انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 237)
يکشنبه 26/3/1392 - 22:46 -0 تشکر 612101
آیا واقعا قدرت دست خانم‌هاست؟

امروزه به هرجا كه نگاه می‌كنیم قدرت در دستان زنان است حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید كه می‌گویند: «پشت هر مرد موفق یك زن قدرتمند است.»

 

زنان امروز با مادران و مادربزرگان دیروز خیلی متفاوت هستند چه از نظر جایگاه اجتماعی و چه از نظر جایگاه خانوادگی‌شان. دیگر دورانی كه زن‌ها در خانه به شستن لباس‌ها و تمیز كردن حیاط مشغول بودند به پایان رسیده است. امروزه به هرجا كه نگاه می‌كنیم قدرت در دستان زنان است حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید كه می‌گویند: «پشت هر مرد موفق یك زن قدرتمند است.» اما با تغییراتی كه در جوامع بشری صورت گرفته، درحال حاضر مقابل هرمرد موفق یك زن موفق و قدرتمند ایستاده است و حتی چه بسا كه تعداد زنان موفق بیشتر از مردان موفق هم باشد. علی ای الحال برگ‌های تقدیر اینگونه ورق خورده‌اند و روده درازی بیش از این جایز نیست اجازه بدهید برویم سر اصل مطلب.

 

چند كلامی با شما آقای محترم

كل كل كردن بر سر قدرت مدت‌هاست كه میان زنان و مردان شكل گرفته، از طرفی همه زنان دست به دست هم داده‌اند تا اثری از موجودی به نام «ضعیفه» را از میان بردارند و از طرف دیگر مردان تلاش می‌كنند كه جنس زن را با همان عنوان سابقش نام ببرند. اما با تمام این تفاسیر، آقایان همیشه به دنبال كسب رضایت همسرانشان هستند و هرقدر هم كه در ظاهر سررشته امور را در دست بگیرند اما رئیس خانه همیشه خانم‌ خانه است و شاید هم اصل و ریشه قدرت زنان از همین رئیس خانه بودن آغاز شده و رفته رفته در همه‌جا گسترش یافته و درنهایت پررنگ شده است. برای آن دسته از مردانی كه هنوز رگ مردسالاری در بدنشان جریان دارد مواردی را یادآور می‌شویم كه نشان از قدرت خانم‌ها دارد.

 

طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت‌علوم بیش از 60درصد دانشجویان كشور را دختران تشكیل می‌دهند و این آمار آن‌چنان رو به افزایش بود كه به ناچار تصمیم گرفته شد كه سهمیه‌ای را برای پسران درنظر بگیرند تا پسران هم بتوانند به تعداد دختران در دانشگاه به تحصیل مشغول شوند.

 

در زمان گذشته، هیچ موسسه و شركتی نبود كه ریاست آن را یك زن به عهده داشته باشد حتی تعداد كارمندان زن هم نسبت به مردان خیلی كم بود و زنان بیشتر در خانه مشغول خانه‌داری بودند و آن اقلیتی كه به دنبال مشاغل بیرون از خانه بودند به عنوان منشی یا عناوینی مانند این كار خود را شروع می‌كردند اما امروز این‌چنین نیست. به حدی كه تعداد زنان كارمند حتی بیشتر از مردان كارمند هم شده است

يکشنبه 26/3/1392 - 22:46 - 0 تشکر 612102

خانم‌ها مقدم‌اند!...


از ویژگی‌های بارز و البته از تفاوت‌های زنان با مردان مقدم بودن آنهاست اینكه كسی در مقابل یك خانم و به احترام او صبر كند از موارد اولیه برای‌ نشان دادن آداب معاشرت است. همان‌طور كه احترام بزرگ‌ترها واجب است احترام به خانم‌ها هم واجب است كه البته این فرهنگ روز به روز درحال تقویت‌شدن است. شایان ذكر است كه این احترام منشا گرفته از قدرت امروز زنان در جامعه است. به هر حال در این مطلب خانم‌ها می‌توانند پی ببرند که مدیر اصلی خانه آنها هستند یا مردی که عنوان همسر را دارد.آیا قدرت در زندگی زناشویی دست شماست؟


برای رسیدن به جواب صحیح این سؤال راهكارهایی را عنوان و موقعیت‌هایی را معرفی می‌كنیم كه راهنمای خوبی هم برای شما خواهد بود. شما می‌توانید با بررسی‌های این موقعیت‌ها و عناوین متوجه شوید كه قدرت در دست شماست یا در دست همسرتان

يکشنبه 26/3/1392 - 22:47 - 0 تشکر 612103

موقعیت اول


خرج و مخارج خانه، اصولا دست رئیس خانه است یا به عبارت بهتر این رئیس خانه است كه تصمیم می‌گیرد پول به دست آمده را در چه راهی خرج كرده و چه مقداری از آن را پس‌انداز كند. برای پاسخ دادن به این موقعیت سعی كنید صادقانه به سؤالات زیر جواب داده و به هرجواب «بله» 5 امتیاز مثبت دهید.1. آیا از درآمد همسرتان مطلع هستید؟


شما به‌عنوان شریك زندگی باید از درآمد همسرتان مطلع باشید به این وسیله خواهید توانست تصمیمات منطقی را برای خرج‌های ضروری و غیرضروری خانه داشته باشید.2. آیا سفارش خرید خورد و خوراك خانه را شما انجام می‌دهید؟


وقتی شما رئیس خانه باشید سفارش خورد و خوراك خانه به عهده شما خواهد بود. این شما هستید كه باید تصمیم بگیرید چه چیزی نیاز است به‌خصوص اگر دستی در آشپزخانه هم داشته باشید و شاغل نباشید.


قدرت در دستان زنان,زنان امروز


3. آیا پول توجیبی فرزندانتان را شما تعیین می‌كنید؟


یكی از پیچیده‌ترین تصمیمات زندگی مشترك تعیین پول توجیبی فرزندان است. از آنجا كه زنان در جایگاه مادر بودن روابط بیشتر و نزدیك‌تری با فرزندان دارند، بهتر می‌توانند در این مورد تصمیم بگیرند.4. آیا در خرید لوازم منزل شما تصمیم‌گیرنده هستید؟


اگر یكی از وسایل منزل شما خراب یا قدیمی شود چه كسی تصمیم‌گیرنده برای تعویض آن است؟ اصولا چون خانم‌ها بیشتر از آقایان در خانه حضور دارند پس حق مسلم با خانم‌هاست كه پیشنهاد تعویض وسایل خانه را بدهند.5.آیا شما تصمیم می‌گیرید كه هنگام خرید خانه یا اتومبیل كدام خانه یا اتومبیل خریداری شود؟


از آنجا كه خانم‌ها نسبت به آقایان شم اقتصادی قوی‌تری دارند بهتر است در امور اقتصادی منزل نظرات‌شان اعمال شود.

يکشنبه 26/3/1392 - 22:47 - 0 تشکر 612104

موقعیت دوم


زن قدرتمند، زنی است كه بتواند با روش‌‌های مخصوص به خودش سررشته امور را به دست بگیرد. در فرهنگ عامه این روش‌های به‌خصوص زنانه را «حیل‌النساء» می‌نامند. شاید اسمی كه برای آن انتخاب شده است از نظر آقایان كمی ترسناك به نظر آید. اما به هیچ‌وجه این‌طور نیست! در این قسمت به معرفی تعدادی از این حیل‌النساء می‌پردازیم در این بخش هم به هر پاسخ مثبت 5 امتیاز تعلق می‌گیرد.6. آیا اطرافیان از دست‌پخت شما تعریف می‌كنند؟


از مهم‌ترین و البته حیاتی‌ترین استعدادهای اكتسابی زنان كه صددرصد یكی از مكرهای زنانه به حساب می‌آید تسلط خانم‌ها به آشپزی است. یك ضرب‌المثل معروف است كه می‌گوید: «اگر می‌خواهی اختیار همسرت را به دست بگیری اختیار شكمش را داشته باش.» داشتن یك دست‌پخت عالی و باب میل خیلی از درهای قدرت را روی زنان باز می‌كند.پیشنهاد


تا جایی كه می‌توانید طریقه طبخ غذاهای مختلف را بیاموزید و حتی گامی فراتر از آن هم بردارید و شروع به یادگیری شیرینی‌پزی كنید. خلاصه كلام اینكه از هیچ اقدامی برای پیشرفت در امور آشپزی و آشپزخانه دریغ نكنید.7. آیا وقتی همسرتان به منزل بازمی‌گردد همه‌چیز مرتب و منظم است؟


تمیز نگه داشتن منزل و آموزش آن به فرزندان یكی دیگر از مكرهای زنانه است؛ وقتی شما شرایط مساعدی را برای همسرتان مهیا كنید خواه ناخواه او را به خانه خواهید كشید.

8. آیا از بعد از ازدواج‌تان وزن‌تان ثابت مانده است؟

مواظب اضافه وزن خود باشید. در غیر این‌صورت با مشكل مواجه خواهید شد. شاید بهتر باشد مشكل اضافه وزن را برایتان اینگونه عنوان كنیم: با هر یك كیلو اضافه وزن‌تان یك درصد از قدرت‌تان را از دست خواهید داد. یكی از مكرهای زنانه برای حفظ قدرت، ثابت نگه داشتن وزن بدن است، چون در این صورت شادابی و جوانی در شما نمایان خواهد شد.

9. آیا پیش از آمدن همسرتان به منزل به خودتان رسیدگی می‌كنید؟

همیشه لباس‌های مرتب به تن كنید و اجازه ندهید همسرتان شما را در وضعیت نامرتب ببیند. پوشش مناسب و مرتب و البته مطابق سلیقه همسرتان یكی از برگ‌های برنده برای قدرتمند شدن است. پس آن را از دست ندهید.

10. آیا شما رابطه خوبی با مادرشوهرتان دارید؟

نزدیك شدن شما به مادرشوهرتان یعنی نزدیك شدن به همسرتان. اگر بتوانید دل او را به دست آورید و كاری كنید كه او شما را تایید كند آخرین و پركاربردترین مكر زنانه را به كار برده‌اید.

يکشنبه 26/3/1392 - 22:48 - 0 تشکر 612105

موقعیت سوم


این بخش اختصاص دارد به ویژگی‌های مخصوص زنان، ویژگی‌هایی كه خدادادی در خانم‌‌ها وجود دارد و به قدری پررنگ هستند كه نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی كرد.11. ذهن شما چندبعد دارد؟ یا به عبارت بهتر در آن واحد قادر به انجام چندكار هستید؟


داشتن ذهن چندبعدی از بارزترین ویژگی‌های خانم‌هاست. خانم‌ها به راحتی می‌توانند هم زمان كه درحال صحبت كردن با تلفن هستند با دست دیگرشان مشغول آشپزی كردن یا اتو كشیدن لباس باشند و حتی اگر تلویزیون هم روشن باشد از برنامه تلویزیون هم غافل نباشند.

يکشنبه 26/3/1392 - 22:48 - 0 تشکر 612106

اگر امتیاز شما ...


با توجه به جدول زیر و مجموع امتیازات به‌دست آمده می‌توانید به قدرت‌تان در زندگی مشترک‌تان پی ببرید:


قدرت در دستان زنان,زنان امروز

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی