انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1772)
سه شنبه 7/3/1392 - 16:39 -0 تشکر 606813
مسابقه: محسن رضایی

نامزد انتخابات ریاست جمهوری: جناب آقای محسن رضایی


کاربران گرامی با سلام
شما می بایست در این مبحث، آخرین اخبار و گزارشات مرتبط با جناب آقای
محسن رضایی را درج نمایید.
شنبه 11/3/1392 - 11:36 - 0 تشکر 607700

سلام
آقای رضایی برنامه های خوبی دارن ولی رای زیادی بین مردم ندارن این جور که پیداست و شاید علتش این باشه که مدت زیادیه توو کارهای اجرایی نیستن.

من براشون احترام زیادی قائلم و امیدوارم که موفق باشن


خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 12/3/1392 - 14:50 - 0 تشکر 608033


محسن رضایی در یاسوج: هرکس حرف بزند و عمل نکند لر نیستاین نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: این حماسه سیاسی را که شما از یاسوج آغاز کردید، آغاز یک راه جدیدی است و پس از حماسه سیاسی با ایجاد دولت قوی، مشکلات گرانی، بیکاری و تحریم‌ها را برخواهیم داشت.

محسن رضایی ضمانت اجرایی برنامه‌های انتخاباتی خود را حرف‌هایش دانست و گفت: مرد وقتی حرف می‌زند عمل می‌کند و هرکس حرف بزند و عمل نکند، مرد نیست، یعنی لر نیست.

به گزارش مهر، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم عصر شنبه در اجتماع مردم شهر یاسوج اظهار داشت: بگذارید به عشایر و اقوام توهین کنند اما آیا این دست‌های بزرگ ما نبود که خرمشهر را آزاد کرد؟ آیا این دست‌ها نبود که انقلاب را پیروز کرد؟ آیا مهدی باکری از عشایر آذربایجان، بروجردی از عشایر لرستان و شوشتری از عشایر خراسان نبود؟


وی بیان داشت: چرا به اقوام و عشایری توهین می‌کنید که اساس این انقلاب و ذخائر این انقلاب هستند.


رضایی با بیان اینکه شما با من دعوا دارید یا من را رقیب خود می‌دانید به من توهین کنید، تصریح کرد: من دلی پهناور و قلبی بزرگ به اندازه دنا دارم و همه توهین‌های شما را تحمل می‌کنم اما حاضر نیستم که به اقوام و عشایر توهین کنید.


وی اظهار داشت: جواب توهین شما به اقوام و عشایر را امروز مردم یاسوج با این اجتماع پرشکوه دادند و بهتر است این پرونده را ببندید و البته ما عشایر ایرانی دل رئوفی داریم و همیشه می‌بخشیم و گذشت می‌کنیم.


این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: این حماسه سیاسی را که شما از یاسوج آغاز کردید، آغاز یک راه جدیدی است و پس از حماسه سیاسی با ایجاد دولت قوی، مشکلات گرانی، بیکاری و تحریم‌ها را برخواهیم داشت.


تحریمها ملت ایران را بیدار می‌کند


وی تصریح کرد: تحریم‌های اقتصادی را با فکر، اندیشه و برنامه‌های اقتصادی که تدوین کرد‌ایم، مثل موم در دست خودمان آب می‌کنیم.


رضایی با بیان اینکه تحریم های اقتصادی ظلمی به ملت ایران است، افزود: ناراحتیم که تحریم شده‌ایم و اعتراض داریم اما خوشحال هستیم که این تحریم‌ها ملت مارا بیدار می‌کند.


وی بیان داشت: به فضل الهی امسال و سال‌های آینده آنچنان حماسه اقتصادی بزرگی رقم خواهیم زد که خود آمریکایی‌ها به اشتباهشان در تحریم ایران پی ببرند.


وی در خصوص هدف خود از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: من برای ایجاد یک قرارگاه اقتصادی آمده‌ام تا با کمک جوانان، اقوام و عشایر یک حماسه و جهاد اقتصادی در جمهوری اسلامی خلق کنیم.


هر کس حرف بزند و عمل نکند لر نیست


رضایی با اشاره به ظرفیت‌های کشور برای پیشرفت و مقایسه آن با کشورهایی همچون کره جنوبی و چین گفت: باید مدیریت گلوله‌های برفی در دفاع مقدس را راه اندازی کنیم که جوانان گمنام را تبدیل به قهرمانان ملی کرد.


وی ضمانت اجرایی برنامه‌های انتخاباتی خود را حرفش دانست و گفت: مرد وقتی حرف می‌زند عمل می‌کند و هرکس حرف بزند و عمل نکند، مرد نیست، یعنی لر نیست.


این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به تدوین برنامه‌های خود از 20سال گذشته در بخش‌های مختلف، گفت: البته طی این چند سال مشورت می‌دادم و می‌گفتم اما به هشدارهای ما توجه نکردند.


دیروز هشدار دادم امروز اخطار می‌دهم


رضایی تصریح کرد: دیروز هشدار دادم که اگر این طور بروید در پرتگاه می‌افتیم و  امروز اخطار می‌کنم که اگر حواستان را جمع نکنید و به این مملکت آسیبی وارد شود، ما یقه شما را می‌گیریم و از خدا می‌خواهیم شما را مجازات کند.


وی با بیان اینکه بگذارید ملت ایران بزرگی و عظمت دیگری ایجاد کنند و سر مردم شیره نمالید، بیان داشت: مردم زینت المجالس دولتمردان ایران نیستند بلکه متولیان و ولی نعمتان انقلاب هستند.


رضایی با بیان اینکه در این 25 سال گذشته آسیب‌های زیادی از نامحرمان و نا اهلان دیدیم و دیگر کافی است، گفت: 24 سال تلاش شده و ما هم دست همه را می بوسیم اما اجازه دهید ملت ایران با همان عظمت و شکوه دفاع مقدس و انقلاب یکبار دیگر به صحنه بیاید و این میدان داری را انجام دهد.


وی همچنین ارائه یارانه سبز را یکی از برنامه‌های دولت خود عنوان کرد و گفت: مرحله دوم یارانه ها را به شکل درآمدی پرداخت می کنیم و برخلاف نظر یکی از دوستان در مناظره دیروز، این 65هزار تومان دوم مثل 45هزار تومان اول نیست بلکه این تبدیل به تولید و اشتغال و سرمایه گذاری و موجب کاهش تورم و افزایش شغل می‌شود.


رضایی افزود: من خودم اقتصاد دان هستم و اگر شماحرف ما را متوجه نمی‌شوید، ما فردا در عمل به شما نشان خواهیم داد که چگونه می ‌شود یارانه داشت اما تورم نداشت.


وی عنوان کرد: در دولت آینده مسئله ما اصلاح طلبی و اصولگرایی نیست و هرکسی رهبری و نظام را قبول داشته و کارآمد باشد، در دولت خواهد بود.


وی بیان داشت: در شرایط کنونی نباید افراد ارزشی و توانمندی که نظام را قبول دارند، به دلیل وابستگی به یک جناح، کنار بگذاریم.


رضایی همچنین با گرامیداشت یاد آیت االله العظمی ملک حسینی (ره) گفت: آن مرجع فقید افتخار همه ما لرها بوده و امیدوارم فرزند برومند ایشان این نهضت بزرگ فقهی و علمی را ادامه دهند.يکشنبه 12/3/1392 - 15:18 - 0 تشکر 608072


توفان حمایت مردم از محسن رضایی در یاسوج+فیلم و تصاویرتوفان حمایت چند ده هزار نفری از محسن رضایی درشهر یاسوج، نشان می‌دهد که مردم به تدریج کاندیدای مطلوب خود برای ریاست‌جمهوری را شناخته‌اند. مردم یاسوج در راستای دیگر شهرها، با حضور باشکوه خود در مصلای این شهر، مقدمه‌ای برای خلق حماسه سیاسی رقم زدند.
محسن رضایی گفت: مردم ایران زینت مجالس دولتمردان نیستند، بلکه آنان ولی نعمت ما هستند. کسی حق ندارد به شعور سیاسی آنان توهین کند. 

به گزارش «تابناک»، محسن رضایی در سفر یک روزه و کوتاه به استان کهگیلویه و بویراحمد و در جمع مردم مرکز این استان در مصلای امام خمینی شهر یاسوج اظهار کرد: در آستانه انتخاباتی بزرگ هستیم که باید در آن حماسه سیاسی برای رسیدن به حماسه اقتصادی مد‌نظر رهبر معظم انقلاب رقم بخورد. 

نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری در ادامه با بیان این که عشایر در خلق حماسه‌ها همواره جلوتر از دیگران بوده‌اند، افزود: مهدی باکری از عشایر آذربایجان، شوشتری از عشایر خراسان و بروجردی از فرزندان عشایر لر بوده‌اند و امروز کسی حق ندارد به عشایر توهین کند. 

همین دست‌های پهن، منجر به آزادسازی خرمشهر شدند

رضایی با انتقاد از مطلبی که علیه وی در برخی سایت‌ها آمده بود، گفت: این دست‌های پهن، منجر به فتح خرمشهر و رفع حصر آبادان شدند و به همین دلیل، توهین به خود را می‌پذیریم، ولی توهین به یک قوم بزرگ را نمی‌پذیرم. 

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری از برنامه‌های خود برای باز کردن راه گفت و افزود: خوشحال نیستیم که تحریم شده‌ایم، ولی خوشحالیم که بیدار شده‌ایم، ناراحت هستیم که چرا به ما ظلم شده و محاصره اقتصادی هستیم، ولی خوشحالیم که فشارها ملت را بیدار می‌کند و در سال‌های آینده آن‌چنان حماسه درست می‌کنیم که خودشان بیایند و بگویند اشتباه کردیم.

قرارگاه اقتصادی پی‌ریزی می‌کنم

رضایی با اشاره به اینکه خودم را برای چنین کاری آماده کرده‌ام و نیامده‌ام که عده‌ای بروند و من جای آنها بنشینم، تصریح کرد: برای پی‌ریزی یک قرارگاه اقتصادی آمده‌ام که با کمک همه مردم و قشرهای گوناگون ‌شگفتی دیگر بیافرینیم.

وی موضوع امروز را موضوع جهاد اقتصادی دانست و گفت: همه چیز در این کشور داریم و کمبودی از نظر منابع و معادن احساس نمی‌شود. امروز از چین و کره در منابع و معادن جلوتریم. 

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری از مدیریت گلوله‌های برفی در صورت اعتماد مردم به خود در کشور گفت و افزود: در هشت سال دفاع مقدس، جوانان گمنامی را تبدیل به اسطوره کردیم که بهمنی بزرگ را تشکیل دادند و ارتش بعثی را نابود کردند. 

نباید مردم را پشت سر چند نفر نگه داشت

وی با انتقاد از اینکه برخی حساب روی جوانان باز نمی‌کنند، تصریح کرد: روش مدیریت من این است که آدم‌های گمنام را پیدا کرده و ‌آن‌ها را به قهرمانان ملی تبدیل می‌کنم. 

رضایی با اشاره به اینکه دنبال ایران بزرگ اسلامی هستیم، عنوان کرد: با فکر، تواضع، اخلاق و فداکاری می‌توان تحریم‌ها را از سر راه برداشت و حماسه اقتصادی رقم زد. 
وی از هشدار دیروز و اخطار امروز خود گفت و افزود: نباید سر مردم شیره‌مالی کنیم و اجازه دهیم ملت ایران یک عظمت دیگر ایجاد کند. 

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به مدیریت‌های اتوبوسی نیز گریزی زد و گفت: در دولت خود به این جریان‌های اتوبوسی که عده‌ای می‌آمدند و می‌رفتند، پایان می‌دهم و هر کس نظام و امام و انقلاب و رهبری را دوست داشته باشد، در دولت من جای خواهد داشت. 
این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با ذکر اینکه باید از همه توانمندی‌ها بهره گیریم، خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم همه مردم را پشت سر چند نفر نگه داریم. 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه وقتی رئیس‌جمهور شدم و فرمان آن را به دست گرفتم، چند حادثه مهم در کشور رقم می‌خورد، عنوان کرد: نخست این که کارآفرینان احساس امنیت می‌کنند و در ادامه مفسدان اقتصادی آرامش خود را از دست می‌دهند و دست آخر این که بیگانگان در موضع انفعال قرار می‌گیرند و تحریم‌های آنها با تدابیر مناسب بی‌اثر می‌شود. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی که آیا تز فدرالیته اداره کردن اقتصاد کشور، منجر به قوم گرایی نمی‌شود، تصریح کرد: قوم‌ها با یکدیگر برابر و برادرند و این مدل تکثر در عین حال وحدت را تقویت می‌کند و باعث استقلال عمل در ابعاد اقتصادی بیشتر می‌شود. 

رضایی گریزی درباره موضوع هسته‌ای هم زد و گفت:‌ سیاست خارجی عزتمندانه را بجد پیگیری می‌کنم و تلاش خواهیم کرد با تدبیر مناسب از موضوع هسته‌‌ای بگذریم، چرا که این بخش دستاویزی برای دشمنان شده تا ارتباطات خارجی ایران را مختل کنند. 

رضایی افزود: با یک دیپلماسی قوی و بازی برد ـ برد این موضوع را پشت سر خواهیم گذاشت و دست عده‌‌ای را که می‌خواهند برای ایستادگی ما بهانه‌جویی کنند، از پشت می‌بندیم.

رضایی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در ارتباط با مواضع خود نسبت به سوریه و رخدادهای کنونی آن اظهار کرد: سوریه برای ما بسیار مهم است و باید با همکاری اضلاعی چون مخالفین سوری که اهل سوریه باشند و دولت این کشور به اضافه همسایگان، مشکلات آنها را با درایت حل و فصل کنیم و در صورتی که مورد اعتماد مردم واقع شوند با همکاری ترکیه، عربستان و لبنان این موضوع را ‌‌مسالمت‌آمیز پایان می‌دهیم.


يکشنبه 12/3/1392 - 15:19 - 0 تشکر 608073


نامه‌هایی که حضرت امام و محسن رضایی به هم نوشتند+اینفوگرافیاز زمان انتصاب محسن رضایی به فرماندهی نیروهای رزمی که دفاع از خاک کشور را بر عهده داشتند، نامه‌ها و دیدارهای بین وی و بنیانگذار انقلاب اسلامی صورت گرفت؛ دیدارها و مکاتباتی که گاه خبر از فتح و پیروزی بزرگی داشت و لبخند شادی را بر لبان آن پیر یگانه می‌نشاند و گاه خبر از محدودیت و تنگنایی برای رزمندگان اسلام داشت و التماس دعای خیر امام مهربان ملت را طلب می‌کرد.
یکی از نکات برجسته انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، وجود تنها یک کاندیدا در میان کاندیداهایی است که روابط شخصی و مستقیم با حضرت امام داشته است. بر خلاف ادوار پیشین که کاندیداها، محضر آن امام عزیز را‌ مستقیم درک کرده بودند، در این انتخابات، این تنها محسن رضایی است که جزو السابقون انقلاب است و بارها و بارها بر حسب مسئولیت سترگی که داشته، ‌با امام مکاتباتی داشته ‌و ‌مستقیم و بی واسطه بارها خمینی کبیر را درک کرده است.

به گزارش «تابناک»، برخی از کاندیداهای کنونی در زمان حضرت امام، یا نوجوانانی خرد ‌و یا جوانانی بودند که در حاشیه امور قرار داشتند؛ اما در میان آنان، شخصیتی هست که در اوج جوانی و در ‌بیست و هفت سالگی، اعتماد حضرت امام خمینی را به خود جلب کرد، به گونه‌ای که فرماندهی دفاع از میهن اسلامی از طرف امام به وی واگذار شد.

از زمان انتصاب محسن رضایی به فرماندهی نیروهای رزمی که دفاع از خاک کشور را بر عهده داشتند، نامه‌ها و دیدارهای بین وی و بنیانگذار انقلاب اسلامی صورت گرفت؛ دیدارها و مکاتباتی که گاه خبر از فتح و پیروزی بزرگی داشت و لبخند شادی را بر لبان آن پیر یگانه می‌نشاند و گاه خبر از محدودیت و تنگنایی برای رزمندگان اسلام داشت و التماس دعای خیر امام مهربان ملت را طلب می‌کرد.

شاید مرور نامه‌های محسن رضایی به حضرت امام و پاسخ‌های حضرتش و بالعکس، اگر چه در گذر ابتدایی مرور خاطره‌ای باشد، اما در نگاه عمیق‌تر، رویکرد‌های مدیریتی حضرت امام را به عنوان شخصیتی که کلان کشور و دفاع از میهن اسلامی را مدیریت می‌کردند، نشان می‌دهد؛ امامی که به جوانی بیست و هفت ساله اعتماد کرد و دفاع از این خاک را به او و دیگر دوستان هم‌سن و سال و چه بسا بسیار جوان‌تر و نوجوان‌تر سپرد؛ جوانانی که کشور را از آسیب اجنبی نگه داشتند و آنانی که توفیق شهادت پیدا نکردند در خدمت آباد کردن کشور قرار گرفتند.

امروز با تأسی به آن امام بزرگ، محسن رضایی هم از انتقال مدیریت کشور به نسل‌هایی سخن می‌گوید که هرچند توفیق درک حضرت امام را نیافته‌اند، ‌می‌توانند با کار در کنار شاگردان امام، افرادی چون محسن، پست‌های کلیدی این کشور را به دست گیرند و کشور را به سمت تعالی حرکت دهند.

نامه‌های امام به فرمانده جوان بیست و هفت ساله‌اش را بخوانید تا بیشتر این زمزمه محسن رضایی را باور کنیم. او که هم چون امام می داند که باید عرصه را در اختیار جوانان این مرز و بوم قرار داد و گوهری خود را از بیگانه طلب نکرد:
سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد 
آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد‌

يکشنبه 12/3/1392 - 15:21 - 0 تشکر 608076

پس لرزه‌های مناظره روز گذشته؛


حمایت جمعیت توحید ولایت مشهد از رضاییتا پیش از برگزاری نخستین مرحله مناظرات کاندیداها، تردیدی در میان اعضای مرکزی مؤسسه بود که تصمیم‌گیری برای اعلام حمایت از یک کاندیدای خاص را مانع می‌شد؛ اما مجموعه سخنان مطرح ‌در مناظرات، ما را مجاب به حمایت از آقای دکتر رضایی کرد.
نخستین مناظره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، هر چند عجیب و غریب و چه بسا طنز‌آلود برگزار شد، ‌همین برنامه نیم‌دار هم برای کسانی که بیشتر به مفاهیم ارائه شده توسط کاندیداها دقت داشتند تا اجرای شگفتی‌آور برنامه، نکاتی قابل تأمل در بر داشت.

به گزارش «تابناک»، پیرو مناظره روز گذشته هشت کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در صدا و سیما، مؤسسه توحید ولایت مشهد، پس از بررسی و شور در دفتر مرکزی این مؤسسه، به این نتیجه رسیدند که حمایت کامل خانواده توحید ولایت را از آقای دکتر محسن رضایی اعلام دارند. 


حمید کولابادی، قائم مقام این مؤسسه در این باره به خبرنگار ما گفت: تا پیش از برگزاری نخستین مرحله مناظرات کاندیداها، تردیدی در میان اعضای مرکزی مؤسسه بود که تصمیم‌گیری برای اعلام حمایت از یک کاندیدای خاص را مانع می‌شد؛ اما مجموعه سخنان مطرح ‌در مناظرات، ما را مجاب به حمایت از آقای دکتر رضایی کرد، چراکه بحث‌های تخصصی مطرح، حکایت از منطقی بودن مواضع آقای رضایی داشت و اعضای مرکزی مؤسسه به این نتیجه رسیدند که برنامه‌های اقتصادی ایشان توجیه‌پذیر بوده و قابلیت اجرایی دارد.


وی با اشاره به اعلام حمایت این مؤسسه از رضایی در چند شهر استان خراسان رضوی گفت: این اعلام حمایت در شهرهای مشهد، کلات، طرقبه، قوچان و چناران اعلام شده و جدای از اعلام مواضع انتخاباتی این مؤسسه برای شورای شهر است، چراکه در ارتباط با انتخابات شورای شهر، لیست جداگانه‌ای به تأیید این جمعیت رسیده و اعلام شده تا در مجموع 67 ستاد فعال شده برای انتخابات شورای شهر، به کار ستادی برای انتخابات ریاست جمهوری به نفع آقای دکتر رضایی نیز مشغول شوند.

کولابادی در تشریح جزییات حمایت این جمعیت از رضایی گفت: عمده فعالیت‌های این مؤسسه حمایتی است و در این راستا ،سه هزار خانواده تحت پوشش حمایتی مؤسسه توحید ولایت قرار دارند که بر پایه برآوردهای ما، در مجموع نزدیک نه هزار نفر از اعضای این خانواده‌ها ‌شرایط رأی دادن را دارند.

از سوی دیگر، حمایت همه‌جانبه مؤسسه از برخی رشته‌های ورزشی، به ویژه رشته باستانی کشتی چوخه و کشتی پهلوانی، حمایت پانزده هزار نفری ورزشکاران استان را به همراه آورده که به دنبال آن می‌توان گفت که حمایت خانواده توحید ولایت از دکتر رضایی، مترادف حمایت خانواده‌ای با حدود بیست و چهار هزار رأی از ایشان خواهد بود.

قائم مقام مؤسسه توحید ولایت با تأکید بر رسمی شدن اعلام حمایت این مجموعه از رضایی می‌افزاید: به این مناسبت، روز گذشته در جریان مسابقات کشتی سنتی در گود کشتی مهدی آباد، در جمع پنج هزار نفری بینندگان، اعلام حمایت از دکتر رضایی در انتخابات ریاست جمهوری به آگاهی حاضران رسید.
منبع : تابناک

يکشنبه 12/3/1392 - 15:22 - 0 تشکر 608079


رضایی: رقبایم تازه به فکر اقتصاد افتاده‌اند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: 20 سال تمام است که نگران اقتصاد کشور هستم و برای ساختن آن برنامه دارم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محسن رضایی عصر امروز در جمع اصحاب رسانه استان کهگیلویه‌وبویراحمد و در پاسخ به این سئوال خبرنگار فارس که ایده‌های اقتصادی هفت رقیب دیگر خود را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار کرد: با همه ارادتی که به آنها دارم 20 سال است که به فکر اقتصاد کشور هستم و برای ساختن آن برنامه دارم‌ در حالی که برخی دوستان تنها دو سال است که به فکر اقتصاد افتاده‌‌اند.

رضایی در همین زمینه تصریح کرد: به دنبال مناظره سفت و سخت اقتصادی با آقایان رقبا هستم و اعتقاد دارد گفت‌وگوها باید جدی‌تر باشد و سپس به کلیات بپردازیم.

وی ادامه داد: اقتصاد را باید به صورت عمیق‌تر موشکافی کنیم تا مردم به واقعیت‌ها پی ببرند.

رضایی مناظرات کنونی را در شأن نامزدهای ریاست جمهوری ندانست و افزود: امیدواریم با اصلاحاتی که صورت می‌گیرد این شکل مناظرات تغییر کند تا بتوانیم بهتر برنامه‌ها و ایده‌های خود را به مردم معرفی کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه وقتی رئیس‌جمهور شدم و فرمان آن را به دست گرفتم چند حادثه مهم در کشور رقم می‌خورد، عنوان کرد: نخست اینکه کارآفرینان احساس امنیت می‌کنند و در ادامه مفسدان اقتصادی آرامش خود را از دست می دهند و دست آخر اینکه بیگانگان در موضع انفعال قرار می‌گیرند و تحریم‌های آنها با تدابیر مناسب بی‌اثر می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی که آیا تز فدرالیته اداره کردن اقتصاد کشور منجر به قوم گرایی نمی‌شود، تصریح کرد: قوم‌ها با یکدیگر برابر و برادر هستند و این مدل تکثر در عین وحدت را تقویت می‌کند و استقلال عمل در ابعاد اقتصادی بیشتر می‌شود.

رضایی گریزی به موضوعات هسته‌ای نیز زد و در همین زمینه گفت:‌ سیاست خارجی عزتمندانه را به جد پیگیری می‌کنم و سعی خواهیم کرد با تدبیر مناسب از موضوع هسته‌‌ای عبور کنیم. چرا که این بخش دستاویزی برای دشمنان شده تا ارتباطات خارجی ایران را با اخلال مواجه کنند.

رضایی افزود: با یک دیپلماسی قوی و بازی برد ـ برد این موضوع را پشت سر خواهیم گذاشت و دست عده‌‌ای را که می‌خواهند برای ایستادگی ما بهانه‌جویی کنند از پشت خواهیم بست.

رضایی در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاران در ارتباط با مواضع خود نسبت به سوریه و حوادث کنونی آن اظهار کرد: سوریه برای ما خیلی مهم است و باید با همکاری اضلاعی چون مخالفین سوری که اهل سوریه باشند و دولت این کشور به اضافه همسایگان مشکلات آنها را با درایت حل و فصل کنیم و در صورتی که مورد اعتماد مردم واقع شوند با همکاری ترکیه، عربستان و لبنان این موضوع را به صورت مسالمت‌آمیز فیصله می‌دهیم.
منبع : تابناک

يکشنبه 12/3/1392 - 15:22 - 0 تشکر 608082


حمایت ائتلاف ورزشکاران و مدیران ورزشی از رضایی
ظهر امروز ائتلاف بزرگ ورزشکاران ایران اسلامی حامی دکتر محسن رضائی اعلام موجودیت کرد.
به گزارش تابناک ظهر امروز ناصر شهسواری با اعلام این خبر افزود: اینجانب جمع بزرگی از ورزشکاران متعهد ایران اسلامی پس از بررسی برنامه ها و صلاحیت های نامزدهای محترم ریاست جمهوری، بالاتفاق و با افتخار از دکتر محسن رضائی حمایت بعمل می آوریم.
ناصر شهسواری که تاکنون مدیریت عامل یا عضویت در هیأت مدیره باشگاه‌های متعدد کشور از جمله پیکان، صبا باتری، ابومسلم، ایران خودرو، هیأت رئیسه فدراسیون کشتی، مهرام، استیل آذین و... را بر عهده داشته و خدمات زیادی به جامعه ورزشی کشور ارائه کرده است، تنها راه حل مشکلات ورزشی کشور را با روی کار امدن دولتی با تدبیر و با برنامه و دور از حواشی و احساسات کاذب سیاسی دانست و افزود: دکتر محسن رضائی به خوبی نشان داده که با برنامه آمده است و توجه کافی به مردمی کردن ورزش خصوصاً توجه به اصل 44 در امر خصوصی سازی ورزش و دخیل کردن مردم در امر مدیریت و ساماندهی ورزش کشور دارد. 

لازم به ذکر است ناصر شهسواری مدیر عامل اسبق باشگاه نصر سپاه و سالها مدیر اسبق ورزشی موشکی سپاه پاسداران بوده است و در کنار شهید حسن طهرانی مقدم خدمات ارزنده ورزشی در رشته های گوناگون در سراسر کشور ارائه کرده است.
منبع : تابناک

يکشنبه 12/3/1392 - 15:23 - 0 تشکر 608083


رضایی: یارانه سبز تورم زا نیست


نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: یارانه سبز را که قرار است بدهم تورم زا نیست اما آن یارانه ای که دولت پرداخت می کند ، تورم زاست.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محسن رضایی در جمع مردم در مسجد جامع سپیدان افزود: شهرستان سپیدان از شهرستان های متمدن و با فرهنگ ایران اسلامی است و از ابتدای جنگ در خرمشهر سربازان و رزمندگانی همچون شهید قنوتی داشت که با سخت ترین شرایط جانانه از کشور دفاع کردند.

وی گفت: شهرستان سپیدان بالای 400 نفر شهید دارد و معلوم است که برای جان فشانی در راه اسلام و کشور تلاش زیادی کرده است.

رضایی گفت: بعضی ها سختی ها را بازگو و مدام سیاه نمایی می کنند اما این اشتباه است ما در کشور گرانی داریم فشار اقتصادی داریم اما این ها قابل عبورند.

وی افزود : من در مناظره تلویزیونی دیروزکه البته مناظره نبود و گفتگو بود گفتم که 45000 تومان یارانه خرداد امسال برابر با 15000 تومان خرداد پارسال است.

رضایی گفت: تا زمانی که کشاورزی پیشرفته نشود نتیجه اش این می شود که روستا و روستاییان وارد شهرها می شوند.

وی افزود:هم اکنون روستاها مدرسه دار، برق دار و نهایتا امکانات دار شده است اما همه چیز با کارهای زیر بنایی کردن درست نمی شود.

رضایی گفت:ساختن سد و نیروگاه کاری را درست نمی کند و دردی را دوا نمی کند؛اگر درآمد در شغل مردم درست نشود نتیجه اش ورود به شهرهای بزرگ و بیکاری است؛ ای کاش قبل از آنکه به فکر جاده و مدرسه می افتادند صنایع تبدیلی و کارخانه ها را در روستاها احداث می کردند.

وی افزود:هم اکنون شصت درصدآب این کشور هدر می رود  و تنها چهل درصد آب مورد بهره برداری قرارمی گیرد.

رضایی گفت: موقعی که کشت سنتی را به کشت صنعتی تبدیل کنیم موجب رونق کشاورزی و پیشرفت می شود؛ هم اکنون قیمت گندم را 460 تومان اعلام می کنند بعد به 520 تومان  می رسانند سپس گندم های بی کیفیت را به مرغ داری ها می دهند بعد از استرالیا و برزیل به قیمت 900 تومان گندم وارد می کنند.

وی افزود: چرا 400 تومان باقی مانده را به دست کشاورزان  نرسد تا با کیفیت بهتر گندم به عمل آورند؛اگر این کارها انجام شود روستائیان آواره نمی شوند و به شهرها مهاجرت نمی کنند.

رضایی گفت:شما مردم سپیدان و یاسوج که در کنار ذخایر عظیم زاگرس هستید و نقاط گردشگری و آب و هوای خوب دارید در واقع مانند کسانی هستید که بوی کباب را می شنوید اما نمی توانید از آن بخورید؛ این مساله باید حل شود؛ وقتی تمام توجهات به سمت تهران می رود و بین شهرستان ها تبعیض وجود دارد باید برای این مسائل فکری کرد.

وی افزود: 25 سال است که دولت های مختلفی با دلسوزی آمده اند و خواسته اند کارهای زیادی بکنند و شعارهای زیادی هم دادند اما نتوانستند به شعارهایشان عمل کنند؛خیلی ها زاگرس را نمی شناسند بعضی ها حتی نمی دانند زاگرس و مردمانش چگونه اند؛ باید کاری کنیم که شعار دادن تمام شود و عمل کنیم .

رضایی گفت:عمل نیازمند دانش و همت بلند و شیوه های مدیریتی است که با این همت ها می توان شهید همت و متوسلیان در صنعت کشاورزی به وجود آوریم.

وی افزود : گردشگری را جدی می گیرم گام هایی برای ساخت هتل برمی دارم و پشتیبانی و نظارت می کنم تا مشاغل در این زمینه بوجود آید ؛ صنایع تبدیلی را به سپیدان می آورم و  یارانه سبز پرداخت می کنم.

رضایی گفت: با شناسایی و ظرفیت سپیدان یک پالایشگاه ایجاد می کنم.

وی  گفت: مرد است و حرفش ؛ اگر کسی حرفی زد و عمل نکرد یعنی مرد نیست.

رضایی افزود: برخلاف آقایان دیگر من شش هفت ماه است که به شهرهای مختلف سفر می کنم و در ریز وضعیت مردم شهرهای مختلف قرار می گیرم و سخنان من هم با علم است و هم با عمل.

رضایی:با کمک مردم وضعیت معیشتی را بهبود ببخشیم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت:  آنگونه که شایسته است از همه ظرفیت های نظام جمهوری اسلامی ایران تاکنون استفاده نشده است.

محسن رضایی در دیدار با  امام جمعه سپیدان با اشاره به اینکه بدون ولایت کشور به انسجام نمی رسد افزود: ولایت مانند تسبیحی است که پیوستگی و اقتدار کشور را افزایش می دهد.

وی همچنین در جمع سی تن از طلبه های حوزه علمیه امام حسن عسکری سپیدان گفت: کشور ما در زمینه های مختلفی مثل امنیت ،سیاست،فرهنگ و تمدن الگوی سایر کشور ها است اما در برخی زمینه ها مثل وضعیت معیشت مردم و اقتصاد الگو نیستیم و باید تلاش کنیم در این زمینه ها نیز الگو شویم.

وی تصریح کرد: ما تلاش می کنیم با کمک مردم وضعیت معیشتی را بهبود ببخشیم.

رضایی در ابتدای ورود به سپیدان با حضور در گلزار شهدای این شهر با قرائت فاتحه از مقام شهیدان والامقام این دیار تجلیل کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری برای تبیین برنامه های تبلیغاتی خود صبح امروز وارد شهر شیراز شد و جمعی از هوادارانش در فرودگاه این شهر از وی استقبال کردند.

رضایی در بدو ورود به شهرستان سپیدان با استقبال جمعی از طرفدارانش روبرو شد که شعار می دادند «رضایی رضایی- امید اقتصادی» و «ایران اقتصادی همراه با رضایی».

رضایی سپس با حضور در گلزار شهدای این شهر با قرائت فاتحه از مقام شهیدان والامقام این دیار تجلیل کرد.

وی در سخنانی کوتاه گفت: این جوانان با فداکاری و ایثار و از جان گذشتگی شهرهای کشور را آزاد کردند و امنیت و آرامش را به مردم ایران هدیه دادند.

رضایی افزود: برای ادامه راه این شهدا وارد صحنه شده ام و امروز تداوم راه شهدا بهبود وضع اقتصادی و معیشت مردم است.
منبع : تابناک

يکشنبه 12/3/1392 - 15:23 - 0 تشکر 608085


رضایی از یادگاران ارزشمند جنگ و جهاد است


نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، محسن رضایی را از یادگاران ارزشمند دفاع مقدس خواند و گفت: حماسه‌ها و از خودگذشتگی‌های دلاورمردان جنگ و جهاد فراموش ناشدنی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، غلام‌محمد زارعی شامگاه امروز قبل از دیدار محسن رضایی با مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی دفاع مقدس و دلاوری‌های رزمندگانی چون رضایی را فراموش نشدنی خواند و اظهار کرد: ناملایم‌ترین حوادث و بحران‌های نظام اسلامی با حضور مردم در صحنه به سادگی قابل گذر است و مردمی بودن انقلاب اسلامی ایران تضمین‌کننده راهی است که ملت ایران در 22 بهمن 57 آغاز کردند.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از هر چیز دیگری حضور گسترده مردم در انتخابات مهم‌ است، افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد و قوم اصیل لر همواره در حماسه‌سازی پیشتاز بودند و صحنه‌های تاریخ این حماسه‌ها را گواهی می‌دهند.

زارعی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، محسن رضایی را سردار رشید اسلام و مرد پر افتخار دوران جنگ و جهاد نام برد و تصریح کرد:‌ مردم استان کهگیلویه و بویراحمد امروز نشان دادند که حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری قابل تحقق است و نگرانی از این حیث وجود ندارد.

وی با خوش‌آمدگویی به این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد: رضایی در سرزمین زاگرس‌نشینان غریبه نیست و مردم لر به این فرد صاحب‌نام در عرصه ملی و بین‌المللی افتخار می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی استقبال و تجمع حامیان رضایی در شهر یاسوج را کم‌نظیر خواند و بیان کرد: امروز جلوه‌ای از حماسه سیاسی مد نظر رهبری در این شهر محقق شد که چنین حضور گسترده‌ای نشان از عزت و غیرت قوم بزرگ لر دارد.

زارعی تصریح کرد: اگر شما مردم در صحنه باشید بدون شک آینده ایران با حضور مردانی چون رضایی روشن و امیدبخش خواهد بود.

وی سرزمین کهگیلویه و بویراحمد را متعلق به همه انسان‌هایی پر افتخار این دیار دانست و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با وحدت و همدلی می‌تواند از سد همه مشکلات، تحریم‌ها و دشمنی‌ها عبور کند.

زارعی خاطرنشان کرد: انتخابات مظهر اراده و تعیین سرنوشت مردم است که بدون شک انتظاری جز حضور حداکثری از مردم بصیر و آگاه استان کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات روز 24 خرداد نمی‌رود.
منبع : تابناک

يکشنبه 12/3/1392 - 15:23 - 0 تشکر 608086


رضایی: توهین به عشایر را نمی‌پذیرم


محسن رضایی گفت: من هیچ‌وقت به جناح‌های سیاسی وابسته نبودم و مستقل حرکت کردم و می‌توان از همه افراد با سلایق مختلف برای تشکیل یک دولت قوی استفاده کنیم.
به گزارش ایسنا، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم یاسوج در مصلای امام خمینی(ره) این شهر افزود: در دولت خودم به این جریان‌های اتوبوسی که عده‌ای می‌آمدند و می‌رفتند پایان می‌دهم و هرکس که نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبری نظام را قبول دارد، تخصص، تعهد و ایمان و کارآمدی و توانمندی دارد، چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا، در دولت من جای دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: باید از همه توانمندی‌ها استفاده کنیم و نمی‌توانیم همه مردم را پشت سر چند نفر نگه داریم.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله ملک‌حسینی ادامه داد: عشایر در خلق حماسه‌ها همواره جلوتر از دیگران بوده‌اند. مهدی باکری از عشایر آذربایجان، شوشتری از عشایر خراسان و بروجردی از فرزندان عشایر لر بوده‌اند و امروز کسی حق ندارد به عشایر توهین کند.

رضایی با انتقاد از مطلبی که علیه او در برخی سایت‌ها آمده بود، اظهار کرد: این دست‌ها منجر به فتح خرمشهر و رفع حصر آبادان شدند و به همین خاطر توهین به خود را می‌پذیریم اما توهین به یک قوم بزرگ و عشایر که امام خمینی(ره) فرمودند "عشایر ذخایر انقلابند" را نمی‌پذیرم.

وی در ادامه گفت: برنامه‌هایی برای باز کردن راه دارم و خوشحال نیستیم که تحریم شده‌ایم اما خوشحالیم که بیدار شده‌ایم. ناراحت هستیم که چرا به ما ظلم شده و محاصره اقتصادی هستیم اما خوشحالیم که فشارها ملت را بیدار می‌کند و در سال‌های آینده آنچنان حماسه درست می‌کنیم که خودشان بیایند و بگویند اشتباه کردیم.

رضایی با اشاره به اینکه "خودم را برای چنین کاری آماده کرده‌ام و نیامده‌ام که عده‌ای بروند و من جای آنها بنشینم"، اظهار کرد: برای پی‌ریزی یک قرارگاه اقتصادی آمده‌ام که با کمک همه مردم و اقشار مختلف یک شگفتی دیگر ایجاد کنیم. در آستانه انتخاباتی بزرگ قرار داریم که باید در آن حماسه سیاسی برای نیل به حماسه اقتصادی مد‌نظر رهبر معظم انقلاب رقم بخورد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: همه‌چیز در این کشور داریم و کمبودی از نظر منابع و معادن احساس نمی‌شود و امروز از چین و کره در منابع و معادن جلوتریم. در صورت اعتماد مردم در کشور، از مدیریت گلوله‌های برفی استفاده می‌کنم. در هشت سال دفاع مقدس جوانان گمنامی را تبدیل به اسطوره کردیم که بهمنی بزرگ را تشکیل دادند و ارتش بعثی را نابود کردند. برخی روی جوانان حساب باز نمی‌کنند اما روش مدیریت من این است که آدم‌های گمنام را پیدا کرده و سپس آن‌ها را تبدیل به قهرمانان ملی می‌کنم.

وی با بیان اینکه "دنبال ایران بزرگ اسلامی هستیم و با فکر، تواضع، اخلاق و فداکاری می‌توانیم تحریم‌ها را از سر راه برداریم و حماسه اقتصادی رقم بزنیم"، یادآور شد: دیروز هشدار دادم و امروز اخطار می‌دهم و نباید سر مردم پیره بمالیم. باید اجازه دهیم ملت ایران یک عظمت دیگر ایجاد کند. درست است که دچار تحریم اقتصادی، مشکلات گرانی و بیکاری هستیم اما در ۲۴ خرداد میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز دست به دست هم با رمز یا ابوالفضل گام بزرگی در اقتصاد کشور خواهیم برداشت. در محاصره اقتصادی دشمن علیه مردم و جمهوری اسلامی ایران ملت ما را بیدار و هوشیار کرد و شاهد خواهیم بود که در سالهای آینده چنان حماسه‌های اقتصادی ایجاد کنیم که چشم آمریکا و دنیا را به تعجب وا دارد.

رضایی با بیان اینکه "زمین‌های فراوان، آبهای زیاد، نیروی انسانی فراوان، دانشگاه، نفت و گاز داریم و مسأله ما جهاد اقتصادی است و امکانات ما از چین بیشتر است"، افزود: مدیریت من فرق می‌کند؛ منابع زیاد و ثروت‌های خدادادی و فضای خوب داریم و آنها را دوباره راه خواهیم انداخت و کارخانه‌ها را فعال می‌کنیم. مرد و حرفش؛ کسی که حرف می‌زند و عمل نمی‌کند مرد نیست. مردم زینت مجالس دولتمردان نیستند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان بر لزوم توجه بیشتر به بخش کشاورزی و دامداری تاکید کرد و گفت: با دادن یارانه سبز، دامداری و کشاورزی را متحول خواهیم کرد.
http://www.tabnak.ir/fa/news

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی