بهداشت و سلامت (بازدید: 167)
پنج شنبه 6/4/1392 - 13:57 -0 تشکر 615536
گرده چمن مهمترین عامل آلرژی زای فصل تابستان استدكترنجم الدین كلانتری روزچهارشنبه درگفت و گو با خبرنگارعلمی ایرنا اظهارداشت:افراد مبتلا به آلرژی های چشمی در فصل تابستان باید هنگام بیرون رفتن از خانه از عینك استفاده كنند و در ابتدای صبح و هنگام غروب كه میزان گرده ها در هوا بیشتر می شود، از خانه خارج نشوند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی گرگان افزود: همچنین افراد مبتلا به آلرژِی به هنگام مراجعت به خانه باید دست و صورت خود را بشویند، لباس های خود را تعویض كنند و در صورت امكان استحمام كنند تا از شدت تحریكات تنفسی آنها كاسته شود.
وی گفت : افرادی كه به حشره ای به نام مایت آلرژی دارند، برای پیشگیری از شدت بیماری خود بهتر است از كولرهای آبی استفاده نكنند.
مایت حشره ای بسیار ریز است كه با چشم دیده نمی شود و در محیط های مرطوب، داخل پرزهای فرش، ملحفه و همچنین كولرهای آبی به مقدار زیادی وجود دارد و موجب تشدید بیماری در افراد مبتلا به آسم و آلرژِی می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی گرگان در مورد میوه های تابستانی آلرژی زا خاطرنشان كرد : یكی از اشتباه های بزرگ رایج در میان برخی پزشكان این است كه در مواجه با فرد مبتلا به آلرژی، او را از مصرف تمام میوه ها منع می كنند.
وی یادآور شد: برای اثبات آلرژِی افراد می توان از دو روش استفاده كرد. گاهی افراد با خوردن یك نوع خاص از میوه دچار آلرژی می شوند و یا بیماری افراد مبتلا به آسم در صورت مصرف برخی میوه ها شدت می یابد؛ به این ترتیب افراد متوجه حساسیت خود به آن نوع خاص از میوه می شوند.
متخصص آسم و آلرژی ادامه داد: همچنین آزمایش هایی برای تعیین نوع حساسیت افراد به میوه ها و مواد غذایی مختلف وجود دارد كه با انجام آنها می توان نوع آلرژی بیمار را تعیین كرد.
كلانتری گفت: به طور كلی با توجه به سابقه فرد در مورد مصرف میوه ها و انجام آزمایش های تعیین آلرژی می توان نوع حساسیت افراد را تعیین و متناسب با آن ممنوعیت غذایی برای بیماران تجویز كرد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی