بهداشت و سلامت (بازدید: 99)
دوشنبه 27/3/1392 - 23:30 -0 تشکر 612500
طب سنتی می تواند از عوارض داروهای شیمیایی جلوگیری کند

طب سنتی می تواند از عوارض داروهای شیمیایی جلوگیری کند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه با جایگزینی طب سنتی با روشهای درمانی مدرن، می‌توان از عوارض داروهای شیمیایی جلوگیری کرد، گفت: پیوند مشترک طب سنتی و روشهای درمانی نوین به طور قطع تحولی در نظام سلامت کشور ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عابد فتاحی در مورد ورود طب سنتی به نظام سلامت، افزود: ایران کشوری باستانی و کهن است که از گونه‌های گیاهی با خاصیت دارویی بسیار غنی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه اکثر کشورهای دنیا به ویژه غرب، خواهان ورود طب سنتی از کشورهایی مثل ایران، چین و یونان به اروپا هستند، ادامه داد: امروزه باید به طب سنتی نگاهی درمانی داشت چراکه این روش درمانی از گذشته مورد استفاده جوامع انسانی بوده است.

فتاحی با بیان اینکه استفاده از روش درمانی به شیوه طب سنتی اصلا قابل چشم پوشی نیست، تصریح کرد: خوشبختانه حدود ۲ الی ۳ سالی است که در حوزه طب سنتی به عنوان روش‌های مکمل پزشکی در دانشگاه طب سنتی پژوهش‌های خوبی آغاز شده که انتظار داریم با تلاشهای بیشتر در این روش درمانی کهن، ایران جزء رده‌های اول دنیا باشد.

وی، با یادآوری عوارض درمانی طب مدرن، تاکید کرد: به طور حتم با جایگزینی طب سنتی با روش‌های درمانی مدرن می‌توان از بروز عوارض داروهای شیمیایی جلوگیری کرد.

فتاحی با بیان اینکه طب سنتی ریشه در فرهنگ و آیین اسلامی - ایرانی دارد، ادامه داد: ناگفته نماند که لازم است نتایج درمانی طب سنتی سنجیده شود چراکه در غیر این صورت از روش‌های درمان طب نوین عقب خواهیم ماند.

وی با بیان اینکه مردم پذیرای ورود طب سنتی به نظام سلامت هستند، تاکید کرد: بدیهی است اگر دهکده طب سنتی ایجاد شود موفقیت‌های زیادی در این عرصه به وجود می‌آید چراکه این موضوع سرآغاز ایجاد روشی درمانی جدید در عرصه پزشکی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت انجام تحقیق و پژوهش دانشجویان پزشکی نسبت به روشهای درمانی طب سنتی، گفت: به طور حتم بهبود بیماران، پیوند مشترک بین طب سنتی و روش‌های درمانی نوین است که اگر به آن اهمیت داده شود کاربرد و نتیجه مطلوبی را در پی دارد

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی