تعلیم و تربیت (بازدید: 112)
دوشنبه 3/4/1392 - 15:51 -0 تشکر 614495
لبخند گل نرگس

میلاد امام زمان عج

سه روز از تولد امام مهدی(عج) گذشته بود. همه بستگان امام حسن عسکری(ع) از به دنیا آمدن کودک جدید احساس خوشحالی می کردند. فرزند خوش سیمای (نرگس) دل از همه ربوده بود. اما در میان اقوام کمتر کسی مانند (حکیمه) عمه امام حسن عسکری(ع)مهدی کوچک را دوست داشت. شوق دیدار مهدی او را به خانه امام عسکری(ع)کشاند. وارد خانه شد و یک راست به اتاق نرگس رفت. نرگس پارچه سفیدی روی خود انداخته بود و استراحت می کرد. حکیمه اول به او سلام داد و بعد به سمت گهواره ای که در گوشه ی اتاق قرار داشت،  رفت. پارچه ی سبز رنگی روی گهواره انداخته بودند. برای دیدن چهره ی زیبای مهدی پارچه را کنار زد و مانند مادری که بعد از سال ها فرزند گمشده اش را بیابد، احساس شادمانی کرد.مهدی بدون آنکه مانند همه نوزادها قنداق شده باشد، به پشت خوابیده بود.لحظه­ای بعد پلک لطیف حریر گونه اش را بالا برد و دیده به روی حکیمه دوخت.تلألؤ چشمان مهدی بر خوشحالی حکیمه افزود. پسر عزیز امام حسن عسکری(ع) با خنده­های ملیح و روح­نوازش از عمه حکیمه پذیرایی کرد و با تکان دادن انگشتان کوچکش با او حرف زد.حکیمه کودک را در آغوش گرفت و او را به لبهای خود نزدیک ساخت تا محبتی را که در دل داشت با بوسه بر صورت بهشتی مهدی ابراز کند.بوی خوشی که هرگز مانند آن را استشمام نکرده­بود،مشامش رانوازش داد و میل او را برای بوسیدن مهدی بیشتر کرد.لب بر گونه دردانه امام حسن عسکری(ع)نهاد و او را بوسید و شیرینی آن بوسه را تا عمق جان دریافت.

 • از کتاب لبخند ستاره ها کاری از آقای مهدی وحیدی صدر

دوشنبه 3/4/1392 - 16:38 - 0 تشکر 614506


زندگی نامه امام دوازدهم


امام دوازدهم ما حضرت مهدی(عج)در سحرگاه جمعه، نیمه­ی شعبان سال  دویست و پنجاه و پنج  هجری در شهر سامراء به دنیا آمد.پدر بزرگوارش امام حسن عسکری(ع)و ماد گرامیش نرجس خاتون نام دارد.دشمنان که متوجه به دنیا آمدن آن حضرت شده بودند همه جا دنبالش می­گشتند تا او را به قتل برسانند.اما پرورگار عالم دیگر به طاغوت­ها و حاکمان ستمگرچنین اجازه­ای را نداد و آن حضرت را از دیده­ها پنهان داشت.حضرت مهدی(عج)در دو نوبت به خواست خدا از دیده­ها غایب شد. اولین غیبت را «غیبت صغری» می­نامند.در این زمان حضرت مهدی(عج)مدت کوتاهی غایب بود که حدود شصت و نه سال طول کشید. در زمان غیبت صغری،بعضی از شیعیان خدمت آن حضرت می­رسیدند و  آن بزرگوار را از نزدیک می­دیدند و خواسته­هایشان را می­گفتند.اما بیشتر مردم نمی­توانستند امام خود را ببیند و فقط با نایب آن حضرت در ارتباط بودند.حضرت مهدی(عج)چهار نایب داشت که به نواب اربعه مشهورند.آنان مشکلات و حرف­های مردم را می­شنیدند و به خدمت امام می­رساندند.پس از آنکه غیبت صغری تمام شد،و آن چهار نایب از دنیا رفتند،امام زمان(عج)نایب دیگری برای خود انتخاب نکرد.از آن زمان به بعد دوره «غیبت کبری»آغاز شد.غیبتی که بیشتر از هزار سال طول کشید.خداوند با غیبت طولانی امام زمان(عج)مردم را آزمایش می­کند تا ببیند چه کسی به دوازدهمین پیشوای خودایمان و اعتقاد دارد.و مؤمنان واقعی چه کسانی هستند.این بزرگترین امتحان الهی است.حضرت محمد(ص)فرمود: «یک روز مهدی(عج)که از فرزندان من است،ظهور می­نماید و جهان را از ظلم و ستم پاک می­کند.»اکنون امام زمان(عج)به یاد ما هست و برای ما دعا می­کند و ما را دوست دارد.آن حضرت از شیعیان خود خواسته است که برای ظهورش دعا کنند.ای کاش او را ببینیم!

 • منبع:کتاب دو جلدی زندگانی ۱۴معصوم کار آقای مهدی وحیدی صدر(انتشارات مشهور)دوشنبه 3/4/1392 - 16:40 - 0 تشکر 614507مشخصات امام دوازدهم

 • نام:محمد(ع) • لقب:مهدی،خاتم،منتظر،صاحب الزمان(عج) • کنیه:ابوالقاسم(ع) • مقام:امام دوازدهم • نام پدر:حسن(ع) • نام مادر:نرجس خاتون(ع) • تاریخ ولادت:15شعبان • سال ولادت:255هجری قمری • محل ولادت:سامراء • آغاز امامت:260 هجری قمریدوشنبه 3/4/1392 - 16:41 - 0 تشکر 614508

سلام سلام بچه ها              سلام سلام غنچه ها


روی زمین زیبا                    یه گوشه ای همین جا


امام آخر ما                         آقا و سرور ما


مهدی صاحب زمان              رهبر کل جهان


مارو نگاه می کنه                همش دعا می کنه


رنگ آمیزی مذهبی کودکانه امام زمان عج


او صاحبِ زمونه                  اما چرا پنهونه


چون بیشتر آدم ها              غافل از یادخدا


با کارهای زشتشون            شدند اسیر شیطون


آقا امام زمان                     یار همه شیعیان


وقتی که زشتی رو دید       ازدست آنها رنجید


گفت که هنوز یار ندارم        عاشق وغم خوار ندارم


بچه ها بیدار بشیم              باهم دیگه یار بشیم


با هم بگیم حرف خوب          انجام بدیم کار خوب


با هم بخونیم دعا                همه بخواهیم از خدا


و عجل فرجهم                    و عجل فرجهم


منبع:نسیم بهشت

دوشنبه 3/4/1392 - 16:42 - 0 تشکر 614509


در انتظار یار


امام زمان عج


در انتظار یار


اللهم عجل لولیک الفرج


پیامبر اکرم(ص)می­فرمایند:


وقتی که او بیاید،پرندگان در لانه­های خود جشن می­گیرند و ماهی­های دریا شاد می­شوند و چشمه­ها پرآب می­شوند و زمین چند برابر گذشته دانه می­رویاند.


وقتی که او بیاید:


دیگر کسی درمانده و فقیر نخواهد بود.مردم برای صدقه دادن به دنبال نیازمندان می­گردند و پیدا نمی­کنند.به هرکس که می­خواهند صدقه بدهند می­گوید:لازم ندارم،بی­نیازم.


وقتی او بیاید:


حکومتی پر از عدل                     برپا می­شه تو دنیا


باهم دیگه دوست می­شن          روی زمین آدمها


دیگه کسی فقیر نیست             همه می­شن مثل هم


اون روز چه روز خوبی است         تو دنیا دیگه غمی نیست


تا زمان ظهور هست                  شعار هر مرد و زن


عجِّل علی ظُهُورِک                    یا حجة بن الحسن

 • شاعر:نجمه سادات هاشمیبرو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی