• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 173)
سه شنبه 31/2/1392 - 23:35 -0 تشکر 605334
هاشمی‌درچارچوب مصلحت نظام‌عمل‌می‌کند

محمدرضا صادق مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که آیت‌الله هاشمی همواره در خدمت نظام و همراه رهبری بوده و خواهد بود و در چارچوب مصلحت نظام حرکت می‌کند.
به گزارش جهان، محمدرضا صادق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در خصوص واکنش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عدم احراز صلاحیتش برای ریاست جمهوری، اظهار داشت: آقای هاشمی همواره در خدمت نظام و انقلاب و همراه امام و رهبری بوده و خواهد بود.

وی افزود: ایشان همواره به عنوان امین امام و رهبری در مسئولیت‌های مهم خدمت کرده و اکنون نیز در مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور دارد و لذا در چارچوب مصلحت نظام عمل می‌کند.

مشاور رئیس مجمع تشخیص نظام گفت: آیت‌اله هاشمی رفسنجانی یک مجتهد مبارز و انقلابی و از پیشتازان عرصه خدمت هستند و همواره در تمام صحنه‌ها به تکلیف عمل کرده است.

صادق افزود: قطعا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نظرشان را در خصوص نظر شورای نگهبان اعلام می‌کنند اما سابقه ایشان نشان داده که در چارچوب قانون و مصالح ملی حرکت می‌کنند.

وی بر همین اساس گفت: جوّی که از سوی برخی بوجود آمده که ادعا کردند آقای هاشمی فراتر از قانون حرکت می‌کند،‌ جوّی تخریبی است که علیه ایشان بوجود آمده.

مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با اشاره به سخن حضرت امام(ره)‌ که فرمودند هاشمی زنده است تا نهضت زنده است به کسانی که خود را حامی ایشان می‌خوانند توسعه کرد در مسیر قانون و مسیری که آقای هاشمی حرکت می‌کند، حرکت کنند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 1/3/1392 - 0:53 - 0 تشکر 605342

بهله بهله!

 ما هم که هنوز قضیه ی فتنه ی 88 و گل کاری های آقازاده هاشون در خاطرمون هـــــــــــست....

امواج زندگی را بپذیر حتی اگر گاهی تو را به عمق ببرد، ماهی آسوده که بر سطح آبها می بینی مرده است!
چهارشنبه 1/3/1392 - 1:0 - 0 تشکر 605343

yasekaboud63 گفته است :
[quote=yasekaboud63;498511;605334]
محمدرضا صادق مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که آیت‌الله هاشمی همواره در خدمت نظام و همراه رهبری بوده و خواهد بود و در چارچوب مصلحت نظام حرکت می‌کند.

مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با اشاره به سخن حضرت امام(ره)‌ که فرمودند هاشمی زنده است تا نهضت زنده است به کسانی که خود را حامی ایشان می‌خوانند توسعه کرد در مسیر قانون و مسیری که آقای هاشمی حرکت می‌کند، حرکت کنند.

ببخشیداااا این حرف امام (ره) مال سی سال پیشه...بله ایشون زحمت کشیدن دستشون درد نکنه ولی دلیل نمیشه بعد از سی سال همین جور مقدس بمونن ...چرا که پیامبر(ص) هم دوران حیاتشون کلی از زبیر تعریف میکردن ولی بعدش دیدیم چه خنجری به ولایت زد...مــــــــلاک حال فعــــــلی افـــــراده...

امواج زندگی را بپذیر حتی اگر گاهی تو را به عمق ببرد، ماهی آسوده که بر سطح آبها می بینی مرده است!
چهارشنبه 1/3/1392 - 11:13 - 0 تشکر 605382

سلام 

توجه داشته باشید که اقای هاشمی رئیس تشیخص مصلحت نظام هستند و هیچ وقت کاری به ضرر ملت نمیکنن. 

فتنه چه ربطی به ایشون داشته 

خیلی ها تو نظام هستند که اطرافیانشون مشکلاتی داشتن ولی خودشون از راه درست خارج نشدن. 

ای کاش حقیقت جو بودیم نه ظاهر بین


کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
سه شنبه 7/3/1392 - 10:24 - 0 تشکر 606642

هاشمی آسوده خاطر است


تاریخ خبر: ۱۳۹۲/۰۳/۰۷


آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدارهای جداگانه با تعدادی از جوانان فعال سیاسی و جمعی از اعضای شورای مرکزی هماهنگی اصلاحات، تاسیس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر قانون اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) را که به رهبری امام راحل(ره) و حمایت


روحانیت و همراهی توده‌های مردم شکل گرفت موهبتی الهی و نوعی اتمام حجت خداوند بر مردم ایران در مقطع بی‌نظیر تاریخ تشیع ذکر کرد و گفت: با تکیه بر اصول اسلامی و حضور همه‌جانبه مردم و نقش پررنگ آنان در صحنه‌های مختلف، تاکنون از


بحران‌ها و فراز و نشیب‌های طبیعی و تحمیلی داخلی و خارجی عبور کرده‌ایم.وی در تحلیل آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی گفت: متاسفانه کسانی که در مبارزات دوران انقلاب سهمی نداشتند و حتی برخی از آنها مبارزه را حرام می‌دانستند که اسامی آنها نیز در تاریخ انقلاب محفوظ و شاخص‌ها، حرف‌ها و مواضع آنها نیز مشخص است، امروز


بعضی مصادر را در دست گرفته‌اند و انقلابی‌نماها در لباس دین و با شعارهای انقلابی، درصدد ایجاد انحراف در اهداف و آرمان‌های بلند امام راحل(ره) و مبانی اسلامی هستند.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به ابراز تاسف حاضران درمورد رد احراز صلاحیت‌ها، با اشاره به خیل عظیم درخواست و تقاضاها از سوی قشرها و صنوف مختلف ظرف چند ماه گذشته از ایشان برای حضور درعرصه این دوره انتخابات گفت:


از اقدام صحیح و صریحی که انجام دادم کاملا راضی و خداوند را شاکرم چون این تصمیم را براساس احساس وظیفه ورعایت مصالح و منافع نظام گرفتم و اینک در نزد خداوند، تاریخ و مردم فهیم و قدرشناس ایران شرمنده نیستم و اگر یکبار دیگر نیز به گذشته


برگردم همین تصمیم را خواهم گرفت.آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: هرچند نگرانی‌هایم باقی است ولی در نزد وجدان خود آسوده خاطرم.رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همان زمان که اصرارها برای حضورم در انتخابات زیاد بود درپاسخ می‌گفتم تمام موانع و اسراری را که می‌دانم می‌توانم بازگو کنم ولی به دلیل افزایش فشارها، نخواستم فردی مستبد به رای باشم و ثبت‌نام کردم و قصدم


در مرحله اول کمک به خلق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری معظم انقلاب و در مرحله دوم در صورت توفیق، خدمت به مردم بود.آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تشریح شرایط کشور و وضع نامساعد منطقه و اطراف ایران و تهدیدها و تحریم‌های خارجی گفت: کشور در شرایط کنونی نیاز به وحدت و انسجام و یکپارچگی دارد و نباید دعواهای سیاسی و جناحی به تزلزل اراده مردم بیانجامد.


وی بااشاره به وضعیت کشورهای سوریه، عراق و لبنان و برنامه‌هایی که استکبار جهانی علیه کشورهای اسلامی و منطقه دارد گفت: در حالی که آمریکا، منافقین تروریست را از لیست سیاه خارج و در کنار کاخ سفید مورد حمایت قرار می‌دهد، حزب‌ا… لبنان را


متهم به تروریسم می‌کند و علیه جمهوری اسلامی ایران در حال توطئه‌های جدید است. وی گفت: باید انقلاب ونظام اسلامی را حفظ و جلوی انحرافات را بگیریم.در ابتدای هر یک از این دیدارها، جمعی از حاضرین با تقدیر و سپاس از اقدام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی


در اجابت درخواست گروه‌های مردمی و شخصیت‌های علمی و دینی کشور، تصمیم ایشان را شجاعانه، ایثارگرانه، ارزشمند و توام با تدبیر و عقلانیت توصیف کردند.کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
سه شنبه 7/3/1392 - 10:25 - 0 تشکر 606643

هاشمی:تا جایی که مکلّف به صبر و بردباری باشم،تحمّل می کنم


تاریخ خبر: ۱۳۹۲/۰۳/۰۵

رئیس مجمع تشخیص در دیدار جمعی از اعضای شورای مرکزی جمعیت فدائیان اسلام گفت: مصلحت نظام صبر در بی‌مهری‌ها، تحمل شرایط سخت و دشوار هجمه‌ها و بمباران تخریب‌ها و اهانت‌ها، را از قرآن آموخته‌ام و آن را یک اصل اسلامی می‌دانم به‌ویژه اینکه این صبر و استقامت در راه اصلاح، منافع و مصالح اسلام و مکتب اهل بیت(ع) باشد.آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با ذکر این مطلب و با تبریک ایام ولادت حضرت علی (ع) و روز مقاومت و پایداری دزفول قهرمان به ویژه به مردم استان خوزستان، در پاسخ به ابراز تأسف حاضران در مورد مسائل اخیر ردّ صلاحیت‌ها، افزود: بنده هیچ‌گاه در طول عمرم به دنبال پست و مقامی نبوده‌ام و همواره مانند یک سرباز در خدمت انقلاب اسلامی و نظامی بوده‌ام که همراه با خیل عظیم مردم و دیگران به رهبری امام(ره) در راه تحقق آن مبارزه کرده و مصائب و رنج‌ها کشیده‌ام.

ایشان تأکید کرد: تا جایی که مکلّف به صبر و بردباری باشم، تحمّل می‌کنم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤالی در مورد دلایل عدم تحمل ایشان توسط برخی افراد یا جریان‌های افراطی از اول انقلاب تاکنون گفت: بخشی از این بداخلاقی‌ها یا مخالفت‌ها، ناشی از تفاوت دیدگاه بنده در مورد نگاه اسلام به حقوق شهروندی با برخی از افرادی است که تحمّل این دیدگاه را نداشته و این موضوع سابقه‌ای به طول عمر انقلاب اسلامی دارد.

ایشان افزود: در این خصوص مسائل  اسرار زیادی وجود دارد که اسرار نظام است و باید حفظ شود.

ایشان افزود: در دوره‌ای که ریاست مجلس شورای اسلامی را به عهده داشتم، اختلاف در تصویب قوانین بین شورای نگهبان و مجلس به حدّی رسید که در امور تقنینی کشور، نوعی بن‌بست ایجاد شدکه همین امر موجب شد امام(ره) دستور تأسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رفع اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس را صادر کردند که در آن زمان نوعی بن‌بست‌شکنی بود که هنوز هم ادامه دارد.آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: کسانی که در دوران مبارزه حضور نداشتند و رنج و مشکلات مردم را نچشیده‌اند، امروز هم حضور مردم در عرصه‌ها را جدّی نگرفته و احساس می‌کنند هر آنچه که آنها از اسلام می‌فهمند باید ملاک رفتار و منش کشورداری باشد.ایشان با اشاره به افتراق پیش آمده در کشور بین جناح‌های موسوم به اصولگرا و اصلاح‌طلب گفت: هرچند این دسته‌بندی‌ها لفظی و در حدّ اسم است و چپ‌های دیروز، راست‌های امروزند و بالعکس، ولی باید کشور را به سمت وحدت و نزدیک‌تر شدن این صف‌بندی‌های جناحی هدایت کرد تا نظام از ناحیه تهدیدات و تحریم‌های خارجی و افراطی‌گری‌های داخلی آسیب نبیند.

در آغاز این دیدار که اعضای هیأت مدیره تعاونی مطبوعات کل کشور نیز حضور داشتند، آقای عبدخدایی دبیر جمعیت فدائیان اسلام در سخنانی با اشاره به سابقه مبارزاتی و مدیریتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از قبل از انقلاب تاکنون با ابراز تأسف از اتفاقات اخیر در اعلام صلاحیت‌ها، گفت: امیدواریم کشور از خدمات جناب‌عالی در ادامه راه انقلاب محروم نماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید مهدی طباطبایی نیز با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی مدیر، مدبر، متدیّن و صادق هستند، گفت: ورود و خروج شما به عرصه انتخابات اخیر، حکیمانه و با صعه صدر و بزرگواری بود.

ایشان خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: شور و شوقی که در کشور پس از اعلام حضور شما در انتخابات ایجاد شد، نشان می‌دهد که مردم هنوز هم به‌رغم همه تهمت‌ها و تخریب‌ها، یک روحانی مبارزه و وارسته و مدیر را مورد اعتماد و وثوق برای حل مشکلات عدیده کشور می‌دانند.حجت‌الاسلام والمسلمین سید جعفر شبیری هم در این دیدار با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: صبر و تحمل ایشان در مقابل ناملایمات و توهین‌ها، مثال‌زدنی است و شما نشان دادید که مسائل و منافع و مصالح نظام و انقلاب و اسلام را مقدم بر همه چیز می‌دانید.آقای دکتر بهبهانی رئیس هیأت مدیره تعاونی مطبوعات کل کشور در این دیدار، گزارشی از مشکلات و موانع پیش روی این تعاونی را در عرصه اطلاع‌رسانی و مطبوعات کشور به اطلاع رساند.کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی