ورزش و تندرستی (بازدید: 4535)
يکشنبه 22/2/1392 - 8:48 -0 تشکر 602850
خبرهای آبی


قهرمانی سرداران آبی پوش ایران، تاج آسیا را به همه هواداران این تیم در سراسر دنیا تبریک می گوییم.

تی شرت قهرمانی تیم استقلال در فصل 92-1391 لیگ برتر فوتبال ایران - 1


دوشنبه 23/2/1392 - 9:25 - 0 تشکر 603214

محمد سررشته‌داری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با اشاره به صحبت‌های روز گذشته مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در برنامه ورزش از نگاه دو عنوان کرد: با کمال احترام باید مسائلی را مطرح کنیم. قصد نداشتیم در شرایط کنونی که پرسپولیس در بحران قرار دارد صحبت کنیم اما آقای رویانیان مسائلی را در این برنامه مطرح کردند که هواداران استقلال را ناراحت کرد.

وی ادامه داد: زمانی که قهرمانی استقلال مطرح شد مدیرعامل پرسپولیس به گونه‌ای صحبت کرد که این مفهوم را متبادر می‌کرد که استقلال کوچک‌تر است و پرسپولیس بزرگ‌ترین تیم ایران است در حالی که هیچ متری برای اندازه‌گیری تیم‌ها وجود ندارد.

مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال تصریح کرد: پرسپولیس تیم بزرگی است و احتیاجی به اثبات آن نیست اما برای بزرگی یک تیم نباید استقلال را کوچک کرد. این مسائل فرافکنی و توهین به هواداران استقلال است. مدیرعامل پرسپولیس اشاره‌ای به اسطوره‌های این باشگاه از جمله علی پروین داشت در حالی که باید بگوییم علی جباری هم همان نشانی را دریافت کرد که پروین گرفته بود.

وی افزود: دیگر پیشکسوتان ما نیز در جهان محبوبیت داشتند. دروازه‌بان سوم قرن آسیا در استقلال حضور داشته است. به هیچ عنوان قیاس کردن کار درستی نیست. کاش به جای اینکه اینگونه صحبت‌ها مطرح شود آقای رویانیان با هواداران که توقع بجایی داشتند تا حداقل سهمیه آسیایی کسب کنند، صحبت می‌کرد و دلایل فنی‌تر می‌آورد نه اینکه چهارم هم نشدند و برای اینکه خودشان را توجیه کنند استقلال را پایین بیاورند.

سررشته‌داری یادآور شد: دایی، پروین و بزرگان دیگر مایه افتخار هستند. آنها برای تمام مردم هستند مگر در زمان حضور شما ساخته شده‌اند که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنید؟ شما چه بازیکنانی را ساخته‌اید؟ کدام آقای گل را پرورش داده‌اید. استقلال پرافتخار‌ترین تیم ایران در آسیا است. متری برای بزرگی تیم‌ها وجود دارد که می‌توان به آنها استناد کرد. نمی‌خواهم بگویم استقلال از پرسپولیس بزرگ‌تر است ما دو تیم بزرگ به نام‌های استقلال و پرسپولیس داریم.

وی ادامه داد: استقلالی که دو ستاره روی پیراهن خود دارد و یک نایب قهرمانی و یک مقام سومی در آسیا کسب کرده نباید کوچک‌تر از پرسپولیس شمارده شود. باید با انصاف‌تر صحبت کنیم تا مردم از حرف‌های شما دلخور نشوند. مسئولان تیم‌ها باید مسئولانه‌تر صحبت کنند. پرسپولیس تیم بزرگی است و کمال احترام هم برای آنها قائلیم. امیدوارم آنها به دنبال اوج خود بازگردند تا مردم خوشحال شوند. مهم شادابی هواداران است نه اینکه برای شکست به دنبال توجیه و تخریب باشیم.

دوشنبه 23/2/1392 - 9:26 - 0 تشکر 603215

هافبک ملی پوش تیم فوتبال نفت گفت: دل خوشی از استقلال ندارم و در حال حاضر هم از چند تیم لیگ برتری پیشنهاد دارم.
یعقوب کریمی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: رویانیان مشغول مذاکره با باشگاه نفت است و اگر با قنبرزاده به توافق برسد فصل آینده با پیراهن سرخپوشان به میدان می روم البته سپاهان و چند تیم دیگر هم خواهان جذبم هستند اما خودم دوست دارم به پرسپولیس بروم.

هافبک ملی پوش تیم فوتبال نفت افزود: از استقلال پیشنهاد غیر رسمی دارم و شنیدم که می خواهند با من وارد مذاکره شوند اما چون خاطره خوشی از آبی پوشان ندارم بعید می دانم به این تیم که الان هم پول ندارد ملحق شوم.

وی تصریح کرد: قراردادم با نفت مشروط است و مدیر عامل باشگاه قول داده که با رفتنم مخالفت نکند اما در حال حاضر چیزی مشخص نیست.

کریمی خاطرنشان کرد: بیشتر ناراحتی من این بود که می گفتند با پرسپولیس قرارداد داخلی بستم و در صورتی که این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد.

دوشنبه 23/2/1392 - 9:29 - 0 تشکر 603216

مهدی محمد نبی می گوید مهدی رحمتی شنبه شب به دفتر علی کفاشیان رفته و با آنها دیدار داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ مهدی رحمتی شنبه شب به فدراسیون فوتبال رفت و در دفتر علی کفاشیان با مسئولان فدراسیون جلسه مهمی را داشت. او که بعد از اعلام خبر خداحافظی اش از تیم ملی ، از سوی کارلوس کروش کنار گذاشته شد و این چالش میان سرمربی تیم ملی و دروازه بان استقلال به چالشی بزرگ برای فوتبال ملی روی سکو ها و در محافل فوتبالی به بار آورد که حاصلش افزایش بار روانی روی تیم ملی در آستانه 3 بازی مهم تیم ملی بود ، حالا لحظه به لحظه به سوی پایان و حل مسالمت آمیز پیش می رود. کارلوس کروش که به شدت از دست رحمتی دلخور بود ، بعد از حرف های او در برنامه 90 ، حالا شرایط تغییر کرده ف سرمربی تیم ملی از مسئولان فدراسیون خواسته تا به این مسئله ورود کنند و پروژه آشتی ملی با شرایطی که بیش از هر چیز حفظ شان پیراهن تیم ملی در آن مطرح باشد ، اجرا شود. اینکه تقدس پیراهن ملی برای همه بازیکنان در اولویت باشد. بر همین اساس بود که مهدی رحمتی به دفتر کفاشیان رفت تا در دیدار مهدی محمد نبی و علی کفاشیان با آنها درباره این مسئله مهم به گفت و گو بنشیند. مهدی نبی در گفت و گو با خبرآنلاین درباره این دیدار مهم می گوید:« نشست خوبی با مهدی رحمتی داشتیم و درباره مسائل به صورت جرء به جزء حرف زدیم. انشالله امیدوارم در روزهای اینده این جلسه نتایج مثبتی داشته باشد. البته ما بزودی از عقیلی هم می خواهیم به فدراسیون بیاید و این نکات را با او هم در میان می گذاریم.»

دوشنبه 23/2/1392 - 9:29 - 0 تشکر 603217

مربی تیم فوتبال استقلال گفت:تا زمانی که وضعیت قلعه نوعی روشن نشود وضعیت من هم مشخص نیست.
مجید صالح در گفت و گو با اوج نیوز در خصوص بازی روز چهارشنبه استقلال برابر الشباب اظهار داشت:با حریف قدرتمندی رو به رو هستیم.تیمی که توانست صبا را در آخرین دقایق مغلوب کند و پاختاکور را در خانه اش شکست دهد نیازی به تعریف من ندارد.الشباب تا روز آخر در گروهش تیم انتهای جدولی بود اما پاختاکور را برد و بالا آمد.
وی درباره اینکه می گویند پاختاکور هم تیمی ضعیف بوده،خاطرنشان کرد:این چه تیم ضعیفی است که در گروهش تا روز آخر در صدر بوده؟معیار چیست؟نمی توان بدون معیار گفت تیمی ضعیف است یا تیمی توانایی بالایی دارد.من این حرفها را قبول ندارم.
صالح با بیان اینکه الشباب تیمی با سازماندهی قوی دفاعی است،گفت:آنها در خط دفاعی خوب کار کرده اند و شیوه بازی اشان بر این پایه استوار است.

وی در این باره که این شیوه بازی مطلوب استقلال است که به حفظ توپ اهمیت زیادی می دهد،گفت:ما شیوه های متغیری را مورد استفاده قرار می دهیم.در خط حمله هم بازیکن سرزن داریم و هم بازیکن سرعتی.ارسال پاس های عمقی نیز در دستور کار ما قرار دارد.خلاصه مشکل خاصی در این مورد نداریم.

صالح در واکنش به این ادعا که حضور وی در کنار قلعه نوعی باعث موفقیت استقلال شده ،یادآور شد:به هر حال آقای قلعه نوعی قبل از حضور من در کنارشان 4 جام آورده بودند.دوستان به من لطف دارند و این گونه نیست که حضور من باعث موفقیت وی شده باشد.

وی درباره وضعیت خود گفت:طبعا ابتدا باید تکلیف سرمربی مشخص شود و بعد سرمربی کادر خود را برگزیند.تا زمانی که تکلیف سرمربی مشخص نشود نمی توان برنامه ای ریخت.

صالح در خصوص عدم شرکت قلعه نوعی در جشن قهرمانی نیز گفت:همان طور که خودشان گفتند با این اقدام خواستند مسایلی را مطرح سازند.

دوشنبه 23/2/1392 - 9:30 - 0 تشکر 603218

ویزای کاروان استقلال برای سفر به امارات صادر شد.

به گزارش اوج نیوز،روادید آبی پوشان برای سفر به امارات ظهر روز یکشنبه صادر شد.

استقلال ساعت 18 روز دوشنبه برای بازی مقابل الشباب به دبی می رود.آبی پوشان در این سفر میرشاد ماجدی،سرپرست تیم را به دلیل حضور در اجلاس کنفدراسیون فوتبال آسیا در اختیار ندارند و علی امیری سرپرست تیم در این بازی است.

بازی رفت استقلال و الشباب از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ساعت 20 روز چهارشنبه در دبی برگزار می شود.

دوشنبه 23/2/1392 - 9:31 - 0 تشکر 603219

کاپیتان اسبق تیم ملی و اسطوره باشگاه پرسپولیس از حضورش در کنار تیم ملی نوجوانان گفت: فوتبال حرفه‌ای‌ام را زیر نظر دوستی مهر شروع کردم و خوشحالم مربیگری‌ام را هم در کنار او آغاز می‌کنم و امیدوارم سفیر خوبی برای فوتبال پایه در AFC باشم.

مهدی مهدوی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره حضورش کنار تیم ملی فوتبال نوجوانان در امارات، اظهار کرد: خوشحالم که در کنار تیم بودم و همراه با این بازیکنان تمرین می‌کردم. من پیش از این گفته بودم هر وقت فوتبالم تمام شود، کار مربیگری را در حوزه آموزش و انجام آن دنبال خواهم کرد. الان هم از حضور در کنار تیم علی دوستی مهر، به نوعی مربیگری را شروع کرده‌ام.

وی افزود: یاد گرفتن بسیاری از مسائل در کنار این مربی برایم اهمیت زیادی دارد. من فوتبال حرفه‌ای‌ام را زیر نظر دوستی مهر شروع کردم. او بیش از 20 سال تجربه دارد و الان مشتاقانه می‌خواهم از تجربیات او در کنار تیمش استفاده کنم. بازی کردن با مربی بودن فرق می‌کند و پیشرفت در این دو مقوله هم متفاوت است. در مربیگری قطعا باید از رده پایین پله پله کار را شروع کرد و بالا آمد. واقعا خوشحالم بلافاصله بعد از تمام کردن فوتبالم در بازیگری آمده‌ام و به همراه تیم ملی نوجوانان هستم. برنامه‌ام این است که در اردوهای مختلف از جمله جام جهانی هم کنار این تیم باشم.

مهدوی‌کیا در پاسخ به این سوال که تاثیر حضورتان در کنار بازیکنان نوجوان را چگونه دیدید؟ اظهار کرد: به هر حال این بازیکنان نوجوان هستند و شرایط روحی خاص خودشان را دارند. کار کردن با این بازیکنان لذت بخش است و آنها انگیزه زیادی در پیشرفت دارند. اردوی امارات طولانی نبود و من فرصت کمی برای حضور کنار این بازیکنان داشتم. ان‌شاءالله در اردوهای بعدی سعی می‌کنم بیشتر در خدمتشان باشم تا به سهم خودم سعی کنم از نظر انگیزشی شاهد آماده‌تر شدن این تیم باشم.

کاپیتان اسبق تیم ملی در پاسخ به این سوال که تیم نوجوانان را در دو بازی تدارکاتی که انجام داد چگونه دیدید؟ گفت: آنها تیم خوبی هستند، اما احتیاج به بازی‌های تدارکاتی بسیار بیشتری دارند. تنها چند ماه تا جام جهانی باقی مانده و این تیم باید در بازی‌های تدارکاتی بیشتری شرکت کنند. رقابت با تیم‌های اروپایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی در جام جهانی بسیار دشوار است. این کشورها با تیم‌های فوق‌العاده‌ آماده، با تجربه و قدرتمندی پا به این مسابقات می‌گذراند و اگر تیم ملی ما از نظر افزایش تجربه که فقط با بازی‌های تدارکاتی بیشتر به دست می‌آید آماده نباشد، نمی‌توانیم از آنها انتظاری داشته باشیم. امیدوارم فدراسیون به این تیم بیش از پیش اهمیت دهد و مسابقات تدارکاتی بیشتری برایشان فراهم کنند.مهدوی‌کیا درباره انتخابش به عنوان اولین سفیر ایرانی فوتبال پایه در آسیا گفت: خوشحالم بلافاصله بعد از پایان دوران بازیگری‌ام این عنوان را به من دادند. من همیشه به فوتبال پایه علاقمند بودم و هستم و معتقدم که یک بازیکن برای موفقیت باید از پایه رشد کند و بالا بیاید. خوشحالم به عنوان یک ایرانی می‌توانم ساختار فوتبال آسیا را در کشورهای مختلف ببینم و تا حتی الامکان به رشد فوتبال پایه در این قاره کمک کنم. من از تمام تجربیاتی که در اروپا داشته‌ام استفاده خواهم کرد و امیدوارم تجربه ارزشمند فوتبال اروپا در رده پایه هم در ساختار فوتبال پایه آسیا پیاده شود. امیدوارم AFC با حرکتی که شروع کرده در سال‌های آینده بتواند مسبب پیشرفت فوتبال در این رده شود.

کاپیتان پیشین تیم پرسپولیس همچنین در واکنش به اقدام جواد نکونام در مراسم جشن قهرمانی استقلال که تصویر او را بر روی لباسش داشت و در آنجا از مهدوی‌کیا به عنوان یک اسطوره فراموش نشدنی فوتبال ایران یادکرد، به ایسنا گفت: من از جواد نکونام تشکر کردم. جواد دوست خوب من است و به خاطر حرکتی که او انجام داد از او ممنونم. از استقلالی‌ها هم به خاطر محبتی که به من داشتند تشکر می‌کنم و امیدوارم نکونام و تیمش و همچنین تیم ملی در آینده نتایج‌ خوبی بگیرد. من یک زمانی فوتبالم را شروع کردم و پس از 20 سال‌ بازی کردن آن را تمام کردم. حالا از مردم به خاطر حمایت هایی که در این دوران از من داشتند و محبت‌هایی که ابراز می‌کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم همه آنها از عملکردم در این سال‌ها راضی باشند.

به گزارش ایسنا، مهدوی‌کیا که همراه تیم ملی نوجوانان در امارات به سر می‌برد همراه این تیم به ایران بر نمی‌گردد و قرار است از دوبی راهی مالزی شده تا عنوانی که AFC به او داده را طی مراسمی دریافت کند.

دوشنبه 23/2/1392 - 9:32 - 0 تشکر 603220

سایت فیفا نوشت تیم فوتبال با نشاط و پرطراوت استقلال قهرمان لیگ برتر ایران شد.
به گزارش خبرگزاری فارس،پایگاه اینترنتی خبری فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی به قهرمانی تیم استقلال تهران در فصل 2013- 2012 پرداخته است.این منبع رسانه‌ای نوشت: پس از 2 فصل که به مقام قهرمانی نزدیک شدند، ‌استقلالی‌ها با کسب پیروزی یک بر صفر در زمین فولاد (هفته قبل) که با گل جواد نکونام به دست آمد، آبی‌‌پوشان صاحب هشتمین مقام قهرمانی خود در رقابت‌های لیگ ایران شدند. این موفقیت جایگاه استقلال را در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده همراه با تراکتورسازی تبریز که نایب قهرمان شد و سپاهان اصفهان تضمین کرد. در حالیکه فولاد خوزستان که در رده چهارم جای گرفت به رقابت‌های انتخابی (پلی‌آف) لیگ قهرمانان رسید.

این سایت ادامه داد: در پایین جدول لیگ ایران نیز ذوب‌آهن پس از دو بازی موفقیت‌آمیز پایان فصل راهی دیدار پلی‌اف شد. در حالیکه آلومینیم هرمزگان، صنعت نفت، پیکان و گهر زاگرس سقوط کردند.

سایت فیفا در مورد فاتح لیگ نوشت: آخرین مرتبه که استقلال در لیگ قهرمان شد،‌ در فصل 2009 -2008 بود که با یک گل زده بیشتر نسبت به ذوب‌آهن، به مقام قهرمانی رسید. در آن هنگام زمام امور تیم تهرانی را امیر قلعه نویی برعهده داشت. این مربی 49 ساله پس از آن با نقل مکان به تیم سپاهان، به افتخارآفرینی و کسب مقام نخست لیگ با هدایت تیم اصفهانی ادامه داد.
این سایت در ادامه افزود استقلال فصل را بدون درخشش با شکست و 3 تساوی در 6 بازی نخست آغاز کرد تا جایی که در رده دهم جای گرفت. اما در ادامه وضعیت تیم تغییر کرد و صاحب پیروزی‌های متوالی شد. در دور برگشت نیز رقابت 3 گانه‌ای با سپاهان و تراکتورسازی بر سر رده نخست جدول داشت. اما تیم تحت امر قلعه‌نویی هر روز با نشاط‌تر در مسیر قهرمانی گام برداشت.

سایت فدارسیون جهانی افزود: با حضور نکونام در خط میانی که بازیگردانی تیم را برعهده داشت، فرهاد مجیدی در فرم آمادگی مطلوب به خط حمله نزدیک شد و در فاصله خط میانی و زوج خط حمله برهانی و حاتمی جای گرفت. ضمن آنکه در درون دروازه،‌ سید مهدی رحمتی، دروازه‌بان شماره یک ایران که در فصل جاری تنها 18 گل دریافت کرد، حاشیه امنیت ایجاد کرد.

پایگاه خبری فیفا آنگاه عنوان کرد: تیم قلعه‌نویی آمادگی مطلوب خود را در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نیز نشان داد. آبی‌پوشان در گروهی که الهلال و العین حاضر بودند، به عنوان تیم اول به جمع 16 تیم برگزیده مسابقات راه یافتند. پس از این موفقیت بود که قلعه‌نویی عنوان کرد هدف‌ او و استقلال کسب مقام نخست رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا است.

دوشنبه 23/2/1392 - 9:32 - 0 تشکر 603221

امیر قلعه نوعی سرمربی تیم استقلال برای همراه ملی پوشان این تیم در اردوی آتی تیم ملی با کی روش به توافق رسید.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران و به نقل از یک مقام آگاه در فدراسیون فوتبال تیم استقلال در آستانه مرحله دوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد گویا این مسابقات با اردوی تیم ملی تداخل دارد به همین دلیل ملی پوشان استقلال با تأخیر خود را به سایرین ملحق می کنند و تیم ملی بدون آنها راهی اردو می شود.

اخیراً سرمربی تیم ملی و سرمربی استقلال در این مورد جلسه ای برگزار کردند و توافقات لازم را انجام دادند تا هر 2 تیم بتوانند از این ملی پوشان استفاده کنند و کمترین آسیب به این بازیکنان برسد به این ترتیب بازیکنان ملی پوش استقلال بعد از همراهی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا به اردوی تیم ملی ملحق خواهند شد.

دوشنبه 23/2/1392 - 9:33 - 0 تشکر 603222

امروز مربیان و آنالیزوهای استقلال فیلم بازی های الشباب را تماشا خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، ساعاتی دیگر امیر قلعه نویی، منصور پور حیدری ، کریم بوستانی ، مجید صالح و میر شاد ماجدی نفراتی هستند که امروز پیش از آغاز تمرین در کمپ مرحوم ناصر حجازی جلسه ای برگزار خواهند کرد و در این نشست الشباب را آنالیز می کنند تا آبی پوشان با شناخت بیشتری نسبت به این تیم در امارات به میدان بروند و بعد از آنجا به زمین شماره دو آزادی می روند.

بد نیست بدانید مربیان استقلال دیروز نماینده امارات را آنالیز کردند البته جلسه آنالیز نهایی الشباب 24 اردیبهشت برگزار می شود و سرمربی استقلال در امارات نکات لازم را به شاگردانش گوشزد خواهد کرد.

دوشنبه 23/2/1392 - 9:33 - 0 تشکر 603223

هافبک تیم استقلال گفت: صعود به جمع 8 تیم برتر آسیا مقدمات جشن دیگری را برای هواداران فراهم می کند.

هاشم بیگ زاده در گفت و گو با خبرنگار اوج نیوز، درباره قهرمانی استقلال، دعوتش به تیم ملی، آینده اش و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که از نظرتان می گذرد:

*در روزی که مقابل داماش شکست خوردید، جام قهرمانی را بالای سر بردید.
- به هر حال این اتفاق افتاد و همه هم دیدند اما خوشحالم که این شکست به چشم نیامد. قهرمانی ما شکست مقابل داماش را از ذهن هواداران پاک کرد و امیدوارم یک جشن کوچک هم بعد از بازی با الشباب با حضور هواداران برگزار کنیم. صعود به جمع 8 تیم برتر آسیا مقدمات این جشن را فراهم می کند.

* به نظرت قهرمانی در آسیا شدنی است؟

- حالا همه می گویند که استقلال ستاره سوم را کسب می کند اما من زیاد دوست ندارم حرف بزنم و بیشتر می خواهم در زمین خودمان را نشان دهیم. به نظر من شرایط برای رسیدن به قهرمانی در آسیا مهیا است و می توانیم به این عنوان برسیم. البته مشکلات مالی زیادی داریم و باید این مشکلات حل شود.

* حقیقت دارد که درصد دریافت پول بازیکنان با هم متفاوت است؟

- من اطلاعی از این موضوع ندارم. خودم 40 درصد از پولم را دریافت کرده ام و نمی دانم بقیه پولم چه می شود.

* برای چهارمین سال متوالی قهرمان لیگ برتر شدی. رکورد خوبی ثبت کردی.

- خداراشکر می کنم که این اتفاق افتاده است. این یک رکورد خوب برای من است و امیدوارم در آینده هم بتوانم این رکورد را افزایش دهم.
* بعد از انتقاداتی که از سوی برخی هواداران نسبت به عملکردت مطرح شد، متحول شدی. انگار انگیزه ات بیشتر شد.
- لطف خدا بود که این اتفاق افتاد. من دوست ندارم درباره آن اتفاقات صحبت کنم چون همه چیز به خوبی و خوشی تمام شد اما خدا واقعا کمکم کرد که توانایی هایم را نشان دهم.

* امیر قلعه نوعی هم در مصاحبه ای گفته بیگ زاده محبوب ترین بازیکنان استقلال است.

- امیر خان واقعا به من لطف دارد. بعد از خدا او تنها کسی بود که پشتم ایستاد و همه جوره حمایتم کرد. قهرمانی استقلال را به او تبریک می گویم و یک خسته نباشید جانانه به قلعه نوعی می گویم.

اگر من توانستم خودم را نشان دهم، به خاطر قلعه نوعی بود و مدیون او هستم.در تیم رابطه ام با همه خوب است و همه بازیکنان مرا دوست دارند. من هم همه را دوست دارم.

* بالاخره در لیست کارلوس کی روش هم قرار گرفتی.

- خوشحالم که این اتفاق افتاد. نیم فصل اول یکبار دعوت شدم اما همه انتقاد کردند که چرا باید ملی پوش باشم.

* الان هم آن انتقادات متوجه امیرحسین فشنگچی شده است؟

- امیرحسین هم بازیکن خوبی است و حتما حقش بوده که به تیم ملی دعوت شده است. من امیدوارم بتوانم جایگاه ثابتی را در تیم ملی بدست آورم. تا اینجا خدا کمک کرد که به تیم ملی دعوت شدم و از اینجا به بعد دیگر دست خودم است که توانایی هایم را اثبات کنم.

* بازی با الشباب را چطور می بینی؟

- الشباب تیم موذی است. از آن تیم ها است که اگر موقعیت گیر بیاوری و نزنی برایت دردسر ساز می شود. ما باید در امارات کار را تمام کنیم که در تهران بازی آسان تری را در پیش داشته باشیم.

* برای سال بعد تصمیمت چیست؟

- فعلا تمام فکر و ذکرم این دو بازی است و انشاءالله بعد از آن تصمیم می گیرم. امیدوارم خدا کمک کند که سال بعد هم در تیمی باشم که پیشرفت کنم.

* انگار قرار است از استقلال جدا شوی؟

- من هنوز تصمیمی برای رفتن از استقلال یا ماندن نگرفته ام.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی