انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 154)
شنبه 8/4/1392 - 11:47 -0 تشکر 615944
مسجد جامع شهرستان آمل: تاریخچه ساخت و ویژگی های معماری

منبع: http://anthropology.ir/node/14775  نوشته جمشید محمدی

Image111872.jpg

مسجدجامع آمل در کاردگر محله یا محله مسجد جامع آمل واقع است .این بنا دارای چند دسترسی اصلی و فرعی است. خیابان مهدیه و انقلاب مسیرهایی هستند که این بنا را به خیابان شهید بهشتی مرتبط و خیابان هفده شهریور آن را با میدان 17 شهریور در میدان اصلی شهر، متصل می سازد.

البته در این میان چند گذر فرعی نیز به فعالیت خویش ادامه می دهند. مسجد جامع از مغرب و شمال به بازار، از شرق به خیابان شهید بهشتی و از جبهه جنوبی به خیابان مهدیه ختم می گردد.

شنبه 8/4/1392 - 11:48 - 0 تشکر 615945

وجود بناهایی چون پل دوازده چشمه ( صفوی ) پل معلق «پهلوی» کاخ شهرداری «پهلوی» ، اداره دارائی «پهلوی» و خانه‌هایی چون خانه نورزاد هاشمی، ملک و در امتداد دسترسی‌هایی که به بنا ختم می‌شوند. می تواند در طراحی برای ساماندهی مجموعه مؤثر و مفید واقع گردد. این بنا در محدوده‌حریم خود به بازار متصل است و ورودی اصلی آن از خیابان مهدیه منشعب می‌گردد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی