دانش و فن آوری (بازدید: 119)
شنبه 1/4/1392 - 23:19 -0 تشکر 614144
میوه هایی که می خورید زنده هستند!

 
دانشمندان به تازگی دریافته اند ،زمان مناسب برای خوردن میوه ها و سبزیجات اهمیت بسیار دارد. مطالعات نشان داده زمان چیدن و طریقه نگهداری میوه ها بر ارزش تغذیه ای آنها بسیار اثرگذار است.
میوه ها و سبزیجات در فروشگاه های مواد غذایی، هنوز هم زنده هستند و با بررسی اینکه چه زمانی میزان ویتامین های آنها بیشتر است می توان بهترین استفاده را از آنها برای حفظ و بهبود سلامتی برد.

گفتنی است، سبزیجات و میوه جات، حتی پس از برداشت، می توانند به سیگنال های نور پاسخ دهند و در نتیجه تغییر زیست شناسی ارزش سلامت و مقاومت در برابر حشرات را در خود نگهداری نموده و افزایش دهند.

بررسی ها نشان می دهند،دانشمندان در جستجوی راه های تازه برای نگهداری میوه ها و سبزیجات چیده شده هستند تا به این وسیله بدن انسان بیشترین میزان ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها را از آنها کسب کند.

یافته ها نشان می دهد که راه تولید و نگهداری میوه ها بر ارزش تغذیه ای و خواص درمانی میوه ها و سبزیجات تاثیر گذار است.
پزشکان در نخستین گام این آزمایش را بر روی میوه هایی مانند کلم و سپس پس از مشاهده مثبت بودن نتایج بر روی کاهو، هویج، اسفناج، سیب زمینی شیرین، کدو سبز و نوعی زغال اخته آبی رنگ انجام دادند و متوجه شدند طریقه نگهداری و زمان مناسب مصرف این میوه ها در پیشگیری از سرطان نیز به دلیل تولید نوعی مواد شیمیایی در ترکیب آنها موثر است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی