انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 432)
سه شنبه 31/2/1392 - 15:29 -0 تشکر 605234
سایه شوم جک استراو بر سر مشایی افتاد

به نظر می رسد شومی سایه جک استراو حتی مشایی را که در برابر موضوعات مختلف سیاسی تاکنون با خوش اقبالی از خطرها رسته است اینبار به شدت تحت تاثیر خود قرار بدهد و به نقطه ضعفی برای مشایی در انتخابات پیش رو تبدیل بشود.
سایه شوم جک استراو بر سر مشایی افتاد
گروه سیاسی ؛ بد شانسی انگلیسی برای دولتمردان ایرانی گویا تمامی ندارد، انتشار عکس جک استراو با حسن روحانی پس از مذاکرات سعد آباد در حالی که شیخ دیپلمات دست در دست جک ایرانی می خندید کافی بود تا روحانی را به یکی از رجال اهل سازش در ایران مشهور کند.
به گزارش افکارنیوز ، نه کمال خرازی و نه حسن روحانی در دولت پس از اصلاحات جایی برای خود نیافتند، نزدیکی دولت خاتمی به اروپا از یک سو و رویکرد دولت اصلاحات در مذاکرات هسته ای با سه کشور اروپایی از سوی دیگر باعث شد تا دولت احمدی نژاد بتواند با شعار احیای جبهه مقاومت دولت را از اصلاح طلبان بازپس بگیرد. 
همه اینها در انتقادات مطرح شده علیه رویکرد سیاست خارجی دولت اصلاحات و مذاکرات چندباره وزیر امور خارجه انگلیس در تهران باعث شد اصلاح طلبان شاهد بیشترین حجم انتقادات از سوی اصولگرایان و شخص احمدی نژاد باشند.
انتقاداتی در آن که البته هر از چندگاهی اشاره ای هم به عکس خندان شیخ دیپلمات با جک استراو وزیر امور خارجه انگلیس می‌شد.
در چند روز گذشته البته انتشار عکس جک استراو با اسفندیار رحیم مشایی نیز جنجال برانگیز شده، چنانکه گویی وزیر خارجه اسبق انگلیسی ها برای هیچ ایرانی آمد ندارد! 
اسفندیار امروز دولت در آن زمان البته کمی جوانتر و بی تجربه تر از زمان ریاست بردبیرخانه جنبش عدم تعهد دست در دست وزیر امور خارجه انگلیس رو به دوربین لبخند می زند تا سال ها بعد در جایگاهی قرار بگیرد که از او درباره نحوه ارتباط آن زمان با وزیر امور خارجه انگلیس سوال شود.
از آنجایی که پست های پیشین رحیم مشایی هیچکدام ارتباطی با موضوع سیاست خارجی ایران نداشته اند حال این پرسش مطرح می‌شود که آقای مشایی با چه هدف و انگیزه ای به ملاقات وزیر امور خارجه انگلیس رفته است؟
انتشار ماهنامه سروه در شهرهای کردنشین کشور، ریاست بر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، ریاست دفتر رییس جمهور و ریاست بر دبیرخانه جنبش عدم تعهد هیچکدام دلیلی بر دیدار مشایی با یک مقام رسمی دولت انگلیس نیست و اکنون این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری باید پاسخ بدهد که دستان او در دستان جک استراو چه می کرده است.
به نظر می رسد شومی سایه جک استراو حتی مشایی را که در برابر موضوعات مختلف سیاسی تاکنون با خوش اقبالی از خطرها رسته است اینبار به شدت تحت تاثیر خود قرار بدهد و به نقطه ضعفی برای مشایی در انتخابات پیش رو تبدیل بشود.


کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
سه شنبه 31/2/1392 - 16:20 - 0 تشکر 605263

واکنش احمدی نژاد به رد صلاحیت مشایی چه خواهد بود؟

مشایی به این سوال که در صورت رد صلاحیت شدن چه می کنید؟، پاسخ داد: اگر رد صلاحیت شوم گریه می کنم و تمکین! از سوی دیگر پاسخی که احمدی نژاد درباره پرسشی در خصوص احتمال رد صلاحیت شدن مشایی می دهد عجیب تر از پاسخ رحیم مشایی بود.شریان نیوز:بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست‌جمهوری در شورای نگهبان به روزهای پایانی خود می‌رسد ازاین رو همه نگاه‌ها به سوی شورای نگهبان است که طبق قانون وظیفه احراز صلاحیت کاندیداها را برعهده دارد و به زودی لیست کاندیداهای تایید صلاحیت شده را اعلام خواهد کرد. 


انتشار اخباری مبنی بر تایید یا رد صلاحیت کاندیداها بخشی از اخبار رسانه‌ها را در روزهای گذشته به خود اختصاص داد و حتی برخی از رسانه‌ها اسامی برخی افراد را به‌عنوان کسانی که در بررسی‌ها صلاحیت‌شان رد شده یا مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته‌اند منتشر کردند که در نهایت با انتشار خبری از سوی عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان همه این گمانه‌زنی‌ها رد شد. 


در این بین نگاه اکثر کارشناسان و اهالی سیاست به تایید یا رد صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی، یار غار رئیس جمهور است. در شایعاتی که طی روزهای اخیر منتشر شد، نام مشایی سر لیست تمام اخبار منتشر شده درباره افراد رد صلاحیت شده از سوی شورای  نگهبان بود. 


البته رحیم مشایی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در صورت رد صلاحیت شدن چه می کنید؟ پاسخ عجیبی داده است. وی به این سوال که در صورت رد صلاحیت شدن چه می کنید؟، پاسخ داد: اگر رد صلاحیت شوم گریه می کنم و تمکین! 


از سوی دیگر پاسخی که احمدی نژاد درباره پرسشی در خصوص احتمال رد صلاحیت شدن مشایی می دهد عجیب تر از پاسخ رحیم مشایی بود. رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که واکنش شما در صورت عدم احراز صلاحیت مشایی از سوی شورای نگهبان چیست؟ گفت: ‌امروز چقدر هوا خوب است و به نظرم یکی از بهترین روزهای بهاری است. 


حضور و عدم حضور چهره‌های منتسب به جریان‌های خاص سبب شده است که سیاسیون کشور درباره حضور آنها در انتخابات واکنش‌های متفاوت نشان داده و از شورای نگهبان درخواست کنند که درباره تایید یا رد صلاحیت این افراد هیچ‌گونه اغماضی نداشته باشد. جدول زیر گزارشی از پاسخ چند تن از نمایندگان مجلس به 2 پرسش «فردا» درباره واکنش احتمالی احمدی نژاد به رد صلاحیت مشایی و همچنین واکنش نمایندگان مجلس به احتمال عدم تمکین احمدی نژاد در مقابل نظر شورای نگهبان است.کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی