ورزش و تندرستی (بازدید: 256)
سه شنبه 18/4/1392 - 23:9 -0 تشکر 619702
برترین‌های فوتبال ایران معرفی شدند

 

گزارش کامل مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال

برترین‌های فوتبال ایران معرفی شدند


در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال ایران، محرم نویدکیا به عنوان برترین بازیکن، امیر قلعه‌نویی برترین سرمربی و حسین فرکی و مهدی مهدوی‌کیا به عنوان مربی و بازیکن اخلاق فوتبال ایران انتخاب شدند. همچنین استقلال، برترین تیم ایران و فجرسپاسی به عنوان تیم اخلاق لقب گرفتند.

 


مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال ایران که قرار بود از ساعت 18 آغاز شود، با بیش از یک ساعت تاخیر از ساعت 19:30 در تالار وحدت شروع شد تا به این ترتیب، مردم شاهد نخستین جشن فوتبال ایران باشند.

به گزارش ایسنا ، در آغاز مراسم و پس از تلاوت آیات قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، سید جواد هاشمی، مجری مراسم درباره مراسم توضیحات مختصری داد و صحنه را برای حضور رضا یزدانی، خواننده پاپ کشور خالی کرد. یزدانی هم دو ترانه را برای حضار اجرا کرد. ترانه خلیج همیشگی فارس، یکی از این دو کار بود که با استقبال شدید حاضرین روبرو شد.

در ادامه مجری مراسم از نامداران درگذشته فوتبال ایران یاد کرد. هاشمی از حضار خواست ابتدا به احترام پرویز دهداری دست بزنند. سپس یک گروه نمایشی، همراه با پخش تصاویر بزرگان درگذشته فوتبال ایران و سرود گروه کر، به انجام رقص پرچم پرداختند.

در ادامه برنامه محمدرضا احمدی، گزارشگر فوتبال به هاشمی پیوست تا در اجرای برنامه به وی کمک کند.

احمدی در ابتدای حضورش درباره برنامه توضیح داد و گفت که قرار است امروز‌ برترین‌های فوتبال ایران از داوران گرفته تا تماشاگران انتخاب شوند.

بهترین داور

نخستین بخش اهدای جوایز به انتخاب برترین داور و کمک داور فوتبال ایران اختصاص داشت. غلامرضا بهروان با حضور در صحنه بابک داوری را به عنوان برترین کمک داور انتخاب کرد. او همچنین نام سعید مظفری‌زاده را به عنوان برترین داور عنوان کرد.

تیم اخلاق

در ادامه حجت‌السلام علی‌پور روی صحنه آمد و تیم فوتبال فجر شهید سپاسی را به عنوان برترین تیم اخلاق انتخاب کرد. جعفر جعفری، مدیرعامل این باشگاه برای دریافت جایزه روی صحنه حاضر شد.

برترین تماشاگران

شهاب‌الدین عزیزی خادم، عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، برای اعلام برتربن تماشاگران فوتبال ایران روی صحنه آمد. تماشاگران تیم فوتبال گهر دورود، به عنوان برترین تماشاگران انتخاب شدند و محمود رحمتی، رئیس اداره ورزش و جوانان دورود برای دریافت جایزه به صحنه آمد.

مربی اخلاق

امیدوار رضایی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با حضور روی صحنه نام حسین فرکی را به عنوان مربی اخلاق فوتبال ایران بر زبان آورد. فرکی در هنگام دریافت جایزه به شدت از سوی حاضرین تشویق شد.

چهره برتر اخلاق

کریم باقری که به عنوان مرد اخلاق دهه اخیر فوتبال ایران انتخاب شده بود، با حضور روی صحنه از مهدی مهدوی کیا دعوت کرد تا برای دریافت جایزه چهره اخلاق فوتبال ایران روی صحنه بیاید. رویارویی این دو مرد اخلاق باعث شعف حاضرین و تشویق بی‌امان آنها شد.

سرمربی برتر

عزیزالله محمدی با حضور روی صحنه از بین حسین فرکی، امیر قلعه‌نویی و زلاتکو کرانچار، نام سرمربی تیم فوتبال استقلال را به عنوان برتری سرمربی فصل گذشته فوتبال ایران عنوان کرد. علی فتح‌الله‌زاده جایزه قلعه‌نویی را دریافت کرد.

گلزن برتر:

وقتی پای انتخاب برترین گلزن فوتبال به میان می‌آید، همه به یاد علی دایی میفتند. دایی با حضور روی صحنه کفش طلای مراسم را به جلال رافخایی - که آقای گل لیگ دوازدهم لقب گرفته بود - اعطا کرد.

بازیکن برتر:

مهدی رحمتی، محرم نویدکیا و پژمان منتظری، کاندیدای برترین بازیکن فصل دوازدهم بودند. علی دایی که همچنان روی صحنه بود، توپ طلای برترین بازیکن ایران در فصل گذشته را به کاپیتان سپاهان اعطا کرد.

در ادامه برنامه، یکی دیگر از خوانندگان پاپ کشور روی صحنه آمد و حاضرین را به شنیدن یک ترانه دعوت کرد. اجرای فرزاد فرزین، با استقبال مخاطبان همراه شد.

در ادامه مجری برنامه درباره نحوه قرعه‌کشی فصل سیزدهم لیگ برتر توضیح داد و گفت که هفت جایزه دیگر برای اهدا به برترین‌ها باقی مانده است.

احمدی از سید بندی تیم‌های لیگ برتری خبر داد و گفت که برای تعیین میزبان و مهمان بودن تیم‌های همشهری مثل استقلال و پرسپولیس در تهران و تراکتورسازی و گسترش فولاد در تبریز این شیوه برگزیده شده است.

در ادامه، جوایز باقی ‌مانده برترین‌های فوتبال اهدا شد.

برترین کانون هواداران:

تهرانی، پیشکسوت فوتبال، ضمن تبریک صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی و هلول ماه مبارک رمضان، کانون هواداران باشگاه پرسپولیس را به عنوان برترین کانون هواداران ایران انتخاب کرد. بهروز منتقمی به نمایندگی از این باشگاه جایزه را دریافت کرد.

جوایز ویژه AFC:

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در ادامه مراسم روی صحنه آمد تا جوایز کنفدراسیون فوتبال آسیا را به برگزیدگان اعطا کند.

نقش‌بند زرین کنفدراسیون فوتبال آسیا به همایون بهزادی، مهاجم سال‌های دور فوتبال ایران به عنوان بازیکن سرطلایی آسیا اعطا شد.

نشان زرین آسیا نیز به علی پروین رسید. این پیشکسوت فوتبال ایران به عنوان مرد میدان دار فوتبال آسیا لقب گرفته است.

علی جباری، بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال هم سومین جایزه آسیایی مراسم را دریافت کرد.

در ادامه مراسم هدیه‌ای به رسم یادبود به مهدی تاج، سرپرست سازمان حرفه‌ای فوتبال اعطا شد. همچنین ابرقویی‌نژاد و ساکت، هدایایی به رسم یادبود دریافت کردند.

 

سه شنبه 18/4/1392 - 23:9 - 0 تشکر 619705

کانون هواداران پرسپولیس برترین شد

برترین کانون هواداران لیگ دوازدهم به پرسپولیسی‌ها رسید.
در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال ایران کانون هواداران پرسپولیس به عنوان برترین کانون هواداران لیگ دوازدهم انتخاب شد.

به گزارش فارس، منتقمی، قائم مقام باشگاه پرسپولیس این جایزه را دریافت کرد.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:9 - 0 تشکر 619706

نویدکیا برترین بازیکن شد

بازیکن تیم فوتبال سپاهان به عنوان برترین فوتبالیست لیگ دوازدهم انتخاب شدند.مراسم انتخاب برترین‌ها لیگ برتر دوازدهم عصر امروز در تالار وحد تهران برگزار شد که در بخش انتخاب برترین بازیکن این عنوان به محرم نویدکیا بازیکن تیم فوتبال سپاهان رسید.

به گزارش فارس، کاندیداها در این بخش مهدی رحمتی، پژمان منتظری و نویدکیا بودند.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:10 - 0 تشکر 619708

کفش طلا به رافخایی رسید

مهاجم تیم فوتبال ملوان کفش طلای مراسم انتخاب برترین‌های لیگ دوازدهم را به خود اختصاص داد.
مراسم انتخاب برترین‌های لیگ دوازدهم فوتبال عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش فارس، جلال رافخایی، مهاجم تیم فوتبال ملوان بندر انزلی کفش طلای این مراسم را به خود اختصاص داد.

یکی از این ملاک‌ها میزان تأثیرگذاری این بازیکن در ملوان بود. رافخایی یکی از بازیکنان بومی ملوان است که با وجود فراز و نشیب‌هایی که داشت برای این فصل هم قراردادش را با قوهای سپید انزلی تمدید کرد.

رافخایی در فصل قبل لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران با 19 گل زده عنوان آقای گلی را به خود اختصاص داده بود.

علی دایی که خود آقای گل جهان بوده است جایزه این بخش را اهدا کرد.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:10 - 0 تشکر 619710

استقلال برترین تیم شد

تیم فوتبال استقلال به عنوان برترین تیم لیگ دوازدهم انتخاب شد.مراسم انتخاب برترین‌های لیگ دوازدهم امروز در تالار وحدت تهران برگزار شد که در بخش برترین تیم این عنوان به تیم استقلال رسید.

به گزارش فارس، این انتخاب به دلیل قهرمانی استقلال در لیگ برتر و همچنین صعود این تیم به جمع 8 تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا بوده است.

جایزه این بخش را مهدی تاج اهدا کرد.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:10 - 0 تشکر 619711

قلعه‌نویی برترین سرمربی شد

سرمربی تیم فوتبال استقلال به عنوان برترین مربی لیگ دوازدهم شناخته شد.مراسم انتخاب برترین‌ها لیگ برتر دوازدهم عصر امروز در تالار وحدت تهران برگزار شد که در بخش برترین مربی، امیر قلعه‌نویی این عنوان را به خود اختصاص داد.

به گزارش فارس، این انتخاب به دلیل قهرمانی وی با استقلال در فصل گذشته و همچنین کسب چهار دوره قهرمانی در لیگ برتر بوده است.

عزیز محمدی این جایزه را داد. البته امیر قلعه نویی در این مراسم نیست و علی فتح الله زاده به جای او این جایزه را گرفت.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:10 - 0 تشکر 619713

مهدوی‌کیا بازیکن اخلاق شد

بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان بازیکن اخلاق لیگ دوازدهم انتخاب شد.

مراسم انتخاب برترین‌های لیگ دوازدهم فوتبال عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد که مهدی مهدوی‌کیا، بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس عنوان مرد اخلاق این مراسم را به خود اختصاص داد.

به گزارش فارس، مهدوی‌کیا به خاطر اخلاق جوانمردانه‌اش در مسابقات فصل قبل انتخاب شده است.

جایزه او را کریم باقری داد.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:10 - 0 تشکر 619714

فرکی مربی اخلاق شد

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان عنوان مربی اخلاق لیگ دوازدهم را به خود اختصاص داد.
حسین فرکی، مربی با اخلاق تیم فوتبال فولاد خوزستان در مراسم انتخاب بهترین‌های لیگ برتر دوازدهم به عنوان مربی اخلاق انتخاب شد.

به گزارش فارس، وی یکی از مربیانی بود که در فصل گذشته کمتر وارد حاشیه شد و همیشه در نشست‌های خبری با صبر و حوصله جوابگوی خبرنگاران بود.

در بازی تیم‌های پرسپولیس و فولاد خوزستان بود که سر حسین فرکی شکست؛ در بازی این دو تیم هنگامی که محمد قاضی دروازه فولاد را باز کرد، تماشاگرانی که در جایگاه وی آی پی و پشت نیمکت پرسپولیس حضور داشتند با پرتاب اشیا سر حسین فرکی سرمربی فولاد را شکستند.

همین مسئله باعث شد سرمربی فولاد با پیشانی شکافته بازی را دنبال کند و کادر پزشکی این تیم به مداوای او بپردازد.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:11 - 0 تشکر 619715

بازیکن ملوان پدیده لیگ دوازدهم شد

سعید عزت‌اللهی به عنوان پدیده لیگ دوازدهم فوتبال ایران معرفی شد.
سعید عزت اللهی بازیکن تیم فوتبال ملوان به عنوان پدیده لیگ دوازدهم فوتبال ایران انتخاب شد.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:11 - 0 تشکر 619718

فجرسپاسی تیم اخلاق شد

تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز به عنوان تیم اخلاق لیگ دوازدهم انتخاب شد.
مراسم انتخاب برترین‌های لیگ دوازدهم فوتبال عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد که فجر شهید سپاسی شیراز به عنوان تیم برتر اخلاق این مراسم را به خود اختصاص داد.

سه شنبه 18/4/1392 - 23:11 - 0 تشکر 619719

گهری‌ها بهترین تماشاگران شدند

عنوان برترین تماشاگران لیگ برتر دوازدهم به هواداران تیم فوتبال گهر دورود رسید.

مراسم انتخاب برترین‌های لیگ دوازدهم فوتبال عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد که هواداران گهر دورود عنوان برترین تماشاگران لیگ برتر دوازدهم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش فارس، تماشاگران گهر با وجود اینکه نیم فصل اول لیگ برتر را از میزبانی محروم بودند، اما در نیم فصل دوم برخلاف انتطارات میزبانی شایسته‌ای از حریفان داشتند به طوری که حتی در مسابقاتی هم که شکست می‌خوردند تیم‌ها و بازیکنان رقیب را تشویق می‌کردند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی