ورزش و تندرستی (بازدید: 455)
جمعه 3/3/1392 - 19:9 -0 تشکر 605836
خبرهای ورزش دهه اول خرداد ماه 92

قرار بود خبرهای هر ماه در چهار هفته مجزا در معرض دید قرار بدیم
حالا اصلاحش می کنیو و به سه دهه تبدیلش می کنیم.
انشالله دوستان رعایت کنند تا بنده مجبور به ویرایش و انتقال نشم

جمعه 3/3/1392 - 12:11 - 0 تشکر 605709

معاون وزیر ورزش با مهر مطرح کرد:
بدهی استقلال امسال 20 میلیارد تومان شد/ رئیس‌جمهور باید مستقیم ورود کند
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت ورزش با اعلام اینکه وضعیت بودجه این وزارتخانه در سال 91 به هیچ وجه مناسب نبود، گفت: در شرایط فعلی تنها راه حل مشکلات مالی سرخابی ها و بویژه باشگاه استقلال ورود مستقیم رئیس جمهور به موضوع است.

احمد رسولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص مشکلات اخیر مالی باشگاه استقلال و تقاضای کمک مالی مسئولان این باشگاه از وزارت ورزش و جوانان ضمن بیان مطلب فوق گفت: در حال حاضر موفقیت تیم استقلال در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا دیگر جنبه ملی پیدا کرده است و به نوعی این تیم می تواند با قهرمانی در این رقابت ها از اعتبار فوتبال ایران دفاع کند بنابراین حل مشکلات این باشگاه بویژه مشکلات مالی باید در اولویت کاری مسئولان مربوطه قرار گیرد چون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تنها باشگاه هایی هستند که به طور مستقیم تحت نظارت و پوشش دولت قرار دارند.

وی در همین خصوص افزود: زمانی که من در باشگاه استقلال مسئولست داشتم بدهی باشگاه حدود 12 میلیارد تومان بود و با احتساب هزینه های فصل جاری این رقم به حدود 20 میلیارد تومان رسیده است. برای حل مشکلات مالی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید دو برنامه بلند و کوتاه مدت را در نظر بگیریم. در برنامه بلند مدت نمایندگان محترم مجلس واگذاری سهام این دو باشگاه به بخش خصوصی و هواداران را مصوب کرده اند که دوستان نماینده باید بدانند این موضوع یک پروسه زمان بر خواهد بود چون باید شرکت های خصوصی مورد تایید وزارت ورزش پیدا شوند که بخواهند سهام این دو باشگاه زیان ده را بخرند.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: بنابراین در شرایط فعلی نمایندگان مجلس باید بودجه مناسبی را برای حضور این دو تیم در فصل آینده رقابت های لیگ برتر در نظر بگیرند چون سایر باشگاه که به نوعی دولتی نبوده اما حامیان مالی آنها به دولت وابسته‌اند بودجه های هنگفتی را برای تقویت تیم های خود در نظر گرفته اند.

رسولی نژاد تاکید کرد: در سال 1390 وضعیت اعتباری وزارت ورزش و جوانان خوب بود و خیلی راحت تر نسبت به سال جاری می توانستیم به دوباشگاه تحت حمایت خود یعنی استقلال و پرسپولیس کمک کنیم، اما اوضاع بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال 91 به هیچ وجه خوب و راضی کننده نیست بنابراین صحبت هایی که در یرخی رسانه ها مطرح می شود که تا زمانی که فتح الله زاده مدیر عامل باشگاه استقلال باشد وزارت ورزش به این باشگاه کمک نخواهد کرد کذب محض است و همانطور که گفتم در حال حاضر اعتباری نداریم که به این باشگاه کمک کنیم.

رئیس پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد: مطمن باشید در چنین شرایطی با تغییر فتح الله زاده و آمدن فرد دیگری مشکل حل نخواهد شد بنابراین با توجه به حساسیت زمانی که در فصل نقل و انتقالات برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و بویژه استقلال وجود دارد، تنها راه این است که با توجه به دولتی بودن این دو باشگاه رئیس جمهور ورود کند و اعتبار مناسبی را به این دو باشگاه اختصاص دهد البته این اعتبار باید به میزانی باشد که دو باشگاه بتوانند بخش عمده ای از بدهی های گذشته و این فصل خود را پرداخت کنند

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:11 - 0 تشکر 605710

ایجاد تغییرات در آیین نامه نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان فوتبال

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال از ایجاد تغییرات کلی در آیین نامه نقل و انتقالات لیگ برتر خبر داد و گفت: این آیین نامه روز شنبه به تدوین نهایی می رسد و پس از آن به باشگاه ها ارائه خواهد شد.


غلامرضا بهروان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در حال حاضر کلیات آیین نامه جدید نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان به تصویب هیات رئیسه فدراسیون فوتبال رسیده است و در حال تدوین جزئیات آن هستیم.


وی در همین خصوص افزود: آیین نامه جدید نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان تغییرات زیادی داشته که از جمله آن می توان به تغییرات ایجاد شده در فرم و تیپ قرارداد بازیکنان و مربیان و ... اشاره کرد.


رئیس کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال تاکید کرد: تدوین جزئیات این آیین نامه روز شنبه به پایان خواهد رسید و پس از آن به باشگاه ها ارائه خواهد شد.


قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:12 - 0 تشکر 605711
پاسخ منفی به درخواست ترکمنستان؛

ازبکستان برای دیدار با تیم ملی فوتسال ایران شرط گذاشت!

در حالی که پیش از این اعلام شده بود دیدار تیم ملی فوتسال ایران با تیم ازبکستان قبل از حضور در تورنمنت چین قطعی است، مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور هنوز پاسخ قطعی به درخواست ایران نداده‌اند.به گزارش خبرنگار مهر، کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال برای حضور قدرتمند تیم ملی در مسابقات چین و بازی‌های آسیایی داخل سالن کره جنوبی چند دیدار تدارکاتی در نظر گرفته بود که در نهایت توافقاتی با ازبکستان برای برگزاری این بازی انجام شد. طبق توافق اولیه قرار بود ازبکستان روز هفدهم و هجدهم خرداد دو بازی تدارکاتی با ایران انجام دهد ولی آنها از کمیته فوتسال ایران خواسته‌اند ابتدا شهری که قرار است مسابقه در آن برگزار شود را معرفی کند!


کمیته فوتسال هم در واکنش به درخواست ازبکستان، از آنها خواسته است ابتدا آمادگی قطعی خود را برای برگزاری بازی تدارکاتی اعلام کند تا سپس یک شهر به عنوان میزبان این مسابقه معرفی شود.


طبق تصمیم اولیه مسئولان کمیته فوتسال، اولویت این است که بازی با ازبکستان در شهری غیر از تهران برگزار شود. بر این اساس قرار است ایران در یکی از شهرهایی که دارای سالن 6 هزار نفری است به مصاف ازبکستان برود.


همچنین فدراسیون فوتبال ترکمنستان هفته گذشته درخواست برگزاری اردوی یک هفته‌ای و انجام چند دیدار دوستانه با تیم ملی فوتسال ایران داشت. "خسوس کاندلاس" سرمربی تیم ملی برای برگزاری بازی با این تیم تمایلی نشان نداده و به بازی با ازبکستان بسنده کرده است. با این حال تیم ترکمنستان اردوی یک هفته‌ای را در شهر مشهد برگزار خواهد کرد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:15 - 0 تشکر 605712
اخبار باشگاه سپاهان؛

اردوی 12 روزه سپاهان در ترکیه/ کرانچار 17 خردادماه باز می‌گردد

تیم فوتبال سپاهان اصفهان اردوی آماده‌سازی خود را پیش از آغاز لیگ سیزدهم در کشور ترکیه برگزار می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال سپاهان اصفهان قهرمان جام حذفی و تیم سوم لیگ برتر، تمرینات خود را برای حضور در مسابقات فصل آینده رقابتهای داخلی و آسیایی از روز جمعه 17 خردادماه در شهر اصفهان آغاز می‌کند.


قرار است زلاتکو کرانچار هم که پس از عقد قرارداد با سپاهان اصفهان، برای گذراندن دوران تعطیلات به کشورش سفر کرده است، روز 17 خردادماه به اصفهان بازگشته و از روز نخست، تمرینات تیم را زیر نظر بگیرد.


همچنین زردپوشان اصفهانی روز 29 خردادماه و برای برگزاری اردوی 12 روزه راهی ترکیه می‌شوند اما هنوز حریفان تدارکاتی این تیم در اردوی ترکیه مشخص نشده است.


قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:16 - 0 تشکر 605713
برای دیدار با قطر؛

اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال اعلام شد/ غیبت داوری و دعوت از بازیکنان جدید

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اسامی 25 بازیکن را برای شرکت در اردوی امارات و دیدار مقابل قطر اعلام کرد. این اسامی در حالی اعلام شده که خبری از دانیال داوری، دروازه بانی که قرار بود جای خالی مهدی رحمتی را پر کند نیست. در این میان چند بازیکن جدید از جمله دو مدافع از استقلال و پرسپولیس در بین دعوت شدگان به چشم می خورد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان در آستانه دیدارهای حساس ایران در مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل اسامی بازیکنان دعوت شده و منتخب خود را اعلام کرد.


اسامی بازیکنان به شرح زیر است:


رحمان احمدی، سوشا مکانی، علیرضا حقیقی، خسرو حیدری، حسین ماهینی، محمدرضا خانزاده، پژمان منتظری، شجاع خلیل زاده، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، احسان حاج صفی، سیدهاشم بیک زاده، جواد نکونام، امید ابراهیمی، آندرانیک تیموریان، محمد نوری، مجتبی جباری، قاسم حدادی فر، غلامرضا رضایی، رضا قوچان نژاد، محمدرضا خلعتبری، محسن مسلمان، مسعود شجاعی، مهرداد اولادی، فرزاد حاتمی.


بنا بر اعلام کادر فنی تیم ملی، بازیکنان دعوت شده باید روز شنبه و راس ساعت 15 خود را در هتل آزادی معرفی کنند. این فهرست در شرایطی اعلام شده که نام دانیال داوری دروازه بان ایرانی الاصل مد نظر کی روش در بین آنها دیده نمی شود.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:16 - 0 تشکر 605714
سازمان لیگ فوتبال اعلام کرد:

زمان و مکان بازی‌های رفت و برگشت پلی آف لیگ آزادگان

سازمان لیگ فوتبال زمان و مکان بازی‌های پلی آف بین تیم های پاس همدان و مس سرچشمه را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال،دیدار رفت پلی آف بین دو تیم پاس همدان و مس سرچشمه ساعت 17 پنجم خرداد در ورزشگاه قدس همدان برگزار خواهد شد و بازی برگشت نیز ساعت 16:30 روز نهم خرداد در ورزشگاه شهید زینلی سرچشمه انجام می شود. تیم پیروز در مجموع دو بازی به مصاف تیم چهاردهم لیگ برتر، یعنی تیم ذوب‌آهن خواهد رفت.


قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:16 - 0 تشکر 605715
رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال:

نقض و اصلاح بخشی از احکام کمیته انضباطی/ شهرداری به لیگ دو سقوط کرد

رئیس کمیته استیناف فدراسیون ضمن اعلام نقض و اصلاح آرای کمیته انضباطی در خصوص پرونده تبانی لیگ آزادگان، سقوط تیم‌های شهرداری تبریز به رقابت های لیگ دسته دوم و یادآوران شلمچه به دسته سوم فوتبال ایران را قطعی دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال، در خصوص احکام کمیته استیناف در مورد پرونده تبانی لیگ آزادگان، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در خصوص رسیدگی به اعتراضات واصله نسبت به رای شماره 141 مورخ 23/2/92 صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که دلالت بر سقوط تیم فوتبال شهرداری تبریز به لیگ دسته اول و تیم فوتبال یادآوران شلمچه به لیگ دسته سوم و محکومیت عوامل تیم های مذکور به محرومیت از فعالیت در فوتبال و پرداخت جریمه نقدی به لحاظ تبانی دارد با عنایت به بررسی لوایح اعتراضیه معترضان و ملاحظه اوراق و محتویات پرونده نهایتاً با نقض و اصلاح بخشی از آن حکم در کمیته استیناف  به شرح ذیل مبادرت به صدرو حکم شد :


الف - تیم فوتبال شهرداری تبریز به سقوط به لیگ دسته دوم محکوم شد
ب – حکم صادره در خصوص تیم یادآوران شلمچه مجددا تایید شد
ج – حکم محکومیت آقایان فراز کمالوند – صادق ورمزیار – پیمان صاحب جمعی – محمد عارف نیا – ایوب غزی – منصور چلداری –مجید ناصر تایید شد که مشروح حکم در خصوص سایر افراد متعاقباً در سایت فدراسیون قرار خواهد گرفت .


قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:16 - 0 تشکر 605716
بدون بیان دلایل؛

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس استعفا کرد

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس بدون بیان دلایل خود به طور رسمی استعفا کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین قدوسی که در دوازدهمین دوره رقابت های لیگ برتر به عنوان مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس جانشین محمدرضا غریب شده بود، ظهر پنجشنبه به طور رسمی از سمت خود استعفا کرد.


وی ضمن تایید این خبر به خبرنگار مهر دلایل استعفای خود را مطرح نکرد و فقط از رسانه ها به دلیل همکاری که طی این مدت با او داشتند تشکر کرد.


قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:17 - 0 تشکر 605717
پس از شکست سه بر یک مقابل عمان؛

تیم ملی فوتبال به ایران بازگشت/ آغاز مرحله دوم اردو از یکشنبه

تیم ملی فوتبال ایران پس از شکست سه بر یک مقابل تیم ملی عمان صبح پنجشنبه وارد ایران شد.به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران پس از آنکه در یک بازی تدارکاتی در زمین تیم ملی عمان سه بر یک شکست خورد، صبح پنجشنبه به ایران بازگشت. پس از ورود تیم ملی به ایران کارلوس کی‌روش، به بازیکنان ملی پوش تا روز یکشنبه استراحت داد بنابراین اردوی تیم ملی از روز یکشنبه آغاز می شود و قرار است در فاز دوم این اردو بازیکنان ملی پوش استقلال و لژیونرها هم حضور داشته باشند.


تیم ملی فوتبال کشورمان خود را برای برگزاری سه دیدار حساس در مرحله مقدماتی جام جهانی برابر قطر، لبنان و کره جنوبی آماده می کند. ملی پوشان ایران روز 14 خرداد در قطر به مصاف تیم ملی این کشور خواهد رفت.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 3/3/1392 - 12:19 - 0 تشکر 605719

یوفا شهرهای میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا را در سال 2015 مشخص کرد

خبرگزاری آریا - اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا)شهرهای میزبان فینال رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان باشگاهها و لیگ اروپا رادر سال 2015 مشخص کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، جیانی اینفانتینو دبیر کل یوفا در سخنانی در لندن پایتخت انگلیس گفت:ورزشگاههای میزبان فینال رقابتهای اروپایی از این قرار خواهند بود.فینال لیگ قهرمانان باشگاههای اروپا در سال دو هزار و پانزده در ورزشگاه المپیک شهر برلین برگزار خواهد شد و ورزشگاه ملی شهر ورشو پایتخت لهستان هم میزبان فینال رقابتهای فوتبال لیگ اروپا(جام یوفا سابق) خواهد بود.ورزشگاه ملی ورشو همانجایی است که ما بازی افتتاحیه جام ملتهای اروپارا در سال دو هزار و دوازده در آنجا برگزار کردیم.
وی در ادامه درباره مجازاتهای جدید مقابله با جرایم نژاد پرستی در فوتبال هم گفت:این مجازات ها برای رفتارهای نژادپرستانه در نظر گرفته شده است.اگر طرفداران یک تیم مرتکب جرایم نژاد پرستانه شوند نخستین مجازات تعطیلی بخشی از ورزشگاه تیم خواهد بود و در مراحل ارتکاب بعدی تمامی ورزشگاه تعطیل خواهد شد که این مجازات همراه با جریمه ای به مبلغ پنجاه هزار یورو خواهد بود.اگر مسئولان و بازیکنان تیم مرتکب رفتار های نژاد پرستانه شوند حداقل جریمه آن محرومیت از حضور در ده مسابقه همراه تیم خواهد بود.
وی در پایان گفت:ما از ابتدا در برابر نژاد پرستی اقدام های زیادی را انجام داده ایم.فیفا خواهان مقابله با نژاد پرستی شده است و ما پیش از این نیز با این موضوع برخورد کرده ایم.این اقدام فیفا اقدامی مثبت است و پیام آن این است که ما بر ضد نژاد پرستی مبارزه می کنیم و این کار خود را با موثرترین روش اجرا کرده ایم و اگر بازیکن و یا مسئولی مرتکب عمل نژاد پرستانه شود آنها به مدت ده مسابقه محروم می شوند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی