زن ریحانه آفرینش (بازدید: 276)
دوشنبه 3/4/1392 - 17:14 -0 تشکر 614518
خودباوری كلید جهش علمی و اجتماعی بانوان است

اشرف جواهری در گفت و گو با ایرنا افزود: با استقرار جمهوری اسلامی و حاكمیت ارزش های دینی در جمهوری اسلامی ایران نگاه ابزاری جامعه به زن به نگاه شایسته سالار تغییر كرد و زنان بصیر كشورمان با حفظ شئونات اسلامی از این فرصت برای ارتقای جایگاه خود بهره بردند.
جواهری اظهار داشت: حضور بانوان متعهد و ولایتمدار در عرصه كارآفرینی در سال های اخیر برجسته شده و آنان در سایه تخصص و مهارت های علمی و آموزشی توانستند مبتكر رشته های شغلی ویژه این گروه از اقشار جامعه باشند و در جایگاه های حساس شغلی در بدنه نظام خوش بدرخشند.
مشاور امور بانوان استاندار استان مركزی ادامه داد: اگر چه با شكل دهی شبكه اجتماعی، خودباوری و حمایت های صحیح زنجیره مدیریتی، زنان هم اینك سهم مناسبی را از اشتغال و تحصیل به دست آورده اند اما به دلیل نبود برنامه های ریشه ای نهاد خانواده از این منظر آسیب دیده است.
جواهری توضیح داد: برهم خوردن توازن تحصیلات عالی بین دختران و پسران در سال های اخیر باعث شده كه موقعیت های ازدواج دختران تحصیل كرده با پسران با مدرك تحصیلی پایین تر دچار مشكل فرهنگی، اقتصادی و اخلاقی شود.
وی ادامه داد: زنان شاغل هرگز نمی توانند به عنوان بنیه و زمینه تشكیل خانواده مطرح باشند و اشغال بسیاری از فرصت های شغلی توسط زنان موجب شده كه مردان كمتر فرصت اشتغال و شكل دهی خانواده را پیدا كنند.
مدیركل امور زنان و خانواده استانداری استان مركزی گفت: ازدواج حق دختران و پسران و ضامن سلامت روحی و اخلاقی جامعه است و می طلبد كه نخبگان دانشگاهی و اجرایی كشور با بازنگری برنامه ها آسیب های این حوزه را ترمیم كنند.
جواهری افزود: گفتمان نظام اسلامی ایران فرصتی فراهم كرد كه دیدگاه های كشورهای غربی در خصوص زنان كه با فرهنگ ما ناسازگاری و تنش دارد كنار زده شود اما در اجرای برنامه های مترقی اسلامی حوزه زنان باید خانواده پایدار و نشاط فردی و اجتماعی ركن اصلی باشد و آسیب نبیند.
وی خاطرنشان كرد: از نقاط قوت تلاش های انجام شده طی سال های اخیر برای ارتقای جایگاه زنان می توان به بازنگری قانون در حوزه زنان، جایگاه زن در خانواده، بحث اشتغال و اصلاح قانون در حوزه آسیب ها و مشكلات این قشر اشاره كرد.
مشاور امور بانوان استاندار استان مركزی تصریح كرد: اصلاح نگرش مرد سالاری جامعه در حوزه مدیریتی كشور نیز یكی دیگر از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران است كه اجازه داد زنان خوش فكر، متعهد و توانمند در بدنه اجرایی و علمی كشور بدرخشند.
جواهری گفت: بزرگترین نیاز در نظام برنامه ریزی زنان كشور داشتن سد جامع فرهنگی است كه از سنین پایین بتواند اهمیت و تحكیم خانواده سالم و بسترهای توانمندسازی زنان را مهیا كند.
این زن نخبه استان مركزی معتقد است زنان بصیر، خلاق و توانمند هستند كه راهبری و مدیریت مباحث اقتصاد مقاومتی را می توانند در جامعه نهادینه و اهداف و آرمان های نظام را با هوشمندی هدایت و حمایت كنند.
جواهری در خصوص نقش عدالت محوری و جایگاه آن در كشور گفت: عدالت لازمه موفقیت برنامه های نظام است و می طلبد كه با گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی با نظارت صحیح بر حوزه های مختلف، فرهنگ سوءاستفاده از موقعیت ها و شرایط رخت بربندد و اجازه فعالیت و استفاده از شرایط به صورت مساوی برای همه مهیا شود.
وی در خصوص ویژگی های رییس جمهوری موفق گفت: كشور ما سردمدار تفكر حاكمیت دینی در جهان است و كسی كه سكانداری اجرایی آن را به عهده می گیرد علاوه بر شجاعت، تعهد، بصیرت و برنامه محوری باید وابستگی به غرب و شرق نداشته باشد و همراه با مقام معظم رهبری از حقوق مردم و نظام جانانه دفاع كرده و بسترهای درازمدت توسعه كشور را هموار كند.
مدیركل دفتر امور زنان و خانواده استانداری استان مركزی تصریح كرد: سفرهای استانی هیات دولت فصل جدیدی از گره خوردن مردم و مسوولان و تسهیل و تسریع حل مشكلات مردم بود.
جواهری ادامه داد: انتخاب استانداران و مدیران دلسوز، خوشفكر و ولایتمدار از موفقیت های مهم دولت های نهم و دهم است.
وی در خصوص نقش معنویت و اخلاق در زندگی معتقد است: زندگی بدون این دو بازوی مهم راه به بیراهه ها خواهد برد.
مشاور امور بانوان استاندار استان مركزی عنوان كرد: در سال های بعد از انقلاب اسلامی توانسته ایم در حاكمیت و نهادینه شدن بسیاری از ارزش های اخلاقی و دینی و ایجاد بصیرت در لایه های اجتماعی موفق باشیم اما برخی آمارها موید آن است كه در حوزه آسیب های اجتماعی و حقوق شهروندی نیاز به كار وسیع علمی است.
جواهری بر این باور است كه دستگاه های فرهنگی و متولیان خدمات اجتماعی باید با تلاش مضاعف و برنامه های علمی كارآمد دلیل های حوزه آسیب ها را بررسی كنند.
وی تصریح كرد: نظام توانسته با نهادینه كردن نگاه معنوی نگر به الگوی بیداری اسلامی در جهان تبدیل شود.
مدیركل دفتر امور زنان و خانواده استانداری استان مركزی ادامه داد: متولیان امور زنان و خانواده و دستگاه های اجرایی مسوول باید برای برنامه های تحكیم خانواده و زنان از سیاست زدگی فاصله بگیرند و برای حل و اصلاح مشكلات این بخش از خبرگان دانشگاهی در سایه ارائه آمار واقعی و راه اندازی بسیج فرهنگی در جامعه استفاده كنند.
جواهری گفت: بداخلاقی محصول نامبارك كجروی فرهنگی و فقر آگاهی معنوی و رفتاری است و برای فاصله گرفتن از این موضوع تقویت انسجام اجتماعی، تكیه بر نشاط اجتماعی و نظام آموزشی كارآمد راهگشا است

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


چهارشنبه 5/4/1392 - 22:28 - 0 تشکر 615318

قبول دارم اما گاهی بعضی تبعیض های بعضا که به چشم نمیاد تو خونواده یا محیط درس و تحصیل باعث میشه این خودباوری کاهش پیدا کنه.

البته این تبعیض ها آنچنان به چشم نمیان.

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی