انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 183)
سه شنبه 11/4/1392 - 23:40 -0 تشکر 617287
روحانی مچکریم!

پس از پیروزی حجت الاسلام حسن روحانی با رای 50/7 درصدی در انتخابات ایران  تعدادی از جوانان که در عرصه شبکه های اجتماعی حضور فعالی دارند در اقدامی جالب توجه صفحاتی اجتماعی با عنوان شیخ خوش قدم، روحانی مچکریم و .... ایجاد کردند.
 
 • - حتی شامی های مادر هم خوشمزه تر شده اند
  روحانی مچکریم

 • الان پشه اومد بهم گفت :
  سلام ، نیشت بزنم ؟
  گفتم نه عزیزم مرسی ...
  گفت خواهش میکنم و رفت !
  پشه ها چه با ادب شدن !
  روحانی مچکریم

 • -عَز وَختی روحــانی رعیس جمهور شد
  ضبطِ ماشــــینم فَقَد شاد میخونه
  روحانی مُچَکِریـــم

 • از وقتــی روحــانی رییس جمهـــور شد
  صفِ نونوایی سرِ کوچمون شلوغ تر شده ، خدا بده برکت
  روحانی مُچکریم

 • از وقتی روحانی اومده
  دیگه سیم هندز فریم گره نمیخوره !!!
  روحانی مچكریم

 • از وقتی روحانی ریس جمهور شده دیگه این انگشت كوچیك پام گیر نمی كنه به گوشه مبل ...!
  روحانی مچكریم :))

 • دیروز یه دختررو دیدم تو مترو بدون شال یا روسری با تی شرت
  تا اومدم بگم مچکرم روحانی دوستش بهش گفت مجید بریم
  :|
این صفحه ها یا به اصطلاح اهالی فیس بوک پیج ها، فضای جامعه را به سمت دوستی هدایت می کنند تا به نوعی این پیام را منتقل کنند کسانی که نتوانستند در انتخابات پیروز شوند و طرفداران آن ها از بداخلاقی بیزارند و اگر انتقادی هم دارند به جای توهین و آشوب آن را از طریق شوخی و با زبان طنز بیان می کنند که هم موثرتر است هم بی اخلاقی را پیش نگیرند و هم به منتخب مردم توهین نکرده باشند، از طرفی راهی باشد برای آینده که اگر رئیس جمهور نتوانست شعارهای انتخاباتیش را عملی کند مردم بتوانند از این طرق صدای اعتراض خود را به گوش دولتی ها برسانند نه مانند مخالفین دولت نهم و دهم که کوچکترین انتقاد خود را با توهین های مستقیم و بی ادبانه ابراز می داشتند.
 

سه شنبه 11/4/1392 - 23:41 - 0 تشکر 617289

روحانی مچکریم به نوعی بیان انتقاد و ایجاد فضای ادب و اخلاق در فضای مجازی و اجتماعی است. با این کار به توهین کنندگان 8 سال اخیر نحوه بیان انتقاد را آموزش می دهد و این یعنی ما بی احترامی های شما را فراموش نکرده ایم، روحانی مچکریم اثبات شعار زنده باد مخالف من است اما نه از جانب کسانی که داعیه بیان آن را دارند بلکه از جانب کسانی است که طی 8 سال هدف انواع توهین ها بودند.

این افراد قصد دارند اقدامات مثبت در جامعه را پررنگ کرده و فضای نا امیدی را از بین ببرند. البته این فضای شاد و مطالبه گر محدود به شبکه های اجتماعی نیست و دامنه آن به متن جامعه هم کشیده است.
در پایان می توان گفت این نوع شوخی ها و جملات طنز جدای از جنبه فضای شادی که به همراه دارد نوعی انتقاد مثبت هم هست. اینکه نه از دولت های گذشته و نه از دولت های آتی نبایستی توقعات بیجا داشت از سوی دیگر هم شعارهای کاندیدایی که در نهایت منتخب مردم شده است را هم به رخ می کشد آنجا که شعارها با منطق جور در نیامده بیش از همه آماج این جملات کاریکاتوری قرار می گیرد.

برخی اظهار نظرات:
دیروز رفتم اداره سلام کردم مسول بازنشستگان جواب سلام داد ،روحانی مچکریم.

همه خوشحالند ولبخند برلب ،تیمها یکی بعداز دیگری پیروز میشه ،آقای روحانی مچکریم .

امروز یه هندونه خریدم سفید بود . . .روحانی از تو بعیده . . . .

تشکر واقعی:
والیبال ایران ۱۳۸۳:ششم آسیا

والیبال ایران ۱۳۹۰:قهرمان آسیا

والیبال ایران ۱۳۹۲:برد ۳ بر۱ برابر قهرمان جهان در کشورش

احمدی نژاد متشکریم

پنج شنبه 13/4/1392 - 13:19 - 0 تشکر 617618

واقعا تا حالاش خوشقدم بوده امیدوارم پس از چهارسال را 8 سالدیگم که میخواد بره بهش بگیم روحانی مچکریم..

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 16/4/1392 - 12:0 - 0 تشکر 618379حتما دیده یا شنیده‌اید که موج جدیدی در بین جوان‌ها راه افتاده است که برای شوخی‌ها و شیطنت‌های خودشان سوژه تازه پیدا کرده‌اند تا در کنار اتفاقاتی نظیر کاهش قیمت سکه و ارز، صعود به جام جهانی، برد تیم ملی والیبال، روزهای خوش بورس و ... برای هر چیز کوچک دیگری هم پای انتخابات را پیش بکشند و یک تشکر از رییس‌جمهور منتخب و پاقدمش را هم ضمیمه این شوخی بکنند.یعنی که به جای «پَ نَ پَ» و «دکتر حسابی» و جملات قصار نسبت دادن به بزرگان، الان «روحانی مچکریم» مد و تب شده است.ظاهرا در این کار ابتدا منتقدان آقای روحانی پیشقدم بودند که می‌خواستند تا موافقان آقای روحانی را نقد کنند. اما هر چه بوده، جوان‌ها این روش طنز را جدی گرفته‌اند و به قول خودشان «فازش را گرفته‌اند» و آن‌قدر جملات و عبارات طنز مختلفی با این عبارت ساخته‌اند کهدیدم دوست عزیزم، اسماعیل رمضانی در وبلاگش حتی این جملات را دسته‌بندی و تحلیل هم کرده است. بیشترین گروه از این دسته جملات اما، طنزهایی است که با انتظارات و مطالبات از دولت جدید ساخته شده است:
 از ﻭﻗﺘﯽ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﺭﺋﯿﺲ‌ﺟﻤﻬﻮﺭ ﺷﺪﻩ ﻫﻤﻪ ﭼﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻨﻈﻢ ﭘﯿﺶ ﻣﯿﺮﻩ. ﻣﺜﻼ ﺷﻤﺎ ﺑﺒﯿﻦ دیرﻭﺯ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺭﻭﺯ ﻫﻔﺘﻪ بود، ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺭﻭﺯ ﻣﺎﻩ ﻫﻢ بود، ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺭﻭﺯ ﺑﻬﺎﺭ ﻫﻢ بود. ﺑﺎﺯ امروز ﺭﻭ ﺑﺒﯿﻦ، امروز ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺭﻭﺯ ﻫﻔﺘﻪ ﺳﺖ، ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺭﻭﺯ ﻣﺎﻩ ﻫﺴﺖ، ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺭﻭﺯ ﺗﺎﺑﺴﺘﻮﻥ ﻫﻢ ﻫﺴﺖ. روحانی مچکریم!
  امروز براى اولین بار دیدم یه نیسان آبی راهنما زد و با احتیاط پیچید. روحانى مچکریم
  از وقتى روحانى رئیس‌جمهور شده آخرین بیسکوئیت ساقه طلایى خیلى راحتتر از جلدش درمیاد. روحانی مچکریم
  امروز بابام کولرو زد رو تند... روحانی مچکرم
   می‌گن تو دوره ریاست روحانی، وقتی سر کلاس خوابت برده، استاد می‌یاد پتو می اندازه روت... روحانی مچکریم
  آقای روحانی این بود جواب اعتماد ما؟ چرا هوا انقد گرم شده؟ چرا انگشت پام میخوره اینور اونور؟ چرا شیر کاکائوها زود تموم میشن؟ چرا من متاهل نشدم این چن روز؟ چرااا؟ ... رای منو پس بدین.


  امروز یه هندونه خریدم سفید دراومد. از روحانی بعید بود واقعا!
‌  نصفه‌شبی گرسنم شده، این روحانی چرا هیچ کاری نمیکنه پس؟ظاهرا این جملات یک‌جور شوخی و سرگرمی جوانانه است، اما این لایه و روکش طنز را که کنار بزنیم، با نقدی جدی و هوشمند مواجه می‌شویم در نکوهش انتظارات و توقعات بیجا از رییس‌جمهور جدید که باید همه کاری را یک‌تنه پیش ببرد و همه مشکلات را حل کند، آن هم حتی مشکلات پیش‌پاافتاده و مسائل شخصی را. باورتان می‌شود؟ما عادت داشتیم که این حرف‌ها را اهل سیاست بیایند و با هزار دلیل و توجیه و استدلال برایمان بگویند که از دولت نباید انتظار معجزه داشت و مشکلات، برای حل شدن نیاز به زمان دارند و مردم صبور باشند و نظایر اینها. اما حالا جوان‌های نسل چهارمی که معمولا بزرگترها به بی‌فکری و بی‌خیالی متهمشان می‌کردند، خودشان به صورت خودجوش (نه از آنها که عادل فردوسی‌پور می‌گوید) دارند حرف‌های بزرگان را می‌زنند و بزرگانه حرف می‌زنند. گیریم به روش خودشان، اما واقعا دارند درس سیاست پس می‌دهند.دارند آموزش واقع‌بینی می‌دهند. دارند توقع حل مشکلات بدون اراده جمعی را به چالش می‌کشند. آن هم به چه شیوایی و شیرینی!
وقتش نشده نسل چهارمی‌ها را جدی بگیریم؟احسان رضایی (همشهری جوان)خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی