بهداشت و سلامت (بازدید: 110)
پنج شنبه 6/4/1392 - 13:54 -0 تشکر 615528
استخرهای آلوده با وجود كلر باعث عفونت های گرم روده ای می شوندبه گزارش گروه علمی ایرنا دكتر مسعود مردانی اظهار داشت :با فرارسیدن فصل تابستان و افزایش رعایت نكات بهداشتی برای تمامی افرادی كه در این فصل تمایل به ورزش شنا دارند الزامی است .
وی افزود :اغلب استخرهای سطح كشور به نحو مناسبی كلرزنی می شوند اما استفاده كنندگان از استخرها باید آگاه باشند آب استخرهایی كه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند یا كلرزنی نمی شوند آلوده و ناقل بیماری است.
وی زرد زخم را یكی از عفونت های جدی میكروبی برشمرد و گفت :درصورت كه فردی مبتلا به این بیماری باشد می تواند باعث آلودگی آب استخرها شود و این بیماری را طریق آب به دیگران انتقال یابد.
مردانی به این بیماران توصیه كرد كه تا بهبودی كامل بیماری زرد زخم از رفتن و شنا كردن در استخر خودداری نمایند.
وی با بیان اینكه استخر یك مكان عمومی است تاكید كرد: تمامی افراد پیش از ورود به آب استخر حتما باید دوش بگیرند و با بدن تمیز شنا كنند و این موضوع برای كسانی كه بیماری خاصی در سطح پوست دارند از اهمیت بیشتر و مضاعفی برخوردار است.
متخصص بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه شهید بهشتی تاكید كرد: تمامی افرادی كه برای شنا كردن به استخرها می روند از حوله و وسایل شخصی خود كنند و از استفاده حوله دیگران به ویژه كسی كه دچار ضایعات قارچی در سطح پوست است نمایند .
وی افزود :همچنین حوله هایی كه خشك نشده اند و یا در معرض نور آفتاب قرار نگرفته اند بیشتر ناقل بیماری های پوستی هستند.
مردانی توصیه كرد :پس از استخر و شنا كردن دوش بگیرند و از خوراكی های سنتی در استخرها پرهیز كرده و قبل از نوشیدن و یا خوردن هر نوع خوراكی حتما با آب و صابون دست خود را بشویند و از استفاده بستنی های فله ای و آب میوه های دستی به دلیل غیر استاندار بودن پرهیز كنند.
وی تاكید كرد : با توجه به ضعف سیستم دفاعی بدن در گروههایی نظیر كودكان، زنان باردار ، افراد مسن و بیماران مبتلا به سرطان توصیه می شود كه این قبیل افراد به جای استفاده از استخرهای عمومی و شلوغ از استخرهای استاندارد استفاده كنند تا كمتر دچار مشكل شوند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی