انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 150)
چهارشنبه 29/3/1392 - 15:2 -0 تشکر 613019
تازه ترین جزئیات از توزیع کارت کنکور سراسری

 
بر اساس اعلام سازمان سنجش، آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح پنجشنبه و آزمون گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنجشنبه 6 تیر، آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه، آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبانهای خارجی در بعدازظهر جمعه 7 تیر و آزمون داوطلبان گروه علوم انسانی در صبح شنبه 8 تیر برگزار می شود.
سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید مجدد بر آغاز توزیع کارت کنکور سراسری 92، تازه ترین جزئیات این آزمون را اعلام کرد.
به گزارش مهر، بر اساس اعلام مجدد سازمان سنجش، آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح پنجشنبه و آزمون گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنجشنبه 6 تیر، آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه، آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبانهای خارجی در بعدازظهر جمعه 7 تیر و آزمون داوطلبان گروه علوم انسانی در صبح شنبه 8 تیر برگزار می شود.

اطلاعات دریافت کارت کنکور
 کارتهای‌ شركت در آزمون برای‌ تمام داوطلبان‌ آزمون‌ سراسری‌ سال 1392 طی روزهای 2 تا 5 تیر از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org توزیع می شود.
داوطلبانی كه در 2 یا 3 گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند باید علاوه بر پرینت كارت شركت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت كارت گروه آزمایشی دوم و یا گروههای آزمایشی دوم و سوم خود اقدام کنند.

برای‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضی شركت در آزمون گروههای‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌، علوم‌ تجربی‌، علوم‌ انسانی‌ و زبانهای‌خارجی‌ كه‌علاقه‌مندی‌ خود را برای‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمایشی‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در ردیف‌ 44 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نیز جداگانه‌ صادر شده است؛ این‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرینت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نیز علاوه‌ بر پرینت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه‌ آزمایشی‌ مربوط‌ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور ‌ دریافت کنند.

‌به عبارت دیگر برای‌ این‌ قبیل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرینت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور ‌دریافت‌ کنند. برای‌ آن دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضی شركت در آزمون گروههای‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌، علوم‌ تجربی‌، علوم‌ انسانی‌ و هنر كه‌علاقه‌مندی‌ خود را برای‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمایشی‌ زبانهای‌ خارجی‌ نیز با گذاشتن‌ علامت‌ در ردیف‌ 45 تقاضانامه‌ مشخص‌ كرده‌اند، كارت‌ شركت در آزمون گروه زبانهای‌ خارجی‌ نیز صادر شده؛ این‌ دسته‌ از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرینت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ آزمایشی‌ زبانهای‌ خارجی‌ را نیز علاوه‌ بر كارت‌ پرینت گروه‌ آزمایشی‌ مربوط‌ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور دریافت‌ کنند.

به‌ عبارت دیگر برای‌ این‌ قبیل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون صادر شده‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرینت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور دریافت‌ کنند. برای‌ آن دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضی شركت در آزمون گروههای‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌، علوم‌ تجربی‌ و علوم‌ انسانی‌ كه‌ علاقه‌مندی‌ خود را برای‌ شركت‌ در گروه‌ هنر و همچنین‌ گروه‌ زبانهای‌ خارجی‌ با علامتگذاری‌ در ردیفهای‌ 44 و 45 تقاضانامه‌ مشخص‌ كرده‌اند، سه‌ كارت‌ شركت در آزمون (یك‌ كارت‌ مربوط‌ به‌ گروه‌ آزمایشی‌ اصلی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌ یا علوم‌ تجربی‌ و یا علوم‌ انسانی‌ و دو كارت‌ دیگر به‌ ترتیب‌ برای‌ گروه‌ هنر و زبانهای‌ خارجی‌) صادر شده‌ است‌.
این‌ قبیل‌ داوطلبان‌ لازم است پرینت هر سه‌ كارت‌ شركت در آزمون را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور ‌دریافت‌ کنند. برای شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت كارت شركت در آزمون همچنین اصل كارت ملی و یا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامی است.

تذكر مهم:
 چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات كاربری مورد نیاز، موفق به دریافت كارت شركت در آزمون خود نمی شود لازم است با همراه داشتن كارت ملی و یا شناسنامه عكسدار شخصاً طی روزهای 3 تا 5 تیر و از ساعت 8:00 الی 12:00 همچنین 14:00 الی 18:00 به باجه رفع‌ نقص مراجعه کند.

اعلام علاقمندی به پیام نور، غیردولتیها و آزاد
 آن دسته از داوطلبانی كه در زمان ثبت نام آزمون موفق به اعمال بند موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور نشده اند، با پرداخت مبلغ 5 هزار و 800 تومان به صورت الكترونیكی به وسیله كارتهای عضو شبكه بانكی شتاب از طریق سایت سازمان سنجش و در قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به علامت‌گذاری بند فوق طی روزهای 3 تا 10 تیر اقدام کنند.
داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراكز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری و دریافت كارنامه برای انتخاب رشته به سایت مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

سوالات خاص برای داوطلبان خاص
 داوطلبان دارای دیپلم كامل بهیاری و آن دسته از بهیاران شاغل كه در آزمون سراسری سال 1392 در گروه آزمایشی علوم تجربی ثبت نام کرده اند علاوه بر پاسخگویی به دروس عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی مربوط، لازم است به دروس اختصاصی بهیاری نیز كه در دفترچه شماره 3 درج شده، پاسخ دهند.

برای بهیاران شاغل روی كارت شركت در آزمون در قسمت بهیاری، كلمه «بلی» مشخص شده است. به‌ داوطلبان‌ نظام‌ جدید آموزش‌ متوسطه‌ گروه‌ آزمایشی‌ علوم‌ انسانی‌ كه‌ عنوان‌ دیپلم و گواهینامه‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ نظام‌ جدید آنان‌ علوم‌ و معارف‌ اسلامی‌ (كد 18) است و با توجه‌ به‌ ضوابط‌، لازم‌ است‌ علاوه‌ بر دروس‌ اختصاصی‌ گروه‌ مذكــور، درس ‌اصول، عقاید و فقه‌ را نیز امتحان‌ دهند توصیه‌ اكید می‌شود كه‌ به‌ مندرجات‌ دفترچه‌ راهنما كه‌ بهمراه‌ كارت‌ شركت در آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور قابل دریافت‌ و پرینت است، توجه‌ کنند.

وضعیت‌ چنین‌ داوطلبانی‌ كه‌ با توجه‌ به‌ ضوابط‌ (از لحاظ‌ نوع‌ گواهینامه‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌)، لازم ‌است‌ درس‌ اصول‌، عقاید و فقه‌ را امتحان‌ دهند دقیقاً در دفترچه‌ راهنمای‌ شركت‌ در آزمون‌ مشخص‌ شده‌ است‌.

برای‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ كه‌ یكی‌ از بندهای‌ 1 یا 2 یا 3 یا 4 و یا 5 ردیف‌ 22 (بند معلولیت) تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌ را علامتگذاری‌ کرده و مدرك‌ مورد تایید از سازمان بهزیستی را نیز در زمان ثبت نام برای سازمان سنجش ارسال کرده اند در مقابل‌ عنوان‌ معلولیت‌ در كارت‌ شركت در آزمون، نوع‌ معلولیت‌ درج‌ شده‌ است‌.

چنانچه‌ داوطلبی‌ یكی‌ از بندهای‌ مذكور را علامتگذاری‌ و مدرك ‌مورد تایید را نیز ارسال کرده ولی‌ در كارت‌ شركت در آزمون وی عنوان معلولیت مشخص‌ نشده‌، لازم‌ است‌ با به همراه داشتن گواهی معلولیت مراتب‌ را سریعاً به‌ نماینده ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور مستقر در واحد رفع‌ نقص‌ بر اساس جدول شماره 2 اطلاع‌ دهد تا قبل‌ از برگزاری‌ آزمون‌ وضعیت‌ وی‌ مشخص‌ شود.

چه کسانی مجاز به شرکت در کنکور نیستند

 از آنجا كه‌ بر اساس‌ ضوابط‌ آزمون‌ سراسری‌ سال 1392 منحصراً آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ نظام‌ جدید آموزش‌ متوسطه‌ كه‌ دارای‌ مدرك‌ پیش‌ دانشگاهی‌ بوده‌ و یا دانش‌ آموز دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ هستند، مجاز به‌ ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسری ‌بوده‌اند، بنابراین‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ نظام‌ جدید آموزش‌ متوسطه‌ كه‌ به‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ راه‌ نیافته‌اند، مجاز به‌ شركت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1392 نیستند و بدیهی‌ است‌ در صورت‌ شركت‌ در آزمون‌ از گزینش‌ نهایی‌ حذف‌ خواهند شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی