انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 165)
شنبه 15/4/1392 - 15:14 -0 تشکر 618249
ناتوانى از شكرگزارى بس است.

 چگونه تو را شكر كنیم كه ما را با خود، قرآن، انبیا و اهل بیت  علیهم‏السلام آشنا كردى؟ این‏ها هر كدام سرمایه عجیبى هستند. چگونه شكر كنیم كه به ما رغبت و شوق دادى تا عبادت كنیم. سحر از خواب شیرین بلند شویم و قرآن بخوانیم، مفاتیح را آورده، دعایى و اشك و ناله‏اى. در گوشه‏اى، یازده ركعت نماز شب. این خواب شیرین را چه كسى حاضر است از دست بدهد، جز این كه تو خودت ما را بیدار مى‏كنى و پرده‏اى از نور به دور ما مى‏كشى. ركوع و سجده‏اى كه در حد تو نیست، در مقابل این همه محبتى كه به ما كردى، شكرگزارى نیست، اما تو قبول مى‏كنى. بعد لقمه سحرى كه میلیاردها چرخ را در این عالم گرداندى، تا این لقمه به وجود بیاید، به ما دادى. دهان، گلو، دندان، معده، میل و اشتها دادى. ما را زبان بند آمده و فلج در گوشه بیمارستان و دیوانه‏خانه نیانداختى. از پا درنیامده‏ایم، مى‏توانیم از رختخواب بلند شویم و بدن و دست خود را تكان بدهیم، وضو بگیریم و دست به گدایى دراز كنیم. مى‏توانیم با زبان «استغفر الله» و «یا رب» بگوییم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی