انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 1959)
سه شنبه 2/7/1387 - 23:24 -0 تشکر 60090
تقلب های تاریخی

این که اولین تقلب تاریخی رو چه کسی انجام داده و سرچه درسی بوده بین علماء اختلاف زیاد هست .تو این بخش جذاب ترین تقلب های خودمون رو میگیم  تعجب نکنید روشای تقلب بیشتراز درس خوندن حالا که اوایل سال جدیده برای بعضی ها بد نمیشه خب منو شما که اهل این کارای بد نیستیم فقط برای سرگرمی بررسیش می کنیم مگه نه؟  پس فقط تجربه هامون رو میگیم واین که این کار لو رفت یانه.

As long as you can  stand  and see do not give up

چهارشنبه 3/7/1387 - 9:19 - 0 تشکر 60162

به نام خدا .. سلام

اصولا من نون بازوی خودمو خوردمو تقلب نکردم و بیشتر رسوندم چون نمره حروم از گلوی من پایین نمیره . تقلب رسوندن منم از راه صوتی بوده یعنی در کمال آرامش برای دوستم می خوندم ! اگه هم پشتی تقلب می خواسته رو کف دستم می نوشتم ! J بهش نشون میدادم . در دانشگاه هم که چی بگم ؟! یه بار یه تقلب دسته جمعی بود ! جالب بود ! اصولا سعی کنین نمره تون حلال باشه ! .. نه لو نرفته ! ما بچه درس خون بودیما مثلنااااااااا ! معلم به ما کاری نداشت ! خودشم می رسوند تازه ! ولی اولین تقلب من اول راهنمایی بود سر امتحان تاریخ که خیلی خنده دار بود .

شاد باشین

چهارشنبه 3/7/1387 - 11:38 - 0 تشکر 60184

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

من زیاد موقعیت تقلب رو داشتم ولی هیچ وقت تقلب نکردم، حتی تو دانشگاه هم موقعیتش رو داشتم، ولی بازم تقلب نکردم که نمره واقعیم رو بگیرم.

ولی تاریخی ترین تقلب من، مروبط میشه به امتحان امداد و نجات، سر این امتحان من به همه بچه ها تقلب رسوندم، حتی تو تصحیح برگه های امتحان هم نمره هاشون رو زیادتر از حد واقعی زدم، ولی غافل از اینکه یه روز ممکنه لو بره.

آره لو رفت، وقتی برگه ها دوباره تصحیح شد، آبروم رفت، ولی خب خدا رحم کرد، و همه چیز ختم به خیر شد، ولی تقلب خوب نیست، آخرش آدم تابلو میشه و آبروش میره!

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 4/7/1387 - 10:44 - 0 تشکر 60394

سلام

یاد دوران مدرسه افتادم یادش به خیر.

من موقع امتحانا همیشه جوابو تو قالب یه سئوال از دبیر یامراقب امتحان می پرسیدم. یعنی طوری سئوال می کردم که همه میفهمیدن جواب چیه!! اونم با صدای بلند که تقریباً همه افراد حاضر در سالن میشنیدن!!

گاهی هم مجبور به تعویض ورقه می شدیم . وقتی هم مجبورمون می کردن که هرکی اسمشو بالای ورقه جوابا بنویسه ، من و طرفی که باهاش هماهنگ کرده بودم اسم همدیگه رو بالای برگه ها می نوشتیم و بعد هرکدوم هر سئوالی را که مطمئن بودیم درسته جواب می دادیم و توی یه فرصت مناسب برگه هامونو عوض می کردیم. و این تعویض برگه ها چند بار انجام می شد.

بعضی وقتا هم که زودتر از بقیه از سالن میومدم بیرون، با دو سه تای دیگه نزدیک در یا زیر پنجره ها می شستیم و با صدای بلند از همدیگه جواب سئوالارو می پرسیدیم و به این ترتیب صدامون به تعدادی از بچه ها میرسید.

نوشتن رو دستمال کاغذی اونم با فونت شماره 4 که دیگه رو شاخش بود. تقریباً نصف کتابو رو یه طرف دستمال می نوشتم و خیلی هم بکارم میومد.!!!

یه وقت فکرای بدبد نکنیدا!! من خیلی بچه درسخونی بودم ولی از شرارت و شیطنت هم خوشم میومد. واسه همینم معلما کاری به کارم نداشتن چون میدونستن که من احتیاجی به تقلب ندارم!!  غیر از یه مورد که دبیر جبر و مثلثات حسابی از خجالتم در اومد و انقدر ازم نمره کم کرد تا حتماً تجدید بشم. منم کم نیاوردم از لجش شهریور اصلاً نرفتم امتحان بدم و تک ماده کردم . خدارو شکر سال بعد اونم از مدرسه ما رفته بود ( یعنی رفتونده ش کردیم از دستمون فرار کرد بنده خدای بیچاره).

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 4/7/1387 - 12:32 - 0 تشکر 60414

به نام خدا

ســـلام

هه هه تقلب...

چی بگم؟؟؟ الان باید خدمو لو بدم؟

از خدا كه پنهون نیست از شما هم چه پنهون..

من اصولا دوران تحصیلی آدم آرومی بودم و زیاد دوروبر تقلب و ازین حرفا نمیرفتم ( مخصوصا امتحانات پایانی) ولی یه بار یه تقلبی كردم كه فكر نمی كنم هیچوقت فرموشم بشه.چون یجورایی از اعتماد معلمم سو استفاده كردم.

من تو درس فارسی همیشه خوب كلاس بودم و معلم روی من حساب باز میكرد همیشه نمره بالا ازم می خواست و ازین حرفا. یه بار قرار بود یه امتحانی بگیره و ازونجایی كه من آماده نبودم و نمی خواستم توی اون درس نمره پایین بگیرم اومدم و زیر جلد كتابم و توی حاشیه اش خیلی ریز تقلب نوشتم . موقع شروع امتحان كه شد ( البته امتحان پایانی نبود )معلممون اومد وزیر دستی تك تك بچه ها رو بررسی كرد . من هم خیلی هول شده بودم و از لو رفتن خودم می ترسیدم.نوبت من كه رسید قبل ازینكه چیزی بگه من گفتم" آقا زیر دستی رو بدم". اونم كه با توجه به اعتمادی كه به من داشت گفت نه و رفت سراغ نفر بعدی. بر حسب اتفاق اون تقلبها هم خیلی به كارم اومد و نمره بدیخوبی ازون امتحان گرفتم. این بود كه هنوز این تقلب یادم مونده. ولی خیلی شرمنده اون معلم فارسی هستم.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
پنج شنبه 4/7/1387 - 15:56 - 0 تشکر 60445

اولین تقلب من (البته تا اونجا که حافظه یاری میده )مربوط میشه به کلاس اول ابتدایی(خوب ازپایه خراب بودیم) تقلبم تو درس املا بود. همیشه از املا ترس داشتم ،قلبم تند تند میزد پاهام یخ می کرد مخصوصا زمانی که معلم کتاب زرد رنگش رو بیرون میاورد و می خواست خارج از کتاب بگه.اون زمونا سه نفری توی یه میزمی شنستیم ، وقت املا هم یه نفر می رفت وسط و برگش رو میزاشت روی نیمکت(فکر کنم همتون این تجربه بد رو داشتید).خب یه بار موقع املا وقتی معلم از کنارم رد می شد من خیز بر میداشتم و از روی برگه کسی که توی ردیف جلو رفته بود پایین (که این یکی بچه زرنگی بود ) نگاه می کردم غافل از اینکه معلم فهمیده.من مثلا برای اینکه تیز بازی در بیارم و تابلو نشه آخرین فعل که دارم بود رو نوشتم «ندارم»قضیه فهمیدن معلم اونجا دستم اومد که :وقتی رفتم خونه دفترم رو با ذوق و شوق به بابام نشون دادم که املا 19 شدم بعد بابام گفت :تقلب کردی؟

نگو معلم نامرد تو دفتر با دست خط بد (البته برای من) نوشته که تقلب کرده ام . اتفاقات بعدش !!! باعث موندگارتر شدن قضیه شد که گفتن نداره.

 
پنج شنبه 4/7/1387 - 20:57 - 0 تشکر 60518

من هیچ وقت تو دروس تخصصی مثل ریاضیات و شیمی و فیزیک و... تقلب نمی کنم اما تو دروس حفظی! اولین تقلب من مربوط میشه به سال چهارم ابتدایی و درس تنفر انگیز تاریخ که خیلی راحت کتاب رو باز میکردم و مینوشتم و معلم هم زیاد توجه نمی کرد و قضیه به خوبی تموم میشد.

تقلب بعدی مربوط به امتحان میان ترم سال سوم راهنمایی و درس علوم تجربی بود که من فرستنده تقلب صوتی بودم نه گیرنده ،اما ناغافل جواب دوتا سوال 2 نمره ای رو جابه جا نوشتم ونمره واقعی ام رو نگرفتم (خدا بدجور تنبیه ام کرد) من هم با اصرار زیاد از معلم خواستم دوباره امتحان بدم وباردوم تحت کنترل شدید معلم امتحان دادم .

جذاب ترین تقلب رو هم تو سال سوم دبیرستان برای امتحان کتبی ورزش انجام دادم بهمون جزوه داده بودن منم حس خوندش رو نداشتم و نخوندم (کجای دنیا ورزش امتحان کتبی داره!)خلاصه سرامتحان جزوه رو از تو کیفم درآوردم و گذاشتم زیر برگه سوالات و بااحتیاط همه رو کامل جواب دادم و نمره کامل رو هم گرفتم ، معلم هم متوجه چیزی نشددرکل اعتماد زیادی کار دستش داد.

تا این جارو داشته باشین اما هیچ وقت تو امتحانای تشریحی نمی تونین از روی من تقلب کنین چون خط خیلی ریزی دارم و بایه نگاه نمیشه فهمید چی می نویسم . اما جالب تر کسانی هستن که از روی من میخوان بنویسن نمونه اش امتحان شیمی تستی سال سوم بودکه من متوجه شدم و گزینه هارو جابه جا زدم و وقتی طرف برگه رو داد منم جواب درست رو وارد کردم اما قضیه به همینجا ختم نشد گویا چند نفردیگه هم از روی کسی که مستقیما ازروی من جواب میداد امتحان میدادند وخیلی خوشحال بودند که از روی من نوشتن و حتما نمرات بالایی میگیرن (میتونین قیافه شون رو بعد گرفتن نتایج تصور کنین). خودم با این کار به خیلیا درس دادم گاهی هم مجبور شدم درس رو چندین بار تکرار کنم .

درکل هیچ وقت تو درسای مهم تقلب نکنین و نذارین هیچ احدی از روی شما بنویسه.

As long as you can  stand  and see do not give up

دوشنبه 8/7/1387 - 1:45 - 0 تشکر 61366

یاد دوران مدرسه . آخ که چه روزایی بود .

دوران ابتدایی که عمرا کسی می تونست از من تقلب کنه  نمره ی بیست کلاس !

بزرگتر شدم وارد راهنمایی شدم یه کمی جا خالی می رسوندم ، تو دوران دبیرستان هم خیلی ها رو قبول کردم و برای همین شخصیت محبوب بچه ها بودم مرام و معرفتم بیشتر شده بود . برای چی باید تجدید بشند ؟! بچه خوب درس دوس نداره بخونه ولی مخاشون واقعا از من قوی تر بود ولی نمی دونم چرا نمی تونستند درس بخونند ، تو خلاف اند مخ بودند .

اما دوران زیبای پیش دانشگاهی دورانی که در هتل باقر گذرانیدم ( بگم این مدرسه معروف بود به این اسم و هیچ نشونه ای هم نمیدم تا پیداش نکنید !!!)

در این دوران که قرار بود هر چی خوش گذشت بهم و درس نخوندم رو بذارم کنار عجیب بود که من هر چی بیشتر پای کتاب بودم نمره هام پایین تر میشد  یادم رفته بود دوره ای ریاضی رو باز نمی کردم می رفتم سر امتحان نمره ی بیست! می گرفتم .

اما تو دوران پیش یادمه امتحان ادبیات بود ، به خدا خونده بودم ولی نمی دونم چی شد یادم رفته بود سر امتحان بغل دستیم یا آل پاچینو ( من پدر خوانده بودم اونم مایکل بود که آل پاچینو نقشش رو بازی می کرد ) دستشو از رو برگش ورداشت التماس می کرد می گفت : محسن بنویس . منم با ترس نگاه می کردم ولی باز نمی نوشتم . اعصابش خورد شد یه دفه همین طوری که داشتم نگاه می کردم دیدم برگمو از زیر دستم کشید همه ی سوالها رو جواب داد بعدش برگرو بهم داد . من همین طوری داشتم فقط به این احمد مایکل کورلئونه نگا می کردم و عجب فرز امتحان منو جواب داد . دستت درد نکنه احمد جون . البته کلی ضایع شدم جلوی بچه ها چرا من عرضه ی تقلب ندارم ، نمی خوام نمی خوام اون روز همه داشتند تقلب می کردند جز من ، شاید چون اصلا برام مهم نبود درس  من از یه سالی بی خیال درس شدم از همون سال هم کلی ضرر کردم .

یه خاطره دیگه هم هست ، تو مدرسه ی مزبور یه پسره بود خیلی گنده بود خلاصه این صداشم خیلی کلفت بود و بچه ها بهش می گفتند دراکولا چون دندوناش مثل دراکولا بود  وقت امتحانات ترم اول ، داشت تقلب می رسوند البته بیچاره یواش می گفتش ولی کل کلاس از جمله دبیر مربوطه جواب سوال رو می فهمید دبیر عزیز که دراکولا رو می شناخت و عادی بود که دراکولا از این حرکت ها بزنه  می خندید و چیزی نمی گفت ، جالب بود که دراکولا درسشم مخصوصا در دروس تخصصی ریاضی عالی بود و دروس دیگر رو هم خدا می رسوند بهش . البته بگم من همیشه هر کی در تمام جهاتم در امتحان زبان کسی می نشست درصد تستش به بالای هشتاد می رسید و برای همین همیشه معلم من رو قرنطینه می کرد . فکر می کنم تنها درسی که می فهمیدم ینی چی ! زبان بود و خیلی هم دوسش دارم .

البته این یک تیکه ربطی به تقلب نداره ، عید اردویی بود تو مدرسه که مثلا برای درس خوندن و آمادگی کنکور بود ما با چند نفر قرار گذاشتیم که با هم باشیم ، ناخواسته یه نفر کم آوردیم و جناب مدیر دراکولا رو فرستاد تا ما تنها نباشیم ( در هر کلاس عده ای دور هم می نشستند و درس می خوندند )

 ما که در چند روز اول از ترس اینکه ایشون به عمل شریف ( برای دراکولاها شریفه ها ) خونخواری نپردازند سعی می کردیم زیاد با ایشون بحث نکنیم . اما جالب بود که با حضور ایشون خیلی به ما خوش گذشت و کلی معرفت و مرام داشت که همیشه در ذهن من ماندگار شد ، چه قدر خندیدم ما عید امسال و چه قدر از کارای دراکولا خندیدیم ، تا میومدیم حرف می زدیم شروع می کرد به صحبت و چون صداش بلند بود همیشه مدیر جلوی در کلاس ما میومد ، آخه کلاس روبرویی رو بچه ها آتیش زدند مدیر اومده به ما تذکر می ده ینی چی ؟ دراکولا فقط از سینما و بازی های رایانه ای چیزی نمی دونست برای همین وقتی ما می گفتیم گاد فادر چیزی نمی گفت و درس می خوند . قرار بود ازش یک ومپایر بسازیم با هنرمندی دراکولا .

چی شد ببخشید حواسم نبود حتما میرم تو تاپیک خاطرات دوران مدرسه بیشتر خاطراتم رو قرار میدم ، آخ که به من چه قدر خوش گذشت این سالها اصلا پشیمون نیستم چون واقعا از زندگی لذت بردم و سعی می کنم از ادامه ی زندگیم بیشتر لذت ببرم .

مرسی از اینکه این تاپیک رو ایجاد کردین .

دوشنبه 8/7/1387 - 16:45 - 0 تشکر 61495

سلام به همه بر و بچ درس خون و درس نخون...

از این تاپیک خوشم اومد. من اگه راستش رو بگم از تقلب بدم نمیاد ولی تا پای تقلب گرفتن میاد وسط، بدنم شروع میکنه به لرزیدن و رنگم آنچنان سرخ لبویی میشه که از 400فرسخی هم معلم میتونه بدون حتی بو بردن از انجام تقلب، حدس بزنه که من در چه فکر پلیدی هستم و چه نقشه شومی دارم میکشم. موقع تقلب دادن که دیگه هیچی.( راستش برای دادن زورم میاد، آخه حیفه که حاصل نازنین تلاش و زحمتم را به بغل دستی و جلو دستی و پشت دستی و ... بدم ) نه که فکر کنید خیلی بچه +م ها، نه! در کل از تقلب میترسم، اون هم به خاطر مامانمه که از دوران دبستان تا حالا در اول هر سال تحصیلی، پای همه مرده ها و زننده ها رو میاوردن وسط، که چی؟ نکنه تقلب کنی ها!!! و طبق پیش بینی روانشناسان، ترس مبهم و غیر قابل جبرانی از تقلب در وجودم ریشه دوانید.

ولی به دور از شوخی، خوبه که آدم خودش تلاش کنه و طبق نظریه دانشمندان و صاحب نظران، نمره 0 بدون تقلب، از نمره20 با تقلب شرافتمندانه تر است. هر چند که اکثر قریب به اتفاق محصلان جامعه، این نظریه را بر در کوزه قرار داده اند و سر هر امتحان آبش را نوش جان میکنند.

به امید روزی که نمراتمان در معنای تام، از آن خودمان باشد

جمعه 19/7/1387 - 13:14 - 0 تشکر 64290

هوالحکیم

سلام.تقلب تاریخی ....هههه.عجب تاپیک باحالی....من اگه بخوام بگم درس خون بودم یکم اغراق کردم ولی اگه بگم درس خون نبودم دروغ گفتم.من هیچ وقت به غیر از روزهای که میدونستم معلم از من میپرسه درس نمیخوندم و همیشه سر کلاس همه چیز رو خوب یاد میگرفتم و همیشه میرفتم فوتبال.اما.............اما..........در موقع امتحانات خیلی فرق میکرد .تقلب های ما رویه دستمال کاغذی ......(اوهوم درست خوندی دستمال کاغذی)و.......زیر دستی .........کاغذهای کوچک و...........سایر موارد بود که اشاره نمیشود بود .معلمها هم که خودشون میرسوندند تا یه وقت رو دستشون برایه یه سال دیگه باد نکنیم (هههههههه)

فعلا همینا تا بعد........

_________________________________   
|------------------------------------------------------| ______     
|------------------------------------------------------|| O`| __/  
|------------------اصفهان بیابالا----------------------||```|```| 
|____________________________________||___|___|
";===(@)-(@)-(@)---(______)------j(@)j-(____)-(@)=' 

--------------------
اللهم عجل لولیک الفرج

شنبه 4/8/1387 - 18:41 - 0 تشکر 67326

سلام


تقلب چیزیه که من ازش کم خاطره ندارم... یعنی بیشترین خاطراطی که از دوران مدرسه برام مونده همین تقلبه...

بیشترین تقلب من توی دوروس حفظی بود...

دوران راهنمایی:

تو درس ریاضی و علوم به هیچ عنوان تقلب نکردم چون نیازی به تقلب نداشتم...

تو درس زبان هم تقلب نکردم ... یعنی دوست داشتم و تقلب نکردم ..راستش اینقدر معلم تیزی داشتیم که نتونستم تقلب کنم...

تو بقیه دروس هم کما بیش تقلب داشتیم و اولین درسی هم که توی راهنمایی تقلب کردم درس ادبیات فارسی بود...درسی که هنوز هم باهاش مشکل دارم .یعنی با امتحاناتش مشکل دارم نه با درسش...

دوران دبیرستان:

خب بازم با ریاضی ، فیزیک وشیمی مشکلی نداشتم . توی این دروس هم همیشه من مفعول بودم نه فاعل.

با درس زبان هم کما بیش راه میومدم و با کمی تقلب (البته خیلی کم)

روش تقلب ما تو درس زبان: معمولا هر وقت موقع تمرین حل کردن می شد یکی از بچه درس خونای کلاس(البته تو درس زبان) رو می فرستادیم میز اول تا به بچه هایی که میرن تمرین حل کنن تقلب برسونه. تو این روش به اجبار از روش صوتی استفاده می شد که هم سریعتر و هم قابل اعتماد تر بود.

راحت ترین تقلب ما هم توی دوران دبیرستان توی درس جغرافیا بود:دبیر برای جلوگیری از تقلب (هههه) کلاس رو به دوگروه الف و ب تقسیم میکرد و برای هر گروه سوالات متفاوت طرح می کرد و می خوند و گروه هم مینوشتن ما هم توی این فرصت که سوالات گروه مخالف قراعت می شد از فرصت استفاده کامل رو می کردیم و جواب سوال قبل رو از تو کتاب پیدا می کردیم و یه خط خچنگ قورباغه (که خودمون هم بیشتر مواقع نمی تونستیم بخونیم)می نوشتیم خب معولا هم کمتر از 18 نمی گرفتیم (اون دو نمره هم به خاطر سوالات طولانی بود که نمی شد تو اون فرصت کم نوشتشون).

یه چیز دیگه: تا حالا از روش تعویض برگه استفاده نکردم...


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی