ورزش و تندرستی (بازدید: 213)
شنبه 14/2/1392 - 20:4 -0 تشکر 601317
چند خبر ورزشی جدید

کمیته انضباطی در خصوص شکایت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان از باشگاه استقلال با ادعای اینکه حضور فرهاد مجیدی بازیکن باشگاه استقلال در بازی روز دوشنبه 26 فروردین 92 غیرقانونی است، رای خود را صادر کرد.

کمیته انضباطی پس از شکایت سپاهان و با توجه به مفاد شکایت باشگاه و مدارک ادعایی غیرموثر باشگاه ورزشی سپاهان و اینکه بر اساس اعلام رسمی سازمان لیگ برتر، فرهاد مجیدی به طور قانونی و موجه ( ودر مهلت قانونی نقل و انتقالات نیم فصل) به جای رودریگو توزی به تیم استقلال پیوسته است و نظر به اینکه رودریگو توزی هم  به همراه چند بازیکن خارجی باشگاههای ذوب آهن اصفهان، تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران با حکم قانونی از لیست استقلال خارج شده است.

لذا کمیته انضباطی شکایت باشگاه سپاهان را وارد ندانسته و با استناد به بند یک ماده 8 آیین نامه انضباطی حکم بر رد شکایت باشگاه سپاهان را صادر می کند. این رای با توجه به بند یک ماده 15 آیین نامه قطعی است

شنبه 14/2/1392 - 20:5 - 0 تشکر 601318

مهدی تاج در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:برای دیدار فینال جام حذفی سه نفر می توانند وارد زمین شوند که شامل وزیر ورزش،رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر عامل تیم قهرمان می باشدو از ورود هرگونه افراد اضافه در داخل زمین جلوگیری می شود،ضمن اینکه پیش بینی میشود که حدود 12000 نفر از هواداران سپاهان سکوهارا پر کنند چرا که تاکنون 8 هزار بلیت از سوی سپاهانی ها خریداری شده و 4 هزاربلیط دیگر نیز به آنها اختصاص خواهیم داد واز هر رسانه تنها یک نفر می تواند داخل زمین باشد  و فقط 9دوربین شبکه های تلویزیونی داخل زمین خواهند رفت .

وی تصریح کرد: به این دلیل زمان بازی سپاهان وپرسپولیس به مدت 15دقیقه به جلو افتاد زیرا برآورد ما این بودکه بحث حداحافظی مهدوی کیا مطرح شد ه و بالغو این موضوع زمان بازی را به جلوتر انداختیم تا با سایر بازی ها هماهنگ شود.

وی درخاتمه اشاره کرد : امسال جام خوبی را برای تیم قهرمان درنظر گرفته ایم که 4کیلو نقره درآن به کار رفته است و برای سال آینده هم در لیگ طوری برنامه ریزی کردیم که لیگ خوب و با برنامه ای داشته باشیم.

شنبه 14/2/1392 - 20:5 - 0 تشکر 601319

کرانچار در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: برای مهدوی کیا باید یک بازی خداحافظی بزرگ و در اندازه او در نظر گرفته شود زیرا معتقدم او زحمت زیادی برای فوتبال ایران کشیده است و جزو 10 بازیکن برتر سالهای اخیر آلمان می‌باشد، حق او نبود که تنها در یک دیدار تشریفاتی ان هم به مدت 5 دقیقه بازی کند و از میادین فوتبال کنار برود.
وی تصریح کرد: تیم سپاهان آمادگی خوبی دارد و به جز سه بازیکنمان (نویدکیا، بولکو و پاپی) که مصدوم هستند و به بازی نمی رسند، مصدوم دیگری نداریم.
کرانچار در مورد تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس تیم بسیار خوبی است و این فصل بازیکنان بسیار خوبی جذب کرده بود و درست است که در اوایل لیگ امسال جایگاه حوبی در جدول نداشتند اما بعد از آمدن گل محمدی تغییرات اساسی داشتند و سیر صعودی داشتند. فردا شاهد بازی خوبی خواهیم بود و ما جز فرشید طالبی که به علت اخراج در بازی قبلی، از این بازی محروم است، بازیکن محروم دیگری نداریم.سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پایان خاطرنشان کرد: ما به دلیل اینکه 2 جام این فصل را از دست داده ایم، برای کسب این جام انگیزه بسیار بالایی داریم.

شنبه 14/2/1392 - 20:6 - 0 تشکر 601320

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران و به نقل از  یک مقام آگاه در باشگاه تراکتور سازی،  تونی بعد از اطلاع از خبر اخراجش راهی باشگاه شد و پیگیر موضوع شد.

با این حال این مربی در تمرینات تیمش شرکت کرده و پس از پایان تمرین با بازیکنان خداحافظی کرد در حالی که همه از این موضوع متعجب بودند تونی سعی  می کرد خود را شادمان نشان دهد و با لبخند با تک تک بازیکنان خداحافظی کرد!

در همین خصوص شنیدیم برگه اخراجی که باشگاه به تونی داده است بدون مهر و امضا  بوده است ولی مسئولان تیم تراکتور اخراج او را تایید کرده اند.

 این خبر واکنش های بسیاری داشت و برخی مخالف و موافق آن بودند با این حال نتیجه بازی با آلومینوم تاثیر زیادی در جو موجود دارد.

 بازیکنان نیز که در بین آنها موافقان و مخالفان تونی به چشم می خورد نسبت به این موضوع واکنش های متفاوتی نشان دادند.

شنبه 14/2/1392 - 20:6 - 0 تشکر 601321

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران هفته گذشته سیروس محجوب پس از مذاکره با مدیران باشگاه داماش و مسئولان شهر رشت برای خرید امتیاز باشگاه داماش گیلان به توافق رسید و قرارداد خرید این باشگاه را امضا کرد. قرار است مقام عالی قضایی ظرف یکی دو روز آینده این قرارداد را امضا کند تا کار به شکل رسمی پیش رفته و انتقال انجام شود.به گفته نماینده محجوب در ایران امیر عابدینی مدیرعامل باشگاه داماش در این مذاکرات نهایت همکاری را با محجوب داشته تا کارها به سرعت پیش برود، محجوب در پایان جلسه با مدیران باشگاه داماش گیلان و پس از امضای قرارداد خرید، از عابدینی خواسته که همچنان کنار داماش بماند و تجربیاتش را در اختیار این مجموعه بگذارد، محجوب قرار است امشب وارد تهران شود تا در مورد برنامه های کلان باشگاه و انتخاب مدیرعامل و سرمربی جدید تصمیم گیری کند.


ظرف دو روز گذشته عده ای افراد به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه داماش مطرح شده اند افرادی همچون شهریاری و شهسواری که به گفته نماینده محجوب در ایران هیچ بحثی در این رابطه مطرح نشده چرا که هنوز مقام عالی قضایی قرارداد مربوط به این انتقال را امضا نکرده است. به این ترتیب به نظر می رسد که مطرح شدن این اسامی بیشتر نوعی بازار گرمی است که از سوی عده ای افراد مطرح می شود

شنبه 14/2/1392 - 20:7 - 0 تشکر 601322

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران و به نقل از پزشک تیم استقلال آرش برهانی مشکلی برای بازی مقابل فولاد ندارد، البته این بازیکن در جریان تمرینات به خود فشار نیاورد تا برای بازی با فولاد مشکلی به وجود نیاید. به این ترتیب در صورتی که کادر فنی استقلال صلاح بدانند این بازیکن می تواند به میدان برود.


به نظر می رسد استقلال برای بازی با فولاد مصدومی ندارد و شایعه مصدومیت ساموئل نیز صحت ندارد گویا وی به دلیل خستگی در بازی با العین به میدان نرفت و مقابل فولاد بازی خواهد کرد.

شنبه 14/2/1392 - 20:7 - 0 تشکر 601323

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پزشک تیم فولاد از بهبود مصدومیت بازیکن فولاد خبر داد و احتمال داد افشین با نظر کادر فنی مقابل استقلال به میدان برود.اکبر مرادی تأکید کرد: مصدومیت آرش افشین برطرف شده است و این بازیکن می تواند مقابل استقلال به میدان برود گویا فولاد هیچ مصدومی برای بازی با استقلال ندارد و تمام بازیکنان آماده رویارویی با تیم صدرنشین رقابت های لیگ برتر دارند.


گفتنی است افشین در بازی دوستانه اخیر مقابل تیم نفت آبادان به میدان رفت و کادر فنی از میزان آمادگی وی مطلع شدند به این ترتیب اگر فرکی و همکارانش صلاح بدانند این بازیکن می تواند در بازی فردا به میدان برود

شنبه 14/2/1392 - 20:8 - 0 تشکر 601324

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، جودوی کشورمان با اعلام جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی صاحب رکوردی تاریخی شد.

جواد محجوب جودوکار وزن منفی 100 کیلوگرم کشورمان که در سالهای اخیر با رشد قابل توجهی رو به رو بود در مسابقات قهرمانی آسیای تایلند با به گردن آویختن مدال طلا موفقیت های خود را تکمیل کرد. وی در جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی جودو 558 امتیاز را برای خود دست و پا کرد و به مکان سیزدهم رسید.

این رتبه بهترین جایگاه جودوکاران ایران در طول تاریخ این رشته ورزشی است.

براساس این گزارش، نکته قابل توجه دیگری که در رده بندی این ماه فدراسیون جهانی جودو به چشم می خورد خروج آرش میراسماعیلی نایب رئیس فدراسیون جودو از رنکینگ بود. وی پس از دو سال که مبارزه ای در میادین مختلف نداشت سرانجام از رده بندی جهانی خارج شد.

میراسماعیلی در ماه پیش با 18 امتیاز در مکان 163 قرار داشت.

شنبه 14/2/1392 - 20:8 - 0 تشکر 601325

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری کالچونیوز، آژانس مبارزه با دوپینگ در آلمان از فوتبالیست های حاضر در بوندس لیگا آزمایش خون گرفت.این در حالیست که مأموران مبارزه با دوپینگ قبل از انجام تست با کادر اجرایی باشگاه ها صحبت کرده و برخی از منابع آگاه هم اعلام کرده اند که بحث هایی هم در این خصوص انجام گرفته است.


گفتنی است، نتایج آزمایش ذهای انجان گرفته به زودی به باشگاه ها ارسال شده و بعد در اختیار مطبوعات و دیگر رسانه های ورزشی خواهد گرفت

شنبه 14/2/1392 - 20:9 - 0 تشکر 601326

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ در جلسه ای که مدیران لیگ برتری برای دومین بار برای 18 تیمی شدن لیگ برتر برگزار کردند   ، مخالفان 16 تیمی شدن لیگ برتر  نامه ای را امضا کردند که  لیگ برتر با همین تعداد در سال آینده کار خود را ادامه  دهد.


 نامه مذکور توسط عزیزاله محمدی ، عابدینی،  ملاحی و کاظم اولیایی به فدراسیون   فوتبال خواهد رفت تا کفاشیان درباره 18 تیمی ماندن لیگ برتر تصمیم گیری کند.

جلسه اتحادیه فوتبال در حالی آغاز شد که به جز مدیران تیم های فجر سپاسی، ملوان، ذوب آهن، نفت آبادان، فولاد خوزستان و تیم های دسته یک، اکثر مدیران تیم های فوتبال به ویژه عابدینی، رویانیان، فتح اله زاده غایب هستند.


بحث اصلی جلسه در خصوص 16 یا 18 تیمی برگزار شدن لیگ برتر است و عزیزاله محمدی در این جلسه اعلام داشت من خطاب به کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال گفتم که 16 تیمی کردن لیگ در این زمان به صلاح نیست. بهتر است در خصوص این ماجرا 2 یا 3 سال بررسی های کارشناسی صورت گیرد و پس از آن لیگ را 16 تیمه برگزار کنیم.


عزیزمحمدی خاطرنشان کرد: نصف مدیران فوتبال جزو اعضای مجمع هستند که می توانند علیه 16 تیمی برگزار شدن لیگ رای دهند.لازم به ذکر است علی کفاشیان تا این ساعت در این جلسه حاضر نشده است.

شنبه 14/2/1392 - 20:10 - 0 تشکر 601327

علی دایی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، گفت: مراسمی که می خواهند برای مهدوی کیا بگیرند خیلی کوچک است. اما مهدی خودش صلاح دانسته که خداحافظی کند.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن افزود: مهدوی کیا صلاح خودش را از همه بهتر می داند ما نمی توانیم بگوییم مهدوی کیا زمان خوبی برای خداحافظی انتخاب کرده یا نه، زیرا مهدی در وضعیتی قرار دارد که خودش بهتر می داند کی از فوتبال خداحافظی کند.

وی تصریح کرد: در فوتبال ما اصلا مبحث خداحافظی فوتبالیست ها اهمیتی ندارد. کدام مراسم خداحافظی بود که درست و حسابی برگزار شده است.
متأسفانه کل سیستم در فوتبال ما غلط است و کسی هم در فوتبال نداریم چنین حرکاتی انجام بدهند.

دایی در خصوص مراسم خداحافظی خودش گفت: اصلا چنین چیزی برای من مهم نیست، من روزی که صلاح دانستم از فوتبال خداحافظی کردم و آن روزی بود که با تیم سایپا قهرمان لیگ ایران شدم.
من اصلا به این چیزها فکر نمی کنم، من از مسئولین کشورمان هیچ چشم داشتی نداشتم.

وی در مورد نتیجه بازی سپاهان و پرسپولیس در فینال جام حذفی گفت: بازی سختی است، پرسپولیس می تواند موفق شود اگر این بازی را ببرد پرسپولیس می تواند سال بعد در جام باشگاه ها حضور داشته باشد. من به عنوان یک طرفدار دوست دارم پرسپولیس قهرمان جام حذفی شود.
به نظر من شانس پرسپولیس در این بازی بیشتر است و هواداران هم باید از همه لحظات یار و طرفدار این تیم باشند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی