انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 157)
دوشنبه 24/4/1392 - 10:23 -0 تشکر 621602
استفاده از تلفن همراه و تبلت‌های ویژه برای سوادآموزی بیسوادان

 Forootan-2-16.jpg
رییس سازمان نهضت سوادآموزی از کار مطالعاتی استفاده از "تبلت‌های ویژه سوادآموزی" خبر داد و گفت: این نرم‌افزار به صورت ویژه برای استفاده از مهارت‌های سواد طراحی شده و به صورت محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علی باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره تغییرات محتوایی کتاب‌های آموزشی سوادآموزان و استفاده از موضوعات فناوری‌های جدید، گفت: در کتاب سوادآموزی به ویژه در دوره تحکیم، به صورت اختصاصی موضوعات روز تکنولوژی از طریق درج تصاویر برای سوادآموزان ارائه می‌شود، اما این موضوع برای آموزش کفایت نمی‌کند.

وی افزود: در همین راستا جلساتی را با اپراتور همراه اول داشتیم و پس از درخواست سازمان نهضت برای همکاری، ستاد مشترکی را تشکیل دادند تا برای آموزش از طریق خدمات این اپراتور استفاده کنند.

باقرزاده با بیان اینکه امروز آموزش از طریق تلفن همراه یک کار تجربه شده در دنیاست، تاکید کرد: امروزه موبایل در زندگی مردم وجود دارد و یکی از مصادیق باسوادی شهروندان کشور محسوب می‌شود، بر همین اساس نباید در آموزش شهروندان از بسترهای این فناوری غفلت کنیم.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: علی‌رغم اینکه سازمان نهضت با اپراتور ایرانسل هم ارتباط گرفته است، اما تاکنون موفق به برگزاری جلسات مشترک درباره نحوه ارائه آموزش‌ها از طریق این اپراتور نشده‌ایم.

معاون وزیر آموزش و پرورش از انجام کار مطالعاتی تبلت ویژه سوادآموزی خبر داد و گفت: این نرم‌افزار به صورت ویژه، خودآموز یا از طریق نرم‌افزار خاصی ارائه می‌شود که می‌توان مهارت‌های سواد را در اختیار بیسوادان قرار داد.

وی تاکید کرد: پس از اتمام مطالعات، تبلت سوادآموزی به صورت محدود اجرای آزمایشی می‌شود و سپس در قشر محدودی از جامعه ارائه خواهد شد.

باقرزاده تصریح کرد: کار مطالعاتی آموزش از طریق موبایل نیز انجام شده و کارشناسان نهضت سوادآموزی در حال جمع‌آوری نتایج استفاده از این فناوری در سوادآموزی هستند، چرا که در حال حاضر برخی از کشورها آموزش از طریق موبایل را در کشور افغانستان اجرا می‌کنند و منتظر هستیم تا بتوانیم نتایج آن را از واحد سوادآموزی افغانستان دریافت کنیم.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی خاطر نشان کرد: معتقدم فناوری‌های جدید، جاذبه‌های لازم و کشور نیز بسترهای لازم را جهت ارائه آموزش از طریق روش‌های نوین داراست، بنابراین با توجه به توان تولید نرم‌افزارهای آن، باید از این فرصت جهت آموزش افراد بیسواد استفاده کنیم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی