• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مدیریت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مدیریت (بازدید: 488)
دوشنبه 17/4/1392 - 10:3 -0 تشکر 618699
فیلم سه دقیقه ای (2): قوانین رهبری کسب و کار

سلام

رهبری یک ویژگی است. یک ویژگی برای طراحی، راهبری و ارزیابی فرایند تغییر در سازمان. اما این ویژگی قوانینی دارد که محصول بررسی عملکرد موفق ترین رهبران است. در این فیلم یه دقیقه ای یا 3M3 آقای شهرام علوی با کمک انیمیشن به سراغ این قوانین می رود.
بیائید درباره این قوانین با هم گفتگو کنیم

محمد آکوچکیان
با تجربه سالها شکست آنچنانی در کسب و کار و سایر موارد
متخصص در هم کوبیدن شرکتهای موفق

سه شنبه 18/4/1392 - 10:35 - 0 تشکر 619209

ممنون به خاطر این کلیپ آموزنده
در مورد رهبری همیشه برام سوال بوده یه فردی که ویژگی های یک رهبر رو نداره چقدر میتونه این ویژگی ها رو یاد بگیره؟ به نظرم مجموعه نظریاتی که در مورد رهبری مطرح شده یه جورایی این حس رو به وجود میاره که توان رهبری بیشتر از اینکه اکتسابی باشه، انتسابی هست. یعنی از مجموع این نظریاتی که من باهاش آشنایی دارم این طور به نظر میرسه که اون قسمت انتسابی ویژگی های یه رهبر میچربه به توانایی های قابل یادگیری. تاریخ هم نشون داده برترین رهبران حداقل ویژگیشون هوش بالاتر نسبت به عموم مردم زمان خودشون بوده و به نظرم این چنین ظرفیت های انتسابی در شکل گیری یک رهبر قوی نقش بیشتری داره و به کارگیری موفقیت آمیز اصول و الزامات رهبری نیازمند یه حداقلهای انتسابی هست. خوشحال میشم نظر شما رو بدونم.

سه شنبه 18/4/1392 - 16:12 - 0 تشکر 619408

Histogram گفته است :
[quote=Histogram;829323;619209]ممنون به خاطر این کلیپ آموزنده
در مورد رهبری همیشه برام سوال بوده یه فردی که ویژگی های یک رهبر رو نداره چقدر میتونه این ویژگی ها رو یاد بگیره؟ به نظرم مجموعه نظریاتی که در مورد رهبری مطرح شده یه جورایی این حس رو به وجود میاره که توان رهبری بیشتر از اینکه اکتسابی باشه، انتسابی هست. یعنی از مجموع این نظریاتی که من باهاش آشنایی دارم این طور به نظر میرسه که اون قسمت انتسابی ویژگی های یه رهبر میچربه به توانایی های قابل یادگیری. تاریخ هم نشون داده برترین رهبران حداقل ویژگیشون هوش بالاتر نسبت به عموم مردم زمان خودشون بوده و به نظرم این چنین ظرفیت های انتسابی در شکل گیری یک رهبر قوی نقش بیشتری داره و به کارگیری موفقیت آمیز اصول و الزامات رهبری نیازمند یه حداقلهای انتسابی هست. خوشحال میشم نظر شما رو بدونم.رهبری نوعی توانمندیه. هر توانمندی از سه قسمت هوشمندی (ذاتی) + آگاهی(اکتسابی) + مهارت (اکتسابی) تشکیل شده. پس دو ضلع قابل کسبه. اما وزن هوشمندی هم خیلی زیاده اینجا. اما به مفهوم این نیست که رهبر باهوشتر موفقتره چون دانش و تجربه هم اهمیت داره. رهبران می تونن با ترکیب مناسبی از این سه عامل وزن رهبری خودشان را تقویت کنند. اما این نکته هم قابل درکه که رهبران باهوشتر زودتر راه به منزل مقصود می برن

محمد آکوچکیان
با تجربه سالها شکست آنچنانی در کسب و کار و سایر موارد
متخصص در هم کوبیدن شرکتهای موفق

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی