• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 397)
دوشنبه 23/2/1392 - 9:43 -0 تشکر 603228
روستای زیارت: ترکیبی از همه زیباییها

سلام بر همه 
هفته پیش مسافرت مختصری به استان زیبای گلستان داشتیم و از این همه زیبایی و پاکی و طراوت لذت بردیم. 
این استان و شهرهای آن واقعا بکر و زیبا و خوش آب و هوا بودند. 

به شدت به همه شما توصیه می کنم از این استان بسیار زیبا دیدن نمایید. 
واقعا حیف که  انجمن شمال فعال نیست. فکر می کنم وظیفه شمالیهای عزیز باشه که جاذبه های استانها و شهرهای خودشون رو معرفی کنن.
واقعا از همه شمالیها می خوام که بیان و روستا یا شهر خوشون رو معرفی کنن. 


شما رو دعوت می کنم که از این مبحث دیدن کنید.این شما و این روستای زیارت زیبا 

خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 23/2/1392 - 9:51 - 0 تشکر 603236


روستای توریستی ییلاقی و تاریخی زیارت خاصه رود در دامنه رشته کوه البرز قرار دارد..اماکن دیدنی این روستا از لحاظ زیارتی می توان به وجود امامزاده عبداله وامامزاده صالح و همچنین امامزاده ای در محل بابا قنبر سر(کله یزید) وامامزاده ایی در مرسنگ(امامزاده علی ابن موسی ابن جعفر ملقب به عظیم حسینی )و پیرشیخ نام برد.

( به شخصه به زیارت امامزاده عبدالله رفتم که محیط بسیار خوبی داشت و حسینیه ای نیز در کنار آن بود )این روستا دارای دو آبشار و همچنین استخر آبگرم که دارای خاصیت درمانی است.

( ترکیب این امامزاده ها و محیط جنگلی و تپه های سنگی و آب گرم این منطقه و مه غلیظی که محیط رو پوشونده بود و شبنمهای اون به صورتمون می خورد فضای فوق العاده ای ساخته بود) از لحاظ معماری نیز از روستاهای دیگر گرگان متمایز می باشد.وبه این لحاظ بافت تاریخی روستای زیارت گرگان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.


از لحاظ تاریخی مستند به اشیای پیدا شده در مناطق مختلف این روستا مخصوصآ منطقه شربت(شهربت)وشوایع و گفته های سینه به سینه به نظر ; این روستا بازمانده ایی از شهری بزرگ است که معلوم نیست.چه بر سر آن آمده است.وآثار به جا مانده بر اثر رطوبت و باران و… ازبین رفته جز تعدادی که نشان از قدمت چند هزار ساله دارد.(موجود در موزه گرگان وتهران)
از نظر اقامتی و پذیرایی روستای زیارت دارای هتل وتعداد زیادی سوییت زیر نظر سازمان جهانگردی و تعداد زیادی رستوران وچایخانه سنتی می باشد.

واقع شدن روستای زیارت در ارتفاعات;باعث اختلاف ۱۰ الی ۱۵ درجه با شهر گرگان شده است و اما فاصله کم با گرگان مرکز استان گلستان این روستا را به منطقه ییلاقی وگردشگری تبدیل کرده است.

(این روستا در ارتفاعات قرار دارد و پس از گذشتن از جنگل زیبای ناهارخوران به این روستا می رسیم که به دلیل مرتفع بودن هوای بسیار مطبوعی دارد)
از غذاهای سنتی روستا زیارت می توان از لوبیا ته چین-شیرخشک(ابهام زدایی :اسم غذای محلی روستای زیارت نه شیر خشک نوزادان)-شیربرنج-ماش آش-کدو ماشی-اسفناج ترشک-آش گزنه-پیاز أُ(پیاز آب)-تم پخت با انار دان-ته چین اسفناج-ته چین کشمش-آش ترشی-ماست شوربا -قروت أُ (آب قروت)-ترش أُ(ترش آب)-ماش پیتی-کدو قروتی-کدو لقتی-کدوپیازداغی و….(متاسفانه از غذاهای این روستا نخوردیم ولی مطمئنا مثل بقیه موارد این شهر باید غذاهاشون هم خوب باشه)
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 23/2/1392 - 10:2 - 0 تشکر 603237

این روستا فوق العاده زیبا بود 

ما به دلیل زمان اندکی که داشتیم نتونستیم از آب گرمش استفاده کنیم ولی کسانی که تونستن برن آب گرم خیلی تعریف می کردن.

به شخصه شبنمهایی که به دلیل مه به صورتمان می خورد رو خیلی دوست داشتم و این شبنمها هوای این منطقه رو خیلی مطبوع کرده بود. 

قبرستون کوچکی هم در اون منطقه بود که عده ای امده بودند سر قبر عزیزانشون. قبرستون واقعا کوچکی بود و روی قبرها هم مثل سنگهایی که در تهران بر روی قبرها می گذارند پوشیده شده بود. البته در ابتدای روستا چند قبر بود که سنگهای اون عمودی چیده شده بود. 

عکس چندین شهید این روستا هم در چند نقطه آن خودنمایی می کرد. درود و رحمت الهی بر شهدای این روستا 

ما به بالای تپه های این روستا هم رفتیم و واقعا هر چه که بالاتر می رفتیم زیباییهای بیشتری می دیدیم. از آن نقاط فضای روستا و خانه های آن نمای بسیار زیبایی داشت. این تپه ها برای علاقه مندان به کوه نوردی بسیار مناسب بود. 


خلاصه اگر به دیدن این روستا نرید مطمئنا چیزی از دست دادید. 

خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 23/2/1392 - 10:3 - 0 تشکر 603238دوستان گرامی کسی از شما به این روستا رفته ؟؟؟

اگر به این مناطق سفر کردید بیایید و برای ما از این روستا بگویید

منتظر حضور شما هستم. 


خدا در همین نزدیکی است
پنج شنبه 26/2/1392 - 11:39 - 0 تشکر 604064

heaven_h گفته است :
[quote=heaven_h;612899;603238]دوستان گرامی کسی از شما به این روستا رفته ؟؟؟

اگر به این مناطق سفر کردید بیایید و برای ما از این روستا بگوییدمنتظر حضور شما هستم. 


بله به این روستا رفت وآمد دارم خیلی زیبا وقشنگ است

پنج شنبه 9/3/1392 - 22:14 - 0 تشکر 607317

با سلام من گرگانی هستم و تا به حال به دفعات به روستای زیارت رفتم خیلی زیباست حتما بروید مه گرفتگی و طبیعت کوهستان روستا انسان را تحت تاثیر قرار می دهد این روستا دارای آب گرم می باشد و باید همچنین از آبشار زیارت نیز که در ارتفاعات قرار دارد نیز دیدن کنید.

جمعه 10/3/1392 - 18:58 - 0 تشکر 607603

hani honest گفته است :
[quote=hani honest;872104;607317]با سلام من گرگانی هستم و تا به حال به دفعات به روستای زیارت رفتم خیلی زیباست حتما بروید مه گرفتگی و طبیعت کوهستان روستا انسان را تحت تاثیر قرار می دهد این روستا دارای آب گرم می باشد و باید همچنین از آبشار زیارت نیز که در ارتفاعات قرار دارد نیز دیدن کنید.


سلام دوست خوبم
اگر فرصت حضور بیشتر در این انجمن را داری
خوشحال میشم به عنوان جانشین در خدمت تون باشم
لطفا میزان تمایل تونو به ما اعلام فرمایید
الهی سلامت باشید

شنبه 11/3/1392 - 11:27 - 0 تشکر 607697

hani honest گفته است :
[quote=hani honest;872104;607317]با سلام من گرگانی هستم و تا به حال به دفعات به روستای زیارت رفتم خیلی زیباست حتما بروید مه گرفتگی و طبیعت کوهستان روستا انسان را تحت تاثیر قرار می دهد این روستا دارای آب گرم می باشد و باید همچنین از آبشار زیارت نیز که در ارتفاعات قرار دارد نیز دیدن کنید.
سلام
خوش اومدید
واقعا مه گرفتگی که داره فوق العاده است
من از استان شما خیلی خوشم اومد
واقعا عالی بود


خدا در همین نزدیکی است
شنبه 11/3/1392 - 12:31 - 0 تشکر 607723

heaven_h گفته است :
سلام
خوش اومدید
واقعا مه گرفتگی که داره فوق العاده است
من از استان شما خیلی خوشم اومد
واقعا عالی بود


hani honest گفته است :
[quote=heaven_h;612899;607697][quote=hani honest;872104;607317]با سلام من گرگانی هستم و تا به حال به دفعات به روستای زیارت رفتم خیلی زیباست حتما بروید مه گرفتگی و طبیعت کوهستان روستا انسان را تحت تاثیر قرار می دهد این روستا دارای آب گرم می باشد و باید همچنین از آبشار زیارت نیز که در ارتفاعات قرار دارد نیز دیدن کنید.


درود بر heaven_h  عزیز
حضور ارزشمند شما موجب باصفایی انجمن ما شده
ممنونم

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی