انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 223)
يکشنبه 5/3/1392 - 11:0 -0 تشکر 606097
جلیلی منتخب نهایی نظام است؟

از دل دوستانمان در سپاه و بسیج خبر داریم که دنبال قالیباف هستند.

محمدرضا باهنر با اشاره به مذاکرات لاریجانی و آیت‌الله مهدوی‌کنی با هاشمی رفسنجانی گفت: فضا خوب و آرام است و موضع آقای هاشمی خوب است.

 

به گزارش عصر ایران به نقل از ایسنا، محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به آرایش کاندیداها در سه دوره قبل از ثبت‌نام‌ها در زمان ثبت‌نام و پس از اعلام صلاحیت‌ها گفت: در بین هشت کاندیدای مطرح، برخی از آنها از نظر جامعه اصولگرایی قابل بررسی نیستند.

 

 

وی با بیان این‌که گروه خونی عارف و روحانی به اصولگرایان نمی‌خورد، ادامه داد: انتخاب آقای غرضی نیز به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری تا حدی غیرمترقبه بود. البته ایشان نیروی خوبی هستند که دو دوره وزیر بودند.

 

 

وی با اشاره به ثبت‌نام جلیلی در آخرین ساعات افزود: ثبت‌نام آقای جلیلی، شبهه‌هایی را در کشور ایجاد کرد مبنی بر این‌که جلیلی منتخب نهایی نظام و مسوولان است. در شرایطی که مقام معظم رهبری به صراحت اعلام کرده بودند که یک رای دارند و تا زمانی که به صندوق نیندازند، رای ایشان مشخص نمی‌شود و در این راستا دستورالعمل مکتوبی هم به سپاه و بیج فرستاده شده و آنها از این‌که به صورت سازمانی در انتخابات از کسی حمایت کنند، منع شده‌اند.

 

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: صداوسیما هم در این برهه زمانی به صورت غیرمعمول، مساله مذاکره کوتاه اشتون و جلیلی را خیلی سنگین مطرح کرد و باعث شد این شبهه در اذهان عمومی به وجود آید که رییس جمهور مشخص شده است.

 

 

وی ضمن اینکه اقدام شورای نگهبان را شجاعانه دانست، تصریح کرد: تایید صلاحیت جلیلی در کنار برخی عدم صلاحیت‌ها مثل عدم صلاحیت آقای سعیدی‌کیا که چهار دوره وزیر بودند و نکته منفی اخلاقی و سیاسی نداشتند، باعث شکل‌گیری شبهه‌هایی در کشور می‌شود.

 

وی با ابراز این عقیده که از دل دوستانمان در سپاه و بسیج خبر داریم که دنبال آقای قالیباف هستند و یا گروهی از آنها به سمت‌های دیگری تمایل دارند،به کاندیداتوری جلیلی اشاره کرد و تاکید کرد: نباید این تصور در اذهان جامعه به وجود آید که کسی آمده است که نظام و مقامات بالادستی از او حمایت می‌کنند.

 

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به این‌که جبهه پیروان خط امام و رهبری بحث‌های مفصل و نظرخواهی‌هایی برای مشخص کردن کاندیدای خود داشته است، گفت: دوشنبه بعدازظهر، جلسه نهایی برای مشخص شدن کاندیدای نهای جبهه برگزار می‌شود و نتیجه نهایی بین آقایان قالیباف، جلیلی و ولایتی خواهد بود.

 

 

باهنر برخورد هاشمی را در موضوع رد صلاحیت خود خوب ارزیابی کرد و گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی و آقای لاریجانی مذاکرات خوبی با هاشمی داشته‌اند و فضا خوب و آرام است و موضع‌گیری آقای هاشمی هم خوب بوده است.

 

 

وی در رابطه با کاندیداتوری حدادعادل گفت: تا آنجایی که من اطلاع دارم، آقای حدادعادل خیلی قصد برای ماندن تا آخر را ندارد، اما قصدشان این است که در مصاحبه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی شرکت کنند و سپس تصمیم بگیرند.

 

 

باهنر با اشاره به این‌که فعلا 1+2 به این تصمیم نهایی نخواهند رسید که یک نفر از آنها باقی بماند و بقیه از او حمایت کنند، اظهار کرد: این تحلیل وجود دارد که دو نفر از آنها کنار روند، لزوما تمام آرای‌شان به شخص سوم منتقل نمی‌شود، اما باید بدانند که پایبندی‌شان به تعهدات تاثیر زیادی در جذب آرا می‌تواند داشته باشد.

 

 

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در رابطه با موضع‌گیری جامعه اسلامی مهندسین در مورد انتخابات پیش‌رو گفت: جامعه اسلامی مهندسین عضوی از مجموعه جبهه پیروان است و جبهه در سایه روحانیت و جامعتین حرکت می‌کند، پس باید در چارچوب تشکیلاتی کار را جلو ببریم و جبهه نباید حرکتی که مغایر با تصمیم جامعتین باشد، اتخاذ کند.


کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
يکشنبه 5/3/1392 - 17:9 - 0 تشکر 606331
رسایی در گفت‌وگو با فارس:

جلیلی مدیری واقع‌بین است و چهره تقلبی از خود نشان نمی‌دهد

یک نماینده مجلس تاکید کرد: سعید جلیلی مدیری واقع‌بین و صادق و شجاع است که قصد ندارد چهره کاریکاتوری و تقلبی از خود نشان دهد.خبرگزاری فارس: جلیلی مدیری واقع‌بین است و چهره تقلبی از خود نشان نمی‌دهد
حجت‌الاسلام حمید رسایی در واکنش به برخی شایعات مبنی بر کناره‌گیری سعید جلیلی از عرصه انتخابات به نفع قالیباف به خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: مقام معظم رهبری در اولین روزهای سال جاری در تبیین شاخصه‌های رئیس‌جمهور آینده در سخنرانی مشهد، با ظرافت به نکته مهمی اشاره داشتند و فرمودند رئیس‌جمهور آینده باید از محاسن دولت فعلی برخوردار و از معایب آن دور باشد.


وی افزود:‌ این سخن رهبر انقلاب به خوبی نشان داد کاندیدای مطلوب از نگاه ایشان فردی است که بتواند روند دولت نهم را پیگیری کرده و از حاشیه‌های دولت دهم دور باشد.


رسایی اضافه کرد: این جمله رهبر انقلاب به صراحت نشان داد که حلقه انحرافی و برخی رفتارهای شخصی رئیس فعلی دولت آسیب‌زا است و نباید ادامه یابد و در حقیقت آنچه برای ایشان مهم است استمرار گفتمان انقلاب، مقاومت و پیشرفت است.


این نماینده مجلس گفت: در میان کاندیداهای فعلی گزینه‌ای که از محاسن و شاخصه‌های رئیس‌جمهور در سال‌های اخیر برخوردار و از معایب آن دور است، شخص آقای دکتر جلیلی است که البته این موضوع را جریان تخریب‌گر وی نیز به خوبی درک کرده‌ و به همین دلیل هجمه‌ها در روزهای اخیر به وی، نسبت به قبل افزایش یافته است.


رسایی در عین حال گفت که این تخریب‌ها هیچ تاثیری در بدنه رای جلیلی ندارد بلکه این بدنه رای را منسجم‌تر و در تحقق اراده خود پرتلاش‌تر می‌کند.


وی ادامه داد: جلیلی در همین چند روز که وارد صحنه انتخابات شده با رفتار صادقانه، شجاعت و بی‌ادعا بودنش را به مردم نشان داده و از برنامه دیشب وی این برداشت را پیدا کردند که مدیری واقع‌بین است.


« آقای جلیلی به موضوعات و مسائل کشور مسلط است و برای حل آنها ایده و نگاه خاصی دارد که در دیگران نیست و وعده بی‌پشتوانه نمی‌دهد و تلاش نکرده با یک چهره کاریکاتوری و تصنعی و تقلبی از خود نشان دهد».


این فعال سیاسی اظهار داشت: جلیلی به دلیل ایستادگی در مهمترین پرونده خارجی نظام اسلامی به نماد عزت در بدنه عمومی کشور تبدیل شده و به دلیل افزایش محبوبیت وی نیز برخی رسانه‌ها شایعه کناره‌گیری‌اش به نفع آقای قالیباف را مطرح می‌کنند.


رسایی افزود: نگاه آقای جلیلی با نگاه آقای قالیباف به مسائل کشور کاملا متفاوت و در مواردی هم متضاد است که از جمله آنها می‌توان به موضوع هولوکاست اشاره کرد.


وی ادامه داد: در نگاه به قدرت و رسیدن به آن نیز جنس جلیلی با قالیباف بدیهی است که یکی نیست و آقای جلیلی اهل سیاست‌بازی نیست.


این نماینده مجلس بر همین اساس تاکید کرد که جلیلی به دلیل آنکه از جنس مقاومت است و حمایت جریان مقاومت و پیشرفت را دارند در صحنه می‌مانند و اگر قرار بود به نفع کسی کنار برود، اصلا کاندیدا نمی‌شد.کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
يکشنبه 5/3/1392 - 17:17 - 0 تشکر 606334باقری به فارس خبر داد

آغاز سفرهای انتخاباتی جلیلی از این هفته/ یک ماه مرخصی گرفته‌ام

رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی از آغاز سفرهای انتخاباتی جلیلی در این هفته خبر داد.خبرگزاری فارس: آغاز سفرهای انتخاباتی جلیلی از این هفته/ یک ماه مرخصی گرفته‌ام
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی باقری رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی در حاشیه همایش بررسی برنامه هسته‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص سفرهای انتخاباتی جلیلی گفت: سفرهای انتخاباتی وی از این هفته آغاز خواهد شد.


وی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری که از وی پرسید آیا شما برای فعالیت در ستاد مرخصی گرفته‌اید یا خیر، پاسخ داد: بله بنده تا آخر خرداد را مرخصی گرفته‌ام چرا که در غیر این صورت فعالیت غیرقانونی است.


باقری در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری که پرسید آیا گفتمان جلیلی همان گفتمان 84 و 88 احمدی‌نژاد است، تصریح کرد: خیر آقای جلیلی گفتمان انقلاب را دنبال می‌کند و در عرصه انتخابات بدل و بدیل ندارد از این رو او را با کسی مقایسه نکنید.


رئیس ستاد انتخابات جلیلی از برگزاری نشست خبری سعید جلیلی به منظور تشریح دیدگاه‌های وی خبر داد.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
دوشنبه 6/3/1392 - 11:12 - 0 تشکر 606478

سلام 

در سال 84 و 88 طوری القاء شد که انگار آقای احمدی نژاد مورد نظر رهبری هستند در صورتی که این مساله هیچ وقت صد در صد تایید نشد. خصوصا در سال 88 با آن اتفاقاتی که در مناظره ها افتاد. 

لذا به نظر من امسال نباید این جو در مورد هیچ کاندیدایی ایجاد بشه و نباید هیچ کاندیدایی رو به رهبری نسبت داد چون در اون صورت هر اتفاق بدی که بیفته به ضرر رهبری تموم میشه 


خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی