انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 212)
يکشنبه 29/2/1392 - 23:23 -0 تشکر 604824
ساعت بدن شما چقدر است؟ 24 یا 25؟

آیا شما جزء آن دسته از افرادی هستید که تا دیروقت بیدار می مانید تا کارهایتان را انجام دهید یا ترجیح می دهید صبح زود از خواب بیدار شوید و آن را تمام کنید؟\n\n

ساعت بدن شما چقدر است؟ 24 یا 25؟

ساعت بدنتان به شما در انتخاب یکی از اینها کمک می کند.تحقیقات نشان داده است که هر فردی دارای یک ساعت درونی بدن می باشد که رفتارهای آنها را در زمانهای گوناگون تحت تاثیر قرار میدهد.
ساعت بدنمان نشان می دهد که ما در شب می خوابیم اما در روز بیداریم و در زمان صرف غذا گرسنه می شویم اما در طول شب سیر هستیم.حتی احساس فعال بودن ما را نیز کنترل می کند.البته عادتهای ما نیز بسیار حائز اهمیت هستند.برای مثال،اگر شما هر شب در یک زمان معین بخوابید، تغییر دادن آن کار بسیار مشکلی است.اگرچه زمان خواب ما،یک عادت نیست اما ساعت بدنمان بسیار مهم است.
آزمایشاتی روی افرادی که درون غاری بدون داشتن هیچ ساعتی زندگی می کردند نشان داد که ساعت بدنشان به جای 24 ساعت 25 ساعت کار می کند.روز،شب و زمان صرف غذا باعث میشود ساعت بدنمان از 24 ساعت پیروی کند.معمولا 24 ساعت نشان دهنده این است که ساعت بدن خوب کار می کند اما ساعت بدن برخی افراد از سیکل 24 ساعته پیروی نمیکند.
برخی افراد مانند جغد،و پرندگانی که در شب فعال هستند می مانند،برخی دیگر مانند چکاوک،و پرندگانی که در صبح فعال هستند می مانند.آنهایی که مانند جغد هستند شبها تا دیر وقت بیدار میمانند،اما بیدار شدن به موقع در صبح برای رفتن به مدرسه و یا سرکار برایشان مشکل است.
آنهایی که مانند چکاوک هستند ترجیح می دهند که زود به رختخواب روند و روزشان را زودتر از بقیه افراد شروع کنند.آنهایی که مانند جغد هستند تنبل نیستند،ساعت بدنشان کند و به مدت 25 ساعت کار می کند.بنابراین آنها همیشه به مدت زمان بیشتری در صبح نیاز دارند.و اما چکاوک ها ساعت تندتری دارند.آنها در بیدار شدن به موقع هیچ مشکلی ندارند اما قبل از اینکه بیشتر افراد به خواب روند آنها آماده خوابیدن هستند.
اگر شما دائماً در مدرسه و سرکار دیر حاضر می شوید،ساعت بدنتان را مقصر ندانید.هر کسی میتواند از ساعت مدرسه یا کارش پیروی کند اما تنظیم ساعت بدن بعضی ها مشکل تر از بقیه است.

سلامت

دوشنبه 6/3/1392 - 2:51 - 0 تشکر 606470

بسیار ممنونم

همین مونده بود که جغد شیم که اونم شدیم

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی