بهداشت و سلامت (بازدید: 69)
چهارشنبه 22/3/1392 - 15:1 -0 تشکر 611036
تاراج سلامت مردم با گوشت‌های آلوده وارداتی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه واردات گوشت باید با در نظر گرفتن شرایط کاملا بهداشتی صورت بگیرد چرا که سلامت مردم شوخی بردار نیست، گفت: قرنطیه دامی فرصتی است که اگر از سوی مسئولان و متولیان جدی گرفته شود احتمال ورود گوشت آلوده را به صفر می رساند.

 هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت و گو با خانه ملت، با بیان اینکه وظیفه قرنطیه کردن دام برای ورود به کشور برعهده وزارت جهاد ‌کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور است، افزود: سلامت افراد در جامعه نباید با ورود مواد پروتئینی آلوده در غفلت مسئولان به خطر بیفتد.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این مطلب که واردات دام از کشورهای خارجی باید بر اساس قوانین تعریف شده صورت بگیرد، تصریح کرد: قرنطیه کردن دام یکی از راه‌هایی است که از شیوع بیماری در کشور در اثر استفاده از گوشت آلوده جلوگیری می‌کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه واردات گوشت به کشور باید با در نظر گرفتن شرایط کاملا بهداشتی صورت بگیرد، گفت: قرنطیه دامی فرصتی است که اگر از سوی مسئولان و متولیان جدی گرفته شود احتمال ورود گوشت آلوده به کشور را صفر می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: هر نوع گوشت یا دام زنده وارداتی به کشور پس از تأیید سلامت از سوی سازمان متولی باید در بین مردم توزیع شود.

وی با اشاره به دلالان موجود در بازار و فعالیت های سود‌جویانه آنان، تصریح کرد: طی نشدن مراحل تأیید سلامت گوشت و مواد پروتئینی و عرضه در بین مردم معضلی است که سودجویان به بازار تحمیل کرده و به این ترتیب سلامت افراد را قربانی اهداف خود می‌کنند.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس، با بیان اینکه مرز‌های کشور باید از سوی مسئولان به شدت کنترل شوند، گفت: واردات گوشت آلوده و خروج غیر قانونی دام زنده از کشور نتیجه ضعف مدیریت و کنترل مرزهااست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به برخی از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، افزود: سازمان دامپزشکی نباید برای سود‌بردن بیشتر در امر تجارت بیماری را در بین مردم با ورود دام یا گوشت آلوده ترویج کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه باید به تولیدات داخل بها داده و با حمایت از این بخش اجازه رشد اقتصادی به کشور داده شود، افزود: ظرفیت کشور برای پرورش دام با گوشت با کیفیت به حدی است که نیاز به واردات در صورت رسیدن به خودکفایی دیگر نخواهد بود./

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی