انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 136)
شنبه 22/4/1392 - 0:16 -0 تشکر 620923
اعجاز قرآن کریم از نشر علوم روز


شکی نیست که قرآن را نمی‌توان به عنوان یک کتاب علوم طبیعی معرفی کرد و اصولا چنین انتظاری را نباید داشته باشیم که تمام اسرار علوم طبیعی، فرمولهای ریاضی، جزئیات علم تشریح و مثلا نام و نشانی تمام داروها ، بیماری‌ها و راه پیشگیری یا درمان آنها با همه خصوصیات و جزئیات آنها در قرآن باشد، چرا که قرآن برای این هدف نازل نشده، قرآن یک دایره المعارف نیست، بلکه یک کتاب تربیت و هدایت است، هدایت نوع بشر به سوی یک زندگی به تمام معنی انسانی و سعادتمندانه با همه ویژگی‌هایش و این هدف را تامین کرده است.
از این رو اگر چیزی از اسرار علوم و حقایق جهان آفرینش در قرآن است، حتما برای یک هدف تربیتی و اخلاقی یا تعلیم درس توحید و خداشناسی آمده نه به عنوان عرضه کردن علوم طبیعی و مانند آن به سبک دایره‌المعارف قرآن مجید در بحثهای تربیتی و توحیدی خود پرده از روی یک سلسله حقایق علمی که بر مردم آن عصر مستور بوده بردارد و پیروان خود را در کشف این حقایق از طرق علمی کمک کند و هم ارتباط خود را با جهانی مافوق جهان ماده و محیط محدود افکار بشری اثباب کند.
چند نمونه از آیاتی که جزو معجزات علمی قرآن محسوب می‌گردد و از روی حقایقی که در آن روز از نظر دانشمندان مخفی بوده و قرنها بعد از نزول کشف شده است به آن اشاره می‌شود.
قرآن و حرکت زمین، قرآن و زوجیت در جهان گیاهان، قرآن و جاذبه عمومی، قرآن و اسرار آفرینش کوهها، قرآن و پیدایش جهان، قر آن و زندگی در کرات دیگر از جمله موارد تطبیق آیات قرآنی بر اکتشافات علمی است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی