ورزش و تندرستی (بازدید: 237)
جمعه 27/2/1392 - 15:23 -0 تشکر 604224
خبر های ورزشی 27 اردیبهشت 92

عزیزالله محمدی مطرح کرد:
باشگاه‌هایی که حرفه‌ای نیستند را کنار بگذارند/ فصل آینده 5 ماه لیگ نداریم!
رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه‌های کشور با بیان اینکه اگر به جام جهانی نرویم و لیگ هم با 16 تیم برگزار شود، در این صورت 5 ماه لیگ نداریم، گفت: باید هر باشگاهی که شرایط حرفه‌ای شدن را ندارد کنار گذاشته و آنانی را که شرایط حرفه‌ای شدن، دارند را به لیگ برتر بیاوریم.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله محمدی در برنامه ورزش و مردم درخصوص تعداد تیم‌های لیگ برتر فوتبال ایران برای فصل آینده اظهار داشت: شخصا تاکید دارم به خاطر استانداردهای AFC، باید لیگ برتر فوتبال ایران 18 تیمی بماند.

وی ادامه داد: 18 باشگاه در لیگ برتر و 20 تیم در لیگ دسته اول درخواست کرده‌اند که لیگ برتر 18 تیمی و لیگ دسته یک 20 تیمی باقی بماند. دوستان به ما می‌گویند که این امر در خردادماه سال گذشته مصوب شده است اما خواهش داریم که دوستان به صورت کارشناسانه مجددا آن را مورد بررسی قرار بدهند.

رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه‌های کشور با بیان اینکه از علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران خواهش می‌کنم کار کارشناسی بیشتری در خصوص تعداد تیم‌های لیگ برتر داشته باشد، تصریح کرد: اگر به جام جهانی نرویم و تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر را کم کنیم، هفته سی‌ام لیگ برتر اواخر بهمن‌ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید. در این صورت 5 ماه بدون لیگ را خواهیم داشت. با این تفاسیر 36 بازی کم می‌شود، 12 تیم خارج شده و 600 بازیکن و مربی هم جدا می‌شوند.

"هر باشگاهی شرایط حرفه‌ای شدن ندارد باید کنار برود." وی با بیان این جمله خاطرنشان کرد: تیم‌هایی مانند آلومینیوم هرمزگان و صنعت نفت آبادان که از لیگ برتر سقوط کردند، امکانات خوبی دارند. ما باید هر باشگاهی که شرایط حرفه‌ای شدن را ندارد، کنار گذاشته و آنانی را که شرایط حرفه‌ای شدن، دارند را به لیگ برتر بیاوریم.

رئیس اتحادیه فوتبال در پایان گفت: قطر به اندازه یک استان ایران نیست اما به مرور زمان لیگ خود را از 8 تیم به تعداد 14 تیم رسانده است و قصد دارد در آینده نزدیک به استاندارد اروپا یعنی 18 تیم برسد اما جالب اینکه ما بنا داریم تعداد تیم‌های خود را کاهش بدهیم.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 27/2/1392 - 15:23 - 0 تشکر 604225

برگزاری تمرین بانوان ایران در "دی‌هاکا"/ برنامه مسابقات اعلام شد

نخستین تمرین تیم ملی فوتبال بانوان ایران بعدازظهر امروز جمعه در زمین شماره دو ورزشگاه "دی‌هاکا" بنگلادش برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، تیم ملی فوتبال بانوان ایران که به منظور تطبیق آب و هوایی سه روز زودتر به بنگلادش سفر کرد تا تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی پیگیری کند، نخستین تمرین خود در این کشور را ساعت 14:45 دقیقه امروز جمعه در زمین شماره دو ورزشگاه "دی‌هاکا" برگزار می‌کند.


هاجر شاهمرادی، کویستان خسروی، زهرا قنبری، فاطمه ارژنگی، مریم رحیمی، ربابه رضالو، مریم یکتایی، محبوبه یوسف‌پور، مینا هاشمی، سارا قمی، سرشین کمانگر، سمانه خدابنده، آذر موسوی، کوثر کمالی، وحیده ایثاری، پریا خلیل‌زاده، هستی حشمتی، زهرا سربالی، مهدیه مولایی، زهره اسکندری، نسمیه غلامی، صفورا جعفری و شقایق روزبهان نفراتی هستند که تمرینات خود را زیر نظر هلنا کاستا سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال بانوان ایران، مریم آزمون به عنوان مربی و المیرا ثمینی‌پور به سرپرست تیم، پیگیری می‌کنند.


سارا عسکری مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال بانوان ایران با اعلام این مطالب، برنامه مسابقات را به شرح زیر اعلام کرد:
سه‌شنبه 31/02/92
* ایران - فیلیپین، ساعت 16 (به وقت محلی)، ورزشگاه دی‌هاکا
* تایلند - بنگلادش، ساعت 19 (به وقت محلی)، ورزشگاه دی‌هاکا


پنجشنبه 02/03/92
* فیلیپین - تایلند، ساعت 16 (به وقت محلی)، ورزشگاه دی‌هاکا
بنگلادش-ایران-ساعت 19 (به وقت محلی) - ورزشگاه دی‌هاکا


شنبه 04/03/92
* تایلند - ایران، ساعت 16 (به وقت محلی)، ورزشگاه دی‌هاکا
* فیلیپین - بنگلادش، ساعت 19 (به وقت محلی)، ورزشگاه دی‌هاکا

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 27/2/1392 - 15:23 - 0 تشکر 604226سرمربی پیکان مطرح کرد؛

کادوی کریمی برای "بیتو"/ ضعیف‌ترین لیگ تاریخ را برگزار کردیم

سرمربی تیم فوتبال پیکان از ارسال کادویی برای عذرخواهی از "سیندلی بیتو" خبر داد و گفت: به رای کمیته انضباطی اعتراض کردم زیرا قصد بی‌احترامی به بازیکن هلندی فجرسپاسی شیراز را نداشتم.
به گزارش خبرنگار مهر، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال چندی پیش فیروز کریمی سرمربی تیم پیکان تهران را به دلیل رفتار غیر ورزشی و استفاده از الفاظ ناشایست نسبت به بازیکنان تیم خود و "سیندلی بیتو" بازیکن خارجی تیم فجرسپاسی شیراز که به رسم ادب قصد دست دادن با وی را داشت و این صحنه به دفعات از طرق برنامه تلویزیونی پخش شد، این مربی را به مدت 8 جلسه از همراهی تیم خود در مسابقات رسمی محروم و به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.


فیروز کریمی با عذرخواهی رسمی از "سیندلی بیتو" بازیکن خارجی تیم فجرسپاسی شیراز اعلام کرد: چند روز پیش کادویی را برای عذرخواهی از این بازیکن برایش ارسال کردیم. بار دیگر هم تاکید می‌کنم رد کردن دست این بازیکن صحیح نبود و بنده هیچ تعمدی در آن صحنه نداشتم زیرا اصلا ندیدم چه کسی به من دست می‌دهد.


وی اضافه کرد: حتی در بازی با صنعت نفت آبادان، با تمام بازیکنان این تیم روبوسی کردم. همچنین می‌خواستم با تمام خارجی‌های حاضر در ورزشگاه هم روبوسی کنم تا نشان دهم آن مسئله اتفاقی رخ داد.


سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران همچنین خاطرنشان کرد: نه تنها در ورزش بلکه در دین اسلام تاکید شده است همه با همدیگر برابر و یکسان هستند که باید این دستور دینی را در زندگی شخصی رعایت کنیم.


وی با اشاره به اینکه کمیته انضباطی خیلی زود در این خصوص رای داد، یادآور شد: بنده کسی نیستم که بخواهم بحث نژادپرستانه انجام دهم، به همین دلیل به رای کمیته انضباطی اعتراض کردم.


کریمی در پایان در مورد رقابتهای فصل جاری لیگ برتر هم گفت: لیگ امسال ضعیف‌ترین تیم تاریخ فوتبال ایران بود.


قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 27/2/1392 - 15:24 - 0 تشکر 604227مهدی محمدنبی اعلام کرد؛

خوشبینی به بازگشت کریمی، رحمتی و عقیلی/ برخورد با بازیکنان متخلف

دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه کارلوس کی‌روش برای فهرست بعدی که حضور ملی‌پوشان در اردوی آماده‌سازی امارات است، تعدادی از نفرات را به اردوی تیم ملی اضافه و یا کم می‌کند، گفت: به بازگشت کریمی، رحمتی و عقیلی به تیم ملی خوشبین هستیم.به گزارش خبرنگار مهر، مهدی محمدنبی در خصوص آخرین وضعیت مذاکره‌اش با کارلوس کی‌روش برای بازگرداندن بازیکنانی از جمله رحمتی، عقیلی و کریمی به تیم ملی ضمن بیان مطلب فوق گفت: نظر کی‌‎روش این است در مسابقات پیش روی تیم ملی در مسابقات انتخابی جام جهانی، از تمام پتانسیل استفاده کنیم، به همین دلیل بنده نشستی با رحمتی داشتم و تلفنی هم با عقیلی صحبت کردم.


وی با بیان اینکه بحث کارلوس کی‌روش حضور نیافتن این نفرات در تیم ملی نیست، افزود: سرمربی تیم ملی فهرست 23 نفری از بازیکنان مدنظرش را برای دیدار با عمان اعلام کرد اما برای فهرست بعدی که حضور در اردوی آماده‌سازی امارات است، قاعدتا تعدادی بازیکن به فهرست نفرات تیم ملی اضافه و یا کم می‌شود. کلا کی‌روش نظرش در این خصوص مساعد است.


دبیرکل فدراسیون فوتبال و سرپرست تیم ملی در خصوص ترک نشست خبری از سوی کی‌روش اظهار داشت: سرمربی تیم ملی معتقد است در آن نشست برخی از دوستان رسانه‌ای موضوعی را مطرح کردند که تکراری بود. آنها می‌توانستند در خصوص اینکه چرا برخی از بازیکنان جوان دعوت شده‌اند و استراتژی برای بازی آینده چه هست سوال کنند نه اینکه به گذشته بپردازند زیرا در این شرایط این مسائل به جای ایجاد تعامل، باعث کمتر شدن فاصله‌ها می‌شود.


وی همچنین اضافه کرد: نشستی ظرف روزهای آینده با کی‌روش در خصوص دعوت از رحمتی، عقیلی و کریمی به تیم ملی خواهیم داشت که این نشست قبل و یا بعد از بازی با عمان برگزار می‌شود. البته در این بین خوشبینی وجود دارد.


مجری برنامه ورزش و مردم در مورد اینکه علی کریمی و هادی عقیلی بصورت رسمی عذرخواهی کردند اما سیدمهدی رحمتی تنها از مردم عذرخواهی کرد، شما چه نظری در این خصوص دارید؟، که نبی در این خصوص تاکید کرد: با رحمتی جلسه‌ای داشتم و این دروازه‌بان صحبت‌های خوبی را در این خصوص مطرح کرد که آنها را به کی‌روش اعلام خواهم کرد.


وی اضافه کرد: من معتقدم فردی که پیراهن تیم ملی را بدست می‌آورد، کار سختی را انجام داده است زیرا هر کسی نمی‌تواند در این رده قرار بگیرد. اما نگه داشتن آن خیلی سخت‌تر است. البته بازیکن تیم ملی باید درک کند که در اردوی تیم ملی ضوابطی وجود دارد که باید آنها را انجام دهد.


دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین ادامه داد: در فدراسیون فوتبال مقرراتی برای ملی‌پوشان تنظیم شده که در آن ضابطه حاکم است. اساسا منشور حاکم در تیم ملی از رفت و آمد و گفتگو با رسانه‌ها مشخص است که ربطی به بودن یا نبودن کی‌روش ندارد. اگر این قوانین رعایت نشود، کار را سخت می‌کند حتی اگر بهترین بازیکن دنیا باشد، با این بازیکن برخورد می‌شود.


وی در مورد حضور نیافتن شهاب گردان و سیدمهدی صالحی برای حضور نیافتن در اردوی تیم ملی خاطرنشان کرد: قاعدتا بازیکنی نباید اطلاع داشته باشد که به تیم ملی دعوت شده است. سید صالحی و گردان پس از دعوت به تیم ملی اعلام کردند به خاطر مشکلات شخصی نمی‌توانند در این مقطع تیم ملی را همراهی کنند.


نبی با بیان اینکه بدست آوردن پیراهن تیم ملی سخت است اما باید آن را حفظ کرد، در پایان گفت: در این بین خراطی موظف شده است گزارشی را تهیه و اعلام کند. اگر غیبت آنها موجه باشد که هیچ اما در غیر اینصورت به کمیته انضباطی دعوت می‌شوند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 27/2/1392 - 15:24 - 0 تشکر 604228
در گفتگو با مهر عنوان شد؛

کمیته استیناف هر رایی را بدهد، می پذیریم/ کم کاری ما سهوی بود!

قائم مقام باشگاه صنعتی خوزستان با تاکید بر اینکه هر رایی که استیناف بدهد را بدون هیچگونه اعتراضی می‌پذیریم، گفت: کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ما را به سوء مدیریت محکوم کرده اما مسئولان این کمیته مطمئن باشند اگر کم کاری و اشتباهاتی از سوی ما صورت گرفته عمدی نبوده و سهوی است.علی پورکیانی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آرای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد پرونده تبانی در لیگ دسته اول و محرومیت‌هایی که طبق این رای باعث محرومیت مسئولان و کادر فنی باشگاه صنعتی خوزستان شد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد آرای خود در خصوص باشگاه استقلال صنعتی خوزستان مسئولان و کادر فنی باشگاه را متهم به تبانی نکرده است.


وی در این خصوص اضافه کرد: همانطور که رئیس این کمیته در رسانه ها اعلام کرده ما متهم به سوء مدیریت هستیم به همین دلیل تیم صنعتی خوزستان مانند تیم شهرداری تبریز محکوم به سقوط به یک دسته پایین تر نشده است.


قائم مقام باشگاه صنعتی خوزستان همچنین افزود: ضمن احترام به آرای کمیته انضباطی معتقدیم در شلوغی آرای این کمیته در خصوص پرونده تبانی در لیگ آزادگان، اشتباهاتی نیز رخ داده است، به همین دلیل ما طی درخواستی رسمی از کمیته استیناف خواستار رسیدگی مجدد به این پرونده شده‌ایم و هر رایی که استیناف بدهد را بدون هیچ اعتراضی می‌پذیریم چون همواره معتقدیم که حق به حقدار خواهد رسید.


پورکیانی در پایان گفت: مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که ما را به سوء مدیریت بویژه در دیدار تیم‌های فوتبال صنعتی خوزستان و فولاد یزد در هفته پایانی رقابتهای لیگ دسته اول محکوم کرد‌ه‌اند، مطمئن باشند اگر کم کاری و اشتباهاتی از سوی ما صورت گرفته عمدی نبوده و سهوی است.


طبق اعلام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عبدالمجید باقری‌نیا سرمربی تیم فوتبال باشگاه استقلال صنعتی خوزستان را به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی و 18 ماه محرومیت از تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محکوم کرد. بهمن روشنایی سرپرست تیم فوتبال باشگاه استقلال صنعتی خوزستان را به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی و یک سال محرومیت از تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال و علی پورکیانی قائم مقام باشگاه استقلال صنعتی خوزستان را به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی و یک سال محرومیت از تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محکوم می‌کند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


جمعه 27/2/1392 - 19:3 - 0 تشکر 604305

دستانت پرتوان رفیق

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی