دانش و فن آوری (بازدید: 164)
پنج شنبه 30/3/1392 - 0:9 -0 تشکر 613228
ذهن خوانی معلمان با یک عینک

دانش پژوهان دانشگاه کارلوس در مادرید اسپانیا عینکی واقعیت افزوده ساخته اند که به استاد و معلم نشان می دهد آیا دانشجویان یا دانش آموزان درس ارائه شده را آموخته اند یا خیر.

به گزارش مهر، در اغلب موارد وقتی استاد درسی را در کلاس ارائه می کند ممکن است دانشجویی متوجه نکات درس نشده باشد اما بنا به دلایلی مانند خجالت، از درخواست توضیح بیشتر از استاد، خودداری می کنند.
فایده جانبی این سیستم این است که دیگر دانشجویان نمی توانند وسط سخنرانی استاد با تلفن هوشمند سرگرم شوند. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از یک اپلیکیشن و نرم افزار سفارشی، در هر زمانی استاد می تواند یکی از چندین نماد را انتخاب کنند.

این نمادها می توانند نشان دهند آیا دانشجویان توضیح استاد را فهمیده اند یا خیر، آیا نیاز دارند استاد روند کندتری را برای آموزش و توضیح در پیش گیرد یا خیر و آیا پاسخ سوال مطرح شده در کلاس را می دانند یا خیر.

استاد با استفاده از عینک های واقعیت افزوده می تواند علاوه بر دیدن دانشجویان، نماد انتخاب شده دانشجو را که در بالای سرش ایجاد می شود نیز ببیند. در این حالت وقتی استاد نماد " من متوجه نشدم " را در بالای سر دانشجو می ببیند دوباره درس را آن قدر توضیح می دهد تا دانشجو درس را فهمیده و نماد " متوجه شدم" بر روی سرش شکل بگیرد.

این سیستم همچنین نموداری را نمایش می دهد که نشان می دهد چگونه همه دانشجویان درس او را دنبال می کنند. این امر می تواند به ویژه در کلاس های درس بزرگ موثر باشد که شمارش و مقایسه کردن همه نمادهای فردی دشوار باشد. علاوه بر این استاد می تواند نکات سخنرانی درسی خود را به این سیستم وارد کند که در زمان های خاصی از ارائه سخنرانی، جلوی چشمش ظاهر شود.

"ایناسیو آئدو" یکی از دانشمندان دخیل در این پروژه می گوید: امیدواریم این سیستم در کلاس های درسی موثر و مفید واقع شود چرا که بازخورد بیشتری را به طور مداوم به استاد می دهد و این امر به استاد امکان می دهد تا کلاس را با دانش و درک واقعی دانشجو هماهنگ کرده، آزمون های بیشتری بگیرد و شیوه آموزش بخش هایی از درس را که دانشجویان می دانند یا به یاد می آورند را تغییردهد و یا از آنها بگذرد. در حالی که نمونه اولیه این عینک در حال حاضر نازیبایی دارد محققان امیدوارند این سیستم در نهایت به یک دستگاه شیک تری مانند عینک گوگل تلفیق شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی