امر به معروف؛نهی از منکر (بازدید: 400)
جمعه 20/2/1392 - 18:36 -0 تشکر 602658
برصیصای عـــابـــد

صوتی زیبای این داستان

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

جمعه 20/2/1392 - 18:37 - 0 تشکر 602659

مفسّران می‌نویسند: عابدی به نام برصیصا از نظر تقوا و پاكی به پایه‌ای رسیده بود كه بیماران را به خانه او می‌آوردند و درباره آنان دعا می‌كرد و چه بسا دعای او مستجاب می‌شد.
روزی زنی را كه دچار جنون شده بود، به خانه او آوردند تا مدّتی در خانه او باقی بماند و شاید شفا پیدا كند، این زن كه جزو خانواده بلند پایه این شهر بود، به وسیله برادران به خانه عابد برده شد.
سرانجام شیطان بر عابد غلبه كرد و او با آن زن دیوانه نزدیكی كرد و آبستن شد، آثار حمل ظاهر گشت، راهب چاره‌ای جز این ندید كه او را بكشد و در خانه خود دفن كند.
برادران زن خواهان جنازه خواهر بودند و او از تحویل جنازه خودداری می‌كرد، سرانجام شكایت‌ها به نتیجه رسید و عابد به گناه خود اعتراف و محكوم به دار آویزی شد، آنگاه كه بالای چوبه دار قرار گرفت، شیطان در برابر او مجسّم شد و گفت: من این برنامه را برای تو ریختم، اكنون می‌خواهم تو را از این دار نجات دهم، مشروط به اینكه به سخن من گوش كنی.
عابد گفت: چه كنم تا از این دار خلاص شوم؟
شیطان گفت: بر من سجده كن.
عابد گفت: چگونه سجده كنم؛ در حالی كه من به چوبه دار بسته شده‌ام.
شیطان در پاسخ گفت: اشاره نیز كافی است.
عابد بدبخت در این لحظه راه شرك را پیش گرفت؛ نه تنها قاتل بود، كافر نیز گشت.
بیشتر

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی