ورزش و تندرستی (بازدید: 124)
شنبه 15/4/1392 - 12:11 -0 تشکر 618171
نایب قهرمانی فوتسال بانوان ایران

تیم فوتسال بانوان ایران برای اولین بار در تاریخ ورزشی ایران بر یكی از سكوهای برتر آسیا قرار گرفت.
مبارك باشد انشالله .به امید پیروزی های بیشتر و كسب سكوهای برتر

شنبه 15/4/1392 - 12:17 - 0 تشکر 618173

دیدار دو تیم ایران و ژاپن در مرحله فینال فوتسال بانون قهرمانی آسیا با نتیجه2 بر 1 به سود ژاپن به پایان رسید.

 تیم ملی فوتسال بانوان در مرحله فینال رقابت های قهرمانی آسیا به مصاف تیم ژاپن رفت. ژاپن در حالی عنوان قهرمانی آسیا را دارد که ایران اولین بار است راهی فینال این مسابقات شده است.

تیم ملی فوتسال ایران در شرایطی به مصاف ژاپن رفت که این بازی مورد استقبال قرار نگرفت و بیشتر سالن خالی از تماشاگر بود البته طرفداران ژاپنی تیم خود را با نظم خاصی تشویق می کردند و تماشاگران کره ای هم با در دست داشتن پرچم ایران در سالن ملی پوشان ایران را مورد تشویق قرار دادند.

شنبه 15/4/1392 - 12:24 - 0 تشکر 618175


*نیمه اول: ایران1 - ژاپن0

تیم ملی فوتسال بانوان ایران این بازی را با قدرت آغاز کرد و در دقیقه سه مسابقه نسیمه غلامی اولین گل ایران را به ثمر رساند تا ایران یک بر صفر از قهرمان آسیا پیشی بگیرند. پس از این گل حملات تیم ژاپن بر روی دروازه ایران شدت یافت اما فرزانه توسلی بازیکنان ژاپن را از رسیدن به گل ناکام گذاشت تا پس از فشارهای اول مسابقه، بازی در اواسط نیمه اول در میان زمین بین دو تیم ادامه یابد و بازی بیشتر شکل تدافعی به خود بگیرد.

در ادامه این مسابقه سهیلا ملمولی 5 دقیقه مانده به پایان نیمه اول برخورد شدیدی با بازیکن شماره 8 ژاپن داشت که از ناحیه گردن دچار گردن دچار مصدومیت شد و با برانکارد از زمین بیرون رفت. اولین کارت زرد این بازی به بازیکن شماره 4 ژاپن رسید.

در اواخر نیمه اول این مسابقه بازیکنان ایران موقعیت خطرناکی را بر روی دروازه ژاپن ایجاد کردند اما این موقعیت به گل تبدیل نشد و در نهایت با تک گل غلامی و عملکرد درخشان بانوان پرافتخار ایران این نیمه به نفع ملی پوشان به پایان رسید.شنبه 15/4/1392 - 12:28 - 0 تشکر 618176


*نیمه اول: ایران1 - ژاپن0

تیم ملی فوتسال بانوان ایران این بازی را با قدرت آغاز کرد و در دقیقه سه مسابقه نسیمه غلامی اولین گل ایران را به ثمر رساند تا ایران یک بر صفر از قهرمان آسیا پیشی بگیرند. پس از این گل حملات تیم ژاپن بر روی دروازه ایران شدت یافت اما فرزانه توسلی بازیکنان ژاپن را از رسیدن به گل ناکام گذاشت تا پس از فشارهای اول مسابقه، بازی در اواسط نیمه اول در میان زمین بین دو تیم ادامه یابد و بازی بیشتر شکل تدافعی به خود بگیرد.

در ادامه این مسابقه سهیلا ملمولی 5 دقیقه مانده به پایان نیمه اول برخورد شدیدی با بازیکن شماره 8 ژاپن داشت که از ناحیه گردن دچار گردن دچار مصدومیت شد و با برانکارد از زمین بیرون رفت. اولین کارت زرد این بازی به بازیکن شماره 4 ژاپن رسید.

در اواخر نیمه اول این مسابقه بازیکنان ایران موقعیت خطرناکی را بر روی دروازه ژاپن ایجاد کردند اما این موقعیت به گل تبدیل نشد و در نهایت با تک گل غلامی و عملکرد درخشان بانوان پرافتخار ایران این نیمه به نفع ملی پوشان به پایان رسید.


شنبه 15/4/1392 - 12:29 - 0 تشکر 618177

*وقت اضافه: ایران0 - ژاپن1

در وقت اضافه اول ایران بازی را تهاجمی شروع کرد و حتی یک موقعیت صدرصد گل داشت که نتوانست از آن استفاده کند. بازیکنان ژاپن هم بازی را محکم آغاز کردند و یک موقعیت خطرناک را روی دروازه ایران به وجود آوردند اما بانوان ملی پوش ایران اجازه ندادند که این فرصت به گل برای تیم حریف تبدیل شود. این وقت اضافه با حساسیت زیادی بین دو تیم ادامه یافت و در نهایت بدون آنکه گلی از خط دروازه ها عبور کند به پایان رسید تا شاید در نیمه دوم وقت اضافه تکلیف تیم قهرمان مشخص شود.

مابین دو وقت اضافه،‌ خسوس نکاتی را به مظفر یادآوری کرد و ملی پوشان خود را برای وقت اضافه دوم آماده کردند.

در وقت اضافه دوم در حالی که سه دقیقه از بازی گذشته بود بازیکن ژاپن برروی نیلوفر اردلان خطا کرد و از داور کارت زرد گرفت و زمانی که تنها دو دقیقه تا پایان مسابقه مانده بود بازیکن شماره 5 ژاپن دومین گل تیمش را به ثمر رساند تا نتیجه بازی ایران و ژاپن در تورنمنت پرتغال تکرار شود. با شکست 2 بر 1 برابر ژاپن، فوتسال بانوان ایران به مدال نقره بازیهای داخل سالن آسیا رسید .
شنبه 15/4/1392 - 12:30 - 0 تشکر 618178


*حاشیه‌های بازی فینال


به گزارش ایسنا در بازی امروز تیم فوتسال بانوان ایران و ژاپن، تیم ملی فوتسال مردان ایران برای تشویق بانوان به سالن مسابقه آمده بودند و با شعار "مظفر کاپلو" ، " ایرانی با غیرت" ، " ای تیم ایران یا علی مدد" بازیکنان را تشویق می‌کردند و زمانی که ملی پوشان بازی را واگذار کردند با شعارهای "ایرانی با غیرت،‌ ایرانی قهرمان" "متشکریم ،‌ متشکریم" تیم ایران را تشویق کردند.

خسوس کان دلاس سرمربی تیم ملی فوتسال مردان در حین مسابقه روی نیمکت بانوان ایران نشسته بود و افتخاری، سرپرست کمیته فوتسال ایران، افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک، احمد ارشدی و دکتر پورکاظمی بازی را از نزدیک تماشا کردند.

تیم ملی فوتسال بانوان ایران که در این دوره از رقابت‌ها با تیم های مالزی ، تایلند، ویتنام، هنگ کنگ هم‌گروه بود با 12 امتیاز و بدون شکست حتی دریافت نکردن یک گل توانست به عنوان سرگروه به نیمه نهایی برود و در این مرحله هم اندونزی را 4 بر صفر از پیش رو برداشت و با راهیابی به فینال مقابل ژاپنی قرار گرفت که در مسابقات جام جهانی کوچک پرتغال عنوان ششمی را از ایران گرفته بود و در فینال هم با نتیجه 2 بر یک شکست خورد تا به عنوان دومی این رقابت ها بسنده کند.

اما در رده بندی هم اندونزی به مصاف تایلند رفت و 5 بر یک شکست خورد تا تایلند به عنوان سومی این رقابت ها برسد. فاطمه کمندی داور اول و محمود نصیرلو داور دوم رده بندی مسابقات فوتسال زنان را قضاوت می کرد.

شنبه 15/4/1392 - 12:31 - 0 تشکر 618179

کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان ایران خداحافظی کرد


لیلا اقبالی در گفت وگو با خبرنگار اعزامی  به اینچئون، درباره دیدار فینال مقابل زاپن و کسب اولین مقام رسمی تیم ملی، گفت: احساس می کردم طلا حق ما بود. تیم ایران خیلی خوب ظاهر شد اما با بدشانسی ژاپنی ها گل برتری را زدند و ما بازی را واگذار کردیم.

ALI_0864.jpg

وی ادامه داد: از روزی که تمرینات را شروع کردیم هدفمان قهرمانی در آسیا بود. ما خیلی خوب پیش رفتیم اما فینال، برد و باخت دارد. کشیدن بازی به وقت اضافه باعث شد که ناکام بمانیم. از نظر من بازیکنان زحمت کشیدند و مقام اولی یا دومی خیلی تفاوت نمی کند. خدا را شکر دوم شدیم و زحمات کادر فنی را پاسخ دادیم.

وی اضافه کرد: فکر نمی کنم این دومی با قهرمانی فرقی داشته باشد. اولین بار است یک تیم توپی بانوان از ایران در آسیا مقام می آورد.

وی درباره دیدار با ژاپن در فینال تصریح کرد: بازی خیلی خوبی بود. ژاپنی ها از ما ترسیده بودند و فکر نمی کردند که ما را شکست دهند. ما یک بار به ژاپن در تورنمنت پرتغال باختیم و یک بار هم آنها را بردیم. این بار هم موقعیت های زیادی داشتیم اما با بدشانسی گل نشدند.

وی که از سال 83 در تیم ملی عضویت دارد درباره خداحافظی اش از تیم ملی گفت: دوازده سال است که فوتسال کار می کنم و اکنون 32 سال سن دارم. می خواهم میدان را برای جوان ها خالی کنم. دلم برای بازیکنان، کادرفنی و تیم ملی تنگ می شود. خدا را شکر که بچه ها با دست پر من را بدرقه کردند.

وی در پایان گفت: از کنار رفتن از تیم ملی حس بدی دارم اما قطعا از تجربیاتم در آینده استفاده می کنم. من به فوتسال دین دارم، تیم ملی را رها می کنم اما در زمینه باشگاهی، همچنان فوتسال بازی خواهم کرد. دل و قلبم کنار تیم ملی است اما به هر حال باید پذیرفت که هر کسی باید روزی از تیم ملی کنار برود. در پایان هم می خواهم از مسئولان برای برگزاری اردوهای به موقع و مسابقات تدارکاتی تشکر کنم.

شنبه 15/4/1392 - 21:48 - 0 تشکر 618304

سلام
خیلی خیلی خوشحال کننده بود این موفقیت بزرگ
واقعا هزار احسنت و مرحبا داره.
درود بر این بانوان باانگیزه و تلاشگر و دلاور
باعث افتخار همه ی ما هستند.
ان شاءالله که من بعد از این طلایی عکس بگیرن:)

یک نیمه ی من شعور افلاطون است، یک نیمه ی دیگرم دل مجنون است،،،من بر لب تیغ راه رفتم یک عمر،این رنگ حنا نیست به پایم، خون است

 


يکشنبه 16/4/1392 - 15:5 - 0 تشکر 618477

انشالله
حتما چنین خواهد شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی