانی در آسیا،‌ 6 گل برای ایران زد که سه گل آن مقابل کره‌جنوبی(یک گل) و لبنان(دو گل) در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی بود. به طور کلی با این تعداد آقای گل تیم ملی ایران در مرحله انتخابی پیکارهای برزیل 2014 بود. البته گستره تاثیرگذاری او بر بازی تیم ایران بیشتر از یک گلزن تراز اول بود. نکونام با استفاده از تجربه ناشی از 6 فصل حضور در لالیگا اسپانیا همراه با اوساسونا، همینطور حضور در جام جهانی 2006 آلمان،‌ در اصل اجراکننده دستورات و تصمیمات کارلوس کی‌روش، مربی سابق رئال مادرید در ایران بود. مربی که می‌خواست از این طریق کاپیتانش جواد نکونام،  برنامه‌هایش را به کل تیم منتقل کند.

يکشنبه 13/5/1392 - 9:58 - 0 تشکر 628574

داستان صعود تیم ملی از زبان کاپیتاننکونام درباره صعود ایران به جام جهانی حرفهای جالبی زده است: بازیهای سختی داشتیم و می‌توانم بگویم سختی‌های زیادی را تحمل کردیم. البته همکاری همه اعضای تیم باعث صعود به جام‌جهانی و به دست آوردن موفقیت شد. تلخی و شیرینی‌های زیادی را دیدیم اما هیچ وقت ایمانمان را از دست ندادیم. همیشه به آینده امیدوار بودیم چون می‌دانستیم لایق صعود به جام جهانی هستیم. همه هر چه در توان داشتیم گذاشتیم تا به برزیل برسیم. من به عنوان کاپیتان از همه به خاطر تلاش و مشارکت و حمایت‌هایشان تشکر می‌کنم. فرقی نمی‌کند که شما در حاشیه فوتبال جهان هستید یا جزو کشورهای قدرتمند و کهکشانی، همه دوست دارند در جام جهانی حاضر باشند و یکی از 32 تیم باشند، ما هنوز هم به خاطر اینکه به جام‌جهانی 2010 صعود نکردیم مقصریم. برای اینکه این نقطه تاریک را جبران کنیم، متحد شدیم. حضور در جام‌جهانی رویای هر بازیکنی است. اگر من سال آینده هم در تیم ملی باشم، برای دومین بار است که به جام جهانی راه پیدا می‌کنم. بازی در جام‌جهانی یکی از خاطرات شیرین هر بازیکنی محسوب می‌شود. از این اتفاق هیجان زده‌ام. فوق‌العاده هیجان‌زده هستم که چنین فرصتی دارم که برای دومین بار در عمرم به جام جهانی بروم. نکونام از تجربه حضورش در جام جهانی 2006 آلمان هم می‌گوید: من تجربیات زیادی از حضور در جام‌جهانی 2006 آلمان دارم. بعضی از بازیکنان تیم ملی جوان هستند و شاید نتوانند ارزش و اهمیت جام‌جهانی را به خوبی درک کنند اما من در هر شرایطی تجربیاتم را به آنها منتقل خواهم کرد. به آنها می‌گویم که ایران در جام‌جهانی در ردیف تیم‌های مورد توجه جهان قرار می‌گیرد و همین اتفاق باعث می‌شود فشار زیادی به تیم ملی وارد شود. به همین دلیل باید در جام‌جهانی خودمان را ثابت کنیم و به همه نشان دهیم که تیم قدرتمندی هستیم. در واقع باید خودمان را به فوتبال جهان معرفی کنیم.

يکشنبه 13/5/1392 - 9:58 - 0 تشکر 628575

بازیکنان جوان می‌توانند لژیونر شوندنکونام در ادامه گفت‌وگویش درباره مقایسه کردن نسلهای بازیکنان با یکدیگر، گفت: نمی‌شود این مقایسه را انجام داد. چه بازیکنان کنونی و چه بازیکنان نسلهای مختلف؛ هر بازیکنی به زمانه خودش تعلق دارد. من عقیده دارم تیم ملی کنونی دوره طلایی جدیدی را در فوتبال ایران ایجاد خواهد کرد. بازیکنان جوان ایرانی شایسته حضور در جمع 32 تیم جام جهانی بودند و شاید بهترین پاداش برای اعضا جوان تیم ما این باشد که به خاطر درخشش در جام جهانی بتوانند پس از مسابقات بخت حضور در تیمهای اروپایی را پیدا کنند. نکونام درباره روزهایی که لژیونر بود هم گفته است: خب مشخص بود که در اوایل روزهایی که لژیونر شده بودم با درد غربت و دوری از کشورم مواجه شوم. اما تلاش کردم تا پیشرفت کنم چون می‌دانستم به نفع خودم است. با استفاده از نظم، برنامه‌ریزی،‌ حضور به موقع، پیروی از اصول حرفه‌ای در فوتبال اسپانیا سعی کردم به زندگی مناسبی در عرصه ورزش حرفه‌ای برسم. البته عوامل دیگری هم کمک کردند تا بتوانم در فوتبال حرفه‌ای موفق باشم. البته در دورانی که در اوساسونا بازی کردم،‌ با افت و خیزهایی مواجه شدم ولی فایده مهم بازی کردن در تیمی اروپایی،‌ این است که هر چیزی دقیق برنامه‌ریزی شده و اجرا می‌شود. بازیکنان تنها متعلق به باشگاه هستند که همین عامل باعث پیشرفت‌شان می‌شود. این در واقع عاملی است که به راحتی اجازه نمی‌دهد عضو ثابت یک تیم اروپایی باشید. پس برای حفظ جایگاه و موقعیت خود در چنین تیمی،‌ باید اصول حرفه‌ای را کلا حفظ کنید و برای رسیدن به اهداف برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهید. در شش سالی که در اوساسونا بودم سالهای طلایی دوران حرفه‌ای‌ام را پشت سر گذاشتم. دقیق‌تر بگویم اولین، سومین و پنجمین سال حضورم در اوساسونا، بهترین سالهایی بود که در اوساسونا بودم. به هر حال باید همه چیز را به مردم بگویم، کاری که اصلا راحت نیست. زندگی در ایران و اسپانیا کلا با هم فرق دارد. البته به طور کلی زندگی شخصی من در آنجا متفاوت با ایران نبود. به همین دلیل بیشتر مجبور شدم از نظر ورزشی خودم را با شرایط اسپانیا وفق دهم که کار سختی بود.

يکشنبه 13/5/1392 - 9:59 - 0 تشکر 628576

امیدوارم با استقلال قهرمان آسیا شومکاپیتان تیم ملی ایران در پایان حرفهایش درباره استقلال تهران و حضورش با این تیم در جمع 8 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرده است: در مرحله مقدماتی در گروه مرگ بودیم. با هوشیاری توانستیم بدرخشیم و قدرت خود را به رخ حریفان بکشیم و به جمع 16 تیم پایانی برویم. با بردن الهلال عربستان و العین امارات نشان دادیم که می‌توانیم هر تیم قدرتمند دیگری را شکست بدهیم. البته هنوز با تیم‌های قدرتمند شرق آسیا مواجه نشده‌ایم اما از بازی کردن با آنها نمی‌ترسیم چون قهرمانی و افتخار می‌خواهیم. به نظر من در لیگ قهرمانان آسیا،‌ بازیکنان باتجربه و کلیدی نقش بسزایی در نتیجه‌‌گیری دارند. من هم بسیار امیدوارم که استقلال بتواند برای سومین بار در تاریخ قهرمان آسیا شود.

يکشنبه 13/5/1392 - 9:59 - 0 تشکر 628577

شاید دیر شده باشدوی درباره احتمال کسب عنوان بهترین بازیکن سال آسیا گفت: شاید کسب چنین عنوانی برای من کمی دیر شده، در شش سالی که در پامپلونا بودم و در اوساسونا بازی کردم، برای این عنوان، گزینش نشدم. از این بابت متاسفم. اما به همه بازیکنانی که هم دوره من بودند احترام می‌گذارم. به نظر من در آن سالها من باید حداقل دو بار انتخاب می‌شدم. اما قوانین خاص کنفدراسیون فوتبال آسیا این اجازه را نداد که به این افتخار برسم. حالا هم خوشحالم که با تغییراتی که در قانون انتخاب بهترین‌های قاره آسیا اعمال شده، بازیکنان آسیایی شاغل در فوتبال اروپا هم می‌توانند در صورت درخشش در میان نامزدهای بهترین بازیکن آسیا قرار بگیرند و رقابت کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی