ورزش و تندرستی (بازدید: 186)
شنبه 4/3/1392 - 20:52 -0 تشکر 606026
بایرن یا دورتموند؛ کدام آلمانی قهرمان می شود؟

بایرن مونیخ و بوروسیادورتموند در فینال لیگ قهرمانان اروپا؛ چه کسی می گوید که اتفاق جالبی نیست؟

شاید برای انگلیسی ها بدتر از این نباشد که در یکی از تاریخی ترین روزهای فوتبالی خود باید به تماشای تلاش دو تیم از "آلمان"ی باشند که همیشه به عنوان رقیب یا حتی دشمن فوتبالی به آنها نگاه می کردند.

بایرن هاینکس با دورتموند کلوپ امشب شرایط خاصی را تجربه می کنند. قرمزها دنبال این هستند تا یک گام دیگر برای  رسیدن به سه گانه بردارند و زردها اما به خوبی می دانند که شاید سالها طول بکشد تا خود را در یک قدمی جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا ببینند.

یوپ هاینکس که فقط 2 بازی یا بهتر است اینطور گفته شود که 2 فینال دیگر تا خداحافظی با بایرن دارد، تیمی را در فینال 2013 - 2012 به زمین می فرستد که به گواه اهالی فوتبال یکی از بهترین بایرن های تاریخ است و به همین دلیل او در دقیقه به دقیقه های 90 دقیقه ومبلی حتما تمام تمرکزش را معطوف خواهد کرد تا از کمترین موقعیتها برای رسیدن به بزرگترین موفقیت استفاده کند.

در آن سوی میدان بوروسیادورتموند و البته یورگن کلوپ جوان انگیزه بالایی دارند تا بتوانند بعد از سوت داور در دقیقه 90، به عنوان قهرمان اروپا شناخته شوند. همه می دانند که تکرار فینالیست شدن برای بایرن راحت تر از دورتموندی ها است و دقیقا به همین دلیل که خودشان هم به این واقعیت اشراف دارند، تحت هیج شرایطی نمی خواهند فرصت استثنایی به دست آمده را هدر بدهند.

باید منتظر ماند و دید در پایان 90 دقیقه کدام تیم رستگاری را به معنای واقعی کلمه تجربه خواهد کرد، بایرن مونیخ آلمان یا  بوروسیادورتموند آلمان؟

شنبه 4/3/1392 - 20:53 - 0 تشکر 606027
حمله به جام در خاک انگلیس

 حمله به جام در خاک انگلیس


بایرن مونیخ و بورسیا دورتموند در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا باهم دیدار خواهند کرد.به گزارش خبرگزاری پارس فوتبال دات کام و به نقل از فارس، 2 باشگاه بزرگ فوتبال آلمان که در 4 سال گذشته قهرمانی‌های بوندسلیگا را بین خود تقسیم کرده‌اند، شنبه شب در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا و از ساعت 23:15 به وقت تهران، برای بدست آوردن بزرگترین جام باشگاهی در جهان مقابل هم صف آرایی خواهند کرد.

بایرن مونیخ که 4 بار قهرمانی در اروپا را تجربه کرده است، برابر تیمی قرار می‌گیرد که تنها قهرمانی‌اش در این جام به سال 1997 باز می‌گردد. بایرن مونیخ در فصل جاری بوندسلیگا با اختلاف 25 امتیازی نسبت به بروسیا دورتموند عنوان قهرمانی را بدست آورده است، قهرمانی‌ای که 2 سال پیاپی به رقیب دیرینه‌ خود واگذار کرده بود.

بایرن مونیخ با انگیزه‌ای بسیار بالا وارد این مسابقه خواهد شد زیرا طی 3 سال گذشته، 2 بار در فینال لیگ قهرمانان مغلوب شده است. نخستین بار در سال 2010 شکست 2 بر صفر را مقابل اینترمیلان تجربه کرد و سال گذشته هم در فینال مقابل چلسی در ضربه‌های پنالتی مغلوب شد. آنها برای قهرمانی در سال جاری عزم خود را جزم کرده‌اند. این موضوع در خرد کردن یوونتوس و بارسلونا در یک چهارم نهایی و نیمه نهایی نمود بسیار بالایی داشت.

دورتموند هم با شکست دادن رئال مادرید با نتیجه 4 بر 3 در مجموع 2 دیدار پا به فینال گذاشته و به این سادگی‌ها قافیه را به حریف واگذار نخواهد کرد. آنها در یک هشتم نیز در حالی که تنها 3 دقیقه با حذف شدن از این جام فاصله داشتند، مالاگا، دیگر تیم اسپانیایی را با گل‌های دقیقه 91 و 93 قربانی کردند.بایرن مونیخ

این تیم را می‌تواند از نمایشی که مقابل بارسلونا ارائه کرد شناخت. آنها در نیوکمپ و آلیانس آره‌نا توانستند کاتالان‌ها را با خاک یکسان کنند.

آسیب دیدگی تونی کروس بدین معنا خواهد بود که آرین روبن بار دیگر نبض سمت راست هافبک بایرن را بدست خواهد گرفت. هاینکس هم می‌تواند سیستم 1-3-2-4 مورد علاقه خود را بار دیگر در فینال هم به اجرا درآورد. توماس مولر هم پشت سر تک مهاجم این تیم یعنی ماریو ماندزوکیچ انجام وظیفه خواهد کرد. دانته به همراه جروم بواتنگ در خط دفاعی قرار می‌گیرد و دنیل فن بویتل بلژیکی بیرون از ترکیب می‌ماند.ترکیب احتمالی بایرن مونیخ:

نویر، لام، بواتنگ، دانته، آلابا، خاوی مارتینس، شواین اشتایگر، روبن، مولر، ریبری، ماندزوکیچبورسیا دورتموند

خبر بسیار بدی که در اردوی دورتموندی‌ها جلب نظر می‌کند این است که ماریو گوتسه، هافبک طراح این تیم که قرار است در پایان فصل راهی بایرن مونیخ شود، این دیدار حساس را به دلیل آسیب دیدگی از دست داده است. مهم‌ترین موضوع در غیاب گوتسه این نیست که چه کسی جای او را در ترکیب خواهد گرفت بلکه سیستم دورتموند است که دستخوش تغییر می‌شود.

یورگن کلوپ مجبور است از 1-3-2-4 به 1-5-4 یا 1-2-3-4 رو بیاورد. کوین گروسکروتس می‌تواند با آزادی بسیار بیشتری در این دیدار حضور پیدا کند، به شکلی که کنار اسون بندر و ایلکای گوندوقان کمربند میانی دورتموند را محکم کنند. تنها نگرانی کلوپ، احتمال نرسیدن ماتس هوملس است که به دلیل آسیب دیدگی ممکن است به این دیدار نرسد.ترکیب احتمالی بورسیا دورتموند:

وایدن‌فلر، پیشچک، سوبوتیچ، هوملس، اشملسر، بندر، گوندوقان، گروسکروتس، بلاژیکوفسکی، رویس، لواندوفسکینتیجه‌ 5 دیدار پیشین بایرن و دورتموند:

دورتموند یک - بایرن یک (بوندسلیگا)

بایرن یک - دورتموند صفر (جام حذفی)

بایرن یک - دورتموند یک (بوندسلیگا)

بایرن 2 - دورتموند یک (سوپر جام آلمان)

دورتموند 5 - بایرن 2 (فینال جام حذفی سال گذشته)

دورتموند یک - بایرن صفر (بوندسلیگا)


شنبه 4/3/1392 - 20:54 - 0 تشکر 606028

این چهارمین بار است که دو تیم هموطن در فینال لیگ قهرمانان مقابل هم قرار می گیرند


سایت گل- ومبلی، ورزشگاه ملی "انگلیسی ها"، در هفتمین باری که میزبان فینال رقابت های لیگ قهرمانان اروپاست، شاهد یک فینال کاملا "آلمانی" خواهد بود؛ بایرن مونیخ مقابل بوروسیا دورتموند. در هیچ یک از  6 فینال قبلی، حتی یک تیم آلمانی هم در ومبلی به میدان نرفته بود اما در سالی که یوفا به مناسبت صد و پنجاهمین سال تاسیس اتحادیه فوتبال انگلیس، تصمیم گرفت برای دومین بار در سه سال اخیر، فینال را در این ورزشگاه برگزار کند، رسیدن دو تیم آلمانی، بدترین اتفاقی بود که می توانست برای انگلیسی ها رخ بدهد. در واقع 7 دهه بعد از اینکه "جنگنده های ماسر اشمیت" و "بمب افکن های هاینکل" نتوانستند لندن را فتح کنند، شاگردان کلوپ و هاینکس مانند فاتحان پای به قلب بریتانیا خواهند گذاشت. این چهارمین بار است که دو تیم هموطن در فینال لیگ قهرمانان مقابل هم قرار می گیرند؛ در سه بار قبلی در سال های 2000، 2003 و 2008، رئال- والنسیا، میلان- یوونتوس و منچستریونایتد- چلسی برگزار کننده دیدار نهایی بودند و جالب اینکه تنها یک بار، تیمی که در لیگ داخلی حریف را پشت سر گذاشته بود، موفق شد در فینال لیگ قهرمانان به پیروزی برسد؛ البته اگر لغزش عجیب جان تری در شب بارانی مسکو نبود، شاید در آن سال هم تیم دوم لیگ، جام "گوش دراز" را بالای سر می برد. این شاید خبر خوبی برای دورتموندی ها باشد اما بایرنِ یوپ هاینکس نشان داده که می تواند هر رکوردی را بشکند و هر طلسمی را باطل کند.


بایرن مونیخ؛ تشنه جام

باواریایی ها در حالی پای به این دیدار می گذارند، که هنوز شکست در فینال سال گذشته را به روشنی در ذهن دارند. آنها که در سال 2010 هم در فینال مقابل اینتر شکست خورده بودند، در فینال سال قبل، در ضربات پنالتی، مغلوب چلسی شدند تا فصلی سراسر ناکامی را پشت سر بگذارند. اما آنها در لندن به دنبال رسیدن به دومین جام فصل و قرار گرفتن در آستانه کسب یک سه گانه تاریخی هستند. بایرنی ها در بوندس لیگا با اختلاف خیره کننده 25 امتیاز و در فاصله 6 هفته تا پایان رقابت ها به قهرمانی رسیدند تا بهترین رکورد تاریخ این رقابت ها را به جا بگذارند. آنها در لیگ قهرمانان هم اگرچه در مرحله گروهی کمی دچار لغزش شدند و مقابل باته، 3-1 شکست خوردند، اما در نهایت به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شدند و پس از آن بازی به بازی نمایش بهتری داشتند. پیروزی 6-1 بایرن مقابل لیل در مرحله گروهی، بهترین پیروزی این فصل لیگ قهرمانان بود؛ دیداری که آنها توانستند در همان نیمه اول، با زدن پنج گل به حریف فرانسوی، کار را تمام کنند.


 هرچند مطمئنا برای هواداران بایرن، پیروزی 7-0 مقابل بارسا در مجموع دو دیدار مرحله نهایی، اهمیت و شیرینی به مراتب بیشتری داشت. براساس آمار یوفا، بایرن بهترین تیم رقابت ها تا به حال نیز بوده؛ آنها در 12 دیدار قبلی، 29 بار دروازه حریفان را باز کردند و تنها 10 گل خوردند. از لحاظ میانگین گل زده، تنها چلسی آمار بهتری از بایرن در این فصل داشته که البته تعداد بازی های آبی های لندن، نصف بایرن بوده است. بهترین گلزن باواریایی ها هم توماس مولر بوده که در همه دیدارهای تیمش حضور داشته و 8 بار موفق به گلزنی شده است. بایرن در چهار دیدار اخیرش در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی، هیچ گلی دریافت نکرد و در مجموع 11 گل زد، تا یکی از بهترین آمار تاریخ لیگ قهرمانان را به جا بگذارد.


دورتموند؛ شگفتی ساز

وقتی قرعه کشی رقابت های چمپیونزلیگ انجام شد و بوروسیا دورتموند در گروه مرگ قرار گرفت، کمتر کسی فکر می کرد که آنها بتوانند با پشت سر گذاشتن رئال مادرید، منچسترسیتی و آژاکس به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شوند. اما آنها نه تنها تا فینال پیش آمدند، بلکه تا دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی که 2-0 مغلوب رئال مادرید شدند، تنها تیم بدون شکست رقابت ها بودند. این دومین حضور دورتموند در فینال رقابت های چمپیونزلیگ است. آنها که در سال 1997 با شکست دادن یوونتوس توانستند عنوان قهرمانی را از آن خود کنند، فصل گذشته در همان مرحله گروهی از دور رقابت ها کنار رفته بودند. شاگردان کلوپ در راه رسیدن به فینال دو پیروزی 4-1 داشتند که اولین آن در مرحله گروهی مقابل آژاکس، در خارج از خانه و دومی در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی برابر رئال مادرید در وست فالن، رقم خورد. براساس آمار یوفا، دورتموند تیم سوم این فصل لیگ قهرمانان است. آنها 23 بار دروازه حریفان را باز کرده اند و 12 گل نیز دریافت کردند. هرچند زردها در دو مرحله گذشته 5 گل دریافت کردند اما در 4 دیدار از 12 دیدار این فصل لیگ قهرمانان دروازه شان را بسته نگه داشتند که تنها یک بار کمتر از بایرن بوده است. روبرت لواندوفسکی با 4 گلی که در مرحله نیمه نهایی به رئال زد، 10 گله شد و حالا فرصت دارد تا با زدن 3 گل در دیدار فینال، بالاتر از رونالدو، عنوان آقای گلی رقابت های این فصل را به نام خود ثبت کند.


بایرن- دورتموند؛ نبرد 100 به علاوه یک

دیدار امشب، صدو یکمین بازی رسمی بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند در برابر هم است. در 100 بازی قبلی، 45 پیروزی برای بایرن و 26 برد برای دورتموند رقم خورده و 29 دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسید. دو تیم پیش از این تنها یک بار در رقابت های اروپایی مقابل هم قرار گرفتند؛ در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان فصل 98-1997. دیدار رفت در مونیخ با تساوی بدون گل به پایان رسید و در در دیدار برگشت، دورتموند که مدافع عنوان قهرمانی محسوب می شد، با گل دقیقه 109 اشتفان چاپیوسات سوئیسی، به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد.  

در چهار دیداری که دو تیم در این فصل مقابل هم انجام دادند، بایرنی ها دو بار به پیروزی رسیدند و دو دیدار نیز با تساوی به پایان رسید اما پیش از آن، دورتموند در پنج دیدار پیاپی بایرن را شکست داده بود.


 بهترین پیروزی دورتموند مقابل بایرن در یک دهه اخیر هم در فینال لیگا پوکال سال قبل رقم خورد؛ جایی که شاگردان یورگن کلوپ موفق شدند با گل های شینجی کاگاوا، متس هوملس و هت تریک روبرت لواندوفسکی، با نتیجه 5-2 بایرن را از پیش رو بردارند. در تنها دیدار دو تیم که کار به ضربات پنالتی کشیده شد (در مرحله دوم جام حذفی فصل 93-1992) دورتموند با نتیجه 5-4 به پیروزی رسید.

شاید هواداران دورتموند از اینکه تیم شان رقابت قهرمانی این فصل بوندس لیگا را به بایرن واگذار کرد، خیلی هم ناراحت نباشند زیرا می تواند نشانه ای برای قهرمانی آنها در چمپیونزلیگ محسوب شود. تنها قهرمانی آنها در سال 1997 در شرایطی به دست آمد که آنها بعد از دو قهرمانی پیاپی در بوندس لیگا، در آن فصل قهرمانی را به بایرن واگذار کردند و در جام حذفی نیز اشتوتگارت به قهرمانی رسید؛ تیمی که این فصل هم به فینال لیگا پوکال راه پیدا کرده است.


کلوپ- هاینکس؛ جوانی و تجربه

فینال ومبلی جدال دو مربی بزرگ از دو نسل مختلف فوتبال آلمان نیز هست؛ بین یوپ هاینکس از نسل درخشان دهه 1970 و یورگن کلوپ، بهترین مربی جوان یک دهه اخیر فوتبال آلمان که عملکرد خیره کننده اش روی نیمکت دورتموند موجب شده تا باشگاه های بزرگ اروپایی به دنبال به خدمت گرفتن او باشند. این اولین فینال اروپایی کلوپ در دوازدهمین فصل دوران مربیگری اش محسوب می شود اما هاینکس که احتمالا این فصل، سی و چهارمین و آخرین فصل مربی گری اوست، اولین فینال اروپایی اش را در سال 1980، در اولین فصل حضورش روی نیمکت مونشن گلادباخ تجربه کرد. جالب اینکه در آن فصل، چهار تیم آلمانی به نیمه نهایی جام یوفا رسیده بودند که مونشن گلادباخ و آینتراخت فرانکفورت با پیروزی مقابل اشتوتگارت و بایرن به فینال رسیدند و در نهایت فرانکفورتی ها جام قهرمانی را بالای سر بردند.


دومین فینال اروپایی هاینکس در سال 1998 و زمانی که هدایت رئال مادرید را برعهده داشت، رقم خورد. آنها در نیمه نهایی با پیروزی 2-0 در مجموع دو دیدار مقابل دورتموند، مدافع عنوان قهرمانی، پای به دیدار نهایی گذاشتند. شاگردان هاینکس در فینال یوونتوس را هم شکست دادند تا رئال بعد از 32 سال قهرمان اروپا شود. رکورد هاینکس، به عنوان مربی تیم های آلمانی، مقابل بوروسیا دورتموند قابل توجه است؛ 20 پیروزی، 13 تساوی و تنها 11 شکست. این در حالی که کلوپ در 20 دیداری که به عنوان مربی ماینس و دورتموند مقابل بایرن قرار گرفت، آمار 5 پیروزی، 4 تساوی و 11 شکست را به جا گذاشت. در صورتی که بایرن در دیدار امشب به پیروزی برسد، هاینکس به نوزدهمین مربی ای تبدیل خواهد شد که دو بار در رقابت های اروپایی به قهرمانی رسیده است. همچنین بعد از ارنست هاپل (فاینورد 1970، هامبورگ 1983)، اتمار هیتسفلد (دورتموند 1997، بایرن 2001) و ژوزه مورینیو (پورتو 2004، اینتر 2010)، چهارمین مربی ای خواهد بود که با دو تیم مختلف قهرمانی در اروپا را جشن گرفته است.


پشت خطوط دشمن

هرچند ماریو گوتزه به دلیل مصدومیت نمی تواند در دیدار امشب حضور پیدا کند اما خبر انتقال او از دورتموند به بایرن در تابستان پیش رو، موجب جدال لفظی شدیدی بین دو باشگاه شد؛ تا جایی که یورگن کلوپ، بایرنی ها را به " تبهکاران فیلم های جیمز باند" تشبیه کرد. اما پیش از گوتزه، چهره های سرشناس دیگری نیز بین دو باشگاه جابجا شدند. ماتیاس سامر که اکنون به عنوان مدیر ورزشی روی نیمکت بایرن می نشیند، در دوران بازی، 6 فصل پیراهن دورتموند را به تن کرد و با این تیم قهرمان چمپیونزلیگ هم شد. او همچنین به عنوان مربی، با دورتموند قهرمانی در بوندس لیگا و جام یوفا را جشن گرفت. اتمار هیتسفلد هم که تنها قهرمانی دورتموند در لیگ قهرمانان را رقم زد، چهار سال بعد با بایرن این جام را بالای سر برد. هیتسفلد همچنین دو بار با دورتموند و چهار بار با بایرن قهرمان بوندس لیگا شد.


در بین بازیکنان ثابت دو تیم هم شناخته شده ترین چهره ای که پیراهن هر دو باشگاه را به تن کرده، متس هوملس است. او در سال 2009 و بعد از دو فصل بازی در بایرن، راهی بوروسیا دورتموند شد و اکنون مدافع ثابت تیم ملی آلمان است. پدر هوملس هم در آکادمی جوانان باشگاه بایرن کار می کرد که سال گذشته از این باشگاه اخراج و جای خود را به اشتفان بکن باوئر، پسر فرانتس بکن باوئر، داد.

يکشنبه 5/3/1392 - 10:10 - 0 تشکر 606084دانلود گلهای بایرن مونیخ دورتموند شنبه ۴ خرداد ۹۲

بایرن مونیخ فاتح لیگ‌قهرمانان اروپا شد

مصاف این 2 تیم آلمانی از ساعت23:15 به وقت تهران در حضور هواداران پرشور زرد و قرمز‌پوش دورتموند و بایرن در ورزشگاه ومبلی لندن آغاز شد. در ابتدای نیمه اول دورتموند و از دقیقه 25 به بعد بایرنی‌ها نبض بازی را در دست گرفتند و هر دو با وجود خلق چندین موقعیت،‌ به تساوی بدون گل دست یافتند.

در نیمه دوم بایرن که ابتدای نیمه اول تحت تاثیر حملات زردپوشان قرار گرفت، کنترل اوضاع را در دست گرفت و پس از چند حمله عاقبت در دقیقه 60 با ضربه ماندزوکیچ دروازه وایدن‌فلر، سنگربان و کاپیتان حریف را فرو ریخت.
پس از این گل مونیخی‌ها حتی می‌توانستند توسط آرین روبن به گل دوم برسند اما در دقیقه 68 به خاطر اشتباه دانته و خطا روی رویس، از روی نقطه پنالتی توسط گون‌دوگان به گل تساوی رسید.

در ادامه پس از آنکه شاگردان هاینکس صاحب چند موقعیت گل شدند، در دقیقه 89 آرین روبن پس از گذر از قلب دفاع دورتموند، وایدن فلر را مغلوب کرد و گل برتری تیمش را پس از هدر دادن چند موقعیت عاقبت به ثمر رساند.


به این ترتیب مونیخی‌ها پس از ناکامی در فینال سال 2010 مقابل اینترمیلان و 2012 برابر چلسی توانست پس از قهرمانی سال 2001 یکبار دیگر جام قهرمانی را از آن خود کند و پس از 12 سال یکبار دیگر مقام قهرمانی را از آن خود کند.

يکشنبه 5/3/1392 - 10:11 - 0 تشکر 606085

بایرن مونیخ 2 - بروسیا دورتموند1: ریب - روب و فتح اورست / فینال باشكوه را استثنائی ها بردندآرین روبن زننده ی گل برتری بایرن در دیدار فینال این پیروزی را باور نکردنی دانست


سایت گل- بایرن مونیخ در فینال ومبلی موفق شد پس به دو سال ناکامی خود در فینال های اروپایی پایان داده و این بار عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان را بدست آورد.

آرین روبن زننده گل پیروزی بخش بایرن در دقایق پایانی نیمه دوم در گفتگویی کوتاه به خبرنگاران گفت:" بازی ای بود که ما در آن شانس داشتیم. دورتموند هم برای گلزنی شانس هایی داشت اما ما توانستیم از فرصت هایمان استفاده کنیم. به شدت احساساتی شده ام و هنوز نمی توانم این لحظات را باور کنم."


روبن در گفتگو با زد.دی.اف هم گفت:« می دانستیم که بازی شانه به شانه ای است. دو تیم حاضر در این بازی، در یک سطح برابر بودند.»


این ستاره هلندی درتشریح صحنه گلی که زد و منجر به قهرمانی تیمش در فینال ومبلی شد گفت:« من فقط روی حرکت فرانک واکنش نشان دادم و جلو رفتم. در هفته گذشته می شنیدم که خیلی افراد می گفتند که روی گلزنی من شرط می بندند و آنها به من می گفتند:" تو در فینال گل می زنی" و همین طور هم شد.»

يکشنبه 5/3/1392 - 18:22 - 0 تشکر 606358

خیلی دوست داشتم دورتموند قهرمان بشه
حیف شد
خیلی خوب اومده بود بالا

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی