انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 455)
چهارشنبه 19/4/1392 - 13:48 -0 تشکر 620262
فرزندانت مرا دیگر نخواهند دید

دماوند نه به مازندران تعلق دارد،نه تهران؛دماوند برای ایران است(گزارش+گزارش تصویری مازندنومه از نهمین جشن تیرگان- رینه: 14 تیرماه 1392)

مازندنومه،صابر وطن دوست:نهمین دوره  جشن تیرگان و روز ملی دماوند توسط انجمن دوستداران دماوندکوه و با همکاری انجمن کوهنوردان ایران و دیگر تشکل های مردم نهاد، جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲ از ساعت 15 تا 18 عصر در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور رینه بخش لاریجان آمل برگزار شد.گزارش و گزارش تصویری جشن تیرگان را در زیر بخوانید.

چهارشنبه 19/4/1392 - 13:50 - 0 تشکر 620263

*مراسم با تلاوت آیات قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد و مجری مراسم-خانم روحانی- که یکی از مسئوولان انجمن دوستداران دماوند کوه است،از حاضران خواست که در این مراسم برنامه آب پاشان نداشته باشند،چرا که به گفته او انجمن در این رابطه تعهد داده است!او همچنین حضار را از ایجاد سر و صدای نامتعارف برحذر داشت.*رئیس دانشگاه پیام نور-حسین کارور- رینه به عنوان سخنران اول مراسم،دماوند را نماد عشق الهی دانست و گفت : در برخی از مسئولان ذهنیت منفی نسبت به برگزاری این جشن وجود دارد.او از حاضران درخواست کرد که مراسم شادی جشن را فقط در سالن انجام دهند.کارور برگزاری این جشن را در راستای شور و نشاط ملی دانست.


*سالاری -نماینده شورای اسلامی شهر رینه- به عنوان دومین سخنران،شهر رینه را به عنوان پایتخت کوهنوردی ایران خطاب کرد و دماوند را به عنوان همای سعادت و نماد ایران زمین دانست.


او گفت:این مراسم همایش ملی دماوند است و نه جشن آب پاشان و با حذف همایش مخالفیم. سالاری در پایان،یک امیری در وصف دماوند خواند.


عضو شورای شهر رینه در سخنان خود از حذف مراسم آب پاشان سخن گفت که با واکنش منفی (هو کردن) حضار همراه بود.وی گفت: در اسرائیل نیز در چنین روزی مراسم آب پاشان برگزار می شود.

چهارشنبه 19/4/1392 - 13:50 - 0 تشکر 620264

*فضلی -بخشدار لاریجان- به عنوان سخنران سوم مراسم،چند دقیقه در وصف دماوند صحبت کرد و این قله را همچون پرچم ایران باارزش دانست.

او از برخورد قاطع مسئولان با متعرضان به دماوند سخن گفت و از تعطیلی دو معدن فعال در کوهپایه دماوند خبر داد.

بخشدار لاریجان خود را کوهنوردی قابل معرفی کرد که توانست در مدت حدود سه ساعت و نیم از مسجد امام زمان(عج) رینه تا قله دماوند را بپیماید.

چهارشنبه 19/4/1392 - 13:51 - 0 تشکر 620265

* گروه موسیقی سیروان ایلام به اجرای برنامه موسیقی و رقص محلی پرداخت.سپس گروه موسیقی فردوسی سرای ایران با حضور در صحنه،موسیقی حماسی اجرا کرد. لابلای اجرای موسیقی این گروه دکتر امیر صادقی-شاهنامه خوان معروف کشور- و یکی از شاگردانش به خواندن اشعاری از شاهنامه و شعرهای حماسی در وصف دماوند و آرش کمانگیر پرداختند که با تشویق زیاد حاضران همراه بود.


چهارشنبه 19/4/1392 - 13:52 - 0 تشکر 620266

دکتر امیر صادقی در هنگام قرائت اشعار به انتقاد از عدم خودباوری به فرهنگ ایران اسلامی و بی توجهی به شاهنامه فردوسی پرداخت و به کنایه این سئوال را مطرح کردکه: آیا حریم سلطان ، مرد عنکبوتی و سوپرمن ...حقیقت اند یا شاهنامه فردوسی؟!


چهارشنبه 19/4/1392 - 13:53 - 0 تشکر 620267

*در هنگام معرفی گروه موسیقی آیینی ایلام ، مجری مراسم ایلام را بخشی از لرستان معرفی کرد که با واکنش منفی و تذکر سرپرست گروه ایلامی مواجه شد و مجری مجبور به عذرخواهی و پوزش چندباره از هموطنان ایلامی شد.


چهارشنبه 19/4/1392 - 13:54 - 0 تشکر 620268

*سخنران بعدی مراسم دکتر جلالیان -معاون پارلمانی دانشگاه پیام نور کشور-بود که در جهت ثبت جهانی قله دماوند و پیگیری این امر از طریق کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام آمادگی نمود.


*حضور پیتر هابلر -کوهنورد سرشناس اتریشی- که یکی از اولین صعود کنندگان بدون کپسول اکسیژن به قله اورست بود، به همراه خانم سو  -کوهنورد سنگاپوری- و خانم پروانه کاظمی- هیمالیانورد سرشناس کشورمان- بر روی صحنه و تشویق آنان توسط مردم، از دیگر برنامه های این جشن بود. هابلر حضور خود را در این مراسم یکی از به یادماندنی ترین خاطرات خود دانست.


*گروه موسیقی رینه با سازهای دف و نی قطعاتی را اجرا کردند.


* دکتر اسماعیل کهرم -متخصص سرشناس محیط زیست کشور-سخنران بعدی بود. او از این مراسم به عنوان بزرگترین گردهمایی علاقه مندان محیط زیست در ایران و خاورمیانه یاد کرد و دماوند را بر خلاف تصور برخی نه متعلق به مازندران و نه متعلق به تهران بلکه متعلق به ایران دانست.او اعلام کرد که قرار بود خانم دکتر معصومه ابتکار در این مراسم حضور یابد که به علت مشکلات جاده نتوانست حضور پیدا کند و پیام تلفنی وی را قرائت کرد.دکتر ابتکار در پیام خود برگزاری این همایش را شکرگزاری نعمت های خداوند دانست.


 دکتر کهرم ، خانم دکتر ابتکار را شایسته ریاست بر سازمان حفاظت محیط زیست دانست و از موافقان ریاست دکتر ابتکار خواست تا نامه ای را در حمایت از  ایشان امضاکنند.سخنان دکتر کهرم با تشویق های پی در پی حضار همراه بود.


این استاد دانشگاه در سخنان خود به انتقاد از رد صلاحیت دکتر ابتکار در انتخابات شورای شهر تهران پرداخت و از مسئولان خواست که به خواسته های مردم احترام بگذارند و از تصمیمات پشت درهای بسته خودداری کنند.وی همچنین ضمن انتقاد از حضور کشتی گیران و وزنه برداران در انتخابات ، شورای شهر تهران را به تشک کشتی و سالن وزنه برداری تشبیه کرد.

چهارشنبه 19/4/1392 - 13:55 - 0 تشکر 620269


*در ادامه مراسم، خانم زندحبیبی -رئیس انجمن کوهنوردان ایران-در مورد اهمیت قله دماوند و حفاظت از محیط زیست دماوند سخنرانی کرد.
*قدردانی از مهندس محمد درویش -از فعالان عرصه محیط زیست کشور- یکی دیگر از برنامه های این جشن بود .او متنی را در سوگ محیط زیست کشور خواند و تخریب محیط زیست در ایران را یک بازی باخت – باخت عنوان کرد.*آخرین بخش این مراسم اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی محلی دانشگاه پیام نور رینه بود.*در محوطه دانشگاه پیام نور رینه،غرفه های متعددی برپا شده بود،از جمله: انجمن دوستداران دماوند کوه ، انجمن کوهنوردان ایران(شعبه های ساری ، قائم شهر، بابل ، آمل)،نقاشی کودکان ، فروش کتاب(انتشارات شلفین)، سازمان های مردم نهاد حامی محیط زیست(انجمن دوستداران توسعه پایدار قائمشهر،کانون محیط زیست دانشگاه نوشیروانی بابل،کمپین شنبه های بدون نایلون)، عکاسی با لباس محلی ، گروه کونوردی تیفون رینه و غرفه فروش آش محلی.*جمع قابل توجهی از علاقه مندان به محیط زیست و دماوند از سراسر استان(به خصوص شهرهای مرکزی استان) و نیز خارج از استان در این مراسم حضور داشتند.


چهارشنبه 19/4/1392 - 13:55 - 0 تشکر 620271

*کانون نظام مهندسی شهرستان قائم شهر جمعیتی حدود 150نفر(اعضای کانون به همراه خانواده شان) را به این مراسم اعزام نموده بود که محمد علی صالح زاده -برادر شهردار قائم شهر، رئیس این کانون و عضو راه یافته به دوره چهارم شورای شهر قائم شهر نیز حضور داشت.*گروه موسیقی آیینی سیروان استان ایلام قبل از شروع مراسم ویژه به اجرای موسیقی و رقص محلی در محوطه دانشگاه پرداخت که با استقبال فراوان شرکت کنندگان مواجه شد.*در چند نقطه از محوطه دانشگاه، نوشته ای با این متن به چشم می آمد" هرگونه آب پاشی در مراسم اکیدا ممنوع است."*در هنگام برگزاری مراسم ویژه، آب دانشگاه پیام نور رینه قطع شد که ظاهرا قطع آب عمدی بود؛به طوری که دسترسی به سرویس های بهداشتی دانشگاه نیز با محدودیت مواجه شد.این موضوع موجب اعتراض شدید شرکت کنندگان در جشن قرار گرفت.بنا به اظهارات برخی از شرکت کنندگان، شب قبل از برگزاری مراسم، آب حوض هایی که در حیاط بودند،تخلیه شد!


* در پایان مراسم،برخی از شرکت کنندگان به صورت محدود اقدام به آب پاشی کردند که با تذکر مسئولان برگزاری همایش همراه بود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی