ورزش و تندرستی (بازدید: 111)
دوشنبه 23/2/1392 - 13:1 -0 تشکر 603276
اخبار ورزشی 23 اردیبهشت 92

به گزارش خبرگزاری رویترز،شركت قطری QSI از دو سال پیش كه مالكیت باشگاه پاری سن ژرمن را بر عهده گرفته، بیش از 200 میلیون یورو صرف خرید بازیكنان جدید كرده است تا این تیم را به قهرمانی در لیگ فرانسه برساند. هدفی كه در نهایت محقق شد.
حضور تیاگو سیلوا در دفاع و زلاتان ابراهیموویچ در حمله از نقاط قوت پاری سن ژرمن در فصل جاری بود.
زلاتان در رقابت های این فصل 27 گل برای پاری سن ژرمن زد. ركوردی كه پیش از این متعلق به ژان پیر پاپین در فصل 1991/92 بود.
پاری سن ژرمن می توانست در یك فصل گذشته بازی های زیباتری را به نمایش بگذارد اما كارلو آنچلوتی سرمربی ایتالیایی این تیم روی به شیوه ضد حمله آورد و به همین دلیل با وجود حضور خاویر پاستوره آرژانتینی در خط میانی نتوانست فوتبال چشمگیری را ارایه بدهد.
پاری سن ژرمن گرچه بازی های اندك خوبی داشت اما اغلب در مقابل تیم های ضعیف موفق ظاهر نشد به طوریكه لئوناردو مدیر ورزشی این باشگاه مجبور شد بگوید این تیم برای مسابقات اروپایی ساخته شده است نه لیگ فرانسه.
صعود به مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا این ادعا را تأیید كرد اما پاری سن ژرمن در این رقابت ها هم نتوانست انتظارات را برآورده كند.
این تیم بارسلونا را تا مرز شكست پیش برد اما در نهایت به دلیل قانون گل زده حریف در خانه حذف شد. پاری سن ژرمن ابتدا در خانه با بارسلونا 2 بر 2 مساوی كرد و سپس در نیوكمپ به تساوی یك بر یك رسید.
اما بعد از آن حذف بارسلونا در مرحله نیمه نهایی با شكست در مجموع 7 بر صفر مقابل بایرن مونیخ، تردیدهایی را در مورد پاری سن ژرمن به وجود آورد.
مالكان قطری این باشگاه در ژانویه دیوید بكام كاپیتان سابق تیم ملی انگلیس را با امضای یك قرارداد كوتاه مدت به خدمت گرفتند تا بیشتر به زرق و برق آن بیفزایند تا اینكه دست به تقویت تیم بزنند.
كار دیگری كه آنها انجام دادند، اختصاص دستمزد بكام به امور خیریه بود تا محبوبیت آن در بین مردم هم بیشتر شود. گرچه نتیجه بخش نبود و چهره بكام با گرفتن یك كارت قرمز مستقیم در بازی با گایلارد ضربه بدی خورد.
او تنها بازیكن اخراجی پاری سن ژرمن نبود و این تیم در مجموع 9 كارت قرمز دریافت كرد. بیشتر از هر تیم دیگری در لیگ دسته یك فرانسه و بیشتر از تمامی تیم های بزرگ اروپایی.
رفتار بد پاری سن ژرمنی ها بعد از تساوی یك بر یك این تیم مقابل والنسینه و با برخورد لئوناردو با داور بازی در تونل یكبار دیگر مورد توجه قرار گرفت. در همین بازی بود كه تیاگو سیلوا به دلیل گذاشتن دستش روی صورت داور اخراج شد.
در نتیجه این اتفاق لئوناردو موقتا محروم شد و تیاگو سیلوا نیز دو جلسه محرومیت گرفت.
ولی پاری سن ژرمن با تمام این مشكلات انضباطی باز هم پس از برتری یك بر صفر مقابل المپیك لیون قهرمان شد و به انتظار 19 ساله خود برای گرفتن جام پایان داد.
برخی از بازیكنان سابق پاری سن ژرمن كه تجربه قهرمانی در سال 1994 فرانسه و 1996 اروپا را دارند می گویند این باشگاه با وجود مشكلات عدیده اش به دلیل حضور مالكان جدید، در مسیر درستی قرار دارد.
برنارد لاما دورازه بان سابق فرانسه در این باره گفت: وقتی شبكه تلویزیونی كانال پلوس در اوایل دهه 1990 پاری سن ژرمن را خرید، پول زیادی برای جذب بازیكنان بزرگ خرج كرد و این تیم را به یك تیم بزرگ تبدیل نمود. این همان كاری است كه قطری ها هم انجام دادند. ولی آنها اكنون می توانند قوی تر از زمان ما بشوند.
وینسنت گورین هافبك سابق پاری سن ژرمن نیز گفت: این تیم سطح فوتبال فرانسه را بالاتر برده است.
پاستوره كه هنوز از حضور در فصل آینده مطمئن نیست هم اظهار داشت: ما بازیكنان خوبی به خدمت گرفته ایم و فصل آینده می توانیم قوی تر باشیم.
آنچلوتی سرمربی كنونی سیتی نیز وضعیت نامعلومی دارد چون ممكن است در صورت جدایی خوزه مورینیو از رئال مادرید، جانشین او شود.
جدایی این مربی ایتالیایی از سیتی شاید موجب ترك بعضی از بازیكنان مطرح این تیم هم بشود.
بدین ترتیب پاری سن ژرمن باید همه چیز را از ابتدا شروع كند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:1 - 0 تشکر 603277

به گزارش ایرنا ، پایگاه اطلاع یاد شده روز دوشنبه نوشت: تیم فوتبال عمان مرحله جدید آماده سازی خود را برای دو دیدار پیش رو در مسابقات انتخابی جام جهانی 2014 برزیل آغاز كرده است.
اسپورت عمان با اشاره به اینكه تیم فوتبال این كشور در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی روز چهارم ژوئن با تیم عراق و روز 18 همین ماه با تیم اردن دیدار خواهد كرد، اضافه كرد: اردوی آماده سازی تیم فوتبال عمان تا پس از این دیدارها ادامه خواهد یافت.
به نوشته این پایگاه اطلاع رسانی ، تیم فوتبال عمان روز 22 ماه مه میلادی ( اول خرداد ) با تیم ایران دیدار دوستانه برگزار می كند و در روز 29 همین ماه برای برگزاری دیدار دوستانه با لبنان عازم دوحه قطر می شود.
براساس این گزارش ، تیم فوتبال عمان سپس برای دیدار با عراق به مسقط پایتخت این كشور باز می گردد و بعد از دیدار با عراق در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی 2014 برزیل روز 10 ژوئن در راستای برنامه های آماده سازی خود برای دیدار با اردن در مسابقات انتخابی جام جهانی با تیم بوسنی دیدار دوستانه برگزار می كند.
"پائول لگوین" سرمربی تیم فوتبال عمان دیدار دوستانه با ایران را برای آماده سازی تیمش جهت رویارویی با عراق بسیار سودمند دانست .

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:2 - 0 تشکر 603278

به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال، حسین عسگری به عنوان ناظر داوری دیدار تیم های القادسیه كویت و فانجای عمان به كویت خواهد رفت. این بازی روز 25 اردیبهشت 92 در كویت برگزار می شود.حامد مومنی از ایران ناظر این بازی است و داوران اماراتی بازی را قضاوت خواهند كرد. داور چهارم این بازی از كشوربحرین انتخاب شده است.
همچنین مسعود مرادی از سوی كنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان ناظر دیدار تیم بنگال هند و یانگون یونایتد مالزی انتخاب شده است. این بازی روز 25 اردیبهشت در هند برگزار می شود. داوران این بازی از كشور ژاپن هستند و داور چهارم بازی هم ژاپنی است. ناظر بازی نیز از كشور نپال انتخاب شده است.
اسماعیل صفیری هم به عنوان ناظر داوری دیدار تیم های كویت اس سی و دهوك عراق انتخاب شده است. این بازی روز 24 اردیبهشت در كویت برگزار می شود و داوران ازبكستانی این دیدار را قضاوت می كنند. داور چهارم از كشور قرقیزستان است و ناظر بازی از كشور مالدیو خواهد بود.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:2 - 0 تشکر 603279

به گزارش ایرنا، فدراسیون فوتبال امارات یكشنبه شب دربیانیه ای افزود: این رقابت ها با حضور24 تیم شامل شش تیم از اروپا، چهارتیم از آفریقا، چهارتیم ازآسیا، چهارتیم از آمریكای جنوبی، چهارتیم ازآمریكای شمالی و كاراییب، یك تیم از اقیانوسیه و تیم ملی امارات برگزارمی شود.
این بیانیه اضافه كرد: تیم های اسلواكی، سوئد، روسیه، ایتالیا، اتریش و كرواسی از اروپا، عراق، ایران، ژاپن و ازبكستان از آسیا، هندوراس، كانادا، مكزیك و پاناما از آمریكای شمالی، نیوزلند از اقیانوسیه، ساحل عاج، مغرب (مراكش)، نیجریه و تونس از آفریقا، آرژانتین، برزیل، اروگوئه و ونزوئلا از آمریكای جنوبی و امارات میزبان از17 اكتبرتا 8 نوامبر با هم به رقابت می پردازند.
تیم های شركت كننده در این رقابت ها به شش گروه چهارتیمی تقسیم می شوند كه تیم های اول و دوم هرگروه به همراه چهارتیم برتررده سوم به دور یك هشتم نهایی صعود می كنند.
رقابت های جام جهانی 2013 نوجوانان امارات درشش ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی، ورزشگاه باشگاه الامارات درراس الخیمه، ورزشگاه باشگاه الفجیره در امارت الفجیره، ورزشگاه راشد باشگاه الاهلی در دوبی، ورزشگاه الشارقه درامارت شارجه و ورزشگاه خلیفه بن زاید در شهر العین برگزارخواهد شد.
سه تیم برزیل، نیجریه و مكزیك سابقه قهرمانی در این مسابقات را دركارنامه دارند.
تیم ملی فوتبال زیر17 سال برزیل در سال های1997، 1999 و 2003، تیم نیجریه درسال های 1985، 1993 و 2007، و تیم مكزیك درسال های 2005 و 2011 به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یافته اند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:2 - 0 تشکر 603280

به گزارش ایرنا، پس ازاستعفای یحیی گل محمدی ازسرمربیگری پرسپولیس، كمیته فنی این باشگاه برای انتخاب سرمربی جدید تشكیل جلسه دادوشرایط گزینه های متعددی را برای این سمت بررسی كرد.
از بین این گزینه ها حمید درخشان و محمد مایلی كهن به عنوان مربیان دارای شانس بیشتر جهت نشستن بر نیمكت تیم پرسپولیس نام برده شدند وعنوان شد كه از این دو نفر یكی برای هدایت سرخپوشان در سیزدهمین دوره لیگ برتر انتخاب خواهد شد.
امروز یك منبع نزدیك به كمیته فنی باشگاه پرسپولیس به ایرنا گفت كه شانس محمد مایلی كهن برای نشستن روی نیمكت پرسپولیس بیشتر از حمید درخشان است و به احتمال فراوان به عنوان سرمربی سرخپوشان معرفی خواهد شد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:3 - 0 تشکر 603281

به گزارش خبرگزاری رویترز،بازیكن سال فوتبال جهان در حالی كه 20 دقیقه تا پایان بازی باقی مانده بود به خارج از زمین فرا خوانده شد و از آنجا كه ویلانوا تمام تعویض های خود را انجام داده بود بارسلونا 10 نفره به بازی ادامه داد.
ویلانووا در كنفرانس خبری بعد از مسابقه گفت:او به علت ناراحتی در همان قسمتی كه دچار مصدومیت شده بود از زمین خارج شد.
وی گفت:فردا مشخص می شود مسی چند روز یا چند هفته تیم را همراهی نخواهد كرد.
مسی در مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل پاری سن ژرمن از ناحیه همسترینگ پای چپ مصدوم شد و از آن زمان هنوز بهبود كامل نیافته و بیشتر به عنوان یار تعویضی به میدان آمده است.
ویلانوا گفت:او بهبودی كامل نیافته است. قبل از بازی خوب بود و در طول هفته تمرینات عادی را انجام داد. اما در این دیدار باز دچار درد شد.
این بازیكن 25 ساله آرژانتینی در فصل جاری 46 گل در لیگ اسپانیا به ثمر رسانده كه چهار گل كمتر از ركورد فصل گذشته خود است.
بارسلونا هنوز فرصت كسب ركورد 100 امتیاز رئال مادرید در طول یك فصل را كه مورینیو سال گذشته از خود بجا گذاشت، دارد.
كاتالان ها در حالی كه سه بازی تا پایان فصل باقی مانده 91 امتیاز دارند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:3 - 0 تشکر 603282

به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال، محمد رضا كسرایی مسئول امور بین الملل سازمان لیگ به عنوان ناظر دیدار رفت تیم های سنترال كست مارینس استرالیا و گوانگجوی چین كه روز چهارشنبه 25 اردیبهشت در استرالیا برگزار می شود، انتخاب شده است.
داوران این دیدار از كشور امارات هستند و داور چهارم هم اماراتی است. ناظر داوری این بازی هم سنگاپوری است.
دیدار برگشت این دو تیم را هم یك ایرانی نظارت خواهد كرد. امید جمالی سرپرست كمیته بین الملل فدراسیون فوتبال دیدار برگشت تیم های گوانگجوی چین و سنترال كست مارینس استرالیا را در چین نظارت خواهد كرد.
این بازی روز اول خرداد92، در چین برگزار می شود و یك داور قطری به همراه كمك های قطری و كویتی قضاوت می كنند. داور چهارم از كشور قطر است. ناظر داوری این بازی از كشور هند تعیین شده است.
همچنین در خبر دیگری از این فدراسیون، كمیته داوران كنفدراسیون فوتبال آسیا صدرالدین موسوی را به عنوان ارزیاب انتخاب كرده تا روز چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه عملكرد یك داور اماراتی را در یكی از بازی های لیگ برتر فوتسال امارات قضاوت می كند، ارزیابی كرده و نتیجه را به كنفدراسیون فوتبال آسیا گزارش دهد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:4 - 0 تشکر 603283

روزنامه دیلی تلگراف در این باره نوشته است كه مانچینی احتمالا قبل از سفر سه شنبه منچسترسیتی برای مصاف با ریدینگ اخراج خواهد شد.
از طرفی انتظار می رود مانول پیگرینی سرمربی كنونی تیم مالاگا به محض پایان مسابقات فصل جاری لالیگا در روز اول ژوئن جای مانچینی را به عنوان سرمربی جدید سیتی بگیرد.
منچسترسیتی هفته گذشته و بعد از ابراز تمایل باشگاه بارسلونا برای به خدمت گرفتن سرمربی سابق ویارئال، تصمیم گرفت كه به تلاش های خود برای استخدام این مربی شیلیایی شتاب بیشتری بدهد.
بنابراین گزارش گرچه گفته می شود كه برایان كید مربی منچسترسیتی قرار است هدایت این تیم را در دو بازی آخر بر عهده داشته باشد اما خبرهایی هم از تمرین روز دوشنبه بازیكنان زیر نظر مانچینی كادرش برای بازی با ریدینگ منتشر شده است.
به نظر می رسد مالكان عرب باشگاه سیتی بعد از تماشای بازی ضعیف این تیم مقابل تیم در آستانه سقوط ویگان در فینال جام حذفی انگلیس، دیگر اعتماد خود را نسبت به توانایی های مانیچینی از دست داده اند به طوریكه هیأت مدیره باشگاه در جلسه صبح شنبه خود در هتل محل اقامت تیم هیچ حمایتی از سرمربی سابق اینترمیلان انجام ندادند و شایعه های منتشر شده در اسپانیا مبنی بر توافق با پیگرینی را هم رد نكردند.
گرچه جدایی مانچینی از سیتی هنوز رسما تأیید نشده است اما به نوشته تلگراف قرارداد این مربی قبل از دوشنبه آینده بازی بعد از فصل با منچستریونایتد فسخ خواهد شد بنابراین بازی با نورویچ سیتی آخرین مسابقه وی خواهد بود مگر اینكه باشگاه قبل از دیدار با ریدینگ وارد عمل شود.
موقعیت مانچینی بعد از ناكامی او در رسیدن به دو هدفی كه پیش از فصل تعیین كرده بود یعنی قهرمانی در لیگ برتر و صعود به لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا، چند هفته ای می شد كه به خطر افتاده بود اما همه چیز دو هفته پیش بعد از ملاقات مدیر ورزشی باشگاه سیتی با مدیر برنامه های پیگرینی در مادرید تقریبا قطعی شد.
مانچینی بعد از آن جلسه گفت كه دلیل آن را نمی داند و در عین حال پذیرفت كه خلدون المبارك رییس باشگاه سیتی هیچ تضمینی در مورد آینده به او نداده است.
مانچینی بعد از شكست شنبه در ومبلی ضمن ابراز ناخرسندی از اینكه باشگاه او را از وضعیت آینده اش بی اطلاع نگه داشته است، در اظهاراتی انتقادی گفته بود:نمی دانم چرا باشگاه جلوی شایعات را نمی گیرد. این اصلا درست نیست. من فصل بعد هم در این تیم خواهم بود. با این حال فوتبال را می شناسم و می دانم كه امكان هر اتفاقی وجود دارد.ولی اگر این خبرها درست باشد در دو هفته آینده مشخص می شود. شاید شنبه آینده كه فصل تمام می شود، همه چیز معلوم شود.
بنابراین گزارش، با وجود تمام شایعاتی كه منتشر شده است پیگرینی شب گذشته توافق با منچسترسیتی را تكذیب كرد و گفت: من هنوز در مورد آینده ام با هیچكسی صحبت نكرده ام. باید تا آخر فصل منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد. در حال حاضر نه با منچسترسیتی، نه با رم، نه با ناپولی، نه با پاری سن ژرمن و نه با هیچ باشگاه دیگری به توافق نرسیده ام.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:4 - 0 تشکر 603284

به گزارش ایرنا، قلعه نویی یك مربی بومی است كه نه چشمانی آبی دارد ونه موهای بور وهمیشه هم متهم به سنت گرا بودن شده است، ولی رك و پوست كنده صحبت می كند و فوتبال را بسیار ساده به شاگردانش آموزش می دهد.
خیلی ها می گفتند قلعه نویی فقط با استقلال بلد است قهرمان شود .اما در سپاهان هم هنر خود را نشان داد ودرتراكتورسازی هم تا یك قدمی قهرمانی رفت هر چند نایب قهرمانی با تبریزی ها هم كم ازقهرمانی نبود.چراكه در دومین فصل حضور تراكتور در لیگ برتر این تیم به نایب قهرمانی رسید.
اكنون هم این سوال را طرح می كنند كه قلعه نویی نمی تواند درآسیا موفق باشد، چون اویك مربی سنتی و غیرمدرن است.حال آنكه اگر قلعه نویی همانگونه كه خودش می خواهد و با او همچنان كه روال است، همكاری كنند، بدون شك توانایی رساندن استقلال به قهرمانی آسیا را دارد. اما شواهد وقرائن حكایت از این دارند كه بال و پر وی را به گونه ایی می چینند كه نتواند درآسیا به آنچه كه لیاقتش را دارد برسد.
البته این مطلب به دنبال تمجید از قلعه نویی نیست ویا اینكه بگوید وی بدون نقص و عیب است اما باید به اواحترام گذاشت و او را درردیف اسطوره های مربیگری ایران و آسیا دانست چرا كه بازی فوتبال را خوب بلد است و همه ریزه كاری های یك مربیگری حرفه ایی را می داند.
در كنار قلعه نویی باید به حسین فركی هم اشاره كرد كه در اهواز بدون ادعا و بی سر و صدا یك عده جوان بی ادعا وكاربلد را به فوتبال ایران معرفی كردكه اگرشاكله این تیم حفظ شود در آینده شاهد شكوفایی مجدد فوتبال خطه خوزستان خواهیم بود.
حسین فركی یك مربی كاربلد و اخلاق گراست كه حتی در تیم نفت تهران هم به رغم نوپا بودن آن تیم دوران موفقی را داشت اما شاید كمتر درباره نقش او درتیم ملی صحبت شده باشد.او در بازیهای آسیایی98بانكوك دستیار منصور پورحیدری بودكه همان تیم رابه قهرمانی آن بازیها رساندند، بعد با حضور برانكو در تیم امید دستیار وی شد كه با همان تیم هم ایران قهرمان بازیهای پوسان شد و دستیار برانكو بود تا ایران را به مقام سومی جام ملت های آسیا در سال 2005 رساندند وبعد ازآن هم ایران بازوج برانكو و فركی برای اولین بار بدون دغدغه به جام جهانی 2006 صعود كرد.
این گروه با مدیریت رییس وقت فدراسیون، فوتبال ایران را به رده سیزدهم جدول فیفا رساندند و در آسیا دوباره اعتبار فوتبال ما به جایی رسید كه بیشتر تیم های درجه اول جهان تقاضای دیدار های دوستانه با تیم ملی را داشتند اما تاجی كه رییس وقت سازمان تربیت بدنی برسر فوتبال زد آن چنان ایران و فوتبالش را در سرازیری سقوط قرار داد كه هنوز هم از رده پنجاهم پایین تر نیامده و پول های بی زبان را به مربیانی مثل قطبی و كی روش دادیم تاعلاوه بر ازدست رفتن جام جهانی 2010حالا آرزوی رفتن به پلی آف 2014 را داشته باشیم.
با تدبیرهمان رییس، مربیان جوان و خوش آتیه ایی مثل علی دایی و امیر قلعه نویی را خیلی زود سوزاندیم وهركدام شان را با یك شكست در تیم ملی خانه نشین كردیم اما هر روز به جای پیشرفت باز هم در حال پسرفت هستیم و با حسرت شاهد موفقیت تیم های دیگر آسیایی هستیم و امیدواریم كه بتوانیم قطر را شكست دهیم و بتوانیم راهی جام جهانی شویم.
كی روش را آوردیم كه به این مرحله برسیم، آیا اگر از دایی و قلعه نویی هم به اندازه یك سوم حمایت های كی روش صورت می گرفت، نتایجی بهتر از كی روش به دست نمی آوردیم.
به نظرمی رسد با توجه به حساسیت دیدارهای باقیمانده و وضعیت كی روش، باید تصمیم گیرندگان عرصه ورزش دراین جهت اقدامی كنند و اوضاع نابسامان تیم ملی را با تشكیل گروهی از نخبگان فوتبال كی روش را وادار كنند كه تغییر نگرش داده و آرزوی فوتبال دوستان ایرانی را برآورده سازند.
به هرحال نتایج افرادی مثل قلعه نویی و حسین فركی در لیگ برتر نشان می دهد كه در فوتبال ما شاید قلعه نویی های سنتی عملكرد موفق تری نسبت به چشم آبی های مدرن داشته باشند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 23/2/1392 - 13:5 - 0 تشکر 603285

پرویز مظلومی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پس از قهرمانی امسال تیم فوتبال سپاهان در جام حذفی، دو روز در اصفهان جشن قهرمانی برپامی شود اما هیات مدیره باشگاه استقلال فصل گذشته پس از قهرمانی استقلال هیچ اقدامی نكرد!
وی ادامه داد: الان كه استقلال قهرمان لیگ برتر شده است می بینیم كه اینقدر جار و جنجال به راه افتاده است و اینكه چرا و چه مسائل پشت پرده ای وجود دارد را نمی دانم.
سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال تهران بابیان اینكه این تیم فصل گذشته با اختلاف یك امتیاز قهرمانی لیگ برتر را از دست داد، افزود: در واقع استقلال كه در نیم فصل نخست لیگ برتر نتایج درخشانی كسب كرد، در نیم فصل دوم و پس از بوجود آمدن مشكلاتی از جمله جدایی و مصدومیت بازیكنان و برخی تنش ها در تیم جام را از دست داد.
** آلومینیوم سقوط نكرد، به لیگ یك انداخته شد
مظلومی كه درهفته های پایانی لیگ برترهدایت تیم آلومینیوم هرمزگان را عهده دارشد،اظهاركرد: اگر چند هفته زودتر به تیم آلومینیوم آمده بودم می توانستیم این تیم را در لیگ برتر نگه داریم.
وی ادامه داد: در فاصله 9 هفته مانده تا پایان مسابقات نتیجه گرفتن و كسب امتیازهای لازم بسیار سخت است اما ما تلاش خود را كردیم ولی رقیبی چون ذوب آهن را داشتیم كه تیم با قدمت و خیلی خوبی است و در دو بازی آخر گوی سبقت را از ما ربود.
وی تاكید كرد: البته تیم آلومینیوم تا آخرین لحظه نیز به بقا در لیگ برتر امیدوار بود و بازیكنان این تیم در آخرین مسابقه مقابل سپاهان شاهكار كردند و حریف خود را در اصفهان شكست دادند.
سرمربی تیم آلومینیوم هرمزگان با اعتقاد بر اینكه این تیم سقوط نكرده بلكه آن را به لیگ دسته یك انداختند، گفت: چهار روز قبل از پایان لیگ برتر همه به ما می گفتند لیگ برتر سال آینده هم 18 تیمی است و من هم به همین امید هدایت تیم آلومینیوم را برعهده گرفتم.
مظلومی افزود: حتی در مذاكره با مدیرعامل باشگاه آلومینیوم برای پیوستن به این تیم، قرار شد برای سال آینده برنامه ریزی داشته باشیم اما بعد از بازی مقابل تراكتورسازی كه وضعیت ما و ذوب آهن تا حدود زیادی مشخص شد 16 تیمی بودن مسابقات فصل آینده را به طور قطعی اعلام كردند.
وی تصریح كرد: این اتفاق سبب بروز سوء تفاهم هایی در این خصوص شد و این سووال پیش آمد كه چرا این موضوع دو ماه قبل كه همه تیم ها در خصوص 16تیمی شدن لیگ برتراعتراض كردند و مدیران باشگاه ها هم نامه نوشتند اعلام نشد و آن را كش دادند!؟
سرمربی تیم آلومینیوم هرمزگان ادامه داد: البته اعتقاد داریم كه در فدراسیون فوتبال انسان های سالمی كار می كنند اما امیدواریم تصمیم 16 تیمی كردن لیگ برتر كارشناسی شده باشد.
مظلومی با بیان اینكه فوتبال ایران پتانسیل برگزاری لیگی بالاتر از 18 تیم را هم دارد و با برنامه ریزی مناسب می توان این رقابت ها را برگزاركرد، اظهار داشت: حیف است كه برخی استان های محروم كشورمان از فوتبال دور باشند.
** نشست های هم اندیشی مربیان برای ارتقای كیفیت فوتبال ضروری است
سرمربی تیم آلومینیوم هرمزگان در خصوص فعالیت مجمع مربیان فوتبال اظهار داشت: دیروز (شنبه) برای نخستین بار در فوتبال ایران تعداد زیادی از مربیان فوتبال كشورمان جمع شدند كه بسیار خوشایند بود.
مظلومی باقدردانی ازتلاش های برگزاركنندگان این مجمع به خصوص مجید جلالی و عزیز محمدی افزود: در تمام دنبال مربیان بزرگ هر چند وقت یكبار دور هم جمع می شوند و جلسات هم اندیشی می گذارند اما در ایران ما در این مورد عقب هستیم و این نقص باید رفع شود.
** نشست هم اندیشی كی روش با مربیان لیگ برتر تشریفاتی است
مظلومی درباره برگزاری سیمنار ونشست هم اندیشی مربیان لیگ برتری باسرمربی تیم ملی فوتبال گفت: وقتی كارلوس كی روش اسامی تیم ملی و برنامه های خود رااعلام كرده است برگزاری نشست هم اندیشی چه مفهومی دارد!؟
وی با طرح این پرسش كه كی روش در مورد چه مواردی می خواهد هم اندیشی كند، افزود: اگر برگزاری چنین نشست هایی تشریفاتی باشد برای فوتبال كشورمان مفید نیست.
سرمربی تیم آلومینیوم هرمزگان اضافه كرد: نشست هم اندیشی سرمربی تیم ملی با مربیان لیگ برتری سال گذشته یكبار برگزار شد و به احترام برگزاری آن شركت كردیم اما برگزاری این نشست هیچ اثری نداشت.
مظلومی تصریح كرد:مربیان لیگ برتری در آن نشست در خصوص وقفه های طولانی مسابقه های لیگ برتر به مواردی اشاره كردند و خواستار رفع این مشكل شدند اما هیچ توجهی نشد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی