انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 121)
يکشنبه 2/4/1392 - 14:31 -0 تشکر 614280
توصیه پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله به كنترل غضب

 

 «اِنَّ رسول اللّه  صلى‏الله‏علیه‏و‏آله أَتاهُ رجلٌ فقال لَهُ یا رسول اللّه عَلِّمْنى عِظَةً اَتَّعظُ بِها»

 از بیابان به مدینه آمد، خدمت پیغمبر  صلى‏الله‏علیه‏و‏آله رسید، گفت: مرا نصیحتى كنید كه پند بگیرم. اما یا رسول الله! لطف كنید طولش ندهید. من حوصله منبر شنیدن را ندارم. فقط یك كلمه كم بگو.

 

حضرت فرمودند: «لا تغضب» از كوره در نرو، در زندگى غضب نكن.

يکشنبه 2/4/1392 - 14:33 - 0 تشکر 614282

مدارا با اطرافیان و فرو بردن خشمیك رفیق دارم كه من ده سال خانه‏اش رفت و آمد مى‏كردم، چند بار با هم، با زن و بچه مسافرت كردیم. این زنش خیلى غرغر مى‏كرد، هم در خانه و هم در سفر. گاهى این زن به قدرى از كوره در مى‏رفت كه مى‏نشست و بلند بلند گریه مى‏كرد. ایشان حق زن را خوب ادا مى‏كرد؛ هم زندگى داخل را خوب مى‏چرخاند، هم این‏ها را مسافرت مى‏برد، هم آدم خیلى خوبى بود.واقعا هم تقصیر زنش بود، حتى جلوى ما هم، زن دعوا و داد و بیداد مى‏كرد، اما این دوست ما این قدر با حوصله بود كه هر چه او داد مى‏زد، این دوست ما گذشت مى‏كرد، آهسته مى‏گفت: خانم! چشم. دعوا را خاتمه مى‏داد و دعوا را طرفینى نمى‏كرد.

يکشنبه 2/4/1392 - 14:35 - 0 تشکر 614283

فروبردن خشم براى رسیدن به خدافرمود: «لا تغضب» از كوره در نرو. عرب از مسجد بیرون رفت و دوباره برگشت؛ «ثم اعاد الیه» دوباره به پیغمبر  صلى‏الله‏علیه‏و‏آله عرض كرد: آقا جان! آن كلمه اول را شنیدم، من مى‏خواهم بروم، باز براى من بگو كه من چكار كنم تا به خدا برسم؟ فرمود: «لا تغضب» از كوره در نرو.


«سئل النَّبى ما یبعد مِنْ غضب الله»


 یكى به خدمت پیغمبر  صلى‏الله‏علیه‏و‏آله آمد، گفت: آقا! من اگر بخواهم دنیا و آخرت به غضب پروردگار دچار نشوم، چكار كنم؟ حضرت فرمود: «لا تغضب» عصبانى نشو. آدمهاى عصبانى دچار غضب خدا مى‏شوند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی