ورزش و تندرستی (بازدید: 848)
سه شنبه 1/5/1392 - 10:32 -0 تشکر 624610
خبرهای ورزشی دهه اول مرداد ماه نود و دو

عصیانگر,جادوگر,تراکتور

اولین عصیانگری جادوگر در تراکتور

حتی گفته می‌شود کریمی از نحوه تمرینات جلالی هم چندان راضی نیست و یک بار به پورغلامی، دستیار جلالی به خاطر تمریناتش اعتراض کرده است

به گزارش شهرخبر،  اولین اعتراض علی کریمی در تراکتورسازی تبریز پس از گذشت دو ماه از پیوستن این بازیکن به تیم تبریزی حدود چند روز پیش ثبت شد.بنا به گفته یکی از نزدیکان تراکتورسازی، این اعتراض مربوط به چند روز قبل بود که علی کریمی در رختکن تیم در پایان یکی از جلسات تمرینی صدایش در آمد.

درحالی که مسوولان تراکتورسازی وعده داده بودند تا 20تیر ماه 20درصد قرارداد بازیکنان را بپردازند، این وعده عملی نشد تا جادوگر به نمایندگی از همبازیانش در رختکن به آذرنیا، سرپرست تیم پرخاش کند و بگوید: «آقاجون این چه وضعیه؟ چرا هی امروز و فردا می‌کنین... چرا پول بچه‌ها رو نمی‌دین؟ چرا بچه‌ها رو پیش مردم خراب می‌کنین؟ مگه ماها کار و زندگی نداریم؟»

علی کریمی با وجود حضور کوتاه مدت در تراکتور به نوعی بزرگ‌تر تیم به حساب می‌آید و بازیکنان مشکلات‌شان را به او می‌گویند تا به گوش مدیریت برساند.

حتی گفته می‌شود کریمی از نحوه تمرینات جلالی هم چندان راضی نیست و یک بار به پورغلامی، دستیار جلالی به خاطر تمریناتش اعتراض کرده است.

سه شنبه 1/5/1392 - 10:41 - 0 تشکر 624611

بازیکن,والیبال,دختران ژاپنی

دختران ژاپنی عاشق بازیکن تیم ملی والیبالچند خانم ژاپنی که برای تشویق ملی پوشان به سالن آمده بودند کاغذی به دست داشتند که روی آن به انگلیسی نوشته بود: «سعید معروف».


آن‌ها طرفدار این بازیکن تیم ملی کشورمان بودند و با دیدن دوربین‌های ایرانی علاقه خود را اینگونه نشان دادند. جالب اینجاست که از بازی تیم‌های ایران و پورتوریکو استقبال خوبی به عمل نیامد.سه شنبه 1/5/1392 - 10:43 - 0 تشکر 624612


ترکیب احتمالی تراکتورسازی و پرسپولیسترکیب احتمالی تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس برای دیدار هفته نخست لیگ برتر مشخص شد.

نامه، در هفته نخست دوره جدید لیگ برتر فوتبال پرسپولیس چهارشنبه شب در تهران میزبان تراکتورسازی است.


ترکیب احتمالی دو تیم برای این دیدار به شرح زیر است:

پرسپولیس: نیلسون، جلال حسینی، علیرضا نورمحمدی، میثم حسینی، حسین ماهینی، قاسم دهنوی، رضا حقیقی،‌ محمد نوری، غلامرضا رضایی، پیام صادقیان و سید مهدی سیدصالحی

تراکتورسازی: حامد لک، محمد نصرتی، حبیب گردانی، مرتضی اسدی، محمد ایران پوریان،‌ مهدی کریمیان، مهدی کیانی،‌ محمد ابراهیمی، علی کریمی، جواد کاظمیان و سعید دقیقی

سه شنبه 1/5/1392 - 10:45 - 0 تشکر 624614

اعتراض کارمندان وزارت ورزش به دلیل عدم پرداخت حقوق

کارمندان قراردادی وزارت ورزش به دلیل پرداخت نشدن مطالبات‌شان اعتراض کردند.


خبرگزاری فارس: اعتراض کارمندان وزارت ورزش به دلیل عدم پرداخت حقوق

به گزارش خبرگزاری فارس، 200 نفر از کارمندان وزارت ورزش به دلیل عدم پرداخت حقوق و مطالبات‌شان در وزارت ورزش اعتراض و تحصن کردند.


این کارمندان به این موضوع معترض هستند که از ابتدای سال نه قراردادی با آنها امضاء شده و نه حقوقی گرفته‌اند. رمضان‌پور، مدیر حراست وزارت ورزش سعی در متفرق کردن این افراد داشت که موفق نشد. کارمندان وزارت ورزش هم‌اکنون در لابی این ساختمان منتظر رسیدگی به اعتراضات‌شان هستند.


این در حالی است که نصرالله پریچهره، مسئول امور اداری وزارت ورزش، درباره اعتراض کارمندان این وزارت‌خانه به فارس گفت: حقوق کارمندان کامل داده شده و امسال افزایش حقوق‌ها را نداده‌اند. شاید اعتراض آنها به این دلیل باشد که می‌ترسند قراردادشان تمدید نشود.


وی درباره تمدید قرارداد کارمندان هم اظهار داشت: منتظر دستورالعمل ضوابط اجرایی هستیم. پیش‌نویس آن برای ما ارسال شد، اما به دلیل یکی دو اشکالی که داشت قرار است تا هفته آینده در اختیار ما قرار بگیرد.


صحبت‌های خبرنگار فارس با تعدادی از کارمندان این وزارت‌خانه حاکی از این است که حقوقی به کارمندان پرداخت نشده است.

سه شنبه 1/5/1392 - 13:24 - 0 تشکر 624706

نصب اتاق کنترل اسپایدرکم در ورزشگاه آزادی

دوربین اسپایدرکم ورزشگاه آزادی دیگر به مشکل نمی خورد.دوربینی که قرار بود کیفیت پخش مسابقات لیگ برتر را بالا ببرد آنقدر با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم کرده که خیلی ها اعلام کردند بهتر است شبکه سه قید استفاده از این دوربین گرانقیمت را بزند و با همان دوربین های قدیمی اش مسابقات ورزشگاه آزادی را پوشش دهد با این همه به نظر می رسد دیگر مثل سابق مشکلات فنی مانع کار این دوربین نخواهد شد.

به گزارش اوج نیوز، مهدی هاشمی تهیه کننده برنامه فوتبال برتر درباره استفاده از اسپایدرکم گفت: اتاق کنترل این دوربین را در ورزشگاه نصب کردیم تا بخش اعظمی از مشکلات مربوط به آن حل شده باشد. قرار است در بازیهای مهم و پرتماشاگر از این دوربین استفاده کنیم چون در بازیهایی که تماشاگر زیادی به استادیوم نیامده باشد، استفاده از این دوربین جذابیتی ندارد.

به گفته هاشمی، امروز جلسه ای در شبکه سه برگزار می شود تا درباره نحوه پخش مسابقات لیگ در فصل جدید تصمیم گیری شود.

سه شنبه 1/5/1392 - 13:25 - 0 تشکر 624707

سازمان لیگ:

80درصد درآمد بلیت‌الکترونیک به باشگاه‌ می‌رسد

سازمان لیگ فوتبال اعلام در واکنش به اظهارات مدیرعامل پرسپولیس گفت: 80 درصد از درآمد حاصل از بلیت‌فروشی به باشگاه‌ها می‌رسد.
حجت‌الله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ گفت: بلیت‌فروشی الکترونیک به سود باشگاه‌های لیگ برتر است و این الزامی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای سازمان لیگ ایجاد کرده که بلیت‌فروشی مسابقات باید به صورت الکترونیک صورت بگیرد.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: تلاش سازمان لیگ در راستای توسعه فوتبال و افزایش درآمد باشگاه‌هاست. 80 درصد از درآمد حاصله از بلیت‌فروشی الکترونیک نیز برای باشگاه‌ها است. 10 درصد متعلق به فدراسیون فوتبال، پنج درصد متعلق به سازمان لیگ و پنج درصد هم به هیئت فوتبال میزبان برگزاری مسابقات می‌رسد.

مدیر روابط عمومی سازمان لیگ تصریح کرد: در حال حاضر هزینه نصب گیت‌ها و نرم‌افزار و سخت‌افزار ورزشگاه آزادی برای فروش بلیت الکترونیک تاکنون حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان شده است و تکمیل این طرح به طور کامل در ورزشگاه آزادی در مجموع بیش از 2 میلیارد تومان هزینه دارد.

بهمنی افزود: مدیران باشگاه‌ها هر سوالی در زمینه فروش بلیت الکترونیک و نحوه تخصیص درآمد آن دارند می‌توانند از سازمان لیگ سوال‌های‌شان را بپرسند و سازمان لیگ به طور شفاف مسایل را برای آنها بیان می‌کند.

سه شنبه 1/5/1392 - 13:25 - 0 تشکر 624708


بنا بر ادعای رحیم‌پور؛

تقوی از سرمربی‌گری مس استعفاء کرد

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان از سمتش در این باشگاه استعفاء کرد.


مجتبی تقوی امروز در تمرین تیم مس کرمان حاضر نشد و یکی از دستیارانش را سر تمرین فرستاد.

رحیم‌پور مربی بدنساز باشگاه در جمع بازیکنان این تیم گفت: مجتبی تقوی از سمت خود استعفاء کرده است و دیگر در تمرینات تیم شرکت نمی‌کند. من هم به احترام تقوی امروز در تمرین حاضر شدم.

به گزارش فارس، در دو روز گذشته هواداران باشگاه مس با مربیان این تیم درگیر شدند و حتی با بیژن طاهری مربی غیربومی که به کرمان رفته بود درگیری فیزیکی پیدا کردند. ظاهراً استعفای تقوی به خاطر این مسائل حاشیه‌ای بوده است.

سه شنبه 1/5/1392 - 13:26 - 0 تشکر 624710

آنالیز تیم ملی توسط یک سایت اسپانیایی

یک سایت اسپانیایی بازیکنان تیم ملی را آنالیز کرد.

خوزه لوییز رودریگوئز سانچز،مفسر سایت vavel در مطلبی با عنوان به سوی برزیل،آنالیز تیم ایران دراین باره نوشت:کارلوس کی روش شرایط نسبتا سختی برای کار در ایران داشت. کمبود امکانات و کم بودن بازیکنان با تجربه، کار او را برای موفقیت سخت کرد. او البته در نهایت توانست ایران را به جام جهانی برساند. هر چند که حریفان ایران در جام جهانی قطعا با تیم هایی که شاگردان کی روش در آسیا به مصافشان رفتند،تفاوت زیادی دارد.

به گزارش اوج نیوز،به نوشته این سایت، ایران در درون دروازه مشکل خاصی نداشت و مهدی رحمتی تا قبل از اختلافش با کی روش دروازه بان اول تیم ملی بود. در حال حاضر شماره یک ایران را دروازه بانی به نام رحمان احمدی می پوشد که عملکرد قابل قبولی داشته و سوشا مکانی و علیرضا حقیقی دروازه بانان ذخیره ایران هستند.

در خط دفاعی جلال حسینی در کنار پژمان منتظری یا امیر حسین صادقی مدافعان میانی تیم ملی ایران را تشکیل می دهند. سبک بازی دو مدافع ملی پوش استقلال با یکدیگر متفاوت است. شجاع خلیل زاده هم یکی از چهره های جوان تیم ملی است که شانس زیادی برای رسیدن به ترکیب اصلی شانس زیادی ندارد.

در سمت راست خط دفاعی خسرو حیدری انجام وظیفه می کند که بعید است در جام جهانی در آن پست بازی کند و احتمال حضور حسین ماهینی یا پژمان منتظری در سمت راست خط دفاعی ایران وجود دارد.

دفاع چپ تیم ملی گزینه های زیادی دارد. اگر چه هاشم بیگ زاده در آخرین بازیهای تیم ملی نمایش خوبی داشت اما مهرداد پولادی و پژمان نوری هم آماده بازی در این پست هستند.

درباره خط دفاع می توان به این نکته اشاره کرد که اگر چه مدافعان ایرانی در برابر رقبای آسیایی شان چیزی کم ندارند اما داستان حضور در میدان های بین المللی کاملا با بازی در آسیا متفاوت است و شاید کی روش مجبور شود از محمد نصرتی- که در جام جهانی 2006 ایران را همراهی کرد – استفاده کند.

در خط میانی تیم ملی دو مهره نقشی اساسی دارند. نفر اول جواد نکونام است که جلوتر از مدافعان قرار می گیرد و ریتم بازی را تعیین می کند. او خیلی خوب در کارهای دفاعی تیمش شرکت می کند و جدا از توانایی های فنی اش، متخصص گلزنی در بازیهای مهم است.

نویسنده مطلب از نکونام به عنوان آهنربای تیم ملی ایران یاد کرده است که توپ ها را در دایره قدرت خود می گیرد.

در کنار او آندرانیک تیموریان بازی می کند و جلوتر این دو بازیکن مجتبی جباری قرار می گیرد که پاسهای آخرش طلایی است. در پست او کی روش می تواند از محمد نوری هم استفاده کند که سبک بازی اش قابل پیش بینی تر از جباری است.

بر اساس این گزارش،خط حمله ایران از بازیکنان خطرناکی تشکیل شده است. در سمت راست اشکان دژاگه بازی می کند که سرعت، قدرت و تکنیک را با هم دارد. مصدومیت او باعث شد که غلامرضا رضایی هم فرصت بازی پیدا کند. بازیکنی که سرعت و تکنیک قابل توجهی دارد. ایران در بین بازیکنان هجومی اش یک چهره جوان به نام حسن مسلمان را دارد که در 22 سالگی به دنبال کامل کردن بازی اش است.

در سمت چپ کی روش اصرار زیادی روی استفاده از مسعود شجاعی دارد و محمدرضا خلعتبری و احسان حاج صفی گزینه های بعدی او هستند.

جلوتر از این نفرات هم اگر چه تا مدتها قبل کریم انصاری فرد گزینه اول بود اما او علیرغم استعدادی که دارد، مدتها از شرایط آرمانی دور بود تا رضا قوچان نژاد مهاجم نوک تیم ملی شود. بازیکنی که علیرغم بازیهای کم کم ملی اش، یک گلزن بی نظیر محسوب می شود و جلوی دروازه بازیکن بسیار خطرناکی است. قطعا حریفان ایران بازی گوچی را زیر نظر خواهند داشت. فرزاد حاتمی دیگر مهاجم تیم ملی است که البته فرصتی برای بازی به او نمی رسد.

خوزه لوییز رودریگوئز سانچز همچنین می نویسد:کی روش تیم ملی ایران را بر اساس دلایل منطقی آرایش داد.جواد نکونام و آندرانیک تیموریان ،دو بازیکن کلیدی تیم او به شدت در بازی تیم حریف نقش تخریبی ایفا می کردند و به همین دلیل بحث بازی سازی و خلاقیت در رده بعدی اهمیت قرار می گرفت.

بر اساس این گزارش،نویسنده مطلب در ادامه یادآور شده است:تیم ملی ایران لذت حضور در جام جهانی 2014 برزیل و ورزشگاههای زیبای این کشور را تجربه می کند.شایستگی بزرگی که در پی پیروزی رفت و برگشت مقابل تیم کره جنوبی به وقوع پیوسته است.بدون تردید حضور در جام جهانی برای کی روش و تیم ملی افتخار برزگی است.هر نتیجه مثبت دیگری در برزیل مانند پیروزی بر آمریکا در جام جهانی 98 فرانسه و در ورزشگاه ژرلاند قسمت دیگری از این تجربه خواهد بود.

سه شنبه 1/5/1392 - 13:26 - 0 تشکر 624711

هواداران در بازی با تراکتور فقط تیم خودشان را تشویق کنند

دایی: با حمایت هواداران تراکتور را می‌بریم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: صلاح نبود در بازی نمادین شنبه شب شرکت کنم.


علی دایی در خصوص بازی مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: مطمئن باشید چون بازی اولی است که در لیگ انجام می‌دهیم روز بسیار سختی را مقابل تراکتورسازان داریم. هر دو تیم به نظر من بازی حساس و سختی را در پیش دارند.

به گزارش فارس، وی افزود: خوشبختانه تمرینات خیلی خوبی را انجام دادیم و بچه‌های ما با خوب کار کردن آماده این بازی حساس هستند. به نظرم از همه لحاظ آماده یک استارت قوی در لیگ هستیم و ان‌شاءلله با یک بازی خوب به سه امتیاز بازی اول با انگیزه بالا فکر می‌کنیم.

دایی در پاسخ به سؤالی که آیا این بازی برای شما حساسیت ویژه‌ای دارد یا خیر گفت: این بازی مثل همه بازی‌ها فقط سه امتیاز دارد اما چون بازی اول است و بازی‌ای است که بعد از مدت‌ها من به پرسپولیس آمده‌ام، برای ما راستش را بخواهید مهم است البته برای هر دو تیم مهم است. چون اگر لیگ را خوب شروع کنیم مطمئن باشید این برد به ما کمک زیادی در ادامه لیگ خواهد کرد. ما تمام سعی و تلاش خود را انجام می‌دهیم تا لیگ را با یک استارت پرقدرت آغاز کنیم.

دایی خطاب به هواداران پرسپولیس نیز گفت: هواداران باید تا آخر بازی تیم خودشان را تشویق کنند، آنها دار و ندار پرسپولیس هستند و هرگز نباید حتی یک دقیقه دلسرد شوند. ما کم و کاستی‌های زیادی داشتیم که ان‌شاءلله با حمایت هواداران آنها را باید به نقاط قوت تبدیل کنیم. من می‌دانم که می‌توانیم در روز بازی با تراکتور با جوانان و با تجربه‌هایی که داریم ان‌شاءلله یک نتیجه خوب بگیریم.

دایی در پاسخ به سؤالی که چرا در مراسم شنبه ‌شب حضور نداشتید، گفت: تا آنجایی که من می‌دانم برای برگزاری چنین مسابقاتی حتماً باید از سه ماه قبل برنامه‌ریزی شود تا بچه‌ها همه دور همدیگر باشند و بتوانند با یکدیگر کار کنند.

وی افزود: بعد از این مسائل من دیدم که در این بازی شرکت نکنم بهتر است. چون به خاطر خیلی از مسائل و اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل این است که من همیشه برای ورزش و فوتبال احترام خاصی قائل هستم. برای تک تک هم‌بازی‌هایم احترام خاصی قائلم اما احساس کردم شب شنبه در آن بازی شاید تغییرها و مسائل مختلفی باشد به همین دلیل در آن دیدار که نمادین هم بود، شرکت نکردم.

سه شنبه 1/5/1392 - 13:27 - 0 تشکر 624712


دکو از فوتبال خداحافظی می‌کند

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال پرتغال اعلام کرده در پایان سال ۲۰۱۳ از فوتبال کناره گیری خواهد کرد.خبرگزاری فارس: دکو از فوتبال خداحافظی می‌کند


به گزارش خبرگزاری فارس،‌ دکو که پیشینه پوشیدن پیراهن تیم‌هایی چون پورتو، بارسلونا و چلسی را در کارنامه دارد، اکنون در فلومیننزه برزیل توپ می‌زند.


او که ماه آینده 36 ساله خواهد شد بر این باور است دیگر نمی‌تواند فوتبال تاثیر گذاری که در باشگاه‌هایی مانند بارسلونا و چلسی از خود به نمایش گذاشته را تکرار کند.


در گفت‌وگویی که از او در گلوبو منتشر شده آمده:‌ در فوتبال، زمان کم است. وقتی به دوران گذشته فکر می‌کنم، احساس نوستالژیکی به من دست می‌دهد. زمانی هم می‌رسد که احساس می‌کنید دیگر نمی‌توانید با کیفیت سابق فوتبال بازی کنید. همواره دوست داشته‌ام به  پیروزی برسم. تا پایان سال با این تیم قرارداد دارم و می‌خواهم بهترین‌ بازی‌هایم را به نمایش بگذارم.


دکو یکی از 9 بازیکنی است که توانسته لیگ قهرمانان اروپا را با دو تیم فتح کند. پورتو و بارسلونا.


وی در ادامه گفت: این آخرین حضور من در رقابت‌های لیگ برزیل است اما ممکن است در رقابت‌های لیبرتادورس شرکت داشته باشم. می‌خواهم در این جام قهرمان شوم و آن را به ویترین افتخارهایم اضافه کنم.

سه شنبه 1/5/1392 - 13:27 - 0 تشکر 624713

هیدینک استعفا کرد تا مربی منچستریونایتد جانشین وی شود

سرمربی آنژی ماخاچکالا از سمت خود کناره گیری کرد تا مربی فصل گذشته یونایتدها هدایت این تیم را به دست بگیرد.


خبرگزاری فارس: هیدینک استعفا کرد تا مربی منچستریونایتد جانشین وی شود

به گزارش خبرگزاری فارس، گاس هیدینک که روز گذشته از سوی فدراسیون فوتبال روسیه به خاطر هل دادن داور 6 جلسه از نشستن روی نیمکت تیمش محروم شده بود، از مربیگری در آنژی ماخاچکالا استعفا کرد.


هیدینک 66 ساله که قراردادش را تنها به مدت یک سال دیگر تمدید کرده بود، مورد توجه رئال مادرید و پاری سن ژرمن قرار داشت ولی در نهایت، هدایت این دو تیم به مربیان دیگری سپرده شد.


آنژی که باشگاهی از منطقه داغستان است، با سرمایه‌های سلیمان کریموف در سال‌های اخیر ستاره‌های زیادی را به تیم خود برده و آرزوهای بزرگی در اروپا در سر دارد.


جانشین هیدینک، رنه ملنستین است که فصل گذشته مربی منچستریوینایتد بوده است. او پس از بازنشستگی الکس فرگوسن از یونایتدها خداحافظی کرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی