انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 272)
پنج شنبه 27/4/1392 - 7:43 -0 تشکر 622672
مرد فداكار + تصویر

یك مرد 40 ساله الجزایری به دلیل فلج‌شدن همسرش او را تاكنون به مدت 5 سال حمل كرده است. این مرد شبانه‌روز، خود را در خدمت همسر معلول خود قرار داده و حاضر نیست زنی دیگر بر همسر خود ترجیح دهد.
 این مرد كه سلیم رخروخ نام دارد در سال 1375 با این زن ازدواج كرده و حاصل زندگی مشتركشان یك فرزند است. همسر این مرد به دلیل مرگ والدینش به فاصله 20 روز از یكدیگر به بیماری فلج دچار شد و از آن روز تاكنون قادر به حركت و تكلم نیست.


این مرد كه سرایدار یك مدرسه بوده و در یك اتاق با همسر و فرزند خود زندگی خوبی را سپری می‌كرده اینك هر روز صبحانه را برای همسر خود مهیا می‌كند و وقتی برای كار بیرون می‌رود خود را موظف می‌داند كه مرخضی گرفته و به خانه بازگردد تا خانه را تمیز و ناهار را برای همسر خود آماده كند. او نه تنها غذا را برای خود و همسر و فرزندش آماده می‌كند بلكه غذا را در دهان همسر بیمار خود می‌گذارد چرا كه او قادر به غذا خوردن نیست.


سلیم علاوه بر این كارها، داروی همسرش را نیز باید سر وقت بدهد. او روزی دوبار به خاطر غذا و دارودادن به همسرش مرخصی می‌گیرد و دوباره به كارش باز می‌گردد. این مرد می‌گوید شبها به طور میانگین سه الی چهار بار بیدار می‌شود تا همسرش - كه قادر به غلت‌زدن نیست - را این پهلو و آن پهلو می‌كند تا زخم بستر نگیرد.


او می‌گوید: در این سالها بارها متوجه شدم كه همسرم درحال درد كشیدن است اما به خاطر اینكه خواب هستم و برای رعایت حالم، مرا بیدار نكرده است

 

thank you for attention

پنج شنبه 27/4/1392 - 7:45 - 0 تشکر 622673

به نظرم به معنای واقعی مرد و عاشق به تمام معناست ... واقعا باید آفرین گفت

 

thank you for attention

پنج شنبه 27/4/1392 - 11:50 - 0 تشکر 622695

سلام
بله مردای اینجوری که زنانشون بیماری ام اس و یا قطع نخاع میشن و پای زن میمونن و ازش نگهداری میکنن نمونش پسر دایی بابای خودم اونم توی یک تصادف زنش قطع نخاع شد و دو تا بچش فوت کردن چندین ساله داره از زنش نگهداری میکنه البته خیلی کم هستن .
خیلیاشون آرزو میکنن زنشون زود بمیره و برن تجدید فراش کنن خیلیاشونم زن اول و دارن و ند تا صیغه ایم دارن.
آدمها با هم خیلی فرق دارن فرهنگ خانوادگی شخصیت های مختلف به وجود میاره به جنسیتم ربطی نداره

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی