انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 159)
جمعه 7/4/1392 - 10:52 -0 تشکر 615682
وقتی مِهر حضرت محمد (ص) بر دل زلیخا افتادوقتی مِهر حضرت محمد (ص) بر دل زلیخا افتادعشق ومحبت به ولی خدا انسان را عاقبت به خیر می کند . به عنوان یکی از نمونه های ماندگار تاریخ می توان به داستان حضرت یوسف و زلیخا اشاره کرد که به خاطر اظهار محبت به ولی خدا و حبیب خدا ، محبوب خدا می شود ،پیر است جوان می شود ،فقیر است و غنی می شود، و از زباله دانی به کاخ پادشاه راه یافته و به ازدواج حضرت یوسف در می آید.

هنگامی که حضرت یوسف علیه السلام بر زلیخا وارد شد ،آن حضرت از ایشان پرسید:چرا رنگت متغیر شده است؟ گفت حمد می کنم خداوندی را که پادشاهان را به معصیت خود در زمره بندگان در آورد و بندگان را به برکت طاعت و بندگی خویش به مرتبه پادشاهی رساند.

یوسف علیه السلام فرمود:چه چیز باعث شد که نسبت به من آن گونه رفتار کنی ؟گفت حسن و جمال بی نظیر تو .

فرمود پس حال تو چه می بود اگر پیامبری را می دیدی که آخر الزمان مبعوث خواهد شد و نام شریف او محمد صلی الله علیه و آله است و از من زیباتر ، خوش خلق تر و با سخاوت تر می باشد ؟! زلیخا گفت :راست گفتی.یوسف علیه السلام پرسید :چگونه دانستی که من راست گفتم ؟زلیخا پاسخ داد :برای آن که چون نام او را بردی محبتش در دلم افتاد .

پس خدای متعال به یوسف علیه السلام  وحی فرمود:زلیخا راست می گوید و به خاطر اینکه حبیب من محمد صلی الله علیه و آله را دوست دارد من هم زلیخا را دوست دارم ، پس او را به ازدواج خویش در آور .(۱)

و در تفسیر علی بن قمی آمده است : پس از این دیدار ، یوسف علیه السلام از زلیخا پرسید :چه حاجتی داری ؟ گفت:می خواهم دعا کنی تا خداوند جوانی مرا به من برگرداند .آن حضرت دعا کرد و خداوند جوانی زلیخا را به او برگرداند و با یوسف علیه السلام ازدواج کرد.

ما نیز به عنوان محبین حضرت صاحب می توانیم با ابراز محبت به ولی عصر (عج) لوازم عاقبت به خیری خود را فراهم کنیم.

۱.علل الشرائع:ص۵۵

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی