ورزش و تندرستی (بازدید: 273)
دوشنبه 31/4/1392 - 10:8 -0 تشکر 624324
گفتكو با علیرضا منصوریان

منصوریان : ستاره سوم نزدیک است


 علیرضا منصوریان طی گفتوگویی مفصل با سایت رسمی باشگاه استقلال در خصوص استقلال و تیم ملی حرفهای جالب و ناگفته ای را بیان کرد. حرفهایی که نشان از هدفمندی حرفهای او در دنیای مربیگری داشت و البته آنچه تا به امروز در خصوص بازی ایران- روسیه در دلش پنهان کرده بود تا در این گفت وگو آن را بیان کند.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:9 - 0 تشکر 624325


*علیرضا منصوریان چقدر در بالا رفتن سهمیه استقلال در تیم ملی تاثیر داشت؟
به هر حال من به عنوان یک استقلالی در تیم ملی مشغول به کار بودم و همه من را به عنوان یک مربی آبی متعصب میشناسند. در تیم ملی هم به استقلال تعصب داشتم اما تعصب همراه با منطق. طبیعی هم بود وقتی به عنان مربی استقلالی در تیمملی حضور داشتم تعداد استقلالی های آن بیشتر شود با این حال کماکان پای حرف سابقم هستم. من معتقدم هر موقع استقلال و پرسپولیس به طور همزمان در لیگ ایران در کورس قهرمانی بودند و موفق عمل کردند ما تیم ملی قوی داشتیم، نمونه بارزش به همین امسال برمیگردد وقتی استقلال در آسیا تا مراحل پایانی پیش رفت، نفرات بهتر و زبده تری در تیم ملی حضور پیدا کردند. بازیکنانی که با استقلال تا مرحله یک هشتم نهایی رفتند، توانستند به تیم ملی هم کمک کنند. اگر پرسپولیس هم فصل گذشته سرحال بود بهتر میتوانست به تیم ملی کمک کند، اما این را بگویم من وقتی در تیم ملی باشم حتما یک سهمیه از استقلال در تیم ملی بیشتر میشود اگر 9 تا سهمیه استقلال باشد، با من میشود 10 تا.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:10 - 0 تشکر 624326


*شما به عنوان مربی تیم ملی اعتقاد دارید بازیکنان استقلال چقدر در صعود ایران به جام جهانی نقش داشتند؟
من اعتقاد دارم خط دفاع و هافبک استقلال تاثیر مستقیم را در سه بازی آخر ما داشت چرا که خط هافبک تیم ملی را حیدری، نکونام، جباری و تیموریان استقلالی تشکیل دادند و خط دفاع را هم صادقی، منتظری، بیگزاده. این تاثیر استقلالیها را در تیم ملی نمیتوانیم کتمان کنیم با این حال همین مسئله نشان میدهد اگر استقلال قهرمان شد و اگر بازیکنانش در تیم ملی توانستند تاثیر مثبت بگذارند نشان دهنده این است که پشت این موفقیت تدبیر مدیریتی و فنی بوده. دوباره میرسیم به همین حرف من، گفتم وقتی استقلال و پرسپولیس موفق باشند تیم ملی ما هم موفق است. این دو باید در اوج باشند که تیم ملی ما هم خوب عمل کند. استقلال به تیم ملی کمک کرد و امیدوارم در فصل جدید هر دو تیم بتوانند به تیم ملی کمک کنند تا تیمی قویتر داشته باشیم.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:11 - 0 تشکر 624327


*علیرضا منصوریان در سه بازی آخر به تیم ملی بزرگسالان اضافه شده و دقیقا در همین سه بازی بود که ایران بازیهای بهتری را از خود به نمایش گذاشت. نقش شما را در موفقیتهای تیمملی چطور میتوانیم تعبیر کنیم؟
کارلوس را در حوزه مربیگری خیلی قوی دیدم، همینطور در حوزه مدیریت روحی و روانی. اگر او در تیم منچستر طی 7 سال زمامدار تمام مدیریت و فنی بوده بیجهت نبوده و گزاف نیست که بگویم من خیلی خوش شانس بودم که پس از مدیریت در آکادمی استقلال، حضور در تیمهای پایه و امید ایران در بزرگسالان به آدمی مثل کروش خوردم و او را تخلیه اطلاعاتی میکنم. او به من اطمینان کرد که به تیم ملی اضافه شوم و این یعنی کارلوس کروش حضور من را مثبت میدانست، اما امروز من نمیتوانم بگویم چقدر در تیم ملی تاثیر داشتم یا نداشتم و در اینباره امیدوارم مردم فوتبالمان و فوتبالیها بفهمند علیرضا منصوریان توانسته تاثیر خودش را بگذارد یا نه؟ البته من این را هم بگویم من کلا از بی تاثیر بودن بدم می آید و دوست ندارم بدون تاثیر در جایی کار کنم.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:12 - 0 تشکر 624328


*در حال حاضر کروش و رحمتی با یکدیگر اختلاف دارند و همین مسئله باعث شده تا سنگربان استقلال در تیم ملی حضور نداشته باشد. منصوریان به عنوان یک مربی استقلالی در حل این مشکل پا را پیش میگذارد؟
در ابتدا ماموریت آمدن رحمتی به تیم ملی بر عهده من بود، اما چون این اتفاق از طرف مهدی و کروش بود و من هم شاهد عینی اتفاقات به وجود آمده بودم به خودم الان اجازه نمیدهم حرفی در این مورد بزنم یا اظهارنظر کنم. هر وقت دو طرف در این مورد نظرشان بر این بود که این بحث باز شود، من حرف میزنم و در حال حاضر باز کردن این موضوع را درست نمی بینم و بهتر است پیش از این هم در اینباره حرفی نزنم.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:14 - 0 تشکر 624329*فکر می کنید با توجه به یارگیری استقلال در فصل نقل و انتقالات سهمیه این تیم در تیم ملی بیشتر شود؟

این مسئله به موفقیت استقلال در لیگ یا آسیا بستگی دارد. به تیم ملی زمانی انرژی و خون تازه تزریق شد که استقلال توانست در آسیا موفق عمل کند و به عنوان صدرنشین از گروه خود صعود کند. استقلال اگر به همین روند خود ادامه دهد قطعا سهمیه اش را هم میتواند بیشتر کند. این تیم الان 7، 8 سهمیه خوب در تیمملی دارد، اما در بالا رفتن سهمیه اش باز بستگی به این دارد که نفرات جدیدش چقدر بتوانند خودشان را در لیگ نشان داده و بعد به تیم ملی دعوت شوند.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:21 - 0 تشکر 624331*فکر می کنید با توجه به یارگیری استقلال در فصل نقل و انتقالات سهمیه این تیم در تیم ملی بیشتر شود؟

این مسئله به موفقیت استقلال در لیگ یا آسیا بستگی دارد. به تیم ملی زمانی انرژی و خون تازه تزریق شد که استقلال توانست در آسیا موفق عمل کند و به عنوان صدرنشین از گروه خود صعود کند. استقلال اگر به همین روند خود ادامه دهد قطعا سهمیه اش را هم میتواند بیشتر کند. این تیم الان 7، 8 سهمیه خوب در تیمملی دارد، اما در بالا رفتن سهمیه اش باز بستگی به این دارد که نفرات جدیدش چقدر بتوانند خودشان را در لیگ نشان داده و بعد به تیم ملی دعوت شوند.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:23 - 0 تشکر 624332


*بعد از کروش، علیرضا منصوریان میتواند سرمربی ایران باشد؟
نه. (قاطعانه نه میگوید)
*چه قاطعانه پاسخ منفی دادید؟

من اعتقاد دارم آدم باید منطقی فکر کند، آدم باید با رویاهای واقعی کارش را دنبال کند نه رویاهای تخیلی. شاید من در رویاهای خودم بگویم چه خوب میشد جای کروش باشم، اما آدم باید منطق داشته باشد. شاید به من الان بگویند چشم کروش، اما من منصوریان باید برای مربیگری یک سری خاصیتهای ویژه داشته باشم، یکسری مراحل را باید طی کنم. سرمربی گری تیم ملی یعنی گل فوتبال ایران، اما رسیدن به این هدف یک مقدار طولانی تر است و من الان راه زیادی پیش رو دارم. الان هم سعی کردم در زندگی با واقعیتها یک برنامه برای آینده مربیگری ام داشته باشم در بخش کامپیوتر، زبان... الان زبان اسپانیایی را میخواهم بخوانم، اینترنت را به صورت حرفه ای تر دنبال میکنم، تمرینات مدرن را در میآورم و...

دوشنبه 31/4/1392 - 10:25 - 0 تشکر 624333

*پس به صورت حرفه ای کار خود را دنبال می کنید؟
بازیکن 3 ماه، 4 ماه شاید زیر دست منصوریان باشد اما بعد از 3 ماه میآید و میگوید از نظر فنی چه میتوانی به من اضافه کنی. در تیم ملی امید هم اگر من تمریناتم به روز نبود، نمیتوانستم موفق باشم. ما مدرنترین تمرینات حرفهای را در تیم ملی امیدمان اجرا کردیم. در این مسیر افشین قطبی و کروش روی من بیشترین تاثیر را گذاشتند. ما کار تیمی میکردیم، حتی بازیکنانمان را با جیپیاس کنترل میکردیم، اگر این کار را نمیکردیم، نمیدانستیم بازیکنمان الان از نظر فیزیکی، خستگی و آمادگی چه وضعیتی دارد. من در کل به مربیگری به صورت حرفهای اعتقاد دارم با کروش هم که صحبت میکردم، میگفتم دوست دارم سفیر تغییر جریان مربیگری در ایران باشم. باید مربیگری ما تغییر پیدا کند. وقتی والیبال را دیدم به این نتیجه رسیدم که فوتبال ما به اندازه والیبالمان میتواند پیشرفت کند،اما باید تغییر دید و افکار دهیم. یادم نمیرود 6، 7 سال پیش یکی از فوتبالیستها وقتی در مواجه با سوال خبرنگاران قرار گرفت، گفت اگر از من خبری میخواهید از روی سایتم بردارید. آن سالها از حرکت این فوتبالیست خیلی ها تعجب کردند، اما الان همه بازیکنان ما سایت دارند تا حرکت رو به جلویی داشته باشیم. من اعتقاد دارم مربیگری در ایران را نسل ما میتواند تغییر دهد.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:25 - 0 تشکر 624334*با این تفاسیر شما میتوانید ولاسکوی فوتبال ما باشید؟ا
اصلا نمی خواهم در مورد من اینطوری صحبت شود، اما همیشه وقتی  با همبازی های سابقم که الان مربی هستند حرف میزنم، میگویم بعد از تمرینات تیمتان بیکار نباشید وقتتان را به بطالت نگذرانید . وقتی با دوستانتان خداحافظی میکنید بروید زبان بخوانید، به اینترنت بروید و تمرینات مدرن را ببینید حتی سر تمرینات تیم ملی بروید. چند روز پیش با علیرضا رحیمی، مدیرعامل سپاهان صحبت کردم و گفتم یک هفته میخواهم بیایم سر تمرینات سپاهان و تمرینات  کرانچار را از نزدیک ببینم ،چون او  مربی پر دانشی است و باید ببینم او چه دانش مربیگری دارد که شده سرمربی تیم ملی کرواسی، چه دارد که همه از او تعریف میکنند. تمرینات تونی را هم در تراکتور میخواستم ببینم، اما خب تا آمدم بروم تبریز، او را کنار گذاشتند.

دوشنبه 31/4/1392 - 10:28 - 0 تشکر 624335*چرا فقط مربیان خارجی؟ از تمرینات مربیان داخلی هم دیدن کردید؟

بله، تمرینات مربیان داخلی را هم دیدم، به تمرینات قلعه نویی، علی دایی ،گل محمدی ، عبدالله ویسی و  .... هم رفتم و سعی کردم از این مربیان هم چیزهایی یاد بگیرم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی