انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 2791)
چهارشنبه 3/7/1387 - 9:9 -0 تشکر 60159
مسجد ،هیئت، کلب و یا سگ

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم 
من نه میخوام طعنه بزن نه میخوام طرف داری کنم .
در بیشتر مداحی ها کلمه سگ ( کلب ) رو شنیدید ؟
خب گفتن من سگ حسینم یعنی چی ؟
از کجا شروع شد ؟
چه معنی داره ؟
من گفتم از این چیزا هیچ چیز نمیدونم .
فقط میدونم بیشتر تو هیئت ها داره رواج پیدا میکنه ؟
اگه اینجا هیئتی داریم جواب بده ؟
جدا شدن مسجدی ها با هیئت های عزادار ابی عبدالله ؟
ضد هم بودن مثال :
مسجدی موهایش را کوتاه میکنه - هیئتی نه ؟
مسجدی پیراهن سفید می پوشه - هیئتی سیاه ؟
مسجدی با پیرن سینه میزنه - هیئتی نه ؟
من گفتم از هیچ کدام از این دو فرقه جدید الورود در ایران پیروی نمی کنم
 چو در دو طرف قضیه هستم ؟
نظر شما چیه این مشکل بزرگی خواهد شد ؟
پیشنهاد برا حلش ؟
آیا خون امام حسین (ع) ریخته شد تا ببخشید ها تو شیعه سگ پروری زیاد بشه ؟
و یا کفر
...
منتظرپاسخ دلچسب شما دانشمندان هستم .
والسلام 
التماس دعا
سایه رهبری پایدار

http://rahpoyvesal.blogfa.com
چهارشنبه 3/7/1387 - 9:25 - 0 تشکر 60163

به نام خدا .. سلام

ممنون از شما آقای صالحی به خاطر این تاپیک

منم میخوام جواب این سوالو بدونم تا بتونم باهاش کنار بیام

چهارشنبه 3/7/1387 - 11:16 - 0 تشکر 60180

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

این همون شعار بی هدف دادن هست، مادامی بگو سگ، حتی شنیدم پارس هم کردن تو هیات عزاداری، ولی راه حسین (ع) رو نرو، چه سود؟

امام حسین به سگ نیاز داشت که در خونش پارس کنه؟

که قلاده بندازه گردنش و بیاد تو جمعیت و نشون بده من سگ کوی حسینم؟

امام حسین یار واقعی میخواست نه سگ.

امام حسین مرد عمل میخواست، آیا تا حالا از خودمون پرسیدیم اگر تو کربلا بودیم، تو سپاه آقا بودیم یا رو به روی آقا؟

به قول مرحوم کافی، تا صبح میره زیر علم حسین سینه میزنی و صبح نماز صبح نمیخونه میره میخوابه!!!!!!!!!!!!!!

امام حسین تو ظهر عاشورا، زیر حجوم حملات دشمن، ایستاد و نماز خوند، الان تو ماه رمضون علنا روزه خواری میکنیم، و میریم تو هیات عزاداری حسین، پارس میکنیم و زار میزنیم!!!!!!!

به قول یه عزیزی میگفت برو ازش بپرس شهادت امام حسین کیه؟

زود میگه دهم محرم عاشورا، حالا ازش بپرس شهادت امام محمد باقر کی هست؟

عمرا نمیتونه جواب بده، چون اون اولی رو قیمه پلو میدن همه یادشون هست، دومی رو نمیدن کسی یادش نیست!!!!!!!!!

بجای سگ شدن، بجای قلاده گردن انداختن، بجای پارس کردن، بهتر راه امام حسین رو بریم، نه اینکه فقط شعار بدیم. شعار بی عمل!

حالا کی میدونه انگیزه از سگ شدن چیه؟

فهمیدین به منم بگین!

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
چهارشنبه 3/7/1387 - 12:22 - 0 تشکر 60195

سلام

حسین بیش از انکه تشنه ی اب باشد، تشنه ی لبیک بود.

متاسفانه همیشه عده ای از روی جهالت و بعضا غرض ورزی چهره ی شیعه رو خدشه دار کردند..

عده ای افراد خالصانه میخوان عشقشون رو به مولاشون ابراز کنند اما فراموش میکنند که هدف از عزاداری برای امام حسین چی بوده و چی هست...

میشن مصداق گریه بر امام حسین از روی ترحم!!!

خوبه ما با چشمانی باز ببینیم و از این افراد پیروی نکنیم

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

چهارشنبه 3/7/1387 - 13:32 - 0 تشکر 60206

با سلام

اول از همه از شما یونس عزیز میخوام که خودتون رو کنترل کنید و به ناراحتی تون غلبه کنید و با آرامش کا مل پاسخ ها رو بررسی کنید

موضوع کلب یا سگ از کجا شروع شد

فکر می کنم از زمان شیخ مفید (ره) ایشون از بزرگان شیعه هستند من دقیقا نمیدونم  شخص ایشون اولین بار بکار بردند یا دیگر بزرگان

اما مسئله و نکته مهم این مسئله این هست که این بزرگان ما که از این عبارت استفاده کردند معرفت عمیق داشتند به حضرت امام حسین و قیام عاشورا و گفتن این حرف از زبان ایشان با گفتن این حرف در کوچه و بازار از زمین تا اسمون فرق میکنه متاسفانه و متاسفانه در جامعه فعلی ما معرفت و شناخت تعطیل شده و داد و هوار کردن ها و سینه چاک کردن ها جایگزین شده بعد از هزاران سال از اون واقعه بزرگ تازه بعضی ها به دنبال این هستند که چطور علم دست بگیرند و چطور بر سنج بکوبند که صدای گوشنواز تری داشته باشه به جای اینکه به معرفت خودشون اضافه کنند.

در مورد مسجد و هیئت

واقعا جای تاسف داره که بعضی ها بخوان این دو رو از هم جدا کنند چرا که هیئات ما از مسجد برگرفته شدند و جدایی ایجاد کردن بین هیئت و مسجد سر منشا همون حرکتی میشه که الان متاسفانه هیئاتی که همه برای امام حسین سینه می زنند در مساجد حضور ندارند و یا فکر میکنند از بچه مسجدی ها برترند در حالیکه امام حسین (ع) مولای ما همون انسان بزرگی هستند که در واقعه عاشورا در میدان نبرد نماز جماعت اقامه میکنند.

چهارشنبه 3/7/1387 - 23:20 - 0 تشکر 60319

بسم رب الحیدر

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و هم مباحثه ای های عزیز


جناب اقا یونس عزیز .... من به عنوان یک فرد عادی و مذهبی وقتی حرفهای شما رو این طور میبینم و دقت میکنم ؛ با خودم میگم این شخص قراره بشه طلبه ای از کشور عزیزمون ! ( دوست دارم روی این حرفم خیلی دقت کنی داداش  و با تفکر و فکر خوبت پاسخ بدی !) . من با خودم میگم این شخص قراره طلبه بشه . قراره بره به سمت دروس حوزوی و اعتقادی ! قراره علامه ای بشه برای خودش . خلاصه و نهایتش قراره بشه ایه الله یا مجتهد و مرجع تقلید !!!
خب ؟ حالا وقتی این تفکر از شما  توی ذهن من باشه ، با خودم میگم این شخص وقتی الان چنین برخوردی میکنه و این جور تفاوت قائل میشه بین مسجدی و هیئتی ! وقتی مجتهد شد چه فتواهایی که نباید بده و میده !!!

دقت کردی عزیز ؟ شما نباید وقتی تاپیکی رو میزنی ، اون هم در زمینه اعتقادی این جور برخورد کنی که گرچه میگی طرفداری از گروه خاصی نمیکنی ، اما تابلوئه عقیدت در این زمینه چی هست!!
این مطلبی رو که عرض کردم برا خاطر این بود که به تازگی  حوزوی های ما دارند وارد وادی هایی میشند که نباید بشند ...... شخص شما اگر قرار باشه این امور رو این قدر بزرگ کنی و ازش بد یاد کنی  و در اصل عقیدت این باشه مطمئن باش اگه اهل قبول حرف حق باشی یه روزی باید این عقیدتون رو عوض کنید و من نه این حرف رو از خودم بزنم بلکه از دلسوزانی میزنم که شب و روزشون شده غصه خوردن در مورد شعائر حسینی و از جانب کسانی میگم که یقین به علمشون دارم . یقین به عملشون دارم و یقین به اجتهادشون دارم !!!! تفاوت هایی که ذکر شد مطمئن باش نه خود هیئتیش قبول داره و نه خود مسجدیش و همون طور که اقا مهدی عزیز هم فرمودند جای متمایزی از این دو گروه باقی نمی مونه و من خودم شخصا دفعه اولم هست این مورد رو میشنوم !

خانم عشق آبی
... شما هم خیلی مواقع این حرف رو زدید و جای خوشحالی داره که دنبال این باشید که ببینید اصل حقیقتش چی هست . البته من فکر میکردم عقایدتون رو سرسختانه قبول دارید و حرف مخالفان تاثیری روی حرفاتون نداره!  که ایشالله اشتباه کردم و اگه حرفی رو میبینید یا میخونید و با عقیده ای مواجه میشید ایشالله واقعا دنبال جواب باشید


...ادامه دارد...

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
چهارشنبه 3/7/1387 - 23:24 - 0 تشکر 60320

یه مطلبی رو هم در مورد فرمایش خانم حس غریب عرض کنم . اگر صرف قبول عقیده خودتون باشه که دیگه جای بحثی نمیمونه ! ولی من هم خیلی دوست دارم ببینم اونایی که همیشه عذاداری بقیه رو زیر سوال میبرند ( مثل خودم! ) ... چه چیزی رو خوب میدونیم ؟ یعنی من وقتی به عده ای ایراد عذاداری میگیرم ، خودم چی رو قبول دارم ! و چرا قبول دارم ؟ این خوبه که بدونیم از چی دم میزنیم . یه موقع است توی جامعه رواج پیدا میکنه که یه مسئله ای بره زیر سوال ... در حالی که همون شخص سوال کننده هم نمیدونه دنبال چی هست! اقا مهدی عزیز ... شما هم ما که نفهمیدیم چی کاره اید !هههه ...... از شما هم همون سوال خانم حس غریب رو دارم ....شما چه نوعی رو قبول دارید و چرا ؟ دلیل قبولتون تنها اونی هست که مد نظر خودتونه ؟ عقیدتون از کجا سرچشمه گرفته ؟.... البته این که از علامه بزرگ تشیع یعنی شیخ مفید صحبت کردید خیلی جالب بود برام .... دستتون درد نکنه ..... ما اصولا باید از منبع حرف بزنیم و همین جور کشکی نیاییم عقیده ای که انسانهای دیگه دارند زیر سوال ببریم .خیلی از ماها فقط حرفش تو دهانمون هست که امام حسین مرد عمل میخواد نه حرف !! اما وجدانا چقدر به این حرفمون عقیده داریم و چقد دوست داریم این طور باشه ..... یاد یه جوکی افتادم هههههه
طرف میگفت سر میدون اش میدند ؛ این قدر ادم جمع شده بود سر میدون که با خودش گفت نکنه جدی جدی اش میدند ؛ خودش هم رفت توی صف و باورش شده یود که آشی در جریان هست !! . حالا نقل ماهاست ... هی میگیم امام حسین چی میخواد و چی نمیخواد ..... وقتی صفی از یه چیزی شکل گرفت ، تازه میفهمیم چه چاخان درهمی کردیم !!! و از حرفهامون گروه گروه داریم میسازیم و نمیدونیم چه خبره !!!

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
چهارشنبه 3/7/1387 - 23:44 - 0 تشکر 60325

سلام علیکم

با تشکر از همگی

ببینید جناب طیبه اگه ناراحت شدید ببخشید.

فرض کنید من سنی یا وهابی ام این سی دی هایی که با اشعار لااله الا فاطمه و یا سگ امام حسینم رو که می بینم ایمان به این مذهب نمیارم هیچ بلکه شخصیت امام حسین (ع) و یارانش زیر سوال میره . یعنی امام این همه راه رو از مکه به کربلا اومد به بدترین نوع کشته شد تا ما بیایم سگ بگیم .

بله گفتن اینکه من سگ حسینم معرفت می خواد . به قول سرگروه ام یه نفر از فلان شهرستان اومد به حوزه هی میگفت من سگ امام حسینم.

گفت بعد چند دقیقه صداش زدم سگ امام حسین و ... 

من کار ندارم طلبه باشم یا نباشم . من اصلا وهابی ام . این مسائل دیده شده . و آخرش هم میان میگن فلان و فلانه

شما میدونید بعضی ها به یکی از مراجع توهین کرد !!

جمع کنه بره ما اسلام سگ و گربه نداریم بفرما دکان بعدی .

خب الان متنی براتون می زارم از آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دامة برکات )

خواهش می کنم بخونید.

"حضرت آیة الله مکارم شیرازی"

مقدمه

مداحان اهل بیت سرمایه عظیمی در دست دارند که باید در حفظ آن کوشا باشند. مداحی می تواند احساسات عاشورایی را بسیج کند و اهداف امام حسین(ع) را در قالب شعر در دل‌های عزاداران به خصوص جوانان جای دهد. به همین خاطر ائمه(ع) فرمودند: "لک بیت بیت فی الجنه." اما این سرمایه ممکن است دچار آفاتی شود که به مواردی از آن‌ها اشاره می کنیم:

1- خارج بودن اشعار از زبان "قال" یا زبان "حال"

توجه داشته باشید که اشعاری که می‌خوانید از زبان قال یا زبان حال خارج نباشد. زبان قال یعنی مطلب مدرک معتبری داشته باشد و زبان حال یعنی واقعاً حال امام حسین(ع) و اصحابش اقتضای اشعاری که می خوانید داشته باشد. باید شأن و منزلت امام حسین(ع) در محتوای اشعار حفظ شود. مثلاً وقتی می شنویم مداحی خطاب به امام حسین(ع) می‌گوید:" یقین دارم که در دل آرزویی به جز دامادی اکبر نداری"! عاشورا از آن علو مقامش چقدر پایین می آید؟! این مداح نه تنها بر خلاف تاریخ حرف زده، چرا که آن حضرت ازدواج کرده بود، بلکه خودش را  جای امام حسین(ع) حساب کرده و در واقع فکر و آرزوی خودش را بر زبان می آورد. و یا مداحی درباره امام زمان(ع) می گوید: نمی دانم تو آواره ی کدام بیابان هستی که من هم در آن آواره شوم.امام زمان(عج) که آواره نیست، آن حضرت در میان ما است، در میان محبان و شیعیان است. البته جا دارد از اشعار بعضی از شاعران متعهد معاصر قدردانی کنم که اشعار بلندی سروده اند و مداحان عزیز از اشعار بلند آنها استفاده کنند. به هر حال الحمدلله مداحانی با فکر بلند داریم که اشعار بسیار زیبایی می خوانند و اهداف مقدس امام حسین(ع) و مکتب اهل بیت و عشق به امام زمان(عج) را کاملاً پرورش می دهند.

2- بیان مسایل غلوآمیز

نباید مسایلی بر زبان مداحان جاری شود که بوی غلو می دهد. امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: "هلک فی رجلان، محب غال و مبغض حال"؛ "دو گروه درباره من هلاک شدند، آنها که غلو می کنند و ما را برتر از مقاممان معرفی می کنند و همچون خداوند می ستایند و دشمنانی که العیاذبالله به ما لعن می کنند." از این که این دو گروه همسنگ هم قرار داده شدند، معنایش این است که هر دو گروه در اشتباه می‌باشند. گاهی از گوشه و کنار زمزمه‌هایی می شنویم که خیلی زننده است، "لا اله الا فاطمه الزهرا، یا لا اله الا زینب" کسی که این سخن را می گوید اگر بفهمد که چه می گوید استکانی که از آن چای می خورد را باید آب کشید. این حرف‌ها علاوه بر این که خلاف تعلیمات اسلام است، اگر به گوش دشمنان برسد، که این روزها راحت منتقل می شود – می‌گویند این که ما می گفتیم شیعیان کافرند، دلیلش این سخنان است. البته ممکن است این ذاکرین بی اطلاع باشند که باید پیش کسوت‌های مداحان و وعاظ محترم آنها را راهنمایی کنند.

در نام گذاری هیئت‌ها هم دقت شود. بعضی نام "دیوانگان امام حسین" را بر هیئت خود می گذارند که وقتی مختصرش می‌کنند می‌شود هیئت دیوانگان! به جای این اسامی که آثار بدی دارد، نام "عاشقان"، "فدائیان"، "دلدادگان" و "خادمان امام حسین" را انتخاب کنید.

نباید در مجالس عزاداری گفته شود که در طول سال هر گناهی که می خواهید انجام دهید اما در ایام محرم که عزاداری می کنید گناهان شسته می شود!

3- عدم بهره‌مندی از آموزش‌های لازم

وعاظ محترم در حوزه‌ها درس می خوانند و پس از مرحله آموزش به وعظ می پردازند. همان طوری که منبر، ترکیبی از علم و هنر است، مداحی هم همین طور است، لذا برای مداحی هم آموزش دیدن لازم است. مداحان هم باید آگاهی و اطلاعات لازم را داشته باشند و هم این هنر را داشته باشند که چگونه بخوانند. اگر فقط بخش‌های مربوط به هنرمندی را یاد بگیرند ولی از جنبه علمی آموزش نبییند، کم می‌آورند و نمی‌توانند انجام وظیفه کنند. لذا خوب است مراکزی برای آموزش مداحان ایجاد شود و افراد عالم و شایسته آموزش دهند و افرادی که آگاهی لازم از مسایل اسلامی ندارند، وارد این کار نشوند.

4- چراغ سبز گناه به مردم نشان دادن

نباید در مجالس عزاداری گفته شود که در طول سال هر گناهی که می خواهید انجام دهید اما در ایام محرم که عزاداری می کنید گناهان شسته می شود!

امام حسین(ع) برای مکتب و مذهب شهید شد لذا در مجالس حسینی باید مذهب را تقویت کرد. جریان حاجب کاشانی و شعر او که

"حاجب اگر معامله حشر با علی است         من ضامنم که هر چه خواهی گناه کن"

را می دانید که حضرت را در خواب دید که به او فرمود تو مداح خوبی هستی ولی این شعرت بد بود. وقتی او پرسید چه بگویم، امام(ع) فرمود بگو:

"حاجب اگر معامله حشر با علی است         شرم از رخ علی کن و کمتر گناه کن"

ببینید فرق این دو مکتب چقدر است؟

ادامه دارد ...

http://rahpoyvesal.blogfa.com
پنج شنبه 4/7/1387 - 0:4 - 0 تشکر 60329

سلام علیکم

به قول یکی از دوستام 

اگه من ترانه گوش بدم هیچ تاثیری نداره ولی بعضی مداحی ها مطرب اند .

دوستان قابل توجه من خودم مداحی میکنم.

http://rahpoyvesal.blogfa.com
پنج شنبه 4/7/1387 - 0:9 - 0 تشکر 60331

با سلام .
بنده اهل حاشیه رفتن و رو در وایسی با کسی نیستم و اون چیزی که فکر می کنم درسته رو می گم.البته نظر دوستان هم محترمه.
اما اصل مطلب :
مقام و عظمت اهل بیت نبوت (ع) چیزی نیست که قابل درک برای هر کسی با هر عقیده ای باشه . اما هر کسی با توجه به حد و اندازه معرفتی که داره و با توجه به شناختی که نسبت به خودش داره و با توجه به مقایسه ای که بین اوضاع خودش و وضعیت معنوی اهل البیت بالاخص امام حسین (ع) می کنه یه مقام و درجه ای رو برای خودش می بینه. یکی ادعا می کنه که من یار ائمه هستم یکی ادعا می کنه من خاک کف پای اونهام ، یکی دیگه میگه نوکر اونهام وبالاخره یکی با توجه به مقایسه ای که کرده خودشو اینقدر در برابر ائمه اطهار حقیر می بینه که می گه انا کلب الحسین.از اون طرف هم ممکنه یه نفر اونقدر خودشو آدم بدونه که ادعای نبوت و امامت کنه.

یعنی خلاصه به نظر من بستگی به معرفت طرف داره .آخه همه که مثل بعــــضـــی دوستان خودشون رو آدم نمی بینند.

به علاوه اگه کسی چنین سخنی رو می گه با توجه به حالاتش می گه. گنه کاریش رو، پرده دریش رو، سیلی زدن به امامش رو(با اعمالش) به سگ هاری تشبیه میکنه که صاحبش اونو بزرگ کرده،نون و آب بهش داده و... ولی به صورت صاحبش چنگ میزنه .از اون طرف اخلاصش رو با وفای سگ مقایسه می کنه . یعنی می گه هر گناهی که کردم هر خیانتی که به شما کردم حالا مثل سگ پشیمونم خودت منو بگیر و آدمم کن.

اما حال خودم :
یا امام حسین ! درسته هتک حرمتت رو کردم ، گناه کردم ، توی اعمالم اخلاص نداشتم..... آخه می دونم پست تر از من کسی روی زمین نیست. با این که مقام شما رو اخلاص شما رو رفتار شما رو همیشه میشنیدم ، ولی بازم به شما خیانت کردم. دوستان لازم نیست حتما یه نفر بره نعوذ بالله زنا کنه تا بگیم آدم بدیه.تا باورش بشه که از سگ هم پست تره.گناههای روزمره ما کوچیک و بزرگش مثل خار درچشم اهل بیته.

آی مردم !!!! امام حسین سگ می خواد . امام زمان ما سگ می خواد!!! کی گفته امام حسین آدم می خواد . تا زمانیکه فکر کنیم آدممیم و هر کدوممون بخوایم خر خودمونو برونیم آدم نمی شیم. باید غرورمونو له کنیم .باید بپزیریم چه قدر پستیم .اما هر وقت دیدیم واقعا سگ امام حسینیم ، اگه یه تیکه نون خشکه بهمون داد نمی گیم چرا کمه ، اگه مریضمونو شفا نداد نمی گیم چرا ، اگه یه روز ازمون خواست بریم توی آتیش نگیم نمی رم ، اگه گفت زن و بچه رو مال و فرزندت رو ول کن بیا در رکاب من کشته شو نگیم برو بابا و... اون موقع تازه شدیم نوکر !! فکر نکنید اون موقع شدیم آدما. اما موقعی که خودمونو خورد کردیم امر اربابمون با نهایت تلاش انجام دادیم و موفق شدیم در راه اون سر بدیمو جون بزاریم، اون موقع میشه سر بلند کنیم و بلند داد بزنیم آی خدا!!!!! بابا مام آدممیم.یه گوشه چشمی به ما کن.

یاحسین
گویند یک سگ از پی اصحاب کهف رفت        اصحاب کهف کوی تو را من همان سگم

دوستان یکی از بزرگان و عرفای همین ایران خودمون که شاید همتون میشناسیدش یه روز می گفت : من سگ این کاروانم . حالا وضعیت ما چیه خدا میدونه .

اما گفته بودید مسجد و هیئت !!! دوست من .همون هیئتی هایی که شما می گید مشکی می پوشند وقتی روز شادی ائمه اطهاره سفید می پوشن.همونایی که موهاشونو بلند میگزارن معلوم نیست اخلاصشون از اون مسجدی ها بیشتر نباشه. بین مسجد و هیئت هیچ دوئیتی وجود نداره . اگه بعضیا براش دوئیت نسازن.اما هر کدوم یه اقتضایی داره.

من نمی دونم چرا تازگی های اینقدر به هیئتیا گیر می دن؟؟؟چرا وقتی این همه جوون دور ورزشگاه آزادی برای یه بازی بازی بازی دو سه روز چادر میزنن و الاف میشن کسی نمی گه چرا؟؟؟

دوستان من اگه شما مذهبی ها تیشه به ریشه باورهای دینی مردم نزین کسی دیگه نمی تونه اونها رو منحرف کنه.همه سیاست های دول غارتگر و دشمنان اسلام دور کردن مردم و جوونا از هیئات و مساجده. مواظب باشیم با تند روی و کند روی هامون دست به دست کافرین برای اسقاط اسلام ناب محمدی ندیم .

یا علی مدد

خدا را جدی بگیرید .          امام زمانتان را جدی بگیرید .         در امورتان جدی باشید .

*انجمن معارف به دنبال بهترین هاست*
*اگر یکی از بهترین هایید*
*همین الآن کلیک کنید*

پنج شنبه 4/7/1387 - 0:56 - 0 تشکر 60341

یونس جان عزیزم شما با این پست های طولانی عملا ادم رو از مطالعه پشیمون میکنی خواهشا کوتاهش کن یه جورایی ضد تبلیغ هست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی