انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 171)
يکشنبه 5/3/1392 - 20:26 -0 تشکر 606420
نقش اساتید معارف در انتخابات

شاید سخن از ضرورت نقش آفرینی اساتید معارف در عرصه انتخابات ریاست جمهوری لزومی نداشته باشد، چرا که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها شخصاً به روشنگری پیرامون مسائل مختلف انتخابات پرداخته اند؛ اما آنچه مهم است، سخن از اولویت هایی است که باید از سوی اساتید محترم مورد توجه قرار گیرد. با اندکی تأمل در فرمایشات رهبری ملاحظه می شود محورهای اصلی فرمایشات ایشان شامل موارد ذیل است:

1. اهمیت نقش رییس جمهور در سازندگی کشور؛

2. اهمیت نقش مردم در انتخابات ریاست جمهوری؛

3. اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات از نظر داخلی و خارجی و آسیب های عدم این حضور؛

4. توجه به انتخاب اصلح؛

5. شرایط و ویژگی های یک رئیس جمهور؛

6. خواست دشمن در تخریب حضور جدی مردم و برگزاری انتخاباتی بدون نشاط.

بدیهی است در صورتی که اساتید محترم به دور از هیاهو و جنجال های سیاسی در نقش یک راهنما و مربی به دنبال تحقق امور فوق باشند، می توان شاهد دستاوردهای درخشانی در عرصه انتخابات بود.

در این راه ضروری است استاد معارف خود به دور از گرایشات گروهی و تبلیغ به نفع یک نامزد خاص، به دنبال دستیابی به هدفی والاتر یعنی روشنگری و تحقق معیارها باشد. تنها در چنین صورتی است که دانشجو پیام استاد را دریافته و پذیرای راهنمایی او خواهدبود؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب خود نیز چنین خط مشی ای را دنبال می کنند.

در هر انتخاباتی، نامزدهای انتخاباتی شعارهایی را به عنوان اهداف اصلی خود مطرح می کنند و مسلماً بعد از پیروزی، فرد انتخاب شده تحقق آن شعارها را به عنوان هدف اصلی نشانه خواهد رفت؛ لذا توجه دادن جوانان به لزوم:

- تحلیل شعارهای تبلیغاتی نامزدها؛

- بررسی امکان تحقق یا عدم تحقق آنها از سوی نامزدها؛

- بررسی برنامه ها و طرح های ارائه شده از سوی آنها؛

- بررسی میزان تجربه و کارآمدی نامزد در دوران فعالیت های اجرایی و سیاسی خود؛

- هشدار در خصوص پرهیز از عواطف و احساسات در انتخاب نامزد مورد نظر؛

می تواند جزء برنامه های اساتید محترم معارف اسلامی قرار گیرد. در کنار این مسائل توجه دادن مخاطبین به:

- تأثیر حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات با ذکر مصادیق و نمونه هایی از تأثیرات این حضور در برهه های مختلف انقلاب؛

- شناساندن ترفند دشمنان خارجی و عوامل آگاه و یا ناآگاه داخلی با ذکر نمونه های تاریخی از این توطئه ها و نقش آنها در انحراف انقلاب ها و سقوط دولت های مردمی در گذشته های نسبتاً دور و حتی بسیار نزدیک این ملت و دیگر ملل جهان، مؤثر خواهد بود.

از آنجا که جایگاه رئیس جمهور، جایگاهی است که مدت نسبتاً کوتاه مسئولیت او اجازة «آزمون و خطا» را به وی نمی دهد؛ از این رو باید فردی انتخاب شود که دارای تجربه کافی برای اداره کشوری بزرگ و مهم در عرصه بین الملل بوده و صد البته معتقد و ملتزم به آرمان های انقلاب اسلامی که امضای خونین صدها هزار شهید از مردم و جوانان این کشور را در پای خود دارد؛ باشد.

در پایان یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که دشمن و رقبای این ملت شریف و بزرگ، به جوانان این مرز و بوم چشم طمع دوخته اند. در تحلیل آنها، جوانان لزوماً عاطفی و سطحی نگرند و فریفتة شعارهای زیبا و جذاب می شوند لکن، دشمن حضور شیران جوان را در دفاع همه جانبه در عرصه های مختلف از بدو انقلاب، جنگ تحمیلی و دوران سازندگی که هم اکنون نیز ادامه دارد، عمداً به بوتة فراموشی سپرده است. لذا بر همة ما فرض است که با ایجاد زمینه های لازم برای حضور آگاهانه جوانان، دشمن را مأیوس و ناامیدگردانده و شاهد کشوری مستقل، پیشرو و دارای هویت دینی و ملی باشیم.

میعاد ما 24 خردادماه؛ روز انتخابات

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی