انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 239)
دوشنبه 9/2/1392 - 14:53 -0 تشکر 600523
طلبه کوهنورد!!

بام فرانسه را با هدف حمایت از حجاب فتح میکنمحجت‌الاسلام علی شریفیان مهر، طلبه بسیجی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفر صادق(ع) که قبلا قله‌های کلیمانجارو (بلندترین قله قاره آفریقا)، آرارات ترکیه و قله‌های شاخص ایران را فتح کرده است، اواخر فروردین‌ماه قله «القرنة ‌السوداء» لبنان را به مناسبت یادبود و گرامیداشت شهدای روحانیت کشورهای اسلامی فتح کرد.

وی قصد دارد در حمایت از زنان محجبه اروپا، پرچم یا فاطمه زهرا را بر بام اروپا یعنی رشته کوه آلپ و قله مون بلان فرانسه (بلندترین کوه رشته‌کوه‌های آلپ) به اهتزاز در آورد.

به همین منظور، با این طلبه برجسته درباره اهدافش از این صعود‌ها گفت‌وگو کردیم.


 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

دوشنبه 9/2/1392 - 14:54 - 0 تشکر 600525

زنده نگه داشن یاد شهدا، کمتر از شهادت نیست


حجت‌الاسلام شریفیان مهر ضمن تبیین اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که عزت امروز مسلمین ثمره خون شهیدان است و در جایی دیگر فرمودند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.


وی افزود: ما در حد خودمان وظیفه داریم که یاد شهدا مخصوصا شهدای طلبه و روحانی را گرامی بداریم.
برخی شهدای روحانی ناشناخته مانده‌اند


این طلبه بسیجی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفرصادق(ع) گفت: در یک حرکت ورزشی بنا بر این شد که برای یاد بود و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا روحانی کشور‌های اسلامی صعودی داشته باشیم به بام‌های ایران (قله دماوند) و لبنان (قله القرنة السوداء) و برای این کار کشورهای ایران، سوریه، لبنان، عراق، فلسطین و شهدایی که در انقلاب‌‌های این کشورها مؤثر بودند، مشخص شد.


شریفیان مهر ادامه داد: بعضی از این شهدا مثل «سید عباس موسوی» شناخته شده‌اند اما شهیدانی مثل «سید ناصر علوی» و «عباس لهام» را که در سوریه به شهادت رسیدند، کمتر کسی می‌شناسد.
هدف ما از صعود به بام ایران و بام لبنان معرفی شهدای روحانی بود


شریفیان مهر با اشاره به اهداف خود برای صعود به بام ایران و بام لبنان ابراز داشت: یکی از اهداف ما این بود که هم یاد و خاطره شهدایی را که شناخته شده هستند، گرامی بداریم و هم شهدایی که کمتر کسی نام آنها را شنیده است در یک حرکت ورزشی و برنامه‌‌های تبلیغی که در آینده خواهیم داشت به مردم کشورمان و مردم کشورهای اسلامی معرفی شوند.


 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

دوشنبه 9/2/1392 - 14:55 - 0 تشکر 600526

حضور روحانیت در انقلاب ایران و جبهه برای مردم منطقه الگو است


این روحانی کوهنورد اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف ما از صعود به بام ایران و لبنان گرامیداشت یاد و خاطره ۴۵۰۰ شهید روحانی و طلبه کشور و همچنین یادآوری حضور مؤثر ۱۲ هزار نفری طلاب و روحانیان در دوران دفاع مقدس بود که به عنوان الگو به جوانان عزیزمان معرفی شوند.


وی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف ما الگوسازی برای مردم منطقه و انقلاب‌های نو ظهور بود تا این مردم نقش مؤثر روحانیت مبارز را در پیروزی انقلاب اسلامی و حضور در جبهه‌‌ها ببینند و از این حرکت‌ها الگو بگیرند.
تصویر شهدای روحانی کشورهای اسلامی را بر بام لبنان به اهتزاز در آوردیم


حجت‌الاسلام شریفیان مهر با بیان اینکه صعود به قله القرنة السوداء به خوبی انجام شد بیان داشت: به لطف خدا طی چند روز گذشته این صعود با لباس روحانیت و با به اهتزاز در آوردن پرچم کشورمان بر بلندای بام لبنان و با به اهتزاز در آوردن تصاویر منتخب شهدای روحانی که از میان تصویر تعداد زیادی از شهدای بزرگوار انتخاب شده بود به پایان رسید.
در لبنان برای تشویق طلاب به ورزش چندین نشست برگزار شد


این طلبه بسیجی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفرصادق(ع) گفت: یکی دیگر از کارهایی که در سفر به لبنان انجام شد انجام وظایف طلبگی و تبلیغی بود که بنابر توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر تشویق طلاب به ورزش صورت گرفت، همانطور که سال‌هاست در حوزه علمیه قم و شهرستان‌ها به طور خودجوش و با همکاری ارگان‌ها و نهادهای مختلف حوزوی و خصوصا تیپ ۸۳ امام صادق (ع) کوهنوردی و کوهپیمایی در مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود.


شریفیان مهر ادامه داد: بنابر هماهنگی با جامعة ‌المصطفی العالمیه در قم، قرار بر این شد که در حوزة الرسول و دفتر مرکزی جامعةالمصطفی(ص) در بیروت نشست و گفتمانی برگزار شود که خوشبختانه با همکاری خوب مسؤلین جامعةالمصطفی در بیروت و استقبال خوبی که طلاب لبنانی داشتند این کار انجام شد و مسأله تبیین شد.


 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

دوشنبه 9/2/1392 - 14:56 - 0 تشکر 600527

طلاب باید در کنار تحصیل به ورزش نیز اهتمام داشته باشند


این مبلغ بسیجی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفرصادق(ع) قم با اشاره به حضور خود در جمع طلاب لبنان بیان داشت: با حضور ما در حجره‌‌های طلاب و نشست‌‌های حضوری بیان شد که یک طلبه در کنار وظایف طلبگی که تحصیل و تهذیب است باید به مساله ورزش که خیلی هم مورد تأکید رهبری نیز هست توجه و اهتمام داشته باشد تا با بالا رفتن سن همچنان با نشاط به تبلیغ دین مشغول باشند و دچار کسالت‌های جسمی نشوند.


در لبنان برنامه کوهپیمایی برگزار شد


شریفیان مهر اظهار داشت: بعد از جلسه با مسئولان و طلاب لبنانی یک برنامه کوهپیمایی برگزار شد و به صورت عملی نیز به توافقات عمل شد و قرار بر این شد که این برنامه ادامه پیدا کند و طلاب گرامی به صورت عملی به ورزش اهتمام داشته باشند.
وی ادامه داد: با استقبال خوب مدیریت جامعة المصطفی لبنان و طلاب، در خود حوزة الرسول(ص) فضایی به عنوان ورزشگاه در نظر گرفته شد تا این عزیزان بتوانند همانجا به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهند.
تا ۱۰ روز آینده صعود به بام ایران یعنی قله دماوند نیز انجام خواهد شد


این روحانی کوهنورد درباره برنامه صعود خود به بام لبنان اظهار داشت: در روزهای پایانی سفر به لبنان صعود به قله القرنة ‌السوداء انجام شد این صعود با تمام سختی‌ها و در سرما و وزش باد و با برخورد به مسائل امنیتی و محدودیت‌های خاصی به پایان رسید و الحمدلله به آن چیزی که مد نظر بود رسیدیم و مرحله دیگر این کار که یک کار مشترک است صعود به بام ایران یعنی قله دماوند تا ۱۰ روز آینده با هدف زنده نگه داشتن یاد شهداء روحانی انجام خواهد شد.


 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

دوشنبه 9/2/1392 - 14:57 - 0 تشکر 600528


پرچم «یا فاطمه الزهرا(س)» را بر بام اروپا به اهتزاز در خواهم آورد


این روحانی بسیجی با اشاره به بلندترین کوه رشته‌کوه آلپ تحت عنوان Mont Blanc که در مرز کشورهای فرانسه و ایتالیا قرار دارد، گفت: برنامه آینده‌ام صعود به بام اروپا یعنی رشته‌کوه آلپ و قله ۴۸۰۸ متری مون‌بلان فرانسه است که ان شاءالله با هدف به اهتزاز درآوردن پرچم یا فاطمه الزهرا(س) و حمایت از زنان محجبه در فرانسه و اروپا انجام خواهد شد که در مظلومیت و در شرایط دشواری حجاب و پایبندی خود به ارزش‌ها را حفظ کرده‌اند.


شریفیان مهر تأکید کرد: ان شاء‌الله که با این کار یک حمایتی از آنها کرده باشیم و مایه دلگرمی بانوان محجبه مسلمان باشیم.
برای رسیدن به کمال مطلوب، باید به هر دو بعد روح و جسم توجه شود


شریفیان مهر در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود یادآور شد: بعضی افراد فکر می‌کنند ورزش و این حرکات با دینداری ما ناسازگار است اما اینطور نیست. ائمه اطهار ما را از حالت کسالت و خمودی منع می‌کنند و به سلامت جسم نیز توجه می‌دهند و اگر انسان به دنبال رسیدن به کمال مطلوب باشد مطمئناً باید به هر دو بعد روح و جسم توجه کند.


امام خمینی(ره) مقید بودند هر روز پیاده‌روی کنند


این طلبه کوهنورد اظهار داشت: در خاطرات حضرت امام خمینی(ره) هست که تا آخر عمر مبارکشان مقید بودند روزانه زمانی را به طور مشخص در حیاط منزلشان پیاده‌روی کنند و مقام معظم رهبری نیز بنابر گفته خودشان مقید هستند در طول هفته زمانی را برای ورزش اختصاص بدهند.


وی تأکید کرد: وقتی شخصی مثل مقام معظم رهبری با آن همه مشغله و کار زیاد همیشه به ورزش مقید هستند، افرادی مثل ما که به اندازه ایشان کار نداریم دیگر بهانه‌‌ای برای ورزش نکردن نداریم و این عمل ایشان به عنوان یک مرجع دینی مسأله را روشن می‌کند.
اهتمام به ورزش و قوت جسم، سیره عملی ائمه(ع) است


این روحانی کوهنورد با اشاره به سیره عملی پیامبر و ائمه اطهار ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) با وجود اینکه خانه کعبه در مکه بود اما بخشی از عبادت‌‌های خویش را در دل کوه و در غار حراء انجام می‌‌دادند و زمانی که می‌خواستند کسی را به یک مأموریت مهم بفرستند حضرت علی(ع) را انتخاب می‌کردند که از هر دو بعد جسمی و روحی قوی بودند. یا رشادت‌ها، شجاعت و دلیری و قوت نیرو حضرت ابوالفضل العباس(ع) نشان از یک آمادگی جسمانی بالایی دارد.


شریفیان‌مهر گفت: ما می‌خواهیم افتخار سربازی امام زمان(عج) را داشته باشیم و در رکاب ایشان گام برداریم ولی باید بدانیم که سرباز خمود و کسل به درد امام زمان(عج) نمی‌خورد و باید از لحاظ جسمانی نیز آمادگی یاری ایشان را داشته باشیم.


وی توضیح داد: آمادگی جسمانی، در زمان غیبت کبری هم خیلی لازم است چرا که بدن کسل، خمود و انسان بی حال، توان تبلیغ خوب دین را ندارد.


حجت‌الاسلام شریفیان مهر در پایان اظهار داشت: جا دارد در اینجا از فرمانده محترم تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) و مؤسسه طلایه‌داران نور آفاق که با حمایت و پشتیبانی خود ما را یاری کردند، تشکر کنم.
 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی