دانش و فن آوری (بازدید: 709)
پنج شنبه 6/4/1392 - 10:24 -0 تشکر 615383
كاروان علمی جمهوری اسلامی ایران عازم مسابقات جهانی هلند شد

كاروان جمهوری اسلامی ایران شامل تیم هایی از دانشگاه های امیركبیر،علم و صنعت، گیلان، آزاد اسلامی قزوین، آزاد اسلامی تهران مركز، آزاداسلامی یزد و نیز دبیرستان های فرزانگان، علامه حلی و اصفهان برای حضور در مسابقات جهانی روبوكاپ عازم هلند شدند.

كاروان علمی جمهوری اسلامی ایران عازم مسابقات جهانی هلند شد

به گزارش ستاد اطلاع رسانی مسابقات بین المللی روبوكاپ ایران، مسابقات جهانی روبوكاپ هلند با حضور بیش از ۵۰ كشور جهان در شهر آیندهون از سوم تا یازدهم تیر ماه برگزار می شود. تیم های روباتیك ایران در چند سال اخیر به عنوان یكی از قدرت های روباتیك در عرصه جهانی خوش درخشیده اند.
پویا دلدار گوهردانی سرپرست تیم شبیه ساز امداد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این مورد گفت: تیم های ایرانی به دلیل موفقیت های اخیر خود در مسابقات جهانی روبوكاپ اكنون دارای جایگاه ویژه ای از نظر علم روباتیك در جهان هستند .

وی افزود: تیم های دانش آموزی و دانشگاهی در این رشته در سال های اخیرتوانسته اند با سعی و تلاش، مطالعات هدفدار، تبادلات علمی، پژوهشی و استفاده از تجارب نرم افزاری و هوش مصنوعی صاحبنظران، موفقیت های جهانی را در این رشته كسب كنند.

وی اظهار داشت: توسعه این علم در كشور می تواند بسیاری از هزینه های مالی و جانی احتمالی ناشی از حوادث غیر مترقبه را كاهش دهد.
دلدار گوهر دانی خواستار استفاده این علم در مدیریت بحران شد و گفت: در كشورهای ژاپن، انگلستان و استرالیا هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی با بهره گیری از امكاناتی كه سیستم شبیه ساز امداد فراهم می كند، به كاهش اثرات ناشی از این گونه حوادث می پردازند كه جادارد در این ایران نیز از این علم بیشتر بهره برده شود.
تیم هایی از كشورهای ایران، ژاپن، آمریكا، مصر، تركیه، چین و برزیل در مسابقات جهانی روبوكاپ هلند به رقابت می پردازند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی