دانش و فن آوری (بازدید: 268)
پنج شنبه 6/4/1392 - 13:26 -0 تشکر 615510
چرا نئاندرتالها مغلوب انسان شدند؟

نتایج یک پژوهش نشان داده که نئاندرتالها به این دلیل از بین رفته‌اند که از هوش کافی برای سازگار شدن برخوردار نبوده‌اند.

 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این نتایج نشان داد که انسان مدرن بسیار زودتر از آنچه تصور می‌شد پا به عرصه وجود گذاشته و نئاندرتالها بسیار زودتر از برآوردهای پیشین از بین رفته‌اند.

 

مغز نئاندرتالها به اندازه انسان مدرن بوده اما بیشتر آن برای تمرکز بر نیازهای فیزیکی بدنهای بزرگشان مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

انسانهای مدرن آفریقا بخشی از مغزشان را که مسئول تفکر بود، تکامل بخشیده و از آن برای ارتباط برقرار کردن با گروههای دیگر در زمان نیاز استفاده می کردند.

 

هنگامی که عصر یخی آغاز شد، آنها می‌توانستند به یک زبان پیچیده سخن گفته و برخلاف نئاندرتالها، ماموریت‌هایی را در مسافت‌های دورتر از خانه خود اجرا کنند.

 

اروپا زمانی تحت غلبه نئاندرتالها بود اما پس از ظهور انسان مدرن در 60 هزار سال قبل از بین رفتند.

 

اکنون بر اساس برنامه پژوهشی «بازنشانی-واکنش انسانها به تحولات ناگهانی محیطی» هوموساپینها احتمالا 45 هزار سال پیش ظاهر شده‌اند.

 

دانشمندان با استفاده از سن‌یابی کربن پرتوزا دریافتند که 39 هزار سال قبل هیچ نئاندرتالی وجود نداشته که این زمان، 10 هزار سال قبل‌تر از تصورات پیشین است.

 

نتایج این پژوهش در یک نشست با عنوان «هنگامی که اروپا با یخ و خاکستر پوشیده شده بود» در موزه بریتانیای لندن اعلام شد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی