ورزش و تندرستی (بازدید: 72)
سه شنبه 25/4/1392 - 13:41 -0 تشکر 622014
اهمیت ورزش در میان نوجوانان

http://www.atcce.com

در سالهای اخیر نوجوانان دچار فقر حرکتی بسیاری شده اند و با توجه به انتظارات والدین از آنان مبنی بر پیشرفت و موفقیت های تحصیلی، این امکان برای دانش آموزان کمتر وجود دارد که قسمتی از وقت خود را صرف تحرک و ورزش کنند و برنامه های فشرده ی درسی و محیط زندگی آپارتمانی و فضای کم، بازی های کامپیوتری و زندگی ماشینی مزید بر علت شده تا تحرک به حداقل برسد و همین موارد عاملی شده تا در بین نوجوانان امروز تناسب اندام کمتر دیده شود و اضافه وزن از عمده ترین مشکلات این قشر از جامعه باشد و در مواردی که اضافه وزن هم مشاهده نمی شود، در بیشتر موارد دلیل نداشتن اضافه وزن ورزش و تحرک نیست، بلکه ژنتیک و وراثت و یا وضع مزاجی نوجوان است که باعث نداشتن اضافه وزن و یا بهتر بگوییم لاغر بودن وی است، نه ورزیدگی و چالاکی.

سه شنبه 25/4/1392 - 13:41 - 0 تشکر 622017

فصل تابستان فرا می رسد و دانش آموزان دغدغه کمتری از نظر امور درسی دارند و بهترین فرصت برای ورزش و تحرک است. این فرصت مناسبی است که با هدف گذاری سلامتی قسمتی از وقت دانش آموزان در زمین ها و سالن های ورزشی استفاده شود و در صورت بروز استعدادهای مختلف ورزشی با مدیریت اولیا در جهت درست سوق داده شود.


بدون شک عقل سالم در بدن سالم است و فردی که از نظر فیزیکی و جسمی دچار مشکل باشد با سختی های بیشتری در کلیه امور زندگی اعم از تحصیلات مواجه خواهد شد، ورزش منافاتی با موفقیت تحصیلی ندارد، بسیارند از ورزشکاران موفق و قهرمانان ملی و جهانی این سالهای اخیر که در زمینه تحصیلی هم موفق بودند مانند برادران خادم، علیرضا دبیر، علی دایی، علیرضا حیدری، مهدی بی باک و ...

سه شنبه 25/4/1392 - 13:42 - 0 تشکر 622019

ورزش تهران از قهرمانان و استعداد های ناب رو به اتمام است و اکثر ملی پوشان در رشته های مختلف از شهرستان می آیند، دلیل این موضوع هم تشویق اولیای تهرانی فقط به پیشرفت تحصیلی و هدف گذاری برای فرزندانشان در زمینه های درسی است و کمتر به ورزش فرزندانشان اهمیت می دهند.


همه ی افراد استعداد قهرمانی و تبدیل شدن به یک نخبه ی ورزشی را ندارند و یا حتی علاقه ای به این موضوع ندارند و در راه های دیگر به دنبال موفقیت می گردند اما قطعا همه ی افراد از بدنی سالم و چابک با اندامی متناسب لذت می برند.


حتما اولیایی که نگران آینده فرزندشان و موفقیت وی هستند، به همان اندازه هم به سلامتی او اهمیت خواهند داد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی