بهداشت و سلامت (بازدید: 97)
شنبه 1/4/1392 - 15:33 -0 تشکر 614042
مغز هنگام صحبت به بدن پاداش می دهد

 
پژوهشگران به تازگی دریافته اند که مغز افراد سالم و افراد مبتلا به اوتیسم از نظر میزان خوشحالی ناشی از حرف زدن با هم فرق دارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پزشکان با انجام یک مطالعه ی جدید و با بررسی مغز کودکان سالم و کودکان مبتلا به اوتیسم دریافته اند که عملکرد بخش پاداش در مغز این کودکان متفاوت با مغز افراد سالم است.

گفتنی است:در افراد مبتلا به اوتیسم نوعی اختلال در عملکرد مغز وجود دارد که سبب بروز یک ارتباط ضعیف بین مناطق پردازش صدا در مغز و بخش پاداش مغز می شود. بررسی ها نشان می دهند: در افراد عادی به صورت معمول هنگام صحبت کردن و یا شنیدن صحبت دیگران تنها مفهوم منتقل نمی شود و این مفهوم در مغز سبب ترشح ماده ی شیمیایی دو پامین می شود. ماده ی دوپامین سبب ایجاد حس خوب و شادی ناشی از شنیدن یک مقاله ی عادی و نه البته پرخاشگرانه در مغز انسان می شود.

پزشکان متوجه شده اند که در مغز افراد مبتلا به اوتیسم این ماده ی شیمیایی ترشح نمی شود به همین دلیل آنها در ظاهر هیچ احساسی خاصی نسبت به مقاله و گفتگو با دیگران پیدا نمی کنند.
این آزمایش بر روی 50 کودک مبتلا به اوتیسم در رده ی سنی 5 تا 17 سال انجام شده است . پزشکان در جستجوی راهی برای برقراری ارتباط قوی بین مرکز پردازش مغز و مرکز پاداش دهی در افراد مبتلا به اوتیسم هستند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی