بهداشت و سلامت (بازدید: 121)
چهارشنبه 29/3/1392 - 15:5 -0 تشکر 613020
آلودگی هوا خطر ابتلا به اوتیسم را دو برابر افزایش می دهد

محققان می گویند: زنان بارداری كه در معرض سطح بالای آلودگی هوا قرار دارند خطر به دنیا آوردن فرزند مبتلا به اوتیسم در آنها دو برابر بیشتر است.
اوتیسم نوعی اختلال رشدی در كودكان است كه از طریق رفتارهای غیرمتعارف ارتباطی كودك و همچنین ارتباط كلامی غیر طبیعی وی مشخص می شود.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، علایم این اختلال در سال های اول زندگی بروز می كند و علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع تر از دختران است.

این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تأثیر می گذارد وكودكان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم در ارتباطات كلامی و غیر كلامی ، تعاملات اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی، مشكل دارند.
آندره روبرتس رییس گروه محققان مركز پزشكی هاروارد گفت:‌ محققان در یك مطالعه كه به تازگی انجام شده است ، اطلاعات سلامتی بیش از ۱۱۶ هزار زن باردار را از سال ۱۹۸۹ تاكنون بررسی كردند.همچنین محققان عوامل جانبی دیگری مانند سطح درآمد، تحصیلات و استعمال دخانیات این زنان را نیز مورد مطالعه قرار دادند.

نتایج مطالعه نشان داد كه خطر ابتلا به اوتیسم در فرزندان زنان بارداری كه در نواحی با هوای بسیار آلوده زندگی می كردند دو برابر بیشتر از زنانی بود كه در نواحی كمتر آلوده زندگی می كردند.

همچنین بر اساس این مطالعه زمانی كه آلاینده های دیگری نظیر سرب ، منگنز ، متیلن كلراید و فلزات تركیبی دیگر به آلاینده های هوا اضافه می شود، احتمال ابتلای فرزند زنان باردار به اوتیسم تا حدود ۵۰ درصد بیشتر می شود .
اوتیسم یك اختلال مغزی است كه از هر ۸۸ نفر در آمریكا یك نفر به آن مبتلا می شود . این آمار در انگلیس یك به ۱۰۰ است . نتایج این بررسی نشان می دهد سطح فلزات و دیگر آلاینده های خطرناك باید به طور مرتب در خون زنان باردار مورد آزمایش قرار گیرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی