انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 425)
چهارشنبه 10/7/1387 - 22:0 -0 تشکر 61952
بیانات آقای مشائی

  درود       

 حتما شما در جریان سخنرانی جناب مشائی و سخنان ایشون که به نوعی بیانگر دوستی ودیدی مثبت به مردم اسرائیل(واز دید من نوعی مشروعیت)است هستید.

 از شمادوستان عزیز می خوام که نظرتون رو در مورد درستی یا نادرستی صحبتهای آقای مشائی بیان کنید.

                                                                                                       سپاسگزارم

شنبه 13/7/1387 - 10:47 - 0 تشکر 62628

سلام

الا بذکر الله تطمئن القلوب

*******

دوست عزیز ... درسته ... بیانات ایشون در ابتدا واقعا اشتباه محض بود ... اما بعد از سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه و متعاقب اون جوابی که آقای مشایی دادند ، دیگه باید این مساله رو تموم شده دونست ...

مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه فرمودند :

یك نفر پیدا میشود درباره‏ى مردمى كه در اسرائیل زندگى میكنند، اظهار نظرى میكند. البته این اظهار نظر، اظهار نظر غلطى است. اینى كه گفته شود ما با مردم اسرائیل هم مثل مردم دیگر دنیا دوستیم! این حرف درستى نیست؛ حرف غیرمنطقى‏اى است. مگر مردم اسرائیل كى‏هایند؟ همان كسانى هستند كه غصب خانه، غصب سرزمین، غصب مزرعه، غصب تجارت به وسیله‏ى همین‏ها دارد انجام میگیرد. سیاهىِ لشگرِ عناصر صهیونیسم، همین‏هایند. نمیشود ملت مسلمان نسبت به افرادى كه اینجور عامل دست دشمنان اساسى دنیاى اسلام هستند، بى‏تفاوت باشد. نه، ما با یهودى‏ها هیچ مشكلى نداریم، با مسیحى‏ها هیچ مشكلى نداریم، با اصحاب ادیان در دنیا هیچ مشكلى نداریم؛ اما با غاصبان سرزمین فلسطین چرا؛ مشكل داریم. غاصب هم فقط رژیم صهیونیستى نیست. این موضع نظام است، این موضع انقلاب است، موضع مردم است. حالا كسى حرف اشتباهى میزند، عكس‏العملهائى هم در مقابل آن نشان داده میشود. خوب، مسئله را باید تمام كرد. این كه یك روز یك نفر از این طرف بگوید، یكى از آن طرف بگوید، یكى اینجور استدلال كند، یكى از آن طرف حرف بزند، درست نیست. این التهاب‏آفرینى است. حرفى بود، گفته شد و اشتباه بود و تمام. موضع دولت جمهورى اسلامى هم این نیست. این با كشورهاى دیگر فرق میكند كه مردمش روى سرزمین غصبى‏اى ننشستند. شهركهاى یهودى‏نشین، امروز به وسیله‏ى همین مردمى كه گفته میشود مردم اسرائیل هستند و به وسیله‏ى همین‏ها پر شده؛ همین‏هایند كه دولت جعلى صهیونیست، اینها را مسلح كرده است علیه مردم مسلمان فلسطینى، كه فلسطینى‏ها جرأت نكنند نزدیك این شهركها بشوند. خوب، این حرف خطائى بود، حرف درستى نبود. این را نباید وسیله‏ى التهاب قرار داد. من خواهش میكنم از همه، اینجور مسائل كوچك و مسائل جزئى را - حرفى كه بر زبان كسى جارى میشود؛ مطلبى گفته میشود - وسیله‏اى قرار ندهند براى اینكه مدتى جریان‏سازى و مسئله‏آفرینى در سرتاسر كشور بشود؛ یك عده مخالف، یك عده موافق، سر قضیه‏اى پوچ. موضع نظام هم معلوم است. تمام شد.


این هم متن نامه آقای مشایی

محضر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دام عزه العالی
سلام علیكم
با احترام به استحضار می رساند نظر به بیانات روشنگر حضرتعالی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران كه مانند همیشه فصل الخطاب بوده و خواهد بود، اینجانب ضمن اعلام تبعیت كامل خود از دیدگاه آن حضرت در موضوع مردم سرزمین های اشغالی تاكید می نماید كه به عنوان سربازی كوچك در دولت خدمتگزار تمامی مساعی خود را در چارچوب سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران كه از سوی حضرت ولی امر مسلمین تعیین و تبیین می گردد، به كار خواهم بست، بدیهی است كه موضع اینجانب در موضوع مبارزات ملت مظلوم فلسطین و رژیم غاصب و جنایتكار اشغالگر چنانكه در سخنرانی‌ها و مصاحبه های فراوان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آشكارا بیان كرده ام، ادامه مبارزات حق‌طلبانه مردم فلسطین و بازپس گیری سرزمین های اشغالی است.
اینجانب به نابودی صهیونیسم جهانی یقین دارم و آن را در دسترس می دانم و پیروزی نهایی حق‌طلبان را نزدیك دانسته و برای آنان و ملت شریف و مومن و انقلابی ایران در سایه سلامت و بقای عزتمند حضرت مستطاب عالی در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) بهترین و خالصانه ترین ادعیه را به درگاه خداوند متعال عرضه می نمایم.
ارادتمند رحیم مشایی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری.

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

شنبه 13/7/1387 - 18:9 - 0 تشکر 62738

البته من خودم تا حدودی از اقدامات رحیم مشایی و رییس جمهور حیرت زده بودم .

اما الان اومدم از خانم ماندگاری تشکر کنیم . خانم ماندگاری ممنونم .

فکر می کنم عاقلانه ترین و مصلح ترین راه این است که امور را به متخصصین خاص خودشان  واگذار کنیم .

در پناه حق

يکشنبه 14/7/1387 - 10:59 - 0 تشکر 62958

       درود

من هم از ماندگاری عزیز متشکرم اما متن ایشون (مشائی) دلیل بر نفی گفته هاشون نیست و تضادی با گفته های قبلیشون نداره!!در واقع این یه امر طبیعیه که حتی سران مملکت و حتی وزرا با رئیس جمهور و رهبری افکار و ایده هاشون در تناقض یا تضاد با شه ولی متاسفانه این امر در کشور ما خیلی ناپسنده و ...

همون طور که ماندگاری هم گفت این امر تموم شدست ولی چرا ؟! چرا ما باید اون رو تموم شده بدونیم ....مگر نه اینکه آقای احمدی نزاد پشت تریبون کاملا منکر سخنان مشائی شدند .!؟

فکر کردن به موضوع مهمه اینکه ما هم نقش حداقل یه کسی که به موضوع (بدون جناح گیری)فکر می کنه رو داشته باشیم.مسئله اسرائیل  و موضع ایران هست که مهمه ونه فقط صحبتهای سانسور شده اشخاص...

                                                                    سپلس

يکشنبه 14/7/1387 - 17:2 - 0 تشکر 63044

دوباره مطرح کردن این مسائل فقط دشمنان را خوشحال می کند.

حتی اگر فقط نظرخواهی باشد.

دوشنبه 15/7/1387 - 13:49 - 0 تشکر 63319

سلام

الا بذکر الله تطمئن القلوب

*******

جناب محسن خسرو ... از نظر لطفتون ممنونم ...

Veto_65 عزیز ... این که من گفتم این مساله تموم شده ست دلیلش تبعیت از مقام معظم رهبریه ... چون من هر امری از جانب ایشون رو واجب الاطاعه می دونم ... ما میتونیم در مورد اسرائیل و غصب فلسطین و موضوعات مشابه اون خیییییلی با هم صحبت کنیم ... موضوعی که خود من خییییییلی علاقه زیادی به اون دارم ... اما ادامه دادن بحث بر سر این حرف حساب نشده نمیتونه هیچ کمکی بهمون بکنه ... تاکید می کنم هیچ کمکی ... همونطور که mana90 هم گفتن این دشمنانمون همون دوستان اسرائیل رو بیش تر شاد می کنه ...

برای ادامه موضوع می تونید به این تاپیک ها یه سزی بزنید .. البته این همش نیست ...

سهم ما و شما از کمک به اسرائیل(حتما بخونید...)

بیت المقدس منتظر شماست

منتظر بحث های داغ شما در زمینه فلسطین ... این پاره قلب اسلام هستم ...

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

پنج شنبه 18/7/1387 - 1:37 - 0 تشکر 64019

فکر کنم مقام معظم رهبری همه چی رو رون کردند و بهش خاتمه دادن اما یک نکته که در سخنان رهبری بود این بود که حالا اگه اشتباهی رخ داد نیاییم اینفدر سر و صدا جار و جنجال براه بندازیم . مواضع نظام ما هم دیگه برای همه تو دنیا روشنه و این سوء تفاهمات هم براحتی حل خواهد شد.

شنبه 20/7/1387 - 9:40 - 0 تشکر 64488

      درود

از همه دوستان که تو بحث شرکت کردند سپاسگزارم. به عنوان مطلب پایانی باید عرض کنم که همیشه صحبتهای یک مقام مسئول زیر ذره بینه و...

قصد من از مطرح کردن بحث چیزی جز کسب اطلاع بیشتر و نظرات دیگر دوستان نبود...

رشته درسی من ایجاب می کنه که به مسائل به دور از هر جناح بندی نگاه کنم. و از تعصب بیجا بپرهیزم..و در تمام مسائل به عقل خودم هم رجوع کنم..

و فکر می کنم این انجمن برای ارضای همین نیاز ها و بحث هاست ..اگردرین انجمن ها  (که به ما آزادی  بحث دادند) خودمون  سانسور بازی رو شروع کنیم   .همون بهتر که برای جواب سوالامون بریم سراغ بحثای کوچه بازاری.!                        

                                                             سپاس

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی