ورزش و تندرستی (بازدید: 302)
چهارشنبه 2/5/1392 - 13:16 -0 تشکر 625060
نقل و انتقالات به نفع چه کسانی تمام شد؟

گزارش کامل نقل و انتقالات لیگ برتر سیزدهم؛لیگ برتر فوتبال از امشب آغاز می شود و شاید عملکرد تیم ها در مسابقات پیش رو، ارتباط مستقیم با کارکرد آنها در فصل نقل و انتقالات داشته باشد.


برندگان فصل نقل و انتقالات آن هایی هستند که در کنار ثبات مدیریت و کادر فنی خود، مهره های کارآمدشان را حفظ کرده و بهترین مهره ها را هم در این فصل جذب کرده اند.

در این فصل نقل و انتقالات نیز شاهد برخی اتفاقات جدید بودیم، از بازگشت برخی مهره ها پس از سال ها دوری به تیم های گذشته شان تا جدایی بازیکنان معترض از تیم های سنتی.

در این گزارش قصد داریم هر چند کوتاه به عملکرد تیم های لیگ برتری در فصل نقل و انتقالات بپردازیم که برای همه از اهمیت فوق العاده ای برخودار است و کری خوانی مدیران و مسئولان باشگاه های نیز در این برهه از زمان افزایش می یابد.

در فصل نقل و انتقالات طبیعی است که تیم هایی که با مشکلات مالی کمتری دست و پنجه نرم می کنند عملکرد بهتری داشته باشند و در این بین تیم های بحران زده کمترین ورودی و جذب مهره ها را در دستور کار دارشتند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:17 - 0 تشکر 625061

*استقلال تهراناستقلال تهران قهرمان لیگ برتر دوازدهم بود تیمی که با مجموعه ای از ستاره های بزرگ و نامی که اکثراً هم ملی پوش بودند توانست با سرمربی گری پرافتخار ترین سرمربی لیگ، جام قهرمانی را بالای سر خود ببرد.

استقلالی ها اگر چه در ابتدای فصل نقل و انتقالات چندان موفق کار نکردند و بیشتر اسیر حاشیه های مدیریتی و مربیگری بودند، اما رفته رفته آبی پوشان پایتخت نشان دادند که دوباره تیم خود را برای قهرمانی می بندند و فتح اله زاده البته در کنار جذب مهره های مد نظر خود بسیاری از ستاره و بمب های خود را را از دست داد.

به هر حال استقلال در این فصل هم یک تیم کهکشانی است تیمی که البته کار سختی هم در پیش دارد، چون رقیبان سر سختی از جمله سپاهان، پرسپولیس، تراکتور و چند تیم پدیده دیگر برای کسب قهرمانی با آنها مبارزه می کنند.

در تیم استقلال تهران یکی از اتفاقات خاص فصل نقل و انتقالات بازگشت علیرضا نیکبخت واحدی به این تیم بود. در کنار این بازیکن که پیوستنش با حواشی زیادی همراه بود و در ابتدا واکنش منفی برخی هواداران را در پی داشت مهره های دیگری نیز به آبی پوشان پایتخت پیوستند، مهره هایی مثل جاسم کرار-مهدی نظری- جمشیدیان- محمد قاضی- عابدینی- پژمان نوری-آندو تیموریان و گوران لاوره به استقلال جذب شدند.

در تیم استقلال خروجی های تیم مهره های بزرگی بودند.
مجتبی جباری بزرگترین مهره استقلال بود که پس از بیانیه باشگاه و مشکلات قدیمی از این تیم جدا شد و به سپاهان رفت.

علاوه بر جباری، اشجاری، حمودی، بائو، کیانوش رحمتی، ایمان موسوی، وینسته آرزه، محمد رضایی، فرزاد حاتمی و طهماسبیان از جمع آبی پوشان پایتخت جدا شدند.

استقلالی ها امسال علاوه بر مسابقات لیگ در جام باشگاه های آسیا نیز حضور دارند و بدون شک ژنرال به دنبال کسب موفقیتی دیگر در این تیم است. استقلال با حفظ سهم زیادی از مهره های کارآموزش حتی با وجود عملکرد نه چندان کهکشانی اش در فصل نقل و انتقالات همچنان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:17 - 0 تشکر 625065

*پرسپولیسسرخپوشان پایتخت هر سال یکی از تیم های مطرح لیگ هستند و به واسطه هوادارانی که دارند در زیر ذره بین قرار می گیرند.

امسال رویانیان مدیر عامل این تیم علیرغم حواشی موجود در بخش مدیریت با انتخاب خود علی دایی را سرمربی تیم پرسپولیس کرد.

تیم دایی یکی از تیم هایی بود که زودتر از سایرین تمرینات خود را شروع کرد و در کنار جذب برخی مهره ای سرشناس ستاره هایی نیز از این تیم جدا شدند.

یونس شاکری- غریبی-محمد عباس زاده-کفشگری- علی عسگر- سید صالحی- میثم حسینی- امید عالیشیاه- سپانوویچ- علیرضا حقیقی- پیام صادقیان و دهنوی به جمع سرخپوشان پایتخت پیوستند و خلعتبری و لطیفی هم در آستانه آمدن به این تیم قرار دارند.

مهدوی کیا، علی کریمی، فشنگچی، محمد قاضی، ولاتکو دانوسکی، میثم نقی زاده، معدنچی، عادل کلاه کج و انصاری فرد بازیکنانی بودند که از پرسپولیس جدا شدند

مشکلات و حواشی موجود و در نتیجه آن جدایی کاپیتان علی کریمی به اعتقاد برخی باید از سوی دایی به تیم دعوت می شد از جمله مسائل مهم در تیم پرسپولیس است که ممکن است در صورت عدم نتیجه گری دایی در پرسپولیس اثرات حاشیه ای خود را بگذارد.

پرسپولیس تهران همان طور که ذکر شد با حواشی زیادی همراه بود حواشی که دامنه آن تا همین چند روز پیش هم ادامه داشت. تغییر در هیات مدیره و بیان گزینه های جدیدی برای مدیر عاملی این تیم بزرگ حاشیه ای بود که سرخپوشان را در مهمترین زمان پیش از آغاز فصل اسیر خود کرد.

البته رویانیان همچنان مدیرعامل این تیم است و علیرغم فصل گذشته نه چندان قابل قبول سرخپوشان امسال برای قهرمانی و نتیجه گیری به میدان می روند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:18 - 0 تشکر 625068

*تراکتورسازی تبریزآقای معلم امسال در تراکتور تیم خوبی را بسته است، تراکتور که عنوان نائب قهرمانی در لیگ برتر دوازدهم را یدک می کشد امسال هم با این هواداران پرشوری که دارد برای قهرمانی به میدان می رود و بدون شک هدفش صدرنشینی در جدول لیگ است.

یکی از مهمترین خریدهای تیم سرخپوش پایتخت پیوستن علی کریمی و انصاری فرد به این تیم است و دو بازیکنی که هر دو از پرسپولیس به این تیم آمدند.

علاوه بر این دو بازیکن، حامد لک، دلیر، بائو، سعید دقیقی، صوفیانی، ربیع خواه، فرشید طالبی و مارکو باسارا نیز مهره هایی بودند که به تراکتور پیوستند.

از طرف دیگر عقیل اعتمادی، محسن فروزان، سید صالحی، قاسم دهنوی، مهدی ثابتی، عابدینی، اکرامی، فلاویولوپز و گیلسون نیز از تراکتور جدا شدند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:19 - 0 تشکر 625069

*سپاهانبدون شک سپاهان اصفهان یکی از برندگان اصلی فصل نقل و انتقالات بود تیمی که در فصل گذشته به عنوان سومی در لیگ برتر دست پیدا کرد و قهرمان جام حذفی هم شد امسال یکی از باشگاه هایی بود که بسیاری از مهره های قدرتمند دیگر تیم ها را جذب کرد.

مهره هایی همچون مجتبی جباری، آرش افشین، شجاع خلیل زاده، یعقوب کریمی، رحمان احمدی، هادی عقیلی و حمودی به این تیم جذب شده اند و آدامو کولیبالی نیز در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.

جمشیدیان، مهدی جعفرپور، حسن جعفری، سوشاک، خلعتبری، فرشید طالبی، سوکای و محمدباقر صادقی نیز از این تیم جدا شده اند.

شاید جدایی خلعتبری از سپاهان بزرگترین اتفاق بد برای این باشگاه باشد که باید دید کلام بازیکن می تواند این قضیه را جبران کند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:19 - 0 تشکر 625070

*فولاد خوزستانفولاد خوزستان با سرمربیگری فرکی پدیده لیگ برتر دوازدهم بود. تیمی که در کنار کسب رتبه چهارم در جدول سهمیه شرکت در مسابقات آسیایی را نیز کسب کرد.

فولادی ها لیست بسیار کوتاهی از جذب مهره داشتند و در نقطه مقابل برخی از بازیکنان قدرتمندشان از جمله آرش افشین را از دست دادند.

حسن جعفری، مهدی بدرلو، جونیور، عباس محمد رضایی، فرزاد خالقی، سرجیو و چاوز در فصل نقل و انتقالات به فولاد پیوستند و امیرآبادی، میثم کریمی، ادریس کوچکی، طالب ریکانی، پورخسروانی و آرش افشین از این تیم جدا شدند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:20 - 0 تشکر 625071

*نفت تهراننفت تهران در لیگ برتر دوازدهم عملکرد خوبی داشت و پایاپای با فولاد برای کسب سهمیه آسیایی تلاش کرد.

در تیم نفت تهران مهره هایی هم چون حسین ابراهیمی، پویا نزهتی، کامیابی نیا، وحید امیری، حمید بوحمدان، رسول نویدکیا، حسین رحیمی، دباغ و مهرداد اولادی به این تیم پیوسته اند.

یعقوب کریمی، هادی شکوری، مصطفی سیفی، مهدی خیری، محسن یوسفی، میثم آقابابایی، میثم حسینی، منوچهری، حامد ملاح زاده، مگنو باتیستا، گوران لوبوویچ، و داسیلوا نیز از این تیم جدا شدند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:20 - 0 تشکر 625073

*مس کرمانمس کرمان در روزهای منتهی به آغاز لیگ برتر سیزدهم با حواشی مواجه شدند که ممکن است به عملکرد این تیم ضربه بزند.

در تیم مس، اکبر ایمانی، نظیف کار، تیغ نورد، هادی شکوری، مجتبی ترشیز، کریم اسلامی، رودباریان، ادینهو سمیر بکریچ، محمدی، شیرازی و ابرقویی به تیم مس کرمان پیوسته اند فرشاد باقری و علی رضا ابراهیمی نیز در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارند.

عنایتی، مهرداد کریمیان، منصور تنهایی، امرایی، نظرزاده، مهدی محمدی، شجاع خلیل زاده، میلان میاتوویچ، استفان باش، ایوان پتروویچ، نیز از این تیم جدا شده اند و شهرام گودرزی، حمید کاظمی و آرش روشنی پور نیز در لیست خروجی ها قرار دارند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:20 - 0 تشکر 625074

*راه اهنراه آهن شهرری پس از رفتن دایی، کار خود را با منصور ابراهیم زاده آغاز کرد. تیمی که در کمال آرامش بازکنان مورد نظرش را جذب کرد و البته برخی مهره های خودش را هم از دست داد.

میلاد نوری – رامین رضائیان – وحید طالب لو- خالصی فر- علی علیپور- امین منوچهری – بهنام برزای- حامد فلاح زاده- محمد حسین پور- صغیری- ایمان شیرازی – والری الکسانیان و حامد زمانی به این تیم پیوستند.

محمد محمدی- کفشگری- علیرضا عباسفرد- محمد رضا مامانی – ایگور کاسترو- علی عسگر- امید عالیشاه- جهانگیر عسگری و فرشید کریمی نیز از راه آهن جدا شدند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:21 - 0 تشکر 625075

*سایپا


تیم سایپا البرز که در یکی از فصل های لیگ برتر جام قهرمانی را با دایی بالای سر خود برده بود در فصل اول انتقادات مهدی جعفر پور- بابک حاتمی- ناصحی – مشکل پور- ثابتی- میلاد نصرتی- کاسمین ونسا- کیانوش رحمتی- باقر صادقی – قباحلو- شاهوار وقتی بختیاری ومراد زاده را جذب کردند.

 غریبی – رحمان احمدی – دقیقی – سعید نوروزی – حسن اسلامی – لطف اله نژاد- براتی و میرزاپور نیز ازاین تیم جدا شدند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:21 - 0 تشکر 625076

*صبای قمصبایی ها در فصل نقل و انتقالات تعداد مهره کمی را به جمع بازیکنان خود افزودند، رضا عنایتی –محمود شفیعی – شهرام مهربان- امرایی و مهدی محمدی به این تیم پیوستند و میلاد نوری رامین رضائیان – حامد لک – بختیاری زاده- ویکروم – مهدی بدرلو- کریم اسلامی – میثم خسروی – رزاقی راد و بهمن طهماسبی از این تیم جدا شوند. محسن خلیلی و قنبری نیز در آستانه جدایی از تیم صبای قم قرار داشتند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی